Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2008., 21:38   #61
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Hehe... A sadašnja ti je religija? Hmm...
A neznam to ti je ka da pitaš nekog kršćanina dal možeš bit s kršćanima a prakticirat naprimjer sotonizam... Odmah bi te odbili... Jer bi mislili da bi koristio to šta si s njima da im napakostiš preko sotonizma i sl.

Inače ti je potrebna sposobnost ulaska u viša stanja svijesti, osobna i životna odgovornost te spremnost na razvoj osobnosti na materijalnoj, emotivnoj, mentalnoj i duhovnoj razini i da naravno se slažeš sa svim onim prije šta sam pisala da bi se time mogao počet smatrat, al još puno učit po tom pitanju...
Interesantno, duhovna velicina na kraju, dal slucajno il po protokolu!?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 21:58   #62
Slučajno... To kako sam nabrajala tako mi riječi padale napamet...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:04   #63
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Crkva je oduvijek htjela grabit novce od ljudi, nasilno pokrštavala ih i sl. I naravno da je htjela bit glavna, za razliku od Wicce, to su žene koje veličaju prirodu, i naravno ne namjeravaju sprovest Wiccu kao iskomercijaliziranu religiju kao što je postalo kršćanstvo...
Nda, priče za malu djecu, bajke za curice koje se osjećaju ugroženo zbog patrijaharnog uređenja vodeće religije u državi....no, s druge strane, koja religija ne počiva na bajkama i mitovima?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:10   #64
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nda, priče za malu djecu, bajke za curice koje se osjećaju ugroženo zbog patrijaharnog uređenja vodeće religije u državi....no, s druge strane, koja religija ne počiva na bajkama i mitovima?
Činjenica je da Crkva uvelike grabi novce na ovaj il onaj način, ako bi došlo do tog da treba nekog ubit da bi uzela novce, to bi učinila...
A nije mi baš ni jasno zašto joj ti tako podilaziš, kad imaš nick Baphomet...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:20   #65
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Činjenica je da Crkva uvelike grabi novce na ovaj il onaj način, ako bi došlo do tog da treba nekog ubit da bi uzela novce, to bi učinila...
A nije mi baš ni jasno zašto joj ti tako podilaziš, kad imaš nick Baphomet...
Gdje podilazim crkvi?

Samo govorim da ne postoje nikakvi arheološki nalazi da je nekad postojala nekakva wicca religija i da je ona u stvari nastala 50-tih godina ovog stoljeća kad se Gardner, između ostalog, našao sa Crowleyem sa kojim je smislili jednu "light" verziju Magike za široke mase.

Informiraj se malo.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 22:33   #66
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Gdje podilazim crkvi?

Samo govorim da ne postoje nikakvi arheološki nalazi da je nekad postojala nekakva wicca religija i da je ona u stvari nastala 50-tih godina ovog stoljeća kad se Gardner, između ostalog, našao sa Crowleyem sa kojim je smislili jednu "light" verziju Magike za široke mase.

Informiraj se malo.
Informirala sam se, i to ti ne stoji... On je izmislio tu 'light' verziju da bi privukao masu... Od njega počinju neki kao spisi i sl. al Wicca postoji od kad je svijeta i vijeka i bila je tajnom religijom, zato i nema spisa... I oduvijek su ljudi imali potrebu se sjediniti s prirodom, bez da rade zlo drugome. A pogledaj ti neki dokumentarac pa ćeš i sam shvatit, al ne dokumentarac u kojem sve počinje od 50-tih god nadalje...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 23:35   #67
Quote:
kokobill kaže: Pogledaj post
Mislis da me hrnda magija? Zazmirim na jedno oko!
boginja i bog, dva različita odvojena entiteta.
ni riječi o isusu, itd itd itd blablabla truć bla
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 07:24   #68
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Slučajno... To kako sam nabrajala tako mi riječi padale napamet...
Ja ipak volim neki red, hijerarhiju u svakome pogledu! Improvizacija mi nekako ne pase.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 07:26   #69
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
boginja i bog, dva različita odvojena entiteta.
ni riječi o isusu, itd itd itd blablabla truć bla
Znam, zato i pitam doticnu!
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 08:07   #70
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
Informirala sam se, i to ti ne stoji... On je izmislio tu 'light' verziju da bi privukao masu... Od njega počinju neki kao spisi i sl. al Wicca postoji od kad je svijeta i vijeka i bila je tajnom religijom, zato i nema spisa... I oduvijek su ljudi imali potrebu se sjediniti s prirodom, bez da rade zlo drugome. A pogledaj ti neki dokumentarac pa ćeš i sam shvatit, al ne dokumentarac u kojem sve počinje od 50-tih god nadalje...
Baš prigodno, religija je tajna pa zato nema ničega o njoj

Koji dokumentarac preporučuješ?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 16:55   #71
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meni to liči na FSM-a

Nego, "wicca religija" je novotarija od prije 50-tak godina i koliko ja znam nema nikakva uporišta u povjesnim nalazima.
i?

imati ce povjesna uporista 2k godina kada budu rekli 1950ih je izmisljena+ jos ce nesto izmisliti

ko kaze da je isus postojao. niti jedan ozbiljan povjesnicar koji je zivio u to doba nije zabiljezio zivot isusa. iako ne kazem da nije postojao

religija je vjerovanje u visu silu, bla,bla....

ma ja rjesio stvar o religiji: vjerujem u nesto bolje od mene, ne pridodajem veliku paznju stovanju i trazim ime. mozda osnujem vlastitu religiju
Double size is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 17:48   #72
Quote:
Double size kaže: Pogledaj post
i?

imati ce povjesna uporista 2k godina kada budu rekli 1950ih je izmisljena+ jos ce nesto izmisliti

ko kaze da je isus postojao. niti jedan ozbiljan povjesnicar koji je zivio u to doba nije zabiljezio zivot isusa. iako ne kazem da nije postojao

religija je vjerovanje u visu silu, bla,bla....

ma ja rjesio stvar o religiji: vjerujem u nesto bolje od mene, ne pridodajem veliku paznju stovanju i trazim ime. mozda osnujem vlastitu religiju
Awww... Napokon netko pametan... Da ne moram samo ja se s njima svađat i obješnjavat im sve živo...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 10:42   #73

__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 10:58   #74
Nda, još samo fali da netko izvali da je to drevni wiccanski simbol
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 15:19   #75
Jel čarobirate?

Stavila sam smajlić, jer i meni pitanje zvuči malo neozbiljno, al ozbiljno pitam... pošto si spominjala u onih 13 ciljeva magiju. Jel postoje neke čarolije, npr. za dozivanje kiše i sl.?
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 16:30   #76
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Jel čarobirate?

Stavila sam smajlić, jer i meni pitanje zvuči malo neozbiljno, al ozbiljno pitam... pošto si spominjala u onih 13 ciljeva magiju. Jel postoje neke čarolije, npr. za dozivanje kiše i sl.?
Naravno da postoje. Problem je u tome što nema dokaza da funkcioniraju.
Postoje i preparati za rast grudi. Od dvice do četvorke u pet mjeseci. No nema dokaza da djeluju.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 16:40   #77
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Jel čarobirate?

Stavila sam smajlić, jer i meni pitanje zvuči malo neozbiljno, al ozbiljno pitam... pošto si spominjala u onih 13 ciljeva magiju. Jel postoje neke čarolije, npr. za dozivanje kiše i sl.?
=)
Pod 'magija' sam mislila na svoju unutarnju magiju, ako me razumiješ...
A imaš tih spellova za ovo i ono, a to ti nisu neke čarolije velike... Ja to ne prakticiram... I mislim da je to shit, jer me vodi ono pravilo karme, 3 put ti se vraća sve...
Imaš tih spellova raznih, za dozivanje kiše, za dobre ocjene, za ljubav...
Al neznam koliko se isplati u to dirati... Nisam niš s tim još pokušavala...
Ubiti, ako ti vjeruješ u nešto, (bilo što), npr. da će taj tvoj spell uspijeti, uspijet će vjerojatno...
Samo je vjera potrebna...
Ipak, neću ja to pokušavat... Hehe
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 16:42   #78
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Naravno da postoje. Problem je u tome što nema dokaza da funkcioniraju.
Postoje i preparati za rast grudi. Od dvice do četvorke u pet mjeseci. No nema dokaza da djeluju.
Preparati za rast grudi nemaju veze s Wiccom, ne mješaj ta dva pojma!
U Wicci postoje spellovi, al ne za tako banalne stvari...
I nisu to nikakvi ćiri bu, ćiri ba...
A spell, a ne samo spell, bilo šta, djelovati će, ako imaš vjere i želiš da djeluje...
Samo što je to nevjernicima poput tebe, teško za objasniti...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 16:55   #79
Quote:
Velvet_Dreams kaže: Pogledaj post
(...)A spell, a ne samo spell, bilo šta, djelovati će, ako imaš vjere i želiš da djeluje...(...)
Ne, neće. Stvari se ne događaju zato jer to netko želi u glavi, nego onda kada djeluje. Dakle, moraš nešto reći ili učiniti, s onim na koga/što želiš utjecati. Onda se možeš nadati ostvarenom djelovanju.

Nema ništa bez rada. Naučit ćeš kako budeš rasla.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 17:06   #80
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne, neće. Stvari se ne događaju zato jer to netko želi u glavi, nego onda kada djeluje. Dakle, moraš nešto reći ili učiniti, s onim na koga/što želiš utjecati. Onda se možeš nadati ostvarenom djelovanju.

Nema ništa bez rada. Naučit ćeš kako budeš rasla.
Rasla? Hmm... Mislim da sam izašla odavno iz tog razdoblja...
A inače vjera je u svakoj religiji najvažnija, i svako će ti reć, tko u nešto vjeruje, da sve počinje od vjere i završava s vjerom...
U svakoj je religiji pravilo vjerovanja ponekad u nešto i nemoguće...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.