Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2013., 14:38   #21
Quote:
crna bucka kaže: Pogledaj post
Da li je moguće da Helex od 0,25 izazove jaku anksioznost. Inače pila sam Helex po potrebi i nikada mi nije stvarao problem, pomogao je kod PA, a jučer mi je od tablete od 0,25 nakon 30 min od kad sam ju popila bilo jako loše (lupanje srca, pritisak u prsima, trnjenje glave, uglavnom osjećaj kao da ću eksplodirati)
Moguć je kontraefekt , ali male šanse, ti si vjerojatno imala jači napada PA, na tvom mjestu bi ja legao i pokušao disati iz dijafragme da se pokušam smiriti ili popio još jedan Helex ako ne ide...

inače ja ga pijem 5 godina i osobno nisam imao nikada nuspojave od njega
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 15:33   #22
Ja sam u zadnje vrijeme znala popiti pola helexa od 0,25 ujutro ä pola navečer i sve ok, ä liječnik mi rekao da mi je to Kao da ništa nisam niti popila. I jučer kad sam popila cijelu me baš zdrmalo tako da sam i danas pod dojmom. I sad mi srce lupa i sva drhtim ali me sad strah vrazjeg helexa.
crna bucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:26   #23
Quote:
crna bucka kaže: Pogledaj post
Ja sam u zadnje vrijeme znala popiti pola helexa od 0,25 ujutro ä pola navečer i sve ok, ä liječnik mi rekao da mi je to Kao da ništa nisam niti popila. I jučer kad sam popila cijelu me baš zdrmalo tako da sam i danas pod dojmom. I sad mi srce lupa i sva drhtim ali me sad strah vrazjeg helexa.

ma ništa to je premala doza da se uopće osjeti...naročito ako si već prije uzimala...nema te šta biti strah, ljudi uzimaju po par miligrama dnevno i funkcioniraju "normalno"

ja uzimam 1,25 mg dnevno i svaki dan radim tako da...
Nixon86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 21:18   #24
Quote:
crna bucka kaže: Pogledaj post
Ja sam u zadnje vrijeme znala popiti pola helexa od 0,25 ujutro ä pola navečer i sve ok, ä liječnik mi rekao da mi je to Kao da ništa nisam niti popila. I jučer kad sam popila cijelu me baš zdrmalo tako da sam i danas pod dojmom. I sad mi srce lupa i sva drhtim ali me sad strah vrazjeg helexa.
minimalna doza
a zašto si sad popila cijelu?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 22:36   #25
Zbilja nikad nisam mislila da ću staviti u usta neki anksiolitik, ali eto jednostavno stres i loša sreća, te loše životne okolnosti su uzele maha.
U stvari uopće nisam išla s tim ciljem da će mi dr prepisati xanax.
Godinama se borim i plivam uzvodno, trudim, radim, živim pošteno, a stalno me nešto poklapa i sjebava i nema što nisam probala od prirodnih sredstava...
homeopatiju, čajeve od matičnjaka, vježbanje, trčanje, šetnje prirodom, okruživanje pozitivom, meditacija, molitva, misa, krunica... ma ono, nema što nema. Afirmacije, zakon privlačnosti, reprogramiranje uma...
Ali došla sam do zida i bilo mi je tako kristalno jasno da više ne funkcioniram normalno i da ako nešto ne poduzmem neće biti dobro.
Jednostavno, stvari više nisu ovisile o mojoj volji, želji, o mojim nastojanjima.
I onda mi je dr bez puno priče prepisala xanax uz napomenu da je to samo kratkotrajno riješenje i dala mi uputnicu za psihijatra.

I ljudi moji, kad sam ja popila taj prvi xanax u životu... kakav je to bio feeling. Koja sam ja bila carica, majko moja.
Ne sjećam se uopće kad sam se tako dobro osjećala, iskulirana, svoja. Uopće ne pamtnim kad sam zadnji puta na poslu pričala s ljudima bez grča i to pričala točno ono što mislim, kad sam zadnji puta zafrkavala ljude oko sebei jasno izražavala svoje ideje bez straha i nesigurnosti.

Može mi netko reći da se trebam suočiti sa lošim i bolnim osjećanjima, da trebam ući u njih, itd, itd. Ulazim ja u njih već dva desetljeća i više i dosta mi ih je jer ništa nisam napravila, nema pomaka osim što mi je sve gore i gore.

I da, bojim se ovisnosti o xanaxu ali istovremeno kad stavim na vagu sve, baš sve, radije ću riskrirati s xanaxom nego živjeti u paklu napetosti, nesigurnosti, panike, grča, nervoze, takve nervoze da je to užasno.
BabyLou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 01:16   #26
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Psihijatri koji pacijente drže godinama na anksioliticima su idioti, treba im oduzeti dozvolu za rad. Anksiolitici su ništa drugo nego droga, stvaraju izrazito jaku fizičku ovisnost
Oprosti...nije da trolam, ali mi zbilja nije jasno.
Koliko sam shvatila...ti piješ antipsihotike?
Pit ćeš ih čitav život?


U redu. Antipsihotici ne izazivaju jednako jaku ovinost kao što to čine anksiolitici.

Ali ako ćeš ti piti antipsihotike čitav život...i ako ću ja piti anksiolitike čitav život... ne vidim u čemu je razlika između trovanja mog organizma ili tvog organizma?

I jedno i drugo sadrži kojekakve gadosti u sebi. A sad što jedan izaziva jaču ovisnost, a drugi slabiju...nebitno je. I jedno i drugo utječe na organizam i opterećuje ga.

Zašto bi meni bilo bitno što anksiolitici izazivaju ovisnost ako ih i tako i tako moram čitav život konzumirati isto kao što netko sa shizofrenijom mora čitav život konzumirati antipsihotike?


Inače...imam iskustva s naglim prekidanjem uzimanja lijekova i to Rivotrila.
Sačuvaj me Bože. Takve bolove ne želim niti najgorem neprijatelju.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 01:35   #27
Bože...o kojim vi dozama pričate. Mene sram reći koliku dozu dnevno ja krknem.
Xanax 0,25... Bože... čitavu kutiju bih osjetila isto koliko i Kiki bombon.
Blago vam se.

A ako vam anksiolitik djeluje na takav način da vas "strese" onda ga definitivno bacaj u smeće i traži drugi lijek.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 02:09   #28
Naišla sam danas na zanimljivu temu:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...1#post44995579

Možda bi ovo valjalo probati kao alternativu zloglasnim benzićima...

Citiram iz prvog posta:

"Zapitao sam se što to biljka ashwagandha radi mom organizmu, u čemu je moj problem? Neznam hrvatske termine ali prema ovom članku ashwagandha aktivira proizvodnju tzv. GABA u mozgu (nekakava aminokiselina):

http://inhumanexperiment.blogspot.co...xperiment.html

Prema ovome članku (a pročitao sam hrpu takvih), osobe kod kojih se GABA ne proizvodi u normalnoj razini budu anksiozne, panične i imaju još hrpu negativnih simptoma:

http://www.denvernaturopathic.com/news/GABA.html

I ovdje ima dosta toga vezano za GABA:
http://www.integrativepsychiatry.net/natural_gaba.html
"
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:55   #29
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
minimalna doza
a zašto si sad popila cijelu?
Zato što mi se PA događaju sve češće.
Jučer sam napisala jedan post gdje sam navela da AD ne pijem 7 mjeseci, a u biti ne pijem ih od 8 mj prošle godine. To je 10 mjeseci a u tih 10 mj imala sam faza gdje mi se javljala velika anksioznost sa PA. U tim periodima pila sam helex 3xdnevno i sve bi mi se za 2 tjedna smirilo, i onda sam postupno smanjivala. I sad me opet zdrmalo ali meni od helexa kao da je gore, ali opet da ne podnosim helex vjerojatno bih i ranije na njega tako reagirala.

Jučer sam bila kod psihijatra i na nalaz mi je napisao ako budem i dalje tako reagirala nab helex da mi se prepiše lexaurin (mislim da se tako lijek zove). Da li neko zna kako oni djeluju kod PA jer svi koje znam da imaju ovaj poremećaj piju ili helex ili xanax!?
crna bucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 10:12   #30
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Bože...o kojim vi dozama pričate. Mene sram reći koliku dozu dnevno ja krknem.
Xanax 0,25... Bože... čitavu kutiju bih osjetila isto koliko i Kiki bombon.
Blago vam se.

A ako vam anksiolitik djeluje na takav način da vas "strese" onda ga definitivno bacaj u smeće i traži drugi lijek.
Ma bacila bih ga ja da znam da me on "strese" ali više nemam pojma da li me on strese ili je sve od anksioznosti!
crna bucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 11:20   #31
Quote:
crna bucka kaže: Pogledaj post
Zato što mi se PA događaju sve češće.
Jučer sam napisala jedan post gdje sam navela da AD ne pijem 7 mjeseci, a u biti ne pijem ih od 8 mj prošle godine. To je 10 mjeseci a u tih 10 mj imala sam faza gdje mi se javljala velika anksioznost sa PA. U tim periodima pila sam helex 3xdnevno i sve bi mi se za 2 tjedna smirilo, i onda sam postupno smanjivala. I sad me opet zdrmalo ali meni od helexa kao da je gore, ali opet da ne podnosim helex vjerojatno bih i ranije na njega tako reagirala.

Jučer sam bila kod psihijatra i na nalaz mi je napisao ako budem i dalje tako reagirala nab helex da mi se prepiše lexaurin (mislim da se tako lijek zove). Da li neko zna kako oni djeluju kod PA jer svi koje znam da imaju ovaj poremećaj piju ili helex ili xanax!?
za panične se daje antidepresiv, a uzroci se rješavaju psihoterapijom, anksiolitici se u pravilu piju 3 tjedna dok ad ne prodjeluje, inače se samo navučeš (15 g. ovisna bila o xanaxu, da dobro ste pročitali)

Zadnje uređivanje ray of light : 10.05.2013. at 11:47.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 11:36   #32
ja sam jedan period (možda par mjeseci do pola god,zaista se više ne sjećam) bila na visokoj dozi xanaxa (5,6 tabletax0.25).tad sam bila u depri i pila visoku dozu seroxata.tad me je moj psihijatar skinuo naglo sa seroxata i prebacio na čini mi se 50 mg zolofta (jel to min.doza?:misli) e tad me pošteno šoralo,mučnina,omaglica,na rubu nesjestice.trajalo je nekih tjedan dana.al mislim da je tome bio razlog naglo ukidanje visoke doze AD i prebacivanje na drugi.inače bilo mi je perioda kad sam isto bila na visokim dozana xanaxa ,nije bilo simptoma kad bi ih prestala piti.imam psjećaj da sam uvijek mogla prestati piti kad bi poželjela.i mogla sam.osim one epizode.
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 13:11   #33
Quote:
sydney kaže: Pogledaj post
ja sam jedan period (možda par mjeseci do pola god,zaista se više ne sjećam) bila na visokoj dozi xanaxa (5,6 tabletax0.25).tad sam bila u depri i pila visoku dozu seroxata.tad me je moj psihijatar skinuo naglo sa seroxata i prebacio na čini mi se 50 mg zolofta (jel to min.doza?:misli) e tad me pošteno šoralo,mučnina,omaglica,na rubu nesjestice.trajalo je nekih tjedan dana.al mislim da je tome bio razlog naglo ukidanje visoke doze AD i prebacivanje na drugi.inače bilo mi je perioda kad sam isto bila na visokim dozana xanaxa ,nije bilo simptoma kad bi ih prestala piti.imam psjećaj da sam uvijek mogla prestati piti kad bi poželjela.i mogla sam.osim one epizode.
To nisu visoke doze, ja sam mjesecima pila duplo više. Sad sam na 0,75 na dan i smanjujem.

Xanax može biti divna stvar. Kad sam ga počela piti, osjećala sam se kao da me netko poslao na godišnji, i to od samo 0,25 mg. Sad tu tableticu ni ne osjetim. Zato i je takva navlakuša.

Činjenica je da su ponekad jednostavno potrebne veće doze i dugotrajnija terapija, ali mislim da su stavovi u stilu "pit ću ga cijeli život" jako, jako opasni. Treba uvijek biti svjestan da je to privremeno sredstvo koje nas dovodi u funkciju kako bismo mogli početi rješavati probleme.
No13 baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 13:34   #34
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
za panične se daje antidepresiv, a uzroci se rješavaju psihoterapijom, anksiolitici se u pravilu piju 3 tjedna dok ad ne prodjeluje, inače se samo navučeš (15 g. ovisna bila o xanaxu, da dobro ste pročitali)
Prvi Ad popila prije 8 godina, a na psihoterapiju idem 5.god.

Može li mi netko reći kako lexaurin funkcionira kod PA, nadam se da je bolji od Normabela jer mi on nikako nije djelovao.
crna bucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 13:56   #35
Quote:
crna bucka kaže: Pogledaj post
Prvi Ad popila prije 8 godina, a na psihoterapiju idem 5.god.

Može li mi netko reći kako lexaurin funkcionira kod PA, nadam se da je bolji od Normabela jer mi on nikako nije djelovao.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lorazepam

(leksaurin spada u skupinu lorazepama)
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 16:47   #36
Hvala, ali mislila sam na iskustva ljudi koji ga koriste.
Danas ujutro popila pola helexa i oko 14 h drugu polovicu i opet lupanje srca, drhtanje, nedostatak zraka. To mi se javilo 10 min nakon što sam popila tabletu tako da se kod mene očito radi o strahu od tableta.
crna bucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 17:53   #37
Quote:
crna bucka kaže: Pogledaj post
Hvala, ali mislila sam na iskustva ljudi koji ga koriste.
Danas ujutro popila pola helexa i oko 14 h drugu polovicu i opet lupanje srca, drhtanje, nedostatak zraka. To mi se javilo 10 min nakon što sam popila tabletu tako da se kod mene očito radi o strahu od tableta.
http://lexaurin.blogger.ba/arhiva/2010/07/02/2526893

https://www.forum.hr/showthread.php?t=380409
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 18:01   #38
Quote:
crna bucka kaže: Pogledaj post
Hvala, ali mislila sam na iskustva ljudi koji ga koriste.
Danas ujutro popila pola helexa i oko 14 h drugu polovicu i opet lupanje srca, drhtanje, nedostatak zraka. To mi se javilo 10 min nakon što sam popila tabletu tako da se kod mene očito radi o strahu od tableta.
Ja sam koristila Helex, odnosno koristim Xanax (sve je to alprazolam) i nisam imala nikad nikakve nuspojave ni probleme zbog tog.
Ja jednostavno 'obozavam' taj lijek jel djeluje brzo i ucinkovito, nikad nikakvih nuspojava, jedino sto su s vremenom potrebne sve vece doze da bi se postigao ucinak iste jacine.
ko sto sam vecc pisala na ovoj temi, ja sam davnih dana pocela s Xanaxom, mada imam velike pauze u koristenju, kad mi bude sve ok u zivotu, odviknem se, i mjesecima ga ni ne taknem, sad sam opet u krizi tak da se druzim s njim svakodnevno i ne cini se da cu stati skoro jer mi je takav stresni period u zivotu.
Moguce je da tebi jednostavno ne pase alprazolam i da ti izaziva takve nuspojave pa bi trebala probati s nekim drugim lijekom iz iste skupine, tipa Lexaurin, Normabel i sl.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 19:19   #39
Quote:
No13 baby kaže: Pogledaj post
Treba uvijek biti svjestan da je to privremeno sredstvo koje nas dovodi u funkciju kako bismo mogli početi rješavati probleme.
Treba biti svjestan da nismo svi isti. Nekima to jest privremeno rješenje. Drugima je to pomoć da ostvare bolji i kvalitetniji život na duže staze.
Ne privremene. Nego .... prilično dugačke.

Nažalost, nekima od nas će vjerojatno biti potrebni čitav život jer evidentno imamo trajna oštećenja na mozgu.

Naravno...to govorim iz ove perspektive.
Možda se s vremenom stvari promijene, ali čisto sumnjam.

Ja osobno ne vidim razloga za prestankom pijenja lijekova ako mi djeluju više pozitivno nego negativno.
Idem na jetrene probe i KKS redovito... konzumiram silimarin za čišćenje jetre... stvarno ono... ne znam baš... ako sam pod tabletama produktivnija za 200% nego bez njih... čemu se skidati?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."

Zadnje uređivanje Death-of-Art : 10.05.2013. at 19:26.
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 20:21   #40
Moja liječnica opće prakse kaže, citiram: psihijatri od većine pacijenata stvore ovisnike.

Mislim da od nje neću nikad tražiiti uputnicu i ići preko HZZO-a ako je to njeno mišljenje. A bogme, i nju bi trebala čejđati za nekog drugog doktora opće prakse.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.