Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 08:58   #141
Nisam siguran da li se to moze sa ciglom ali sa limenim krovom ti mozes direktno sa kontraletvom na grede i lim gore. Tu mozes imati ustede po pitanju daskanja krova.
Naravno stavi se krovna folija izmedu kontra letvi i greda. Tako napravljen krov sam vidio kod punca.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 09:37   #142
kakva sad cigla?
valjda misliš na crijep?

naravno da se može tako i sa crijepom. pa crijep se koristi stoljećima, šta misliš da su prije par stoljeća daskali krov i stavljali terpapir ili paropropusne folije?

priprema krova je ista....uštediš koju letvu eventualno, jer za lindab npr je letvanje na nekih 40cm, a za crijep 28-30cm
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 14:36   #143
Ma da crijep..mislim na crijep a napisem cigla
Tu moze dobiti strahovitu ustedu ako ovi koji ce mu raditi krov ce htjeti to tako napraviti. Danas svi sibaju osb na krov i onda ti jos trebaju letve pa kontra letve itd..
Samo to bi trebalo uci u glavni projekt tako da ima crno na bijelo radi nadzora i kasnije uporabne.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:26   #144
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Ma da crijep..mislim na crijep a napisem cigla
Tu moze dobiti strahovitu ustedu ako ovi koji ce mu raditi krov ce htjeti to tako napraviti. Danas svi sibaju osb na krov i onda ti jos trebaju letve pa kontra letve itd..
Samo to bi trebalo uci u glavni projekt tako da ima crno na bijelo radi nadzora i kasnije uporabne.
Vidjeti ću šta će arhitekt reći.
Pošto sam naišao na naputke da je svakao bolje ostaviti samo krovište neizolirano, već stavljati izolaciju u najgornji strop/ploču kako god ju nazvali.

Utom slučaju mi curenje zraka kroz samo krovište nije uvijet, ali zbog vlage i kondenzacije.. trebam to raspraviti sa arhitektom.

U svakom slučaju mi ne pada na pamet štediti ako to sa sobom nosi nekakav rizik. Štediti mogu samo ako se nešto radi a da je uzaludno.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:31   #145
Nisam pisao o letvanju nego o samoj drvenoj gradji krovista.

Ukoliko je pokrov laksi, ide manji presjek greda, rozenica, podrozenica i ne znam cega sve ne, mozda i siri raspon izmedu greda, za limeni krov ide manji nagib (i to moze ici puno manji nego za crijep) i to sve utjece na konacnu cijenu.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 23:46   #146
Pa bitnije je ispod lima podaskat nego ispod crijepa sto zbog zvucne sto zbog toplinske izolacije

Sent from my x600 using Tapatalk
muamer80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 06:55   #147
Quote:
muamer80 kaže: Pogledaj post
Pa bitnije je ispod lima podaskat nego ispod crijepa sto zbog zvucne sto zbog toplinske izolacije
Kakav toplinksi izolator je taj OSB?!
To jedino za curnje zraka može pomoći.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 07:33   #148
Da li netko ima iskustva s ruukki limenim krovom, jer čine mi se da su malo jeftiniji u odnosu na gerard a da bi kvaliteta mogla biti dobra ....
tomtom12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 08:54   #149
Ako izolacija ide na pod tavana tada i nema potrebe daskanja krovista. Za koji klinac? Ja imam limeni krov na 2 kuce i buku uopce nisam primjetio. Prije toga na kuci mojih staraca je bila salonitka i isti klinac je kada se stavio lim.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:41   #150
Pa kao laik tako sam i mislio. Jednostavnije je izolaciju po po podu, a prostor krovista mi ne treba.
A i manji volumen je grijanog prostora.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 14:51   #151
Imam molbu, dali mi netko može objasnit kako se slaže krov za limeni pokrov, ispod krova je stan. Ako ide izolacija paropropusna i vodonepropusna brana, dali se uzima lim sa folijom ili ne? Dali je bolje kao izolaciju stavljat kamenu vunu ili stiradur? Što od lima uzimati dali skuplja cijena automatski znači i bolju kvalitetu (imam cca 200m2 krova) ? Svaki majstor mi priča svoje.. koja j erealna cijena izrade limenog krova sa materijalom i bez (ako bi ja nabavila materiajl a majstor samo složio) ?
__________________
This life is short, baby that’s a fact
Better live it right, you ain’t comin back
jall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 23:04   #152
Pozdrav,

Ima li tko iskustva sa limenim pokrovom "VENECJA". Pronašao sam na stranici trgovine koja ga prodaje da daju garanciju i do 50 god, pa me zanima ima li ga tko na svom krovu ili netko to ga je potavljao da podjeli iskustva.

Zadnje uređivanje da-ra : 19.02.2017. at 23:24.
da-ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:44   #153
te stoljetne garancije su mi najbolja fora, čisti marketinški trik
vrati se mislima 50 godina unazad, u kojoj smo državi onda živjeli, koja je bila valuta i koliko firmi je od onda preživjelo do dana današnjeg

Za 50 godina o takvim proizvođačima ni google neće naći trag u bespućima interneta
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 21:41   #154
Pustimo sad marketinške trikove, mene zanima ima li tko iskustva sa tim pokrovom..
Evo što sam pronašao o tom pokrovu

VENECJA, modularne krovne ploče s najduljim jamstvenim rokom na tržištu i to čak do 50 godina. Savršeni dizajn krovnih ploča napravljen od švedskog čelika najbolje kakvoće. Unikatni zaštitni sloj Prelaq X-Matt ili mat boja Dmatt pruža zaštitu i dug vijek trajanja. Montaža je jednostavna zahvaljujući novim patentiranim rješenjima. Krovne ploče VENECJA su najekonomičnije rješenje za krov koje daje najveću uštedu te omogućuju smanjenje otpada kod postavljanja krova za oko 20% u odnosu na standardni krovni lim. Inovacijski i neponovljivi dizajn krovnih ploča VENECJA podsjeća na glineni crijep te ne zahtjeva posebno održavanje, ploče su jednake, kompatibilne i lagane – nema problema s postavljanjem niti nošenjem na krov. Izvođač radova ne treba obilježavati mjesta za uvrtanje pričvrsnih vijaka – otvori na pločama su napravljeni tvornički. Moduli krovnih ploča VENECJA 350/400 mm pruža uštedu vremena kod izvođenja krovopokrivačkih radova zahvaljujući manjem broju elemenata i vijaka potrebnih za montažu. Ploče ne prouzrokuju isušivanje i ne utječu na drvenu konstrukciju krova.


Ploče izgledaju ovakohttp://


Pitanje za majstore ukoliko su ga postavljali, kako im se čini pokrov.

Hvala

Zadnje uređivanje da-ra : 21.02.2017. at 22:17.
da-ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 08:03   #155
Ovo postaje mjesto gdje se polako reklamiraju proizvodi (da-ra), o kvaliteti govore amateri ,koji se vidi čuda, razumiju u gotovo sve majstorije!

Krov nije za igranje i tu se treba tražiti savjet građevinara iza kojih stoje godine iskustva, a ne znanje pokupljeno po bespućima interneta.
Ako netko ima limeni krov, gledao kako mu majstori to rade, taj baš ništa ne zna o tom krovu.
I na televiziji gledaju kako se kuha, pa nisu kuhari ili sluša savjete doktora, pa nisu doktori.........
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 18:28   #156
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Ovo postaje mjesto gdje se polako reklamiraju proizvodi (da-ra), o kvaliteti govore amateri ,koji se vidi čuda, razumiju u gotovo sve majstorije!

Krov nije za igranje i tu se treba tražiti savjet građevinara iza kojih stoje godine iskustva, a ne znanje pokupljeno po bespućima interneta.
Ako netko ima limeni krov, gledao kako mu majstori to rade, taj baš ništa ne zna o tom krovu.
I na televiziji gledaju kako se kuha, pa nisu kuhari ili sluša savjete doktora, pa nisu doktori.........
To si super rekao. Zato i imamo pošast antivaxera sada, jer ljudi vjeruju svenu na netu i forumima

Ali ima jedan drugi problem.. Majstori koji rade crijep, reći će da je lim sranje. Ovi koji rade lim, reći će da je lim bolji. Ameri i možda skandinavci će isto reći da je lim bolji. U našem podneblju vlada crijep


Zato sam ja ipak teška srca primjenio okamovu oštricu, a to je da je najednostavnije riješenje u pravilu i najbolje. A to za ovdje gdje
živim je crijep.

Iako mi je lim ljepši, elegantniji a i POTENCIJALNO se može uštediti.
Te je, navodno, kompatibilniji sa eventualnim postavljanjem FV ploča danas-sutra kada to dođe u našu prčiju (iako taj faktor je praktički zanemariv).
navodno ima i manje problema sa efektom mikrovalne koji ima crijep, koji kada sunce zađe neko vrijeme zrači toplinu prema dolje (pretpostavljam da u ventiliranom krovištu to nije veliki problem, pogotovo sa izoloranom pločom).

Vjerojatno ću na šupu i bajticu staviti lim
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:24   #157
Nije nikakva reklama, u potrazi sam za limenim krovom i raspitujem se i pronašao sam ovaj lim.
Jednostavno sam došao pitati ima li tko ovakav pokrov i je li tko od "majstora " ovo postavljao. Koliko vidim nije.
Pozdrav
da-ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:35   #158
proivođač je Poljski, a pleh proizvode Bjelorusi i nema uopće detalja u PDF - u
ništa
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 21:55   #159
Sve kaj si tako marljivo napisao za spomenuti proizvod, vrijedi za sve limene pokrove takve vrste. Svi su jednako dobri i kvalitetni, uz uvjet da se apsolutno poštuju tehničke upute proizvođača za postavljanje. Svako odstupanje od toga je neodgovorno i ne osigurava deklariranu kvalitetu proizvoda.

Za neupućene, kojih usput ima ipak preveliki broj, svaka malo bolja limarska radiona ima stroj - prešu za tiskanje takvih limenih panela. Boja lima nije problem, pa ni oblik. Problem je kvalitete lima, za koju se ne dobiva nikakva garancija,a kamoli bilo kakav dokument o kvaliteti lima. Već je ovdje spomenuto , da mi kao zemlja , nemamo svoju proizvodnju lima. Lim se uvozi mahom iz Češke (ima i drugih destinacija) i dolazi kao poluproizvod iz kojeg se rade finalni proizvodi, limeni pokrovi i građevinska limarija.

Postoji i kvalitetan materijal, ali iz apsolutno poznatih razloga, teško pronalazi svoje kupce u našoj hiper produkciji "majstora" u građevinarstvu i inih razloga koji nisu bitni ovaj momenat.

Na limeni pokrov može biti dodan filc ili poliuretan podloga kao toplinska i zvučna izolacija.

U zadnjih 15 - 20 godina , nakon bakra , započinje ekspanzija pocinčanog obojenog lima koji se zbog cijene, dostupnosti,izvedbe sam svoj majstor u režiji zidara i priučenih samovaca, nalazi gotovo svuda. Naravno da se lim kao pokrov jako dugo koristi, ali se uvijek davala prednost crijepu. Pogledajmo samo vrstu pokrova na današnjim kulturnim spomenicima i starim građevinama, gotovo na svima nalazi se crijep. Naravno uz posebne izuzetke i posebno zahtjevne krovne konstrukcije, koje se mogu riješiti jedino limenim pokrovom.
Ali i tu prevladavaju bakar i cink, kao materijali koji uz svoju cijenu imaju, dugovječnost i trajnost na takvim konstrukcijama.

Nisam protivnik lima ali ipak volim crijep. Mada priznajem da sam na neke krovove kod sebe ipak stavio lim, baš zbog samog kuta krovišta i zamjene crijepa , koji nije mogao osigurati nepropusnost krova.
Pravilna priprema je skuplja od pripreme za crijep, ali daje sve pretpostavke koje trebaju biti zadovoljene, a tu nije bilo kompromisa.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 17:57   #160
Tako se ne stvara tržište. Da bi neki sistem koji nema nekih jako velikih prednosti zamjenio ili uzeo dio kolača postojećem, koji je usto provjeren i ima masa sposobne radne snage koja ga izvodi, valjda bi trebalo cijenama parirati?

A po svemu što sam ovdje i drugdje vidio, kod nas to nije slučaj. Vjerojatno tržište nije dovoljno veliko da bi se uložila velika sredstva da ga se stvori.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.