Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2010., 09:05   #1
Pisma ministru Milinoviću - ovo nisu pisma podrške!

Drage forumašice, dragi forumaši,

već se dugo borimo za ostvarenje naše najveće želje, za ono kucanje srca ispod našeg. Budući da ministar Milinović ne zna koliko nas ima, a pogotovo koliko ima onih koje je ovaj restriktivan Zakon o MPO nagnao da svoju sreću ostvare u Sloveniji i još veći broj onih koji to ne mogu ostvariti zbog financijske situacije, vrijeme je da mu pošaljemo svoja pisma. Osobno ću mu objasniti zašto bih rado u Sloveniju na postupak, a ne mogu. Molim vas da se i vi borite za sebe, za nas. Objasnite ministru jer on ne razumije i žalostan je što je dobio svega nekoliko pisama i razglednica iz Slovenije i još se pohvalio da su to pisma podrške. Moje pismo nije pismo podrške njegovog Zakona i to ću mu boldati, da se čovjek ne bi zabunio. A da ne veli da se nismo potrudili, pismo ide na sljedeće adrese:


[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

Nemojmo čekati da se netko drugi bori za nas, za našu djecu! Mi želimo biti roditelji, vrijeme je da se pokrenemo!!!!
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 09:19   #2
Bravo Petra, pridružujem se

Ja ću napisati da smo saznali da nam treba MPO taman nakon izglasavanja Zakona i da sada dvoje akademskih građana razmišlja o selidbi iz lijepe naše jer vremena nemamo (imamo 38), na jednoj državnoj klinici na kojoj smo započeli liječenje doći ćemo na red tek najranije na jesen a doktorica opće ginekologije nam neda uputnicu za još jednu državnu kliniku (to ne razumijem s obzirom na potrebu drugog mišljena).
Izgleda da će nam biti bolje u zemlji u kojoj nema zdravstvenog osiguranja (doduše do nedavno)
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 10:34   #3
bravo petra :klap:

ja pismo poslala i prijavila na rodi

Također sam molila i prijatelje da se uključe sa pismom podrške jer znaju kako nam je teško i što sve prolazimo.
Zato cure pišite i podržite sve one koji imamo i dijagnozu i koji smo slučajevi kako bi naš ministar rekao ... jer sutra već "to" ( ne želim nikome) može biti vaš problem ili problem dragih vam osoba ...

nažalost često stojimo sastrane dok se ne tiče nas samih pa apeliram na sve mame i one koje će to tek biti da daju svoj glas ... barem jednim protestnim mailom.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 11:59   #4
Bravo cure!
Iako nisam prošla postupak MPO, bila sam prije par mjeseci u pripremi za postupak. Nisam mogla vjerovati koliko papirologije treba skupiti da bi se obavio MPO u Hrvatskoj u skladu s "famoznim" Milinovićevim zakonom (skupljala sam oko mjesec dana, s tim da sam u bračnoj zajednici). Da ne govorim o onim glupim potvrdama od odvjetnika i psihologa, koji su mi se doslovno smijali i čudom se čudili kad sam im pričala da mi to treba za MPO.
Svaka "budala" vidi da ovaj zakon nema smisla. U državi u kojoj svatko može legalno obaviti pobačaj (do 12 tjedna), ilegalno je smrzavati zametke, ilegalno je oploditi više od 3 jajne stanice?????
Znači, pobačaj nije ubojstvo, a smrzavanje zametaka jest "ubojstvo"!!!!
Cure imate moju punu podršku u borbi protiv ove Milinovićeve tiranije, određene akcije moramo provesti kako bi ostvarili svoja prava.
Ova tema se tiče svih državljana Hrvatske, jer ni ja ni vi ne znate hoće li nam za slijedeću trudnoću trebati MPO ili će se naši bližnji naći u toj situaciji.
HITNO TREBA MIJENJATI ZAKON
najmanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 12:22   #5
cure, imate moju punu podršku iako ne trebam na MPO

treba hitno mijenjati ovaj špiljski zakon i omogućiti svakoj ženi koja to želi da što prije postane mama

i bolje da se šalje na više adresa jer samo milinoviću pisat je kao da pišeš zidu, ne može on to shvatit nit će promijenit mišljenje, jedino ako ga ostatak ekipe koja je normalnija konačno ne nadglasa, a za to svi držimo fige
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 12:24   #6
predlažem da kao na rodi krenemo brojati koliko je poslanih ... al ako se netko prijavio na listu da tu ne duplamo ... biti će lakše znati koliko je okvirno poslano

dakle kome pripada broj 1 na popisu? Ja sam se upisala na rodama pa tu preskačem ... i samo ću nadopuniti petrinu listu sa kontaktima

[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]


ajmo ...

1.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.

Zadnje uređivanje sly47 : 29.03.2010. at 12:32.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 12:28   #7
mi šaljemo danas
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 12:30   #8
kad pošalješ samo stavi broj i ime nicka ...da pokrenemo listu i da bude što veča ... nadam se da bude
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 13:41   #9
Pero

Ja sam se isto upisala na rodi pa da ne duplam
Cekamo No. 1

Ajmo cure pisite Debilinovicu
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 13:43   #10
i ja šaljem danas... jučer nisam niš pametno i artikulirano uspjela smislit
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 13:49   #11
Bravo Pero,Bosna je uz vas iako smo mi u duplo goroj poziciji....mamicu im!
Amric is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 13:54   #12
ja se nadam da mi MPO neće trebati, ali definitivno podržavam akciju
imamo neku šprancu pisma, da se samo potpišem dolje? ne znam kaj bi napisala, nisam baš u toj problematici, ali ono malo što znam znam da zakon treba hitno mijenjati
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 14:25   #13
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
ja se nadam da mi MPO neće trebati, ali definitivno podržavam akciju
imamo neku šprancu pisma, da se samo potpišem dolje? ne znam kaj bi napisala, nisam baš u toj problematici, ali ono malo što znam znam da zakon treba hitno mijenjati
Pa nemamo šprancu baš zato da ne ispadne da ih je sve jedna osoba pisala.
Draga, stvarno se nadam da ti MPO nikad neće trebat i da nikad nećeš znat točno što bi mu napisala.

Možeš mu upravo to i napisat, da srećom za sad, a i nadaš se, nikad nećeš trebati MPO, ali da ne podržavaš zakon koji je štetan, degradirajući, nazadan, nečovječan i koji ljude tjera da dižu kredite ili trroše teško stećenu ušteđevinu i odlaze van granica ostvariti svoju najveću i najprirodniju želju, da postanu roditelji.
Nešto u tom stilu
cranky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 14:29   #14
šaljem popodne
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 17:22   #15
Ja evo poslala još u subotu, a na listi sam na Rodi.
Cure molim vas pišite... Može samo pomoći
__________________
I ti koji gradiš kulu od karata Kad se kula sruši Ne plači Jer vječnost jedne kartate kule Traje malo Puno manje od tvoje Zato za kulom ne tuguj Nego je ponovo gradi.
missixty is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 19:15   #16
Molba SVIMA koji su slali mailove Milinoviću – ispravna adresa Jadranke Kosor

cure c/p sa rode sa dopunjenim kontaktima ...

Budući nismo nigdje objedinili adrese na koje se šalju mailovi, a i stavili smo pogrešnu adresu predsjednice Kosor, molim SVE da mailove proslijede na adresu [email protected] (krivi mail [email protected] ).
U nastavku stavljam sve adrese na koje bi bilo dobro proslijediti mailove, ako niste. I OBAVEZNO obratite pažnju da ne šaljete ponovo na adrese na koje ste već slali da nas ne dožive kao spamere ili da ne prestanu čitat mailove. Digli smo frku, a mislim da smo svakako obavezni proslijedit mailove i na klubove zastupnika – ipak su oni ti koji su bili ZA ili PROTIV Zakona.

[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

Još malo medija:
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected] i vasi lokalni mediji (radio, tv, novine)
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

Klubovi zastupnika i glasnogovornik Vlade
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]


Saborski odbori:
[email protected],
[email protected]
[email protected]
[email protected](ovaj odbor nam je priskrbio P&P savjetovanje i misljenje drugog lijecnika iz DRUGE ustanove
[email protected]
[email protected]
[email protected],
[email protected]
[email protected]
[email protected]
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 19:16   #17
taaa dammm ... pišite

1. jongerica
2. Newbiee
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.

Zadnje uređivanje sly47 : 29.03.2010. at 20:33.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 19:24   #18
pa možeš samo imenom ... mi smo se potpisali punim imenom i prezimenom jer stojim iza svake koju samn napisala ... i sad tek vidim da imam hrpu pravopisnih grešaka al tak sam bila ljuta i bijesna
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 19:33   #19
Evo poslala i ja!
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 22:26   #20
1. jongerica
2. Newbiee
3. Francesca
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:23.