Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 21:55   #241
zakaj radite dopunsko u HZZO-u, kad je konkurencija skoro duplo jeftinija
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 21:59   #242
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
zakaj radite dopunsko u HZZO-u, kad je konkurencija skoro duplo jeftinija
Daj majke ti objasni nam to sada. Mi smo lane proučavali sva osiguranja do temelja i sad ces nam sigurno objasniti kako smo bili kratkovidi...
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 22:02   #243
kolko dođe u HZZO dopusnko?
Veko32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 13:09   #244
Quote:
maja777 kaže: Pogledaj post
nikako da skuzim 100 % jer dolazim do razlicitih informacija, dakle - dali treba sad produzivati policu dopunskog osiguranja, ili se produzenje odvija automatski na novu razdoblje, odnosno godinu?
Nema automatskog produžavanja. Novu ponudu treba dostaviti u HZZO 30 dana prije isteka stare police.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2010., 13:10   #245
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
kolko dođe u HZZO dopusnko?
Ovisi o primanjima i vrsti zdravstvenog osiguranja kojeg osoba ima.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 11:51   #246
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
zakaj radite dopunsko u HZZO-u, kad je konkurencija skoro duplo jeftinija
kao npr.?

Meni su uz AMEX Gold dali ponudu za Sunce dopunsko, akcija 10 % jeftinije, itd... moram posjetiti njihove stranice
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 12:06   #247
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
kolko dođe u HZZO dopusnko?
I meni je to teško priznati, ali ni blizu nije nijedno privatno osiguranje ovom iz HZZO dopunskom, provjeri stavku iznosa koliko pokrivaju plaćanje liječenja, svi imaju limite na ovim cijenama kao HZZO, a kod njih je neograničeno.

Cijene su ti: 50 kn umirovljenici sa mirovinom većom od mislim 1900 kn, ostali besplatno

Zaposleni, 80 kn mjesečno sa plaćom do 5100kn, oni sa većom 130 kn mjesečno.

Ako imaš bolju ponudu od privatnih, javi ovdje, svi te častimo ručkom.
Smileman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 10:27   #248
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Nema automatskog produžavanja. Novu ponudu treba dostaviti u HZZO 30 dana prije isteka stare police.
evo moje interpretacije:

Članak XVI na novoj ponudi kaže da automatsko produživanje postoji 8za one koji nisu na teret države:

XIV. (PRODULJENJE OSIGURAVATELJNOG RAZDOBLJA)
Nakon isteka osiguravateljnog razdoblja od godine dana ugovor će se smatrat važećim i za naredno
osiguravateljno razdoblje od jedne godine pod uvjetima određenim ovim Općim uvjetima, ako se
osiguranik/ugovaratelj u roku od najkasnije 60 dana prije isteka ugovorenog razdoblja pisano ne izjasni
da ne želi produljenje sklopljenog ugovora.


Članak XVIII kaže da, ako je ovaj gore podatak novo dodan u uvjete (u odnosu na prije godinu dana, kad su ljudi kojima sada osiguranje ističe potpisivali ugovore), su ljudi trebali biti obaviješteni pismeno ili na drugačiji odgovarajući (?!?!) način.
XVIII. (PROMJENA OPĆIH UVJETA)
Zavod ima pravo za vrijeme trajanja osiguranja promijeniti ove Opće uvjete.
Ako se novi opći uvjeti imaju primijeniti na već sklopljene ugovore, Zavod mora, pisanim putem, ili
na drugi odgovarajući način, obavijestiti o tome ugovaratelja, najmanje 30 dana prije početka primjene
novih općih uvjeta.
Ugovaratelj može, do dana početka primjene novih općih uvjeta, izvijestiti Zavod da otkazuje
ugovor, u kojem slučaju ugovor prestaje danom početka primjene novih općih uvjeta


Članak o automatskom produljenju se pojavio za police ugovorene od 1.10.2009 (sudeći prema njihovim web stranicama). Za one starije, nitko nije pismeno obavijestio korisnike da ovi novi uvjeti vrijede. Znači, ako se objava novih uvjeta na nekoj skrivenoj web stranici ne smatra odgovarajućim načinom, onda police starije od 1.10.2009 nemaju automatsko produljenje.

Zbog svega toga, čini mi se da oni koji sada žele produljiti osiguranje, moraju poslati novu ponudu, a ubuduće će im se automatski produljivati. Tko želi raskinuti ugovor koji je krenuo prije godinu dana, ne mora raditi ništa. Ubuduće će se morati slati zahtjev za raskidom (znači ovisi o tome je li aktualna polica starija ili novija od 1.10)

Zadnje uređivanje ancesik : 07.01.2010. at 10:47.
ancesik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 15:33   #249
A moj ćaća je danas htio produžiti dopunsko ali nije uspio. Našli su mu da je 2003. ostao dužan neke nofce i sad je to uz kamatu naraslo na gotovo 2000 kuna!!! Na pitanje može li to platiti u kakvim ratama odgovoreno mu je da dok ne plati sav dug - ne može ugovoriti novu policu! Na pitanje gdje su bili sve ove godine, što nisu poslali bar kakvu opomenu ili račun - ženska na šalteru samo je slijegala ramenima...

Pitam se pitam ima li netko tko u državnim službama išta radi...
__________________
Moje (zapušteno)carstvo
likich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 17:06   #250
pa to je 7 godina ... da ti to pitanje postavi na pdf-u Pravo jer tu bi se moglo raditi i o zastari
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 18:47   #251
Uplatnica mora imati model 63

Upravo sam dobio poruku od hzzo da model mora biti 63. Ja placam jos nekoliko rata za DZO prema postojecim uplatnicama. Nemam ovdje uplatnicu, ali mislim da uopce nema model, pa sam probao 01. Dakle, račun primatelja je: 1001005-1863000160 a poziv treba biti na broj: 63 5924-41722-6177778003.
marioigrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 15:14   #252
Zna li netko na koju adresu se šalje ponuda za sklapanje ugovora o dopunskom zdravstvenom osiguranje?
Blade_000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 15:21   #253
Napravite si policu dopunskog osiguranja Basler - Osiguranje zagreb.... to je najbolje.. tak super imaju osmišljen program osiguranja da ćete ga obožavat...
šta da vam kažem osim da možete zaboravit na gužve, čekanja..

a sa hzzo dopunskim nemate ništa od toga
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 15:41   #254
Quote:
ancy_20 kaže: Pogledaj post
Napravite si policu dopunskog osiguranja Basler - Osiguranje zagreb.... to je najbolje.. tak super imaju osmišljen program osiguranja da ćete ga obožavat...šta da vam kažem osim da možete zaboravit na gužve, čekanja..

a sa hzzo dopunskim nemate ništa od toga


Moš'mislit... A ti sigurno radiš za njih?
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 18:29   #255
Smile

Quote:
sagena kaže: Pogledaj post


Moš'mislit... A ti sigurno radiš za njih?


Ne nego sma bila na predavanju za 3 dobrovoljna zadrvstvena osiguranja i donela sam zaključak..

Pa zašto ne bi bilo dobro ako ja kad me nešto boli nazovem telefonom asistencu i ona mi odmah dogovori termin kod doktora da me pregleda, ako moram ić kod specijaliste ne treba mi uputnica ni niš, ne moram čekat 6mj na neko snimanje, ne guram se u redu s ostalim bolesnicima..

pogledaj si malo njihov prospekt pa ćeš vidjet o čem ti pričam..

uostalom basler je švicarsko osiguranje a kod njih je sve najbolje
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 21:37   #256
ovdje je tema HZZO dopunsko osiguranje ... sve ostalo je off topic koji se kažnjava
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 12:28   #257
hm...isteklo mi HZZO dopunsko 11.1.2010. i što sada
Hoće poslati nove uplatnice na adresu ili što
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 13:49   #258
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
hm...isteklo mi HZZO dopunsko 11.1.2010. i što sada
Hoće poslati nove uplatnice na adresu ili što


Aha poslat će ti neku ponudu za produženje police poštom....
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 14:01   #259
šta nije bilo na tv-u nedavno da se neće slati poštom ponude? možda da odeš direktno na hzzo
alison is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 17:32   #260
Quote:
brazilac 5 kaže: Pogledaj post
hm...isteklo mi HZZO dopunsko 11.1.2010. i što sada
Hoće poslati nove uplatnice na adresu ili što
Mislim da više ne šalju. Ako želiš produžit policu osiguranja ovdje preuzmi formular, ispuni ga, isprintaj i pošalji poštom ili osobno odnesi do njih i ubaci u za to predviđene kutije. Nakon nekog vremena poslat će ti dopis u kojem će ti objasnit kako dalje (naime više ne šalju uplatnice, morat ćeš ih sam/a kupiti i ispuniti; oni ti u tom dopisu pošalju samo kako ispuniti uplatnice, broj računa, poziv na broj i sl.) Nakon prve uplate u vrlo kratkom roku ti pošalju i karticu dopunskog.


P.S. naravno formular možeš preuzeti i kod njih.
rubylee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.