Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2009., 17:12   #241
moj dječak isto dobio vodene kozice,donio ih iz vrtića.pedica nam dala a-derma dermalibour za kupanje,avene cicalfate losion nakon kupanja i za početak tekući puder.rekla mi je da ga smijem kupati,a prijateljice mi kažu da ne smijem,koje u pravu,molim pomoć????
surfer22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 19:10   #242
Moji su se kupali u hipermanganu, on susi kozice i jako brzo su otpale. Poslije smo mazali sa tekucim puderom i zbilja su brzo nestale.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 17:03   #243
jeli netko ima iskustva s ovim novim proizvodima tipa dermalibour pjenušavi gel za tuširanje i cicalfate losion nakon kupanja?pedijatrica mi je to dala za tretman za varičele...
surfer22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 22:10   #244
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Mali se danas probudio i dok sam ga presvlačila, uočila ja neke točkice. Upalim svjetlo, a ono: vodeni plikovi Blago nama

Nego, vidim ja da i u ovom slučaju svaki pedijatar svoju politiku vodi.

Nama je rečeno da:
-kupimo tekući puder za vodene kozice i da namažemo svaku kozicu (dakle samo kozicu, ne čitavu površinu kože) 1 put dnevno (ne više!)
-kupimo hipermangan
-da se ne kupamo, eventualno tuširamo s vodom bez šampona
-da nikako ne izlazimo, čak ni da idemo na prozor jer se vk mogu zakomplicirati i zarazna su bolest

Nakon što krastice otpadnu može ponovo u vrtić.

E, sad me zanima ako netko zna, jel to s neizlaženjem vani vezano uz sunce ili?
Nama je pedica rekla da ako imamo vrt možemo ići van odmah, ukoliko dijete nema temperaturu.(navodno ne smeta ni sunce!?)
Pod neizlaženjem van se podrazumijeva samo izlazak gdje dijete može zaraziti drugo dijete ili od drugog nešto "pokupiti" na oslabljeni imunitet.
Meni više ništa nije jasno... neki kažu ni slučajno na sunce (moja prijateljica se već sad boji odlaska na more za 2 mjeseca zbog izlaganja ožiljaka suncu) a neki totalno suprotno!
Molim iskustva..
Kaja75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 11:50   #245
ksenija van se ne preporuča zbog prevelike stimulacije moždanih stanica pa nešto vezano za to...
a ja svugdje čujem da se treba kupat u hipermanganu što radite sa njim ako se ne smijete kupat?

zadje što je kolega sa posla dobio naputak od pedice da se ne maže sa tekućim puderom jer se mogu bakterije zadržat u njemu (teško se skida i ispire) pa su moguće komplikacije..preporučila im neku kremu koja umiruje i dezinficira...
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 17:04   #246
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ksenija van se ne preporuča zbog prevelike stimulacije moždanih stanica pa nešto vezano za to...
a ja svugdje čujem da se treba kupat u hipermanganu što radite sa njim ako se ne smijete kupat?

zadje što je kolega sa posla dobio naputak od pedice da se ne maže sa tekućim puderom jer se mogu bakterije zadržat u njemu (teško se skida i ispire) pa su moguće komplikacije..preporučila im neku kremu koja umiruje i dezinficira...
Hvala na info.
Mi se kupamo u hipermanganu, a možeš i u vodu s hipermanganom umočit gazicu ili štoveć pa tapkati dijete. Ali hipermangana stvarno treba malo staviti. Ja jagodicu kažiprsta stavim na hipermangan i ono što se ulovi rastopim u kadici punoj vode.
Prije 30ak godina su preporučali i malo sode bikarbone u vodu da se ublaži svrab.
Ja s tim puderom idem prije spavanja i koma je stavljati ga. Mali izgleda ko da ima šugu, jadan, plikova ima svuda: glava, uši, lice, guza, pišo, noge, tabani, prsti....grozno. Nema gdje ih nema. A za taj puder... svaki pedijatar drukčije kaže. Nama je rekla max jednom dnevno da ga stavljamo. I da, stvarno se teško skida. Jel možeš pitati koja je to krema?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 19:40   #247
evo poslat ću mu sms pa javim..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 18:49   #248
Evo i nas sa kozicama.....curka (4,5 g) nije išla u vrtić 6 mjeseci, ode na tjedan dana i pokupi sve postojeće viruse...... srijeda navečer poslije kupanja vidim dva prištića, jedan manji drugi veći....mislim kozice al nije sigurno, četvrtak ujutro na valove još par na buši i leđima....potvrđeno - koze ...brzo u ljekarnu kupiti hipermangan i tek.puder sa anestetikom pa kupkica i mazanje, nekako sve prošlo mirno....petak i subota - KATASTROFA...izbijaju ko lude gdje god stignu...ima ih siroče U oku, uhu, pišici, guzi, na usnama (hvala bogu nisu u ustima ), noć na nedjelju cijelu budne i ona i ja, urla kako je svrbi.....danas sve nekako kao bolje....od početka nas prati temp. (do 39), no nekako se držimo...malo smo je muž i ja zaplašili da se ne smije jako svrbiti jer će morati na pikice (jako smo zločesti).....
jako me strah one u oku jer kažu da se svašta može desiti ako si prenese na očni živac....
može mi samo netko napisati kada može van iz kuće jer ćemo svi polako poludjeti u četiri zida (na forumu sam promašla raznih teorija )
HVALA
njatag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 19:13   #249
Quote:
njatag kaže: Pogledaj post
Evo i nas sa kozicama.....curka (4,5 g) nije išla u vrtić 6 mjeseci, ode na tjedan dana i pokupi sve postojeće viruse...... srijeda navečer poslije kupanja vidim dva prištića, jedan manji drugi veći....mislim kozice al nije sigurno, četvrtak ujutro na valove još par na buši i leđima....potvrđeno - koze ...brzo u ljekarnu kupiti hipermangan i tek.puder sa anestetikom pa kupkica i mazanje, nekako sve prošlo mirno....petak i subota - KATASTROFA...izbijaju ko lude gdje god stignu...ima ih siroče U oku, uhu, pišici, guzi, na usnama (hvala bogu nisu u ustima ), noć na nedjelju cijelu budne i ona i ja, urla kako je svrbi.....danas sve nekako kao bolje....od početka nas prati temp. (do 39), no nekako se držimo...malo smo je muž i ja zaplašili da se ne smije jako svrbiti jer će morati na pikice (jako smo zločesti).....
jako me strah one u oku jer kažu da se svašta može desiti ako si prenese na očni živac....
može mi samo netko napisati kada može van iz kuće jer ćemo svi polako poludjeti u četiri zida (na forumu sam promašla raznih teorija )
HVALA
mi smo 2 tj bili doma,i uvijek na toplom....mala je imala 3,5god kad ih je dobila,a nakon 2tj za njom i mališa koji je tada imao 6 mjeseci
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 19:37   #250
znam u principu da moraš biti 2 tj doma, al nisam znala da se ne smije van , ajme a već sada ludimo doma.....
znam da u principu bebe koje se još doje ne dobe kozice, susjeda je tako imala bebu koju je dojila i sina koji je donio iz vrtića koze...on katastrofa bebica ništa
njatag is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 08:40   #251
Odite bar ti i muž naizmjence van da ne budete svi u isto vrijeme živčani.


Nama su kozice izbile svuda, kao da neku šugu ima; ali ne češe se previše, tj. samo je dan-dva bilo najgore i sad je sve prešlo u krastice. Prošlo je tjedan i pol otkako su se pojavile. Puder sam koristila možda 2-3 dana.

Rekli su mi da dijete treba biti na toplom, jer onda kozice bolje/lakše izađu na površinu tijela. A poznanik mi je rekao kad je on kao mali imao kozice da su ga starci puštali normalno u dvorište, a onda su mu nakon mjesec dana po tijelu svuda izbile kvrge (koje su naknadno prošle da li liječenjem ili same od sebe, ne znam).
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 09:39   #252
Evo nama kozice odlaze....sada je sva u krasticama i izgleda jako smiješno.... zanima me samo do kada je moram kupati u hipermanganu?? da li e moram kupati dok god joj sve krastice ne otpadnu ili je više uopće ne moram u hipermanganu....da li mogu odmah početi koristiti njenu kozmetiku za kupanje.....
njatag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 17:26   #253
Ja se sve nadam da ce ih moje dobiti i evo vec cetri godine nista
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 18:23   #254
Moja cura (2 i po) danas dobila kozice. Kupila hidrolat od čajevca za špricanje. Da li je tko pokušao s tim?
heja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 15:39   #255
Zna li tko kad se dijete može kupati u moru nakon vodenih kozica?
Mogu li ostati ožiljci ako se izlaže suncu?
heja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 00:44   #256
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Ja se sve nadam da ce ih moje dobiti i evo vec cetri godine nista
moj najstariji dobio tek sa 16 godina mos mislit panike
__________________
Cika Strile kaže: ja imam pravo i izraziti svoje mišljenje na ovom Forumu.
..." ne može se raditi o slobodi govora jer ti nju na ovom forumu zapravo nemaš." by moderator Pizvo
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:55   #257
Iskustvo

Prošli petak kćer (4.5) dobila kozice. Počelo je s jednom na stražnjem dijelu vrata i leđima. Preko vikenda mazali tekućim puderom i prali u otopini hipermangana.
Temperatura bila do ponedjeljka - lupocet sirup koristi, ali noge i ruke su gorile, pa sam ih hladio oblozima namočenim u blagoj otopini hipermangana.
Otopina treba biti blago roza boje - ako je tamnija, može previše isušiti kožu.

U ponedjeljak pedijatar veli da ne treba niti puder niti KMnO4 (hipermangan). Za puder je imao pravo - teško se skida i imam dojam da se namazane koze teže suše.

Veli još da se više puta dnevno može tuširati, pogotovo, ako je svrbi - nismo radili - nije bilo potrebe.

Kod KMnO4 smo ostali jer je "zanimljivo za kupanje", te ne pretjerujemo s koncentracijom. Primjena samo za vrijeme tuširanja prije spavanja.

Propisan rinolan, ali i fenistil pomaže da manje svrbi. Rađe dajemo fenistil jer nam se čini da je efikasniji i može ga se češće davati, a rinolan samo 2× dnevno.

Nakon zadnjeg udara visoke temperature, sve je krenulo bolje. Svrbež se još povremeno pojavljuje te inkriminirane točkice mažemo običnom cinkovom kremom (protiv ojedina) jer ne zaostaje dugo na prištiću koji se lakše suši.

Zanimljivo da pomaže puhanje, pa nakon što sam skoro pao u nesvjest prešli na igračke koje imaju na donjem dijelu štapića lizaljku, a na vrh nekakv propelerić aviona u kojem sjedi nekakav lik iz crtića.

Sada, nakon 6 dana izbije još poneka, ali većina se suši. Jedino zaostaju one na pregibima i između prstiju do kojih teže dopire zrak, pa su još uvijek mjehurićave.
__________________
Nekad banana-država, a danas država u banani...! (Siniša Malus)
Pripadnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 00:50   #258
Unhappy

Quote:
heja kaže: Pogledaj post
Zna li tko kad se dijete može kupati u moru nakon vodenih kozica?
Mogu li ostati ožiljci ako se izlaže suncu?
Nazalost, mogu...zato na sunce tek kada oziljci skoro nestanu inace ce ta mjesta potamnjeti i tako trajno ostati...obicno je oporavak koze cca 2-3 tjedna od otpadanja krastica.
Naravno da djeca mogu van, ali ne na sunce i ne dok krastice ne pocnu otpadati.

Ne zelim obeshrabriti vas koji se prvi puta susrecete s kozicama, ali moram podijeliti svoje iskustvo s vama...
Naime, imam dva klinca (sada su 11 i 13 god) i imali su kozice svaki po dva puta u razmaku od 2 godine. Mislila sam da to nije moguce i nisam vjerovala da su to opet kozice, ali me pedijatrica razuvjerila

Savjet; ne zanemarujte kada netko u okolini ima kozice uvjereni da su ih vasi preboljeli pa im ne moze nista biti
-Ila- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 08:37   #259
nisam znala da mogu dobiti opet,sad si me uplašila. mislili smo na more 1.7. a naše dijete ima kozice sada već 6 dan-hoćemo moći?
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 08:51   #260
Supruga mi je na moru sa sinom on je dobio kizice a ona je u sedmom mjesecu trudnoce.Ona nije nikad bolovala od kozica ili ospica.Moze li ko reci kolika je opasnost za nju i fetus?
kunaami is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.