Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 00:48   #81
plava znaš da te puno volim

to šta si doživjela ja bolno i teško ali nemoj da te to zaustavi da želiš opet imati dijete

Ono šta sam htijela kazati je to da je velika stvar kada se trudnoća i vodi u Splitu - ja znam puno žena šta su odavde išle privatno u Split kod ginekologa koji ujedno rade i u rodilištu jer eto , ovaj tu je na lošem glasu -a meni je baš ok
i tada dolaziš u stvari roditi u bolnicu kod ginekologa koji te poznaje - drage moje, je da je doktor zvanje koje se ne bi trebalo toga držati ali to je tako . i tada ,ako i nije dežuran biva pozvan ili pak kaže dvi tri riči za tebe - tad se ipak drugačije gleda na tebe
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 00:49   #82
a u suprotnom si ipak samo broj "iz okolice"
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 21:31   #83
Kopi-pejstam svoj tekst od 10/2008:

ugl, 25.09. sam hospitalizirana od strane liječnika jer je beba na zadak i ne okreće se i s namjerom, pošto je tako, svi liječnici automatski rade carski i ne čekaju termin.

Doktor koji me trebao poroditi je od 29.09. na godišnjem i ostavio me svojoj kolegici da ona to napravi 29. ili 30.09. Međutim, ta doktorica je bila u viziti u subotu i znala je o čemu se radi, ali kad je došao famozni ponedjeljak, 29.09. i ona se pojavila u jutarnjoj viziti sa glavnim doktorom (taj doktor a priori odbija carski), nastupila joj je kratkotrajna amnezija i ispred njega se pravila da nema pojma o čemu se radi.
ja, kao pravi naivac, upitam kad idem na carski, a on me pogleda i kaže da dođem na pregled u ambulantu. tamo me pregledao i ustanovio da bez obzira na zadak, on ne da da se napravi carski, jer ja mogu roditi prirodno bez obzira na to. kaže da su žene unazad sto godina rađale zadak prirodno, pa ću i ja. i da, upita me da mi napravi vanjski okretaj (preko moga trbuha okreće bebu u prirodan položaj - s glavicom prema dolje). ja sam rekla da to ne želim, a on meni da nisam dovoljno informirana. nato sam odbrusila da sam dovoljno informirana i da se vanjski okretaj radi, ako se radi, eventualno do polovice osmog mjeseca trudnoće, a i tad je već riskantno jer se bebi može omotati pupčana vrpca oko vrata, a i procjena veličine i težine nije uvijek sigurna, tako da nisam željela riskirati.

on je na to izjavio da ćemo čekati moje prirodne trudove i da ću tako roditi! Nakon toga me uhvatila panika - ne to što će mene boljeti kod rađanja (boli kako god okreneš), već to što je on spreman riskirati bilo kakve ozljede bebe prilikom izvlačenja iz porođajnog kanala jer nije prirodno da ide guza van prvo!

išla sam kod predstojnika ginekologije na razgovor, međutim, očekivano je da on neće ići protiv svog kolege, ali me osupnulo, kad sam ga pitala da je to rizik, rekao je da je, ali ako što pođe po zlu, onda će me odvesti na carski. Znači, nek šta krivo krene, onda će napraviti ono što je odmah trebalo! ZVala sam okolo, vukla veze,međutim, od toga svega ništa. Proplakala sam cijeli ponedjeljak i utorak od straha i svega što bi moglo poći krivo, pogotovo što su moji kontaktirali sa bolnicama u Zagrebu i odmah im je rečeno, od strane ginekologa, da ne dozvolim vanjski okretaj jer to nitko živ više ne radi i riskantno je i da nikako ne smijem dozvoliti prirodan porod i da po zakonu mogu zahtijevati da idem na carski jer je beba na zadak.

sve ono da se beba okrene dan prije termina i tako, moja je beba odbila. ipak, kroz razgovor s mojom dragom forumašicom, koja je javila događaje mom ginekologu, on je povukao neke veze i našao ginekologa koji bi mi napravio carski kad zloglasnog doktora ne bude u smjeni. Naime, zloglasnog doktora se svi boje, a pošto sam već u bolnici, ne mogu se prebaciti niti na drugi odjel niti drugom doktoru, jer niti jedan ne bi se usudio suprotstaviti svom kolegi. jedina nada je bila da me uhvate trudovi kad on nije u smjeni, jer me svaki doktor porađa tada na carski i ne riskira bilo kakve ozljede moga djeteta ili dogovoreni carski.

kako se do petka ništa nije događalo, a od carskog koji je trebao biti obavljen u petak navečer, pa ipak se nije moglo, izlazim iz bolnice na vlastitu odgovornost u ponedjeljak, 06.10. Zloglasnom doktoru je skoro se čeljust odvalila kad sam zatražila da me na sam dan termina pusti doma. Upitao me što ako mi pukne plodna voda i pupčana vrpca se zamota bebi oko vrata? reko, ja ću odmah put bolnice. i onda sam ga upitala što ako se to desi u bolnici, da li bi me on svejedno porađao prirodno? on kaže da bi! Ja ga pitam: Znači, riskirali bi? On kaže da bi, a ako što pođe po zlu, onda bi me odveli u operacijsku salu. Moj odgovor je bio: Ali, ne na mom djetetu! Zatražila papire i otišla u sobu. Kasnije su me sestre s odjela zvale nek idem doma i ne čekam otpusno pismo, da mogu po njega doći i kasnije, jer doktor bjesni po ordinaciji. skupila sam se i otišla doma. sve je bilo ok, dok nisam ušla u stan, zagrlila svoje pseto i počela plakati ko kišna godina. da je sve bilo ok, ja bi taj dan izašla iz bolnice sa svojim djetetom, a ne na svoju ruku. Strašno sam se grizla što ako naudim svom djetetu izlaskom iz bolnice - sama bi bila kriva i nikad si to ne bi oprostila!

drugi sam dan išla na amnioskopiju i plodna voda je bila mliječna, a ja otvorena dva prsta. doktorica koja me pregledavala je bila ista doktorica koja mi je trebala napraviti carski, pa kasnije se pravila da ništa ne zna - sad je bila super. rekla je da bi me ona opet hospitalizirala, ali da ne moram opet ići kod tog doktora, već da idem na prvi odjel ginekologije i tražim drugog doktora. poslala me i na uzv, a moja beba i dalje guzom okrenuta i ne miče. od silnog straha, nazvala sam doktora koji mi je trebao u nedjelju napraviti carski i pitala što da radim? on mi je rekao neka ne idem u bolnicu, da on smatra da to nije ništa i da se vidimo u nedjelju. odlučila sam ga poslušati. tu noć nisam osjetila bebu, ujutro sam od panike drmala trbuh i ona se pokrenula. i tokom dana sam je osjetila. navečer, mm je odvezao sveki doma, a ja ostala sama. otišla sam na wc, kad imam šta vidjeti - ispao mi sluzni čep! i to pravi, a ne onaj lažni što sam mislila da mi je ispao pred tri tjedna! a kad nevolje krenu, onda krenu! Crkla mi baterija od mobitela, a u njemu mi broj od doktora. crkao mi punjač, pa ne mogu upaliti mob da nađem broj. ne mogu nazvati mm da što prije dođe doma kako bi svoju sim karticu stavila u njegov mob, jer smo prije tri godine isključili zvanje na mob s kućnog telefona! Mislila sam da ću svisnuti od jada! Zvala sam moje u Zagreb, da zovu mog mm i da mu kažu da on nazove mene!

Čim je mm napokon stigao, i prebacili kartice, zvala sam doktora za dogovoreni i rekla da nisam osjetila bebu prethodnu noć i da mi je ispao sluzni čep. on mi je rekao neka idem na hitnu, da me pogledaju, ali je i dalje bio uvjeren da će me baš on poroditi u nedjelju! ali, ja sam se prvo išla istuširati, pa se skroz izdepilirala, složila kofer, malo pospremila i onda išla put splickog hiltona oliti bolnice. tamo sam primljena u 22.40 i odmah su ustanovili da sam otvorena 4 prsta, beba na zadak, plodna voda zamućena, ja prenijela, i pozvali šefa službe te večeri, koji je rekao: Odmah na carski! Mjerili su mi tlak 160/100 - od straha i uzbuđenja, napravili klistir, poslali da prošetam dok pripreme salu, i priznajem, bila sam prestravljena!

Znači, bez bilo koga, primljena na hitnu i obavljen carski jer su sve indicije ukazivale na to + doktor me pitao kako to da me već nisu porodili kad mi je vidio trudničku knjižicu gdje sve piše zadak, zadak, zadak!

uzeli su mi dioptrijske naočale, skinuli me, i polegli na stol - tražila sam potpunu narkozu jer ipak nisam bila toliko hrabra za spinalnu! pala sam u san i zadnje čega se sjećam je pitanje anesteziologa: Jeste zaspali?
budi me se sestra i viče: Sanjo, nemojte spavati, donijet ćemo vam dijete da vidite! A meni se spavaaaa i jedva držim oči otvorene i čekam...... usput sam povratila toliko da sam dušu ispustila, i svaki me pokret bolio. tada dolazi sestra i nosi mali umotani smotuljak i kaže: Evo vaše bebe! A ja pitam: Što sam rodila? Sestra me gleda i smije se, a ja kažem kako nisam znala što nosim. Djevojčicu ste rodili, predivnu djevojčicu! kaže sestra i daje mi da je vidim i poljubim. Meni su samo suze počele ići...



sve je dobro što se dobro završi - u mom slučaju!
drugo dijete, kako stvari sada stoje, neću tako brzo i nemam namjeru rađati na Firulama!
da, biti će novo rodilište, ali ostaje isto osoblje
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 01:58   #84
Ni ja nažalost nemam ništa lijepo reči o st rodilištu, nadmeni doktori nezainteresirane sestre koje se uzvrte samo kad je vizita, a nasmiju se samo kad izlaziš , kad primaju kavu i 100 kn Trebalo bi ih sve skupa poslati na tečaj ophođenja sa pacijentima, loši tehnički uvjeti nisu ništa prema njihovom prostačkom ponašanju. Jadno, jadno i jadno.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 10:21   #85
Ja sam sve vise uvjerena da cu ja u Makarsku ic rodit...ionako mi je blize jer cu bit u Baskoj Vodi..
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 11:40   #86
Žao mi je cure, ako vas plašimo svojim pričamo.
ali, kao što vidite ima i sretnih priča.
ja samo želim da se sve dobro informirate prije poroda, o tijeku poroda, o vašim pravima, o dužnostima doktora, tako da vas ne mogu šetati od nemila do nedraga. i ne dajte se, drage moje, već se izborite za svoja prava i prava svoga djeteta!
meni više ničeg nije žao, moja Luna ima 5 mjeseci, velika je i prelijepa djevojčica, i ne žalim niti jednog šava carskog jer je sve dobro prošlo!!!!!

I obožava lupetati po tipkovnici, baš kao i njena mama
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 14:15   #87
Ja san rodila i Splitu i mogu reć da su sestre na odjelu super, dok su one u rađaoni katastrofa, babica mi je umalo istirala muža vani jer je prerano doša, ma da san se mogla ustat ubila bi ju, rodila san na carski i doktor bačić mi ga je radio, znan da su cure mi iz sobe pričale kako im je grozan meni je bija super. Uglavnom ako se novo rodilište i otvori, ostaju isti doktori, iste sestre, babice i mislim da će po tom pitanju bit sve ka i do sada. Želim vam svima što brži i bezbolniji porod, a 3 dana u bolnici, u mom slučaju 7 jako brzo prođu i još brže se zaborave.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 20:00   #88
Joj Sanja u potpunosti te shvacam. Na srecu i tebi se ko i meni dobro zavrsilo.
Ja mojom pricom nisan zelila nikoga uplasit,nije mi to bila namjera,vec sam samo zelila svoje iskustvo podjelit s vama.

Kate kako stvari stoje kad bi opet zatrudnila ne gine mi lezanje u bolnici opet osim ako mi nebude vodio trudnocu doticni doktor a to znaci potrosit par tisuca kuna....moja doktorica bi me uputila za Split bez razmisljanja...
__________________
Razumi me, vrime je da se sidro podigne, pomakli smo granicu, grube riči je priskaču....
plavusa123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 18:52   #89
Bog trudnice,

evo i mene da se malo pridruzim, meni je prva trudnoca, i dosta mi bilo strah poroda. Nakon sto sam redovito isla na vjezbe trudnice i disanje. Prosla me strah od poroda, jer su tamo cure svi pozitivno govorile... No moja mala se nece da okrene, pa cu morat ici na carski. Tako da sam dva dana bila sva tuzna, jer sam bila spremna da na normalni nacin rodim.
Jeli ko ima iskustva sa carskim ??? hvala i pozz
__________________
moja Ljubav Nina
NinaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 21:12   #90
Quote:
NinaK kaže: Pogledaj post
Bog trudnice,

evo i mene da se malo pridruzim, meni je prva trudnoca, i dosta mi bilo strah poroda. Nakon sto sam redovito isla na vjezbe trudnice i disanje. Prosla me strah od poroda, jer su tamo cure svi pozitivno govorile... No moja mala se nece da okrene, pa cu morat ici na carski. Tako da sam dva dana bila sva tuzna, jer sam bila spremna da na normalni nacin rodim.
Jeli ko ima iskustva sa carskim ??? hvala i pozz
nemoj se ljutiti, ali jesi li ti pročitala ovaj topic?
i sara_st i ja smo rodile na carski i napisale to par postova iznad.
i da, pazi kod kojeg ćeš doktora dospjeti, jer mene jedan s Firula nije dao porađati na carski bez obzira što mi se beba nije nikako okretala.
savjetujem ti da to dobro utvrdiš kod kojeg ćeš na porod!!!!

da, meni sam carski nije bio nešto strašan, tražila sam opću anesteziju jer me bilo previše strah spinalne (opisano u mom postu iznad), porodili me u 00.15h, u 10.15 sam bila na odjelu. oko 16h su mi donijeli dijete.
prvi dan boli ko svi vrazi, drugi malo manje, treći isto boli (barem mene kad bi se spuštala s kreveta odnosno išla leći), četvrti jako malo, do izlaska (6. dan), nije me boljelo više ništa.
ja sam praktički trčkarala hodnikom, sama radila krevet, dizala bebu, ma super, a mislim da je dosta stvar psihe.

znači, ne brini i sretno!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 09:22   #91
jutro

eh pa nisam sve procitala ali hvala na savjetu. Ja imam neku malu vezicu u bolnicu, pa cu pokusat tako utvrdit.

hvala





Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutiti, ali jesi li ti pročitala ovaj topic?
i sara_st i ja smo rodile na carski i napisale to par postova iznad.
i da, pazi kod kojeg ćeš doktora dospjeti, jer mene jedan s Firula nije dao porađati na carski bez obzira što mi se beba nije nikako okretala.
savjetujem ti da to dobro utvrdiš kod kojeg ćeš na porod!!!!

da, meni sam carski nije bio nešto strašan, tražila sam opću anesteziju jer me bilo previše strah spinalne (opisano u mom postu iznad), porodili me u 00.15h, u 10.15 sam bila na odjelu. oko 16h su mi donijeli dijete.
prvi dan boli ko svi vrazi, drugi malo manje, treći isto boli (barem mene kad bi se spuštala s kreveta odnosno išla leći), četvrti jako malo, do izlaska (6. dan), nije me boljelo više ništa.
ja sam praktički trčkarala hodnikom, sama radila krevet, dizala bebu, ma super, a mislim da je dosta stvar psihe.

znači, ne brini i sretno!
__________________
moja Ljubav Nina
NinaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 20:15   #92
Iskoristi tu vezicu, meni je vezica poslala Bačića za kojeg svi kenjaju da je ka neki bezveznjak a meni je bija super i opet bi da mi on radi carski.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 20:54   #93
Quote:
sara_st kaže: Pogledaj post
Iskoristi tu vezicu, meni je vezica poslala Bačića za kojeg svi kenjaju da je ka neki bezveznjak a meni je bija super i opet bi da mi on radi carski.
Je super je kad mu platiš ili kad ti je vezica posrijedi...Ne kenjaju svi nego govore istinu, to je govno od čovjeka.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 21:35   #94
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Je super je kad mu platiš ili kad ti je vezica posrijedi...Ne kenjaju svi nego govore istinu, to je govno od čovjeka.
jel to oni koji si pričala da ti je porađao od Ljubinog prijatelja ženu i što je rekao znate kako to ide.... bla bla

jel taj?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 02:51   #95
Quote:
pipi3108 kaže: Pogledaj post
Ja sam sve vise uvjerena da cu ja u Makarsku ic rodit...ionako mi je blize jer cu bit u Baskoj Vodi..
ja sam rodila tamo - HOTEL ni manje ni više
samo ako te on htijedne primiti jer i on dosta puta zna poslati u St (naročito ako si malo više dobila na kilaži )
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 02:52   #96
Quote:
plavusa123 kaže: Pogledaj post
Joj Sanja u potpunosti te shvacam. Na srecu i tebi se ko i meni dobro zavrsilo.
Ja mojom pricom nisan zelila nikoga uplasit,nije mi to bila namjera,vec sam samo zelila svoje iskustvo podjelit s vama.

Kate kako stvari stoje kad bi opet zatrudnila ne gine mi lezanje u bolnici opet osim ako mi nebude vodio trudnocu doticni doktor a to znaci potrosit par tisuca kuna....moja doktorica bi me uputila za Split bez razmisljanja...
pa jesi li prvi put išla kod dotičnog ?
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 03:16   #97
Quote:
Girasole kaže: Pogledaj post
Evo kopi-pejstam ono šta sam pisala na Trudnicama Split:

Za vrime mog boravka u bolnici, šta u rodilištu, šta na neonatologiji osoblje je bilo za 5 , svi ljubazni i susretljivi, od doktora do medicinskih sestara.
Meni je na porodu bija muž, e sad da li je to zbog njega ili zato što sam imala prijevremeni porod uz mene je bila hrpa njih (2 doktora i 2-3 babice) i svi su bili doslovce nježni.
Nisam se derala jer sam čekala da počne užasno bolit, a to užasno nije nikada došlo.
Frane je rođen mojim prirodnim trudovima, bez epiduralne i bez dripa, sve žene koje znam da su rodile na dripu kažu da je drip grozan i da su bolovi neusporedivo veći od prirodnih trudova, tako da i za slijedeći porod rađe biram 10 sati prirodnih trudova nego da me kopčaju na drip.
A čini mi se da sam načula u bolnici da ako primite epiduralnu poslin poroda idete 24 sata na intezivnu, šta znači da opet nećete vidit bebača cili dan. Ne znam je li ovo istina, ali bilo bi dobro provjerit, jer bih ja u tom slučaju epiduralnu sigurno odbila.

Sobe na odjelu su socijalizam, ali sve je jako čisto i uredno i bebe puno vremena provode sa mamama, sestre ih svako malo donose mamama na dojenje, ostave ih po sat i po-dva, a i kada beba plače iza stakla mama može otići do medicinske sestre i zamolit da joj bebu donesu u sobu.
Sestre to uvijek i bez iznimke uvaže, barem je tako bilo prije eto skoro godinu dana.

WC je korektan, obnovljen i uvik ima tople vode (za razliku od onoga na neonatologiji ), ali sam ja uvijek uz sebe imala Domestos maramice za wc školjku, vlažne maramice za ruke i svoj wc papir. Razlog su neuredne šporkulje i rafulje koje dođu rodit i onda se na odjelu ponašaju ko' u štali.
Čistačice redovno čiste i stavljaju papir i sapun u wc, pa je samo stvar sreće hoćete li u wc i tuš doć iza čistačice ili iza neke od tih koza.

Ja sam ponila od doma svoje spavaćice i da sam ih obukla ne bi mi niko ništa reka, ali na kraju nisam tila.
Cilo sam vrime ležala u krevetu, a kad bi bile posjete onda bi obukla mantil pa mi spavaćicu ionako nitko ne bi vidija, a ako trebam da izvinete zakrvavit spavaćicu bolje da to bude njihova nego moja.
Jesu bezvezne i jesu prevelike i istina je da ih ne dile šakom i kapom, ali ja bi svaki dan otišla do sestara, zamolila ih da mi daju čistu spavaćicu i uvik sam je dobila.
Tako je za dosta stvari tamo, sami vam neće dat i ponudit, ali ako odete do njih i lipo zatražite dobijete bez problema.

Mislim da sam ovim "esejom" donekle odgovorila, ako sam šta zaboravila pitajte

Ko da je ovo moje iskustvo. Osim, ja sam bila nekih 45 minuta na dripu i nije istina da ne možeš udahnit između trudova. Istina malo su intezivniji ngo prirodni, ali ja kad bi mogla izabrala bi drugi porod da mi prođe kao prvi. Čak i taj famozni drip da primim. A primila sam ga nakom 2 dna i dvi noći trudova, koji su bili prvo lažni pa onda pravi, ali i jedni i drugi su jednako bolili.


Za osoblje, sobe, opremljenost...potpisujem sve što si rekla. A čak je i hrana ukusna.

Ja sam se naslušala svakakvih priča prije nego sam išla u rodilište i mogu reći da je moj zaključak:" ne slušaj šta ti govore nego ko ti govori".
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 12:56   #98
Quote:
ivapetar kaže: Pogledaj post
Najbliže splitskom rodilištu je ono u Makarskoj...jeste li čule nešto o njemu... Stjecajem okolnosti moj mali Zagorac ima sve šanse roditi se u Dalmaciji (posao nas ovo ljeto nosi na more) i sada razmišljam da li Split ili Makarska. Pomozite dalmatinke !!!



sinj ...jedino rodiliste u dalmaciji koje dopusta da netko da tobom bude pri porodu i bebica je pored tebe cilo vrime
zena od mog sogora je rodila u sinju prije 3 mjeseca drugo dijete a prvo prije 4 godine ...nas su pustili odma sutra da vidimo bebu doduse samo na pet minuta i nismo je smili dirat ....ali kontam bolje ista nego nista osoblje sve pohvale a bome izgled....ah cisto je i uredno ...
__________________
...I am not bound to please thee with my answer....
William Shakespeare
inka1104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 18:42   #99
Evo ja sam rodila u splitskom rodilistu djecaka u 11. mj prosle godine. Meni su isto pricali svasta, ali kazem ti nikoga ne slusaj!!!
Inace, ovako ti je to bilo kod mene. Plodna voda pukla u ponoc. Oko 1 dolazim u rodiliste, na pregledu jedan prst otvorena. Inace, muz i ja smo prosli tecaj i on je bio na porodu! Muza salju kuci i kazu da sam prvorotkinja, da ko zna kad cu rodit, da se to moze dosta oduzit.
Dobila klistir (nista strasno) i jedan i pol sat setam po hodniku ( e da sam bar jos mogla, najgore kad te stave na ctg....), onda me stavljaju u predradaonu i spajaju na ctg. Prvo sam se dobro pripala, jer je prestao pokazivati otkucaje srca, nije ih bilo, da bi sestra skuzila da je nesto krivo stavila, e onda se nakon pola sata od toga taj isti uredaj pokvario....Uzas!!! Oko 3 sata me pocelo boliti, prvo polako, onda sve jace i jace!!! Predradaona se puni, zene leze po pomocnim lezajevima, zena iz boxa doziva upomoc...
E vec oko 5.30 me pocelo bas jako bolit i svake 2 min, ja mislim i krace.Prvo molim sestru da me pregleda. Ona me pita koji mi je ovo porod po redu, ja kazem prvi, ona meni da sta ja umisljam da sta ce me pregledavati, jer ja sigurno necu roditi za jos sigurno 17 sati jer sam prvorotkinja. Sok, kakvih zaboga 17 sati????? Doktor (samo jedan dok. u nocnoj smjeni) prolazi kraj mene, molim ga da me pregleda, molila sam ga desetak puta, svaki put je rekao sad cu, a pregledao me tek oko 6.30 kad ga je zena koja je lezala do mene doslovno uhvatila za rukav i rekla mu da cu rodit da sta me vise ne pregledaje.
On obavi pregled, ja otvorena 9 prstiju, hitno u radaonu.
Muz je vec u 6 bio ispred bolnice i u 6.30 ga dovode. Bila sam u tata boxu. Taj box je super, krevet ti stave u polozaj koji hoces, ma super. E sad ti dalje imam samo pohvale. I na sestre, i na doktore, njihovo ponasanje, ma sve. Ali "postali" su dobri tek kad mi je muz dosao.
Rodila sam u 8.15. Moji bolovi, bez dripa IAKO SAM PRVOROTKINJA!!! E jesam se kasnije slatko nasmijala onoj sestri i pitala je necu rodit za 17 sati, je li????
Znaci sve u svemu, ok.
Poslje sam dobila sobu 22. Sve ti je staro, ali ok. Cistacice ciste non stop, i sve bi bilo i urednije da nema neurednih i svakakvih zena kojima je tesko svoje uloske baciti u smece vec ostavljaju i po podu i svugdje!!!
Djete dobijes kad god to zatrazis od sestre, spavacicu isto. Meni ni hrana nije bila losa.
Sestre na tom odjelu su vecinom bile ok, pogotovo jedna starija gospoda, ima iznimaka, ali ih ima svugdje.
Meni je, hvala Bogu, sve bilo ok, pa da su bili i gori uvjeti izdrzala bi. Zao mi je zena kojima su se dogodile lose stvari!
Zelim ti srecu, lak porod, i javi se sa svojim iskustvom!!!!
__________________
A&N
Clicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 21:03   #100
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
jel to oni koji si pričala da ti je porađao od Ljubinog prijatelja ženu i što je rekao znate kako to ide.... bla bla

jel taj?
Je,mojoj najboljoj priji je radio carski, platila mu 500 eura jer je reko njenom mužu-znate kako to ide....A svekrva mi radi u bolnici i rekla mi je da bježim od njega ko vrag od tamjana jer da tip ni nalaze ne zna pročitat....Od mog kuma materi je radio kiretažu kad se sumnjalo da ima tumor, i budala joj nije iskiretirao dovoljno uzorka A Ladi se kreten NIJE HTIO DIĆ IZ KREVETA KAD JE BIO DEŽURAN A ONA MORALA NA HITNI CARSKI EEEEJJJJJJJ!!!! ALOOOOOOO!!!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.