Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2009., 11:45   #41
Quote:
gabi1706 kaže: Pogledaj post
Eshyy možeš mi objasnit kako trajnim nalogom izbjegneš promjenu tečaja?nisam znala da se može dogovorit s bankom da se poništi nalog za obustavu plaće.
pozdrav
Pa, ovako. Kredit mi je 102 EUR, ja se dogovorila s Bankom da mi skida veću svotu. Trajnim nalogom s tekućeg mi skine u protuvrijednosti u kunama 108 EUR koliko smo se dogovorili, a kredit se obračuna u protuvrijednosti u kunama 102 EUR koliko mi i jest rata kredita .
Znači skine mi s tekućeg recimo 800 kuna, kredit je 760 kuna.
Tako mi na posebnom tekućem koji služi samo za kredit ostane razlika od tih 6 EUR, oko 40-44 kuna mjesečno. Pa sam uvijek u pretplati bez obzira na tečaj.

Može se poništiti obustava, a jedino se može dobiti Trajni nalog. To mi je bolje jer ja kontroliram plaćanje kredita (pazim da ima sredstava na računu), nego da mi skida s plaće koja nije uvijek na vrijeme.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 12:15   #42
hvala na objašnjenju
gabi1706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 13:38   #43
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Može se poništiti obustava, a jedino se može dobiti Trajni nalog. To mi je bolje jer ja kontroliram plaćanje kredita (pazim da ima sredstava na računu), nego da mi skida s plaće koja nije uvijek na vrijeme.
Ali to samo ako plaću dobivaš na Splitsku...
Inače nemaju nikakvu kontrolu naplate.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 22:22   #44
isuse kak ja ne volim tu banku


subota -

11:55 dolazim na bankomat
11:55 oni bankomat stavljaju izvan funkcije jer ga pune (neeeeeeeee to nisu mogli napraviti pola sata prije dok su šalteri radili)
11:55 zaštitar nas tri ne pušta u banku na šalter po novce nego laže da će bankomat biti napunjen za 5 minuta (neeeeeee nisu mogli preuzet još te tri stranke od čijih novaca oni primaju plaću)
12:25 uspjevam dić novce




fuj
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 22:28   #45
nije da ih branim, ali to ti se moglo dogoditi kod bilo čijeg bankomata
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 00:32   #46
kaj punit bankomat? naravno iako mi se nikada nije dogodilo da ga taman pune kad mi treba, a na zagrebačkoj sam barem 10 puta na mjesec (na splitskoj eventualno jednom)

al brijem da u zagrebačkoj ne zatvaraju vrata pet minuta prije kraja radnog vremena i brijem da bi ljude koji su u tom trenutku na redu pred bankomatom pustili na šaltere
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 11:26   #47
Evo Atlantis u novom napadu

Pa zar nisi ti već odavno zatvorila račun u toj odvratnoj banci
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 14:05   #48
opet ne čitaš s razumijevanjem

zatvorila sam sve osim tekućeg zbog kredita, a na tekući sam dala trajni nalog da mi određeni iznos svaki mjesec prebace na zagrebačku

pa onda, povremeno, moram u splitsku podignuti višak ili nadodati na račun od stambenog da opet ne dobijem opomenu zbog tečajne razlike

i, vama je zaista normalno da se bankomat puni u vrijeme u koje se zatvara poslovnica a ne pola sata prije kako bi stranke mogle brže do novaca? normalno vam je da se pet minuta prije isteka radnog vremena stranka (koja je ostala izvisiti na bankomatu) ne pusti u banku?

ako vam je to zaista normalno, onda nije niti čudno da nam zemlja ide u krasni
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:03   #49
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Ali to samo ako plaću dobivaš na Splitsku...
Inače nemaju nikakvu kontrolu naplate.
Da tako je. Tamo mi je tekući račun i plaća ide preko Splitske banke. Iskreno ne znam kako ide ako nisi klijent banke. Ja nastojim uglavnom dignuti kredit preko banke u kojoj imam tekući. Ili moja Splitska ili muževa PBZ.
Moj je muž prije 10 godina kupio motor preko Raiffeisen banke i trebao je samo putem uplatnice uplaćivati. Kako sada ta banka radi s kreditima, to ne znam.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 01:27   #50
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
opet ne čitaš s razumijevanjem
Ma ja ti slabo sve kužim...
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
i, vama je zaista normalno da se bankomat puni... u.
normalno vam je ...
ako vam je to zaista normalno,
Nije. Naravno. To sve ovisi o ljudskom faktoru, a tvoja poslovnica očito ima zaposlenike koji jako brinu o svojim klijentima...
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
onda nije niti čudno da nam zemlja ide u krasni
I ja velim. Ali nije ovo razlog da idemo kod gospona Krasnog, nego pre mala socijana aktivnost i osvještenost, nihilizam, (ne)radne navike, "hrvatski jal"...
A usput, država smo i ti i ja. A ne "oni". Prema tome
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:58   #51
e da, pitanje. kolika je zapravo kamata koji oni daju na kraju mjeseca na iznos koji imam na tekućem? kod mene to nikad nije isto. recimo, kad sam otvorio račun, na kraju mjeseca na 130 kuna su mi dali 30 lipa kamate. dva mjeseca poslije, na 4100kn dobijem 10 lipa kamate? wtf?

i da, da bi mi slali ispis mailom (a ja tako plaćam i upola manji trošak izvoda računa) službenica na šalteru mi veli da moram imat neki internet paket koji se plaća 60kn mjesečno i da moram imat primanja, dok na službi za korisnike ženska veli da uopće nema problema, samo da trebam otić u banku i aktivirat to.

inače imam obični tekući račun, bez ikakvih primanja.
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 15:09   #52
Dragi moji,
do danas sam čekala (više od 3 tjedna) da mi se javi osobna bankarka ( dakle, radi se o Splitskoj banci kao što već znate). Početkom 9.mj.mi je obećala da će se javiti sljedeći tjedan (taj put mi je rekla da sudužnik treba prebaciti redovita primanja u Splitsku banku) da dogovorimo zatvaranje računja i dr., međutim do danas se nije javila, a ja ju namjerno nisam zvala da vidim kako daleko to može ići, s obzirom da sam 5tjedana čekala povratnu informaciju za kredit koji nije odobren. Otišla sam danas do poslovnice banke i gle čuda, ta osobna bankarka više tamo ne radi. Super i puno hvala na obavijesti od strane bankarke i banke o njenom premještaju i dobivanju novog bankara!!!!!!!!!!!!
mirjama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 21:10   #53
nedavno mi je kartica ostala u bankomatu i do dan danas je nisam dobila iako mi je službenica rekla da će me nazvati kad im vrate moju karticu .
ali novci mi hitno trebaju pa me zanima da li ja mogu otići u banku i dignuti novce bez kartice, recimo uz predočenje osobne i ugovora o otvaranju žiro računa?
__________________
You need nothing to be happy, but you need something to be sad.
Grozdana Gliser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 21:30   #54
Quote:
Grozdana Gliser kaže: Pogledaj post
nedavno mi je kartica ostala u bankomatu i do dan danas je nisam dobila iako mi je službenica rekla da će me nazvati kad im vrate moju karticu .
ali novci mi hitno trebaju pa me zanima da li ja mogu otići u banku i dignuti novce bez kartice, recimo uz predočenje osobne i ugovora o otvaranju žiro računa?
dovoljno ti je imat samo broj računa i osobnu, i objasni joj situaciju i to ti je to.
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 21:40   #55
i ondam traži da ti izrade novu
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 21:46   #56
hvala puno ljudi
__________________
You need nothing to be happy, but you need something to be sad.
Grozdana Gliser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 15:07   #57
nakon odobrenog mi kredita u lopovskoj banci, skužim da mi svaki mjesec uzimaju 50 kn za , kako kažu: ODRŽAVANJE TEKUĆEG RAČUNA. Zanima me mogu li u istoj banci nakon odobrenog i isplaćenog kredita, ugasiti isti tekući račun?? napominjem da nisam nigdje potpisao ugovor o otvaranju tek računa. Dospjele rate mislim plaćati sa drugog računa u drugoj, manje lopovskoj banci.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 17:16   #58
naravno da možeš. tekući račun ti je potreban da ti se isplate novci od kredita, ali nakon toga možeš ga slobodno zatvoriti. ni jedna banka ne uvjetuje tekući uz kredit, osim kad ti je uvijet prebacivanje primanja!
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 19:13   #59
thx, več sutra idem to obaviti. inače se radi o stambenom kreditu, isplatili su novce prodavatelju nakon silnih muka i pogrešnih informacija od strane iste lopovske banke, ali još se nisu udostoji dostaviti mi ugovor o istom. zamislite.

mi se na tu banku.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 19:22   #60
Jel istina da Sp.banka daje neke posebne kredite doktorima? Kako to točno funkcionira?
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:17.