Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2015., 22:23   #201
Quote:
ajmoplavi kaže: Pogledaj post
prosle godine sam pohadao prvu godinu fakulteta,negdje oko sredine drugog semestra sam odustao,jednostavno prestao ic,ne zelim nastaviti ovaj faks,drugi nisam upisao,tako da cu ovu godinu pauzirat..sad sto mi je ciniti i do kad imam vremena?ispisati se? koliko to košta?
I meni triba odg na ovo pitanje,u istoj sam situaciji...
Iako ne virujen da se išta plaća ako službeno padneš godinu pred kraj 9.mjeseca
Isto odma nakon srednje upisa faks,lipo se zajeba,sad ću isto pauzirat god da vidim šta ću i kako ću(dotada ići raditi u Njemačku)
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 17:42   #202
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
I meni triba odg na ovo pitanje,u istoj sam situaciji...
Iako ne virujen da se išta plaća ako službeno padneš godinu pred kraj 9.mjeseca
Isto odma nakon srednje upisa faks,lipo se zajeba,sad ću isto pauzirat god da vidim šta ću i kako ću(dotada ići raditi u Njemačku)
a ne znam bas,nije ovo srednja pa da padneš godinu..Ovdje jedino nisi skupio dovoljno bodova za proć godinu i sad moraš platit one predmete koje nisi položo ako zelis nastavit studirat,bar ja tako mislim..

evo ako netko može odgovorit bilo bi super,da ne bi bilo kasno pa da moram plaćat
ajmoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2015., 19:54   #203
Pozdrav!
Vidim u prijasnim postovima da se ispis s fakulteta ne placa, a zna li netko je li se sa ljetnom maturom moze upisat fakultet jesenski rok? Da ne gubim tu jednu godinu. I ako se moze, je li se i to placa ili i dalje imam pravo kao redovni student?
teddy picker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 16:48   #204
Sa svakom maturom možeš svaki rok upisat, ako možeš. Ako si sad upisao faks, doduše, i misliš se ispisat i na jesen upisati novi - plaćaš godinu jer si potrošio pravo besplatnog upisa.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 16:41   #205
Ja sam ponavljac koji nije platio skolarinu jer sam odlucio da cu se prebacit na drugi faks, mene sad zanima mogu li se ispisat sa tog prvog bez da platim skolarinu i trebam li se uopce ispisivat ili se mogu samo upisat na taj zeljeni
beli-ka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 14:08   #206
Ljudi help! Zelim se ispisati sa trenutnog fakulteta, i danas sam bila pitati u referadi kako se to radi. Zena mi je rekla da moram napisati molbu i izbacila me iz ureda. Uspjela sam ju pitati da li se placa i odgovor je ne. Ugl, ta molba... Sta moram napisati? Mislim ocito moram navesti razlog zbog kojeg se hocu ispisati, ali sta jos? Moram li cekati da se ta molba odobri ili? Molila bi nekog tko je to radio da mi odgovori, stvarno mi je hitnoo
readuh96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 19:26   #207
Prva sam godina na PFZG-u i zanima me u kojem trenutku se mogu ispisati? Može li to biti bilo kad, npr. nakon I.semestra? Hoću li morati platiti nešto osim onih 150 kn za molbu?

Čitala sam prijašnje postove ali em su stariji em je svaki slučaj drugačiji i na različitom faksu pa ako netko ima provjerenu informaciju za ovaj molim vas neka mi javi
Portirroni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2015., 01:00   #208
Pozdrav! Zanima me, ako izgubim pravo studiranja na preddiplomskome studiju, mogu li sljedeće godine upisati stručni studij na istome fakultetu? Ako mogu, je li onda to obavljam u referadi ili moram preko Postani student? Također, isti predmeti se priznaju na stručnom? Ako ne mogu upisati stručni nakon gubitka prava, mogu li se onda ispisati npr. u 6.mjesecu prije nego potrošim tih 8 puta i onda opet preko postani student upisati stručni studij? I koliko za sve to skupa treba imat posla s referadom, jer su tete u referadi jednostavno... ah..
Eto, molio bih ako netko zna da mi objasni ovo ili ovdje na pm. Hvala vam unaprijed
ivan1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 21:25   #209
Oprostite, mozda se ne uklapa u temu, ali zanima me, ukoliko netko zna je li jos uvijek moguce ne dolaziti na predavanja i ne polagati ispite, a raditi te tako zadrzati studentska prava za iducu godinu?
Belis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 12:54   #210
Da li ti se to isplati? Svejedno ćeš morati platiti punu školarinu.
Ne znam kakva je situacija kod tebe no pretpostavimo da si sada upisao prvu godinu na teret Ministarstva tj. poreznih obveznika i ne plaćaš ništa ovu prvu godinu. Možeš otići do SC-a i raditi na ugovore čitavu godinu, a da ni ne priđeš fakultetu, njihov uvjet je da si upisan na fakultet kao redovni student s pravima. Iduću godinu upišeš ponavljanje godine jer nisi položio ništa, a i da si položio nešto ponovno bi ti se upisivalo ponavljanje godine jer studomat po kojem se određuje naplaćivanje ne priznaje parcijale već smatra da se sve mora položiti i ustoj godini u kojoj je upisano.
Dakle, iduću godinu plaćaš punu školarinu, imaš status redovnog studenta i možeš raditi preko SC-a, ali to je to, nema treće godine. Tko ne položi godinu unutar dvije uzastopne godine leti s te studijske grupe i nema pravo upisati taj studij na tom fakultetu.
Ali možeš upisati nešto drugo na tom fakultetu ili isto ili nešto drugo na nekom drugom fakultetu, ali plaćaš punu školarinu.
Tada možeš ponovno na istu foru raditi na SC-u, ali sumnjam da ti se to isplati.
Studentski poslovi se ne računaju u staž, godine idu, a u mirovinsko se ne uplaćuje ništa stoga niti mirovine neće biti.
Nitko ti to ne brani no ja bih ti rekla da istovremeno pokušaš naći redovni posao, ako smatraš da studij nije za tebe.

No najbolje da provjeriš u referadi, ja ti kažem kako sam čula. Ja sam redovno završila faks i nisam ništa ponavljala niti radila preko SC-a, ove informacije su iz druge ruke preko mojih prijateljica koje su mi pričale na kavi tako da sve uzmi sa zrnom soli i provjeri u referadi i na šalteru SC-a.

EDIT:: Čekaj, jesi li ti upisan ili si ispisan? Ako si ispisan onda nemaš nikakva prava. Što znači naslov teme ''Ispis na malo drugačiji način?''
baterijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 13:08   #211
znači ovako, upisala sam studij koji mi se ne sviđa (budala), te planira ponovno ići na maturu i prijemni i prebaciti se na drugi smijer (na trenutnom fakultetu ili bilo kojem drugom). Znam da na koji god fakultet upanem da ću morati plaćati školarinu. Upravo zbog toga želim raditi, a znam da bi mi bilo jako teško učiti za faks, za maturu i još k tome ići na posao.
Čula sam da ako ne položim nijedan ispit da mi se to broji kao zaostajanje u studiju te da mi tako ostaje pravo na dom i iduće godine, ali ne znam može li se to i sada pošto je prošlo mnogo vremena od kada sam čula za tu informaciju i ne znam je li se što promijenilo. A kada bih samo radila i učila za maturu bilo mi bi puno lakše..
A što se tiče naslova, malo sam zabrljala
Belis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 13:26   #212
Aha, žensko si, oprosti.
Koliko znam, ovu godinu si besplatno dok se ne ispišeš. Za to vrijeme imaš sva studentska prava, iksicu, zdravstveno, rad preko SC-a dok se ne ispišeš. Bez ikakvog problema možeš raditi čitavu godinu preko SC-a i uopće ne položiti niti jedan ispit. Ovu godinu si sigurna sa smještajem u domu.
Iduće godine ćeš plaćati punu školarinu kao što znaš. A pravo u domu gubiš iduće godine (koliko ja znam), jer si već bila jednom u domu, a i da daš sve ispite s dva ponovno gubiš pravo jer se računa po visini prosjeka. Ali o tome je najbolje da se raspitaš u tajništvu doma.
Radi, zaradi i studiraj što želiš.
Sretno.
baterijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 13:37   #213
E to me zanimalo. hvala ti puno.
Belis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 17:09   #214
Quote:
Belis kaže: Pogledaj post
Oprostite, mozda se ne uklapa u temu, ali zanima me, ukoliko netko zna je li jos uvijek moguce ne dolaziti na predavanja i ne polagati ispite, a raditi te tako zadrzati studentska prava za iducu godinu?
Dok god si redovan student možeš raditi preko studentskog ugovora. Imaš pravo pasti svaku godinu jednom, tj. ako upišeš prvu godinu, jednom ju smiješ roknut i sa 0 bodova i iduće smiješ istu ponoviti u statusu redovnog studenta. Ako pak opet rokneš prvu, onda si izvanredan i gubiš pravo na studentski ugovor.

Ali netko ti je mislim već rekao, s obzirom da nećeš dati nijedan ispit, platit ćeš punu školarinu od 7500 kn. Bez plaćanja školarine za iduću godinu nemaš prava redovnih studenata, a ne znam što radiš, ali otprilike ćeš u ovom slučaju raditi 2-3 mjeseca samo da platiš školarinu.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 15:28   #215
Help, ljudi . Upisujem se na fakultet i piše da treba priložiti potvrdu o ispisu ako smo već nešto studirali pa prekinuli. I vidim da svi spominju te potvrde i ispisnice, međutim kad sam se ja ispisivala, nisam dobila nikakvu potvrdu već samo štambilj u indeks uz datum i ''ispisana''. Sad me zanima jel mogu to kopirati pa da se računa kao potvrda ili što?
PeroDjetlić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 17:30   #216
Quote:
PeroDjetlić kaže: Pogledaj post
Help, ljudi . Upisujem se na fakultet i piše da treba priložiti potvrdu o ispisu ako smo već nešto studirali pa prekinuli. I vidim da svi spominju te potvrde i ispisnice, međutim kad sam se ja ispisivala, nisam dobila nikakvu potvrdu već samo štambilj u indeks uz datum i ''ispisana''. Sad me zanima jel mogu to kopirati pa da se računa kao potvrda ili što?
pa jel imaš taj indeks? kaj će ti kopija?

makar, isti štambilj se dobije i na ostalim papirima, konkretno na diplomi (odnosno potvrdi, svjedodžbi jel) za položenu državnu maturu. u najgorem slučaju odi sa starim indeksom na prijašnji faks i zatraži potvrdu koju već trebaš.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 23:24   #217
Meni nisu trebale ni potvrda ni indeks. Ispisala sam se s jednog fakulteta i išla odmah upisati na drugi.
ysera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 22:16   #218
Lijep pozdrav svima!
Zanima me kako ide procedura za ispis iz fakulteta ako smo se upisali za ovu godinu, jeli se to plaća ili ne.Sad tek vidim da mogućnost studiranja nije moguća zbog financijskih razloga pa neznam hoće li mi to priznati zbog toga.
__________________
Usluga crtanja po Vašoj želji, svi dogovori preko PM i Mail.
v.w is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 02:28   #219
Quote:
v.w kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav svima!
Zanima me kako ide procedura za ispis iz fakulteta ako smo se upisali za ovu godinu, jeli se to plaća ili ne.Sad tek vidim da mogućnost studiranja nije moguća zbog financijskih razloga pa neznam hoće li mi to priznati zbog toga.
ako si upisao redovno bez plaćanja onda nećeš imati nikakvih problema, ispis je besplatan. ne garantiram ako moraš plaćati godinu kao izvanredan ili kako drugačije, vjerojatno će tražiti da se račun podmiri svejedno..

a jesi razmišljao o mirovanju, zamrzavanju godine?
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 14:02   #220
Prošle godine sam završio srednju školu no nisam bio upisan ni na jedan fax tako da sam tek druge tj. ove godine upisan prvi put, kao redovan student znači ne izvanredno tako da ne plaćam puno novaca. Jedino mogu dalje tražiti ako ima još slobodnih mjesta na jesenskom roku, ako je to moguće.
__________________
Usluga crtanja po Vašoj želji, svi dogovori preko PM i Mail.
v.w is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.