Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2016., 05:47   #401
Primjecujem krv na toalet papiru vec dugo vremena,bio sam kod doktora i on mi je rekao da mu donesem tri uzorka stolice,donio sam mu i nalazi su bili uredni
Medutim ja i dalje primjecujem krv na toalet papiru ,a nekad me i svrbi
Koji su moguci razlozi toga i sta da radim?
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 06:25   #402
Tvoj liječnik je, naravno, pregledao tvoj analni otvor (bar izvana,a možda čak i digitorektalno) i isključio je prisutnost hemoroida?
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 11:12   #403
možda da je otisao kod proktologa ?? Oni guraju neku kameru ili nešto sa čimebolje vide ozlijede, rane, polipe itd ?
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 16:49   #404
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Tvoj liječnik je, naravno, pregledao tvoj analni otvor (bar izvana,a možda čak i digitorektalno) i isključio je prisutnost hemoroida?
Da,lijecnik opce prakse
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2019., 22:48   #405
Dobra večer,imama jedno pitanje u vezi krvarenja debelog crijeva.Imam 21 godinu , visok sam 185 i imam 30 kilograma viška,borim se sa težinom od malih nogu,skinem 10 dobim 15,i tako u krug.Student sam i podosta sjedim,studiram informatiku i nakon faksa uvijek imam nešto posla doma na računalu,te sam još k tome zadnja godina i imam podosta posla sa diplomskim radom i ostalim obavezama.Nemam baš vremena za teretanu jer sam iz malog mjesta te mi je najbliža 20 minuta autom koji također nemam,znam isprike ovo ono ali je teško

Sve mi se to počelo događati nakon operacije fibule desne noge.Operacije je rađena pod anestezijom i sve je prošlo dobro.Još me jedna čeka zbog vađenja pločice i vijaka.No da krenem dalje s svojim glavnim problemom.Kroz taj period sam dosta sjedio i ležao i nisam bio fizički aktivan jer jednostavno nisam mogao.Prije toga makar i sa svojom težinom volio sam se baviti sportom (nogomet,košarka,biciklizam) i fizičkim radom pošto sam sa sela jer kod nas uvijek ima nešto posla

Nakon tog razdoblja poslije operacije počeo sam osjećati neku vrstu nadutosti i bio sam pun zraka (plinova).Ti plinovi su bili češći kad sam pojeo neku težu hranu , tipa masno i začinjeno.Nakon toga išao sam obaviti veliku nuždu,stolica je bila normalna ali pri brisanju wc papirom naišao sam na par crtica krvi,ništa strašno mislilo sam u prvom trenutku pošto sam pojeo nešto takvo i stvarno sam imao učestale vjetrove pa sam mislio da je možda radi toga.Nakon toga dobio sam prave hemeroide,unutarnje.Osjetio sam svrbež i peckanje,drugi dan sam tek navečer išao na wc i nakon obavljene nužde u wc školjci je bilo krvi.Pošto je i moja majka imala i još nažalost ima problema sa hemeroidima povjerio sam se njoj i kupio sam kremu koju je i ona koristila.Koristio sam je tjedan dana od toga dana kada sam vidio krv u wc školjci i nakon toga nikad više nisam imao takvih problema.Sve do prije mjesec,mjesec i pol dana dok mi se nisu počeli javljati učestali plinovi,osjećaj probadanja u trbuhu,osjećaj grčeva u lijevom djelu trbuha i laganih kapi krvi na stolici te žgaravice.Problemi u trbuhu nisu stalni,nekad se znaju javljati 2-3 dana za redom.Nekad ih nema 2-3 dana,i tako u krug.Krvi direktno na stolici nema nego tek nakon brisanja wc papirom naziru se manji tragovi,makar sam zna primjetiti i veće tragove krvi nakon što sam znao popiti vrući kafućino .Zadnjih 2-3 tjedna hranim se zdravom hranom,piletina,puno povrća,izbacio sam slatko,slano,ne pijem alkohol ali tu i tamo znam zapaliti koju cigaretu.Žgaravica je od svih problema nestala zbog promjene prehrane,s tim više nemam problema.Također se nadutost javlja nakon cigareta,ali cigaretu znam zapaliti samo uz kavu kad sam s prijateljima,jedna kutija mi je tjedno dosta.Krv se povremeno zna javiti,nakon toga znam nanijeti kremu koju sam prethodno spomenuo,par dana je dobro,nakon toga opet isto.Stolica je normalna,mekana i normalne je boje,varira ponekad boja radi zelenog povrća,cikle i tako.


Ispričavam se ako sam bio previše izravan i neugodan u nekim djelovima teksta.Ako imate kakav savjet dobro bi došao,znam da je prva opcija doktor ali stvarno ih ne volim Podosta toga sam prošao kao mali pa mi je ostalo u ne baš lijepom sjećanju Od problema sa srcem,tlakom,monunukleoze,konstantnog pikanja....Hvala Vam.
ytho is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2019., 00:36   #406
to je to:".Zadnjih 2-3 tjedna hranim se zdravom hranom,piletina,puno povrća,izbacio sam slatko,slano,ne pijem alkohol ali tu i tamo znam zapaliti koju cigaretu.Žgaravica je od svih problema nestala zbog promjene prehrane,s tim više nemam problema."
i samo kolače izbaciti i čujemo se nakon 3 mjeseca.
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2019., 16:02   #407
isprike za teretanu razumijem, ali hodaj i nakon svake nuzde se operi te kupi vlazni toaletni papir. ja u trudnoci nisam nis smjela koristiti i setnje su me spasile te sam izbacila mlijecno i preporodila se. u prehranu si dodaj vlakna (smoothie s lanenim, chia sjemnkama i pshzllium ljuskicama) koja ni ne moras konzumirati svaki dan, nego kad bi nesto vocno.
od zadnje godine preddiplomskog se borim s hemeroidima, znala krvariti (analne fisure) i rijesila problem kada sam umjesto tramvaja pocela koristiti bajk. kako sam se odselila u manje mjesto i provodila 12 sati sjedeci (put+posao) vratilo se, a sad u trudnoci jos gore. hodanje + prehrana = manje problema. ne treba ti teretana.

Poslano sa mog Nokia 7 plus koristeći Tapatalk
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2019., 10:16   #408
Hvala svima na savjetima
ytho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2019., 15:52   #409
Nadam se da ima jos aktivnih ovdje pa cu pokusati da iznesem i ja svoje probleme.

U poslednjih nekoliko mjeseci (citaj 3) imao sam nekih zdravstvenih problema. Dosta stresna situacija iz koje se razvila anksioznost. U tom kontekstu i problem sa stomakom - nervoza, mucnina bez povracanja. Nisam imao teske bolove u stomaku ali konstantno mi nesto smetalo. Obicno u vidu boli ispod desnog rebra, predio jetre/zuci. Katkad i na lijevoj strani ispod rebra. Tesko opisivo ali me toliko iritiralo. U nekom trenutku sam primjetio krv u stolici. I ranije sam znao primjetiti tragove na toalet papiru ali sam bio siguran da je od nekog puknuca ili hemica. Uglavnom ignored. To se povuce pa opet nekad javi i tako to...

Sad sam se malo vise prepo' jer sam primjetio kao liniju na stolici svijetlo crvene boje. Krv je izgledala svjeze. Jos jednom slicna situacija, takodjer svijetla krv. Inace stolica uredna, volumen boja i to. U ta 3 mjeseca 2x1 proliv.

Situacija se smirila pa sam dao uraditi nalaz stolice (posto su mi svi ostali nalazi poput KKS, UZV, Gastroskopije, Stitnjace i sl. uredni u vise navrata). Kolonoskopiju jos nisam radio, narucen pocetkom Maja mjeseca.
Trazio sam da urade test na okultno i kalprotektin. No nisam znao da moram paziti na prehranu. Pio sam Doppel Herz Vitamine i jeo rostilj dan/dva prije...

Rezultat:
Kalprotektin 17,5 (granica do 50(mg/gr)
Okultno krvarenje: Pozitivno (Refernca: Negativno)

Jako sam se prepao i odmah mislim na najgore. Da li je moguce da u obzir jos uvijek dolaze Hemici, polipi kao uzrok? I da li je moguce da trebam test ponoviti 3x uzastopno? Ovo je bila samo jedna proba, ostale nisam htio raditi jer nema smisla.

Inace, M 36 god... Nekako se potajno nadam da nije najgore, ipak nisu neke godine u pitanju...
Novotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 00:08   #410
moj savjet ti je da odes na rektoskopiju/kolonoskopiju. nista te ne kosta, a bit ces mirniji kad dobijes rezultate.
osobno vise gotovo nemam problema, imala sam unazad 2 tjedna 1-2 dana krvarenje i otislo hodanjem. problem su mi bolovi u ledjima nakon cijelog dana (unazad godinu i pol). nakon trudnoce i kad se sve ponovno namjesti cu svakako otici obaviti pregled, jer su i te bolove u ledjima povezivali s mogucim problemima debelog crijeva. a i cisto zbog proslih mjeseci i muka da sam na miru.
odi to obavi, stisni zube i rijesi se muke.

edit: problemi sa crijevima nisu nuzno tumorskog oblika, rak i slocno. moze biti chronova, propusnost, pocetak zapetljanja, slijepo crijevo, bakterija, crvi.. svasta i ne nuzno najgore.

Poslano sa mog Nokia 7 plus koristeći Tapatalk
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 06:31   #411
Svakako cu otici na pregled tj kolonoskopiju iako sam uplasen, ali drugacije ne moze. Citam da je rezultat kalprotektina specificniji za otkrivanke tumora u odnosu na okkultni test i nadam se da je tako. Jer po mojim rezultatima upale tipa chron, colitis i sl ne bi trebalo biti. Vjerovatno ni tumori. Ali s njima se nije zezati. Kolonoskopija ce biti nekad u Maju a do tada cu poludjeti...
Pontiak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2019., 09:45   #412
Quote:
MermaidMe kaže: Pogledaj post
moj savjet ti je da odes na rektoskopiju/kolonoskopiju. nista te ne kosta, a bit ces mirniji kad dobijes rezultate.
osobno vise gotovo nemam problema, imala sam unazad 2 tjedna 1-2 dana krvarenje i otislo hodanjem. problem su mi bolovi u ledjima nakon cijelog dana (unazad godinu i pol). nakon trudnoce i kad se sve ponovno namjesti cu svakako otici obaviti pregled, jer su i te bolove u ledjima povezivali s mogucim problemima debelog crijeva. a i cisto zbog proslih mjeseci i muka da sam na miru.
odi to obavi, stisni zube i rijesi se muke.

edit: problemi sa crijevima nisu nuzno tumorskog oblika, rak i slocno. moze biti chronova, propusnost, pocetak zapetljanja, slijepo crijevo, bakterija, crvi.. svasta i ne nuzno najgore.

Poslano sa mog Nokia 7 plus koristeći Tapatalk
Mislim da cu i ja morati. Krv u stolici i pored svih markera je znak za pregled.
Novotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2019., 20:32   #413
Popravilo se stanje što se tiče problema sa žgaravicom i crijevima , ali još ponekad zna biti krvi , nije tako često kako je znalo biti,u zadnje vrijeme se samo javlja kada imam tvrđu stolicu.
ytho is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2019., 08:43   #414
Evo da se i ja javim.
Kolonskopija prosla u najboljem redu.

Na moju srecu crijeva su apsolutno cista. Nikakvih polipa, ne daj Boze tumora...

Konacno mogu da se opustim!
Novotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2019., 09:16   #415
jesu ti rekli od cega krvarenje?

Poslano sa mog Nokia 7 plus koristeći Tapatalk
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2019., 10:05   #416
Quote:
MermaidMe kaže: Pogledaj post
jesu ti rekli od cega krvarenje?

Poslano sa mog Nokia 7 plus koristeći Tapatalk
Pitao sam to jer me zivo zanimalo.

Ljekar mi je samo pojasnio da nemam hemoroide niti polipe niti bilo sta drugo u crijevima. Krvarenje je moglo nastati usljed tvrde stolice, nekakvih pucanja/grebanja/ i sl. stvari. Pucanje nekakvih kapilara i sl... No na snimku se nista nije vidjelo. Nikakve biopsije nisu uzimali jer nije bilo potrebe. Na trenutak sam pomislio mozda su samo povrsno preletjeli ali sam posle shvatio da su liku nakon mene uzimali biopsiju. Tako da je mislim OK. Pregled je trajao ca 20.min tako da je i to ok...
Novotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2019., 19:12   #417
Ne mogu naci glavnu temu o "stolici" opcenito. Pa da pitam ovdje.. moze li krvarenje izgledati kao hrpa sitnih crnih tockica u stolici i kod brisanja na papiru?? Radila sam jednom prilikom "kucni" test na krvarenje (kapne se tekucina u kojoj je bila stolica u prozorcic pa se pokaze jedna ili dve crte) i doktor je rekao da je negativan.. iako meni je cak izgledao na momente blago pozitivno. Poslje sam pitala da li bi trebala napraviti jos kakve testove (paraziti, bakterije) pa je rekao ne, cak sam mu i sliku slala kaze, nije to nista.. i tako se ja vec godinama "mucim" i svaki dan gledam i svaki dan isto, hrpetina sitnih crnih tockica, bez obzira sto jela, tako da mislim da nije od hrane. Inace to je sve pocelo prije 4 i pol godine nakon poroda.. u pocetku je to bilo tako da se probava posemerila, jaki bolovi u trbuhu i ledjima da sam bila skvrcena u suzama dok nije proslo i ta cudna stolica, imala sam jos svakakve simptome uz to i cak su mi cijelu godinu neki parametri u krvi bili van referentnih vrijednosti (limfociti/neutrofili), doktorica tad govorila da imam virozu, a ja uopce nisam bila bolesna.. uglavnom do dana danasnjeg ja ne znam od cega imam to. Mislim da me cak tad i slala jednom prilikom da testiram stolicu na parazite (i to samo jedan uzorak, a inace se daju bar tri puta) i bilo je negativno, ali evo od tog je proslo vec ohoho a kod mene i dalje ista stvar.

Ako netko zna prikladniju temu za moj problem, neka slobodno premjesti..

Ps: stavila bi sliku, ali vjerujem da su mnogi gadljivi..

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 15.07.2019. at 19:56. Reason: Edit: nasla prikladnu temu
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2020., 18:26   #418
Jeste li pokušali koristiti čaj od biljke vrbovica, ja sam pronašao na dosta foruma komentare, koji kažu da im je to dobro. I ja sam ga svojevoljno koristio, i mogu reći da je odličan.
Evo pogledajte na ovom linku više o tome:
vrbovica
zdravizdravko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2020., 23:26   #419
Neću dužiti. Prije tri mjeseca mi je umro deda kojeg sam volio najviše na svijetu i koji mi je bio životni uzor. Naši odnosi na stranu, o tome sam ranije pisao na temi psihologija vrlo detaljno. Ovdje me zanima vaše mišljenje o tome kako je do toga došlo jer pravi uzrok smrti mi ne znamo. Navešću vam detaljne simptone i kako je sve išlo, na šta se sumnjalo, šta smo znali i sl. On je oduvijek imao probleme sa hemoroidima. Krvario bi, pa bi ga prošlo, tako je kroz godine navikao. Ove godine tipa tamo negdje na proljeće primjetio sam da je umorniji kad bi hodao kroz kuću, ali samo to što mi nikako nije bilo alarmantno. Bio je jak, pješačio dugo, kosio travu, rijetko bi odmarao i bio je aktivan. 67 godina je imao, a fizički je bio gromada. 2014 je doživio infarkt, ali sa srcem je sve bilo u najboljem redu jer se pridržavao terapije. Otišao je na put kod kćerke sad na ljeto, inače mi je to tetka, od starog sestra. I ona je primjetila da se umara, a kad se vratio prvi put sam primjetio nešto što me zabrinulo - blijedost na njegovom licu. Zbog moje vezanosti za njega paranoja me uzela pod svoje i nije me pustila dok se nije desilo najgore. Kako god tjerali smo ga sedmi mjesec i početkom osmog da se pregleda. Nije htio iz straha. Osim zamaranja i blijedosti nerijetko bi po noći imao groznicu u tom periodu da bi ga kroz par dana uhvatila neizdrživa bol u ramenu i nešto manje u nozi. Plus je ubrzano disao i kad miruje. Dao je krv na analizu jer smo sve više navaljivali mi u kući. Analiza je pokazala težak oblik anemije, nisko gvožđe i nizak hemoglobin. Došao je što bi se reklo u 5 do 12 i bio prinuđen ostati u bolnici jer mu je život bio ugrožen, a bubrezi umalo nisu stali. Tad nam je priznao da su se tipa zadnjih godinu dana hemoroidi intenzivirali, da je masovno krvario i da je to uzrok gubitka hemoglobina. Kako se krv krenula nadoknađivati boja mu se počela vraćati u lice, bolovi u ramenu i nozi su prestali i nakon dvije sedmice krvna slika se vidno poboljšala dok su krvarenja prestala. Tokom boravka tamo obavljen je snimak pluća, ultrazvuk abdomena i slične stvari da se otkloni mogućnost malignog oboljenja. Jedino što nije obavljeno je kolonoskopija pa mogućnost raka debelog crijeva nije otklonjena. I srce je bilo manje-više u redu sa blagim uvećanjem normalnim za te godine i prethodni infarkt. I tako je deda otpušten kući, vratio se normalnin životnim aktivnostima da bi ga kroz par dana uhvatio zatvor. Nije imao normalnu stolicu kao inače i osjećao je veliki pritisak i nadutost. Tad smo ga naručili za kolonoskopiju da otklonimo mogućnost da je u pitanju taj nesretni rak čije je određene simptone ruku na srce imao. Naravno iste su mogli prouzrokovati i hemoroidi. Da je tumor sumnjam da bi krvarenja prestajala i vraćala se, a njemu se upravo to dešavalo. Već smo ušli u deveti mjesec, a tad se javilo još nešto. Užasan bol u desnoj potkoljenici. Bili smo uvjereni da je tromb zbog primanja velike količine krvi. To će se ispostaviti tačnim. Toliko ga je mučila ta noga da je zbog nje vraćen u bolnicu. Tu je oskudno ispitan, a kolor dopler noge je pokazao da tromboze nema nakon čega nam je laknulo. Bol njemu pak nije skroz minula, malo se smanjila i tad se pojavio novi simptom - gubitak apetita. To mi više liči na simptom raka nego na hemoroide, ali opet oboje može opravdati isto. Otpušten je, trebao je mirovati do kolonoskopije 22. 9, ali on je imao potrebu za izlaskom, bilo je sunčano i proveo je jedan dan dugo na nogama. Bolovi su sljedeće jutro postali nesnosni, a sa noći 17. na 18. bol u nozi prerasta u gušenje i pada u vodu doktorska teorija da tromba nema. Tromb se otkačio, prerastao u emboliju, dedu je hitna odvela i na bolničkom stolu je preminuo od posljedica opstrukcije plućne arterije. Svijet mi se srušio, još uvijek nisam dobro od toga i jako tugujem, ali nebitno kako se ja osjećam. Dedina smrt je potegla brojna pitanja oko njegovog zdravstvenog stanja i kako je do toga došlo. Ovo su neka od tih pitanja i ako neko zna, imao je sličnih slučajeva i sl neka mi odgovori i da svoje mišljenje jer me ova dilema kojom ništa ne mogu promjeniti ubija, ali ako ništa možda primjetim nešto što do sad nisam. Kako je moguće da kažu nema tromba kad ima? Da li su ta masovna krvarenja mogla biti isključivo od hemoroida? Da li je imao rak debelog crijeva? Zašto mu bubrezi umalo nisu stali od krvarenja? Tromb ga je ubio to je poznato, nastao je zbog primanja krvi i jer nije tretiran lijekovima protiv zgrušavanja. Ono što nije poznato je uzrok krvarenja. Za hemoroide se zna, ali imao ih je oduvijek. Ima li tu naznaka da je tumora bilo? Zašto bi se hemoroidi prisutni oduvijek odjednom tako intenzivirali? Činjenica je da bio rak ili ne (moje mišljenje je da nije, ali opet ne znam) doktori su krivi jer su tromb propustili. Tromb koji me je koštao moga deda. Bio je neodgovoran. Trebao je ići doktoru puno prije. Svejedno. Doktori ne rade svoj posao i tu smo gdje smo.

Otvorio sam prošli mjesec posebnu temu ne znajući da već postoji ista. Možda zato i nije bilo odgovora. Unaprijed hvala ako neko nešto prepoznaje ili zna.
StipeOdak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2020., 12:49   #420
Quote:
StipeOdak kaže: Pogledaj post
Neću dužiti. Prije tri mjeseca mi je umro deda kojeg sam volio najviše na svijetu i koji mi je bio životni uzor. Naši odnosi na stranu, o tome sam ranije pisao na temi psihologija vrlo detaljno. Ovdje me zanima vaše mišljenje o tome kako je do toga došlo jer pravi uzrok smrti mi ne znamo. Navešću vam detaljne simptone i kako je sve išlo, na šta se sumnjalo, šta smo znali i sl. On je oduvijek imao probleme sa hemoroidima. Krvario bi, pa bi ga prošlo, tako je kroz godine navikao. Ove godine tipa tamo negdje na proljeće primjetio sam da je umorniji kad bi hodao kroz kuću, ali samo to što mi nikako nije bilo alarmantno. Bio je jak, pješačio dugo, kosio travu, rijetko bi odmarao i bio je aktivan. 67 godina je imao, a fizički je bio gromada. 2014 je doživio infarkt, ali sa srcem je sve bilo u najboljem redu jer se pridržavao terapije. Otišao je na put kod kćerke sad na ljeto, inače mi je to tetka, od starog sestra. I ona je primjetila da se umara, a kad se vratio prvi put sam primjetio nešto što me zabrinulo - blijedost na njegovom licu. Zbog moje vezanosti za njega paranoja me uzela pod svoje i nije me pustila dok se nije desilo najgore. Kako god tjerali smo ga sedmi mjesec i početkom osmog da se pregleda. Nije htio iz straha. Osim zamaranja i blijedosti nerijetko bi po noći imao groznicu u tom periodu da bi ga kroz par dana uhvatila neizdrživa bol u ramenu i nešto manje u nozi. Plus je ubrzano disao i kad miruje. Dao je krv na analizu jer smo sve više navaljivali mi u kući. Analiza je pokazala težak oblik anemije, nisko gvožđe i nizak hemoglobin. Došao je što bi se reklo u 5 do 12 i bio prinuđen ostati u bolnici jer mu je život bio ugrožen, a bubrezi umalo nisu stali. Tad nam je priznao da su se tipa zadnjih godinu dana hemoroidi intenzivirali, da je masovno krvario i da je to uzrok gubitka hemoglobina. Kako se krv krenula nadoknađivati boja mu se počela vraćati u lice, bolovi u ramenu i nozi su prestali i nakon dvije sedmice krvna slika se vidno poboljšala dok su krvarenja prestala. Tokom boravka tamo obavljen je snimak pluća, ultrazvuk abdomena i slične stvari da se otkloni mogućnost malignog oboljenja. Jedino što nije obavljeno je kolonoskopija pa mogućnost raka debelog crijeva nije otklonjena. I srce je bilo manje-više u redu sa blagim uvećanjem normalnim za te godine i prethodni infarkt. I tako je deda otpušten kući, vratio se normalnin životnim aktivnostima da bi ga kroz par dana uhvatio zatvor. Nije imao normalnu stolicu kao inače i osjećao je veliki pritisak i nadutost. Tad smo ga naručili za kolonoskopiju da otklonimo mogućnost da je u pitanju taj nesretni rak čije je određene simptone ruku na srce imao. Naravno iste su mogli prouzrokovati i hemoroidi. Da je tumor sumnjam da bi krvarenja prestajala i vraćala se, a njemu se upravo to dešavalo. Već smo ušli u deveti mjesec, a tad se javilo još nešto. Užasan bol u desnoj potkoljenici. Bili smo uvjereni da je tromb zbog primanja velike količine krvi. To će se ispostaviti tačnim. Toliko ga je mučila ta noga da je zbog nje vraćen u bolnicu. Tu je oskudno ispitan, a kolor dopler noge je pokazao da tromboze nema nakon čega nam je laknulo. Bol njemu pak nije skroz minula, malo se smanjila i tad se pojavio novi simptom - gubitak apetita. To mi više liči na simptom raka nego na hemoroide, ali opet oboje može opravdati isto. Otpušten je, trebao je mirovati do kolonoskopije 22. 9, ali on je imao potrebu za izlaskom, bilo je sunčano i proveo je jedan dan dugo na nogama. Bolovi su sljedeće jutro postali nesnosni, a sa noći 17. na 18. bol u nozi prerasta u gušenje i pada u vodu doktorska teorija da tromba nema. Tromb se otkačio, prerastao u emboliju, dedu je hitna odvela i na bolničkom stolu je preminuo od posljedica opstrukcije plućne arterije. Svijet mi se srušio, još uvijek nisam dobro od toga i jako tugujem, ali nebitno kako se ja osjećam. Dedina smrt je potegla brojna pitanja oko njegovog zdravstvenog stanja i kako je do toga došlo. Ovo su neka od tih pitanja i ako neko zna, imao je sličnih slučajeva i sl neka mi odgovori i da svoje mišljenje jer me ova dilema kojom ništa ne mogu promjeniti ubija, ali ako ništa možda primjetim nešto što do sad nisam. Kako je moguće da kažu nema tromba kad ima? Da li su ta masovna krvarenja mogla biti isključivo od hemoroida? Da li je imao rak debelog crijeva? Zašto mu bubrezi umalo nisu stali od krvarenja? Tromb ga je ubio to je poznato, nastao je zbog primanja krvi i jer nije tretiran lijekovima protiv zgrušavanja. Ono što nije poznato je uzrok krvarenja. Za hemoroide se zna, ali imao ih je oduvijek. Ima li tu naznaka da je tumora bilo? Zašto bi se hemoroidi prisutni oduvijek odjednom tako intenzivirali? Činjenica je da bio rak ili ne (moje mišljenje je da nije, ali opet ne znam) doktori su krivi jer su tromb propustili. Tromb koji me je koštao moga deda. Bio je neodgovoran. Trebao je ići doktoru puno prije. Svejedno. Doktori ne rade svoj posao i tu smo gdje smo.

Otvorio sam prošli mjesec posebnu temu ne znajući da već postoji ista. Možda zato i nije bilo odgovora. Unaprijed hvala ako neko nešto prepoznaje ili zna.
Zašto niste tražili obdukciju? Nitko ovdje nije prorok da zna je li imao rak debelog crijeva kad kolonoskopija nije obavljena.
hamova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.