Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2012., 22:58   #21
Nema na cemu

Ni mi nismo posebno zvali roditelje na ples, mi pa kumovi i onda svi ostali. Mama mi je solo i nisam htjela da joj bude bed ili bilo sto slicno.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 23:11   #22
Jooj ma meni je to toliko neugodno... haha samo molim Boga da ne prave nikakve skandale... al valjd će biti sve u redu.. sada polako već pripremam teren i upozoravam ih da ne luduju... XD ispiranje mozga godinu i pol unaprijed..
nancy87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 22:32   #23
Drage djevojke, mislim žene, ja pak imam malo kompliciraniji problem naime, moji roditelji su trenutno u procesu rastave (i to pred krajem), pri čemu je mama našla novog dečka, a tata je solo i još uvijek se nada da će se mama vratiti njemu (i našoj obitelji), tako da je cijela situacija stvarno jako teška..uglavnom, s mamom ne pričam već nekih dva mjeseca (a moje vjenčanje je u 6.mjesecu), iako smo prije bile vrle bliske, zato jer je tata rekao da pošto je on sam, jedini način na koji vidi sebe kako dolazi na moje vjenčanje taj da i ona dođe sama, na što ona nije pristala, jer ne želi bez tog svog 'novog' ići nigdje - dakle, situacija za vrisnuti Pokušavam ih shvatiti, trenutno mi je malo više žao tate koji je zaista ostao sam (mislim ima svoju djecu, ali opet), a s druge strane smatram kako je to vrlo sebično od njih da stavljaju sebe u prvi plan na dan vjenčanja svoje djece (ne moram ni spomenuti da mi se brat ženi 3 mjeseca poslije mene)..stvarno ne znam što napraviti voljela bi da su mi oba roditelja na vjenčanju, ali kako to izvesti?!?!
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 23:09   #24
Ja bih rekla da ako im nešto ne paše, ne moraju doći, što se tebe tiče da su dobrodošli, ali nek ne izvode scene jer će prestati biti dobrodošli. Možeš natuknuti da 'su odrasli ljudi koji se valjda znaju ponašati' i 'da ti poštuješ njihov izbor s kim se žele družiti, ali da nećeš njima dozvoliti da ti uređuju popis gostiju'
Nemoj ih tjerati da sjede blizu i to je to.

Daj im pozivnice i bok.

Ako su odlučili ponašati se k'o derištad, zašto gubiti živce na to?
Pokušavati ih pomiriti, nagovarati da 'budu dobri' i slično... postići ćeš samo da ćeš se nekom zamjerati, ovako im prebaci lopticu za njihovo ponašanje i želje na njihovu stranu i makni s dnevnog reda.

Ako ćemo gledati emotivno, mislim da bi te više trgalo da se tamo kolju pogledima, ili da ti stari cvili u depri, nego da se netko ne pojavi ako ne može/ne želi.
A uostalom, da li zbilja smatraš da netko MORA doći jer 'je red' i 'roditelji su ti'?
Ja bi da mi oni koji dođu, budu tamo jer žele sa mnom podijeliti neko veselje.

Ok, ti to želiš. Reci im. Dalje nek oni vide što žele. Nitko nikoga ne treba tjerati. A hoće li njima biti žao ako ne dođu, a čuj, to spada u 'snosi posljedice svojih izbora'.

Moje ugađanje čudnim situacijama bi bilo da imam razumijevanja za raspored sjedenja, i da obustavim nečije lude ideje tko s kim treba plesati/igre i slično.

Razveli su se jer si nisu pasali. Ne treba ih silom spajati nazad.
Oni su tebi roditelji, svakog voliš na svoj način, vežu te određene stvari, imaš i uspomena koje su zajedničke, i to je ok.

No nemoj ni svoju 'sebičnost' stavljati ispred njihovih želja, pa ono, ti im iskreno reci da ih želiš vidjeti... a njima pusti da odluče jel dolaze.

Nemoj ni moliti, ni ucjenjivati, niti dati njima da cvile/ucjenjuju.


Ako je nekom prebolno ili iz inata neće doći da nekoga ne gleda, a ono, nek ne dolazi.

Poštuj njihove izbore

A to što on ne želi da ona dođe s dečkom... a čuj, i ja želim dobiti na lotu...
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 15:31   #25
A vidiš Enigma, ja mislim da si ti sad pregruba "ako ti se ne sviđa, nemoj doći" jer ovdje se ne radi o bilo kome već o roditeljima koji su je napravili, odgojili i pustili u život; da se cijeli život nisu čuli i vidjeli to bi bila već jedna sasvim druga priča. Kužim tvoje mišljenje, ali mislim da je lenchy ta koja sama mora vidjet je li želi maminog novog partnera na svojoj svadbi, želi li udovoljiti tati i shvatit njegovu stranu ili oboje posjest jedno pored drugog i reći "Stvari stoje ovako..." i jasno reći svoje mišljenje o tom problemu. A šta kaže tvoj brat i koje je njegovo mišljenje?
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:14   #26
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
A vidiš Enigma, ja mislim da si ti sad pregruba "ako ti se ne sviđa, nemoj doći"
Znam. Svjesno je.
Na emotivne ucjene reagiram tako da ucjenjivaca steram u kurac, a ne da se ja osjecam k'o zadnje govno jer svoje frustracije isprojicira na mene.
Ne, nitko, pa ni roditelj, nema PRAVO emotivno ucjenjivati/izazivati guilt trip.

Moja majka je brizna, al dozivjeh da joj je to nacin rjesavanja konflikata. Kad sam to osvijestila i kad je krenula sa 'pa zasto si takva, mi ovo/ono' (radilo se o tome da nesto ne mogu sad, pa je krenula drama, jer eto,oni meni, bla bla) nakon izjave da si JA organiziram svoje vrijeme, kao i oni svoje, i kratkog pojasnjavanja, koje nije shvatila nego je presla na repeat - zamolila sam ju da prestane, nije, pa sam joj rekla da izadje iz sobe van.
Par puta tako, dok mi je srce pucalo izbacivajuci majku iz sobe, i uocavam da je pocela i slusati objasnjenja, i shvaca pojam 'dogovor', i pocinje postivati 'ne'.
Jasno, objasnila sam ja neke stvari kad je bilo zatisje, rekla da me boli kad ne postuje moje 'nemoj' pa eksalira, spomenula joj da koristi emotivnu ucjenu, objasnila da ja ne drkam kurac na kompu, a i da imam svoj raspored itd.

Ne nimalo lako. Al ako ti je od neceg muka - postavljas granicu.

Za oca mi je trebalo pola godine za jedan problem, sad to uopce nije problem, dapace, super sljaka. Nije mi bila namjera 'preodgojiti', bila mi je namjera ne dat mu da me jebe u mozak. Valjda je shvatio da kad ispolji agresiju ja bez beda izlazim i nestajem, jer mi ne treba da se netko otresa na mene, a zvao me da mu pomognem.
Valjda je zelja za pomoci jaca od problema s egom. Vise nisam nikad osjetila, ne bih cak rekla da se suzdrzava, nego da je zbilja skuzio da zato sto nesto ne zna, nece u mojim ocima biti idiot, i ne mora popizdit jer nesto nije odmah shvatio nego pita pa pojasnim jos jednom.

Da, svi konflikti su nam bili u zadnjih 2 godine temeljeni na kompu. Neznanje je izvor ogromnih frustracija, koje se onda ispucavaju.
To sto netko zeli poslati udarac, ne znaci da ga ja zelim primiti. Nisam boksacka vreca nikome. Pa ni svojim roditeljima.

Koje zbilja bih nazvala briznima, i podrskom i dragima, i stalo mi je.
Al ne, nece me jebat u mozak jer nesto ne razumiju pa se naljute. Nek se odljute pa mozemo pricati.

Ranije bih se vjerojatno posvadjala, sad je gasim se i samo krenem ponavljati 'izadji van, ne zelim ovako, ne treba mi to'. Nije mi drago sto dodje i do takve eskalacije, jer, meni to je eskalacija, al cuvam svoj psihicki mir.

Da, nekad osjetim da u nedostaku argumenata zavibrira onaj 'mi smo te rodili, trebala bi nam....'
Na sto ja skomentiram da hvala na svemu, ali mi svejedno nisu vlasnici.

Nakon godinu i nesto, rekla bih da su se stvari stabilizirale. No, postoji zelja za iskomunicirati problem, s obje strane.

Quote:
mislim da je lenchy ta koja sama mora vidjet
Naravno. To bez ikakve sumnje.
Najteze je osvijestiti sto hoces. A i ne zaglibiti pak u to da ti sad pak nesto izvoljevas od njih, a njima ne das...

Uostalom, vidi mi sig (ako ne ovdje, onda u prethodnom)

-- phone --
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 16:51   #27
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Znam. Svjesno je.
Na emotivne ucjene reagiram tako da ucjenjivaca steram u kurac, a ne da se ja osjecam k'o zadnje govno jer svoje frustracije isprojicira na mene....
U jbt al si se raspisala Ma kontam i slažem se 100%, samo mislim da je sad kasno za uspostavljanje takvog odnosa jer vjerujem da ni lenchy ne bi bila psihički mirna da sad proba tu teoriju, već da je to trebala puno ranije. Jer sad kad ima najviše priprema i svašta oko svadbe joj se vrti oko glave, sumnjam baš da je željna odjebavanja staraca te da ih oboje želi kraj sebe.
Ma sredit će ona to, u to uopće ne sumnjam. Ali totalno se slažem s tvojim mišljenjem i stavom. OT Ja sam par dana nakon zaruka vodila borbu s mamom oko cateringa jer ona se ne slaže s mojim izborom (ne firme, već kako će to izgledati) i kvoca li ga kvoca i prvo sam se svađala s njome, ali sad kad OPET započne tu temu samo okrenem na nešto drugo npr. Jedva čekam sunce da odem pocrnit ispočetka je njena faca bila , a sad je ali uskoro će prestat pitati
Emocionalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 00:00   #28
hvala cure na pomoći ustvari mi jeste dale ideje (poticaj) kako bi se mogla ponijeti u toj situaciji, i iako se još uvijek nadam da će se do tada situacija popraviti, s druge strane moram biti realna i razmišljati o tome 'što ako će sve ostati kao i sada' - i mislim da ću upravo to i napraviti, oboma dati pozivnice, pa čekati reakcije..kud puklo da puklo, idealno nikada ne može biti iako si s jedne strane mislim da bi se to sve nekako razriješilo da tati nađem kakav dejt ali tko će još imati vremena i za takve stvari
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 00:49   #29
Quote:
Emocionalka kaže: Pogledaj post
U jbt al si se raspisala Ma kontam i slažem se 100%, samo mislim da je sad kasno za uspostavljanje takvog odnosa jer vjerujem da ni lenchy ne bi bila psihički mirna da sad proba tu teoriju, već da je to trebala puno ranije.
Nije nikad kasno zauzeti se za sebe, a 'ma budem sutra, sad nije prikladno, sunce je iza oblaka, možda će kiša' i slično... samo uzrokuje još više grčeva u želucu. I postaje ti sve teže i teže jer 'šta nisam ranije, kako će sad to prihvatiti' itd.

Isto tako, kad joj prekipi, može napraviti sranja zbog kojih joj bude žao. Tako da, bolje i sad, nego kasnije kad bude pod većim stresom. Jel, ima rezona i jedno i drugo.

Ono, ako te zašarafi - reagiraš.
Ako je to od probave, otrčiš na wc.
Ako je od ljudi - kažeš im 'nemojte me zajebavat, nađite si nekog drugog'


@lenchy2403
Otjeraj starog na iskricu, nek ćakula s ljudima... možda i nađe dejt... možda ne, al sjedenje i iščekivanje samo stvara frustracije...
Il ga pošalji da biciklira uokolo, nek pomogne nekoj teti kojoj se zbuši guma... i tako
enigma in red is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 00:55   #30
Quote:
lenchy2403 kaže: Pogledaj post
uglavnom, s mamom ne pričam već nekih dva mjeseca (a moje vjenčanje je u 6.mjesecu), iako smo prije bile vrle bliske, zato jer je tata rekao da pošto je on sam, jedini način na koji vidi sebe kako dolazi na moje vjenčanje taj da i ona dođe sama, na što ona nije pristala
Ti ne pričaš sa svojom mamom dva mjeseca zato što tvoj tata ne može prihvatiti da njegovu bivšu ženu jebe netko drugi, i nema volje ni makar biti pristojan na vjenčanju svoje kćeri.

Šta si rekla, ona je ostavila muža i svoju obitelj?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 01:20   #31
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ti ne pričaš sa svojom mamom dva mjeseca zato što tvoj tata ne može prihvatiti da njegovu bivšu ženu jebe netko drugi, i nema volje ni makar biti pristojan na vjenčanju svoje kćeri.

Šta si rekla, ona je ostavila muža i svoju obitelj?
dobro sad, to je bilo u grubim crtama, naravno da tu ima puno toga što baš i ne bi htjela javno dijeliti, samo sam htjela nekako objasniti problematiku..
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 01:22   #32
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Nije nikad kasno zauzeti se za sebe, a 'ma budem sutra, sad nije prikladno, sunce je iza oblaka, možda će kiša' i slično... samo uzrokuje još više grčeva u želucu. I postaje ti sve teže i teže jer 'šta nisam ranije, kako će sad to prihvatiti' itd.
ne znam, mislim imam svoje stavove, ali nekako sam više flegma na takve stvari, tj. više to gledam iz perspektive 'ja imam svoj život, vi imate svoje', ali da bih voljela da je jednostavnija situacija, naravno da bih - isto kao što bi ti voljela dobiti na lotu
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 01:23   #33
Quote:
enigma in red kaže: Pogledaj post
Otjeraj starog na iskricu, nek ćakula s ljudima... možda i nađe dejt... možda ne, al sjedenje i iščekivanje samo stvara frustracije...
Il ga pošalji da biciklira uokolo, nek pomogne nekoj teti kojoj se zbuši guma... i tako
najs, najs ak niš drugo, ovo s biciklom je odlična ideja
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 10:13   #34
ja mislim da je to jako nezgodna situacija i teško mi se stavit u tvoju kožu.
po meni bi bilo ok da se roditelji taj dan bez obzira na sve ponašaju pristojno i da ne izvode monade i dišpete jednom drugom, jer to nije njihov dan!

u slučaju kad je friški razvod i još se nisu smirile tenzije bilo bi najbolje da dođu sami bez novih partnera, ne moraju sjedit zajedno, neka svak sjedne sa svojom obitelji.
a i ako npr tvoja mama ima dečka s kojim je relativno kratko a razvod nije okončan mislim da ga nebi tribala vodit.
i ja bi rekla da želim da dođe sama.

ok to ja sad govorin, ne znam kako bi postupila da sam ja na tvome mistu.

mogu ti dat primjer moje rodice čiji su roditelji rastavljeni i prijateljice.
od rodice su već duže rastavljeni,svak u novom braku, u korektnim odnosima, sjedili su svi za istim stolom, roditelji plesali skupa, novi supružnici su isto plesali skupa dok su ovo dvoje bili na podiju.
stvarno se nije dalo primjetit da je tu riječ o rastavljenim ljudima.

dok kod prijateljice je bila situacija malo nategnuta...njeni su friško bili rastavljeni, ružan prekid, na sudu se potezali oko imovine, prevare ovo ono...i tu su počeli ultimatumi, mater da ona neće doć ako on dođe i dovede svoju štracu od cure, a otac uopće nije ima namjeru dovodit tu novu ženu među obitelj...i to je trajalo par miseci prije pira, dok njoj nije puka film i rekla neće niko doć,ono baš su se zakrvili. na kraju fala bogu par dana prije pira otac je doša kod nje doma tija je čovik pitat šta triba pomoć, i sa bivšu zamolija na primirje taj dan, da ne bude ekscesa i fala bogu nije bilo. odradili su samo zajedničko slikavanje sa roditeljima, a ples i sve ostalo je sva bija u svom filmu.

u svakom slučaju nezgodna situacija, ali mislim da su dica taj dan u prvom planu i da oni moraju taj dan stisnit zube i poist govno i bez obzira kakav to razvod bija bit pristojni taj dan.
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 08:40   #35
Quote:
anela kaže: Pogledaj post
mislim da su dica taj dan u prvom planu i da oni moraju taj dan stisnit zube i poist govno i bez obzira kakav to razvod bija bit pristojni taj dan.
Evo upravo sam o ovome htjela pisati!
Kod mog budućeg slična situacija, roditelji su mu se rastali prije cca 8-9god i od onda su stalno neke rasprave kad su rođendani, slavlja il bilo koji događaj koji se tiče njihove djece il unuka. Svekar se ponaša ok što se njega tiče on ide di god treba pa makar je i sveki tamo samo ne tolerira njenog sadašnjeg "dečka", a iskreno ne toleriraju ga ni ostali pa se ona kolko tolko trudi ne dovodit ga na obiteljska okupljanja, ali isto tako svaki put po tjedan dana prije neke fešte ona kvoca kako neće doć jer će svekar bit tamo, a onda se ipak na kraju pojavi.
Svojoj djeci tada stvara samo probleme i neugodnosti, nije im baš svjejedno jer im po meni daje do znanja da su joj važniji neki njeni primitivni principi i ponos nego sreća njezine djece!
Isto tako mi planiramo neku večeru kad se oženimo pred matičarom i moja mama je samo pitala kako riješit problem svekinog kvocanja. Rekli smo da ćemo doć otvoreno i reć joj šta je na stvari da želimo da bude uz nas i da se zajedno sa SVIMA veseli našoj sreći. Ako bude kvocanja onda će joj bit rečeno da ako ne može pojest govno i stavit nas tj. bar svojeg sina ispred svojih principa i da to prođe bez njezinih uobičajenih scena onda joj stvarno nije mjesto na toj večeri i

Roditeljima bi prije svega sreća djece trebala bit na prvom mjestu!
__________________
Tebe nitko nije više jedva čekao od mene!
Nurse20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 17:08   #36
Quote:
Nurse20 kaže: Pogledaj post
Roditeljima bi prije svega sreća djece trebala bit na prvom mjestu!
Eto, tako je razmisljao i moj svekar, pa nije dosao na nase vjencanje!

Mislim, super, stvarno!
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.