Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2007., 11:21   #41
ma samo ti otvaraj teme kako hoces, jer svaka glupost sto muci jednu trudnicu je vazna!mislim da je savjet da pijes jaaaako puno vode super dobar, pij probioticke jogurte, mozda ti i oni pomognu da izbacis malo tih bestija...ja sam na par pregleda imala dosta bak.odnosno visoke leukocite cini mi se...kad bih im dala prvi jutarnji urin da umoce onu trakicu uvijek bi me sestra pitala da li me pecka kad piskim a ja bi joj rekla da me ne pecka, nego da me eventualno tu i tamo svrbi...nis mi nije dala, nego sam samo ponovila nalaz urina i valjda je bilo ok...kasnije mi je dala canesten malo radi svrbeza, al vise jer sam joj rekla da sam jedan dan imala ranicu...ma nisam ni koristila
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:37   #42
I ja sam imala dosta bakterija u urinu ali nisam imala puno leukocita,pa mi je dok rekla samo da pijem brusnicu u velikim količinama.Tražila sam da radim urinokulturu,ali je dok rekao da kad nisu povišeni lkc,ne treba.
Kad dobiješ nalaz,dok će ti dati terapiju,ništa se ne brini sve to ide u rok službe
psyhomama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 12:59   #43
Quote:
psyhomama kaže: Pogledaj post
I ja sam imala dosta bakterija u urinu ali nisam imala puno leukocita,pa mi je dok rekla samo da pijem brusnicu u velikim količinama.Tražila sam da radim urinokulturu,ali je dok rekao da kad nisu povišeni lkc,ne treba.
Kad dobiješ nalaz,dok će ti dati terapiju,ništa se ne brini sve to ide u rok službe
a ja sam imala u urinu i bakterije, i povišene leukocite, moj gin me slao mikrobiologiju a kad ono nalazi savršeni.... sve sterilno. S obzirom da sam dosta povraćala tih prvih mjeseci nalaz urina je zbog toga bio takav,a i pila sam jako malo tekućine pa i to može biti razlog lošijem urinu.

cure puuuuno tekućine, pogotovo brusnice i sve će bit
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 13:35   #44
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
paspa me je oprala da za sve kaj nas muči služi trudnice zbor!

Eto, pošto sam tamo pitala kako se riješiti bakterija u Urinu (nalaz mi i nije tako sjajan) i nakon toga kaj mi je samo jedna Forumašica odgovorila (svaka čast barem je odgovorila), postavljam topik i zdušno molim sve cure koje u trudnoći imaju puno bakterija u urinu - kako tu gamad iskorijeniti?

Hvala lijepo

Ja sam upravo jutros odnjela urin na UK jer sam imala bakterije u urinu, rekli su da će biti gotov početkom idućeg tjedna, do tada puno tekućine (brusnica je dobar izbor). Uglavnom ništa ne možeš bez pretraga. Ako ne rješiš problem ja ti mogu reći šta je meni preporučeno ali opet sve je to individualno i zato kod dr i po uputnicu...
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 17:20   #45
Prvo bi trebalo utvrditi o kojim bakterijama je riječ. Ali ako te peče dok mokriš moj savjet ti je Uvin H čaj i brusnica. Prirodno i ne može štetit samo pomoć. I ja imam bakterija nešto malo, ali moj ginić je rekao da je to normalno i da se ne uzrujavam. Kod mene ti je sve to povezano sa manjkom željeza (ja imam 1,2 a donja granica je 8). Samo tekućine jer tako ispireš sve loše tvari iz organizma.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:06   #46
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
Prvo bi trebalo utvrditi o kojim bakterijama je riječ. Ali ako te peče dok mokriš moj savjet ti je Uvin H čaj i brusnica. Prirodno i ne može štetit samo pomoć. I ja imam bakterija nešto malo, ali moj ginić je rekao da je to normalno i da se ne uzrujavam. Kod mene ti je sve to povezano sa manjkom željeza (ja imam 1,2 a donja granica je 8). Samo tekućine jer tako ispireš sve loše tvari iz organizma.
uvin H se ne preporuca u trudnoci i tada ga se pije samo ako ga preporuci lijecnik
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 18:31   #47
Meni je jedna dok preporucula brusnicu.. Pa kad nije bilo rezultata uvin I brusnicu. Druga mi preporucila uvin, jer brusnica je kao najbolja protiv e.coli..
Na kraju sam na antibioticima

Bakterije su stvarno sirok pojam...
Vecina trudnica ih dobije u trudnoci.. Neke odu same od sebe, neke uz pomoc cajeva, vode, a neke nazalost uz antibiotike.. Da,.. A neke nikad..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:41   #48
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
uvin H se ne preporuca u trudnoci i tada ga se pije samo ako ga preporuci lijecnik
meni je rekao uvin da je najbolji. zašto ne trudnice
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:43   #49
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Meni je jedna dok preporucula brusnicu.. Pa kad nije bilo rezultata uvin I brusnicu. Druga mi preporucila uvin, jer brusnica je kao najbolja protiv e.coli..
Na kraju sam na antibioticima

Bakterije su stvarno sirok pojam... Vecina trudnica ih dobije u trudnoci.. Neke odu same od sebe, neke uz pomoc cajeva, vode, a neke nazalost uz antibiotike.. Da,.. A neke nikad..
upravo to. Kao što si navela neke bakterije tijelo pobijedi samo, neke odu uz pomoć čajeva i tekućine, neke napadaš antibioticima.... Trebalo bi najprije saznati o kakvim je bakterijama riječ, da se ne bi krivo liječile i onda je napravljen sizifov posao.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:46   #50
evo ja sad bila u apoteci i za ČUDNOVATU BRUSNICU mi rekli

Ona je dobra samo za Esheirhiju coli.. ona za nju djeluje fakat učinkovito a za ostale bakterije baš i ne

UVIH H
trudnicama se ne daje.. da ga hebeš ja ne znam razlog to mi je rekla i teta u apoteci
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 19:48   #51
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
Prvo bi trebalo utvrditi o kojim bakterijama je riječ. Ali ako te peče dok mokriš moj savjet ti je Uvin H čaj i brusnica. Prirodno i ne može štetit samo pomoć. I ja imam bakterija nešto malo, ali moj ginić je rekao da je to normalno i da se ne uzrujavam. Kod mene ti je sve to povezano sa manjkom željeza (ja imam 1,2 a donja granica je 8). Samo tekućine jer tako ispireš sve loše tvari iz organizma.
evo gledam svoju sedimantaciju i običan urin test.

Leukociti su mi 75 a normalno je <10
Sediment Leukocita mi je 10-20 u nekoliko nakupina a normalno je 0-2
Eritrocita imam 6-10 a normalno je 0-2
Bakterija imam dosta


U četvrtak idem na urinokulturu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 20:08   #52
a ja imam ovo:
SG 1.019
PH 6
LEU 25 /uL
NIT NEG
PRO NEG
GLU NEG
KET NEG
UBG NORM
BIL NEG
ERY NEG
COL ZUT
CLA BISTAR

sediment: masa epitelnih stanica, nešto bakterija
Ginekolog rekao da je to u redu. Po drugo mišljenje sam otišla kod doktora opće prakse koji je rekao da je nalaz savršen. Tako da ti ja nemam pojma, očito
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 20:11   #53
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
a ja imam ovo:
SG 1.019
PH 6
LEU 25 /uL
NIT NEG
PRO NEG
GLU NEG
KET NEG
UBG NORM
BIL NEG
ERY NEG
COL ZUT
CLA BISTAR

sediment: masa epitelnih stanica, nešto bakterija
Ginekolog rekao da je to u redu. Po drugo mišljenje sam otišla kod doktora opće prakse koji je rekao da je nalaz savršen. Tako da ti ja nemam pojma, očito

pa usporediš to što imas sa nekim vrijednostima koje tamo pišu.
valjda je tako.

6 tjedana? to me podsjetilo na stanje kada sam ja sva uspaničena došla 1 put ginekologu...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:00   #54
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
pa usporediš to što imas sa nekim vrijednostima koje tamo pišu.
valjda je tako.

6 tjedana? to me podsjetilo na stanje kada sam ja sva uspaničena došla 1 put ginekologu...
zašto uspaničarena?
Ne zamaram se ja tim nalazima previše. Meni je bitno da su mi dva doktora rekla da su nalazi uredni. to mi je dovoljno. Iovako se bacam u neka razmišljanja i depresivna stanja i tako se dovodim do stanja paranoje. Barem što se poroda tiče
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:29   #55
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
zašto uspaničarena?
Ne zamaram se ja tim nalazima previše. Meni je bitno da su mi dva doktora rekla da su nalazi uredni. to mi je dovoljno. Iovako se bacam u neka razmišljanja i depresivna stanja i tako se dovodim do stanja paranoje. Barem što se poroda tiče
zasto? pa... jer dijete nisam ovaj period planirala. I zato kaj sam se prvi put u zivotu seksala bez zastite!

I upalilo.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 15:49   #56
ja sam danas dobila nalaz iz privatnog laboratorija, nalaz je negativan a lekukocita 1-2. ilitiga sve ok!
ali danas, sutra i prekosutra dajem i na zavod za javno zdravstvo da oni testiraju urinokulturu, jer osu oni najtemeljitiji.
cure bez panike dok ne dobijete nalaze!!!!!!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 18:31   #57
Dobila sam nalaz. Imam Enterobacter cloacae.

kakva je to beštija i da li je tko u trudnoći ratovao sa tim?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 12:20   #58
Trudnica-leukociti u krvi 14!!!

Prijateljica je u sedmom mj trudnoce.Upravo me nazvala i kaze za ovolike leukocite..Borila se do nedavno sa nekom mokracnom infekcijom i sad se to smirilo...
A sad ovo?

Vas iskustva curke i sto mislite o tome.....HITNO!!!!

Thanx
__________________
A new broom sweeps clean,
but old one knows the corners..
pticica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 13:28   #59
Quote:
pticica23 kaže: Pogledaj post
Prijateljica je u sedmom mj trudnoce.Upravo me nazvala i kaze za ovolike leukocite..Borila se do nedavno sa nekom mokracnom infekcijom i sad se to smirilo...
A sad ovo?

Vas iskustva curke i sto mislite o tome.....HITNO!!!!

Thanx
opet mokraćna infekcija ili zaliječena od prije a ne skroz izliječena,ili neka druga upala u organizmu makar nevjerujem nego mislim da je opet mokraćna infekcija jer su one jako česte kod trudnica čak i do sedam puta u trudnoći
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:27   #60
A jeli radila CRP?
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:21.