Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2005., 12:33   #21
Quote:
Svijet je neobičan zar ne?
to imaš pravo, svega ima i NNNI...pozdrav i do slušanja
dr. Szmola is offline  
Old 20.12.2005., 17:50   #22
doživotno uzdržavanje

Quote:
rdobric kaže:
zanima me da li moja mama može napisati ugovor o doživotnom uzdržavanju bez obzira na moje materijalno stanje?još uvijek studiram i primam tatinu mirovinu,te živim sa zaručnikom u kući gdje i moja mama.imam starijeg brata pa me također zanima da li on može opovrgnut taj ugovor?
unaprijed zahvaljujem
ja sve to pitam jer sam sa svojim zaručnikom uredila jedan dio kuće di sada živimo(odvojen ulaz o mame) i digli smo 2 kredita da to sve platimo pa nebi htjela da to moram djelit s bratom.ja bi samo da taj dio prepiše na mene putem doživotnog uzdržavanja a ostatak možemo djelit jer ja imam namjeru mamu pazit dokle god bu živa a moj brat to ne želi.on već 16godina živi sa ženom u njihovoj kući i sa ničim nije pomogao mami kad joj je bilo najteže.iduće godine se udajem pa me zanima dal pošto studiram može i moj budući muž potpisat sa mnom taj ugovor pošto on radi?dal to odvjetnik mora sastavit?unaprijed hvala

Old 22.12.2005., 10:21   #23
Quote:
rdobric kaže:
zanima me da li moja mama može napisati ugovor o doživotnom uzdržavanju bez obzira na moje materijalno stanje?još uvijek studiram i primam tatinu mirovinu,te živim sa zaručnikom u kući gdje i moja mama.imam starijeg brata pa me također zanima da li on može opovrgnut taj ugovor?
unaprijed zahvaljujem

ako ti amter dovoljno viruje neka imovinu odma prepiše na tvoje ime, a ti je uzdržavaj

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Old 01.01.2006., 12:47   #24
ZAKON O NASLJEĐIVANJU

III. Ugovor o doŽivotnom uzdrŽavanju

Članak 116.

(1) Ugovor kojim se jedan ugovornik obvezuje uzdržavati doživotno drugog ugovornika, ili neku treću osobu, a u kojemu drugi ugovornik izjavljuje da mu prenosi u vlasništvo u času svoje smrti svu svoju imovinu ili jedan njezin dio nije ugovor o nasljeđivanju, nego ugovor o otuđenju uz naknadu imovine koja pripada primatelju uzdržavanja u vrijeme sklapanja ugovora, ili određenog dijela te imovine čija je predaja davatelju uzdržavanja odgođena do smrti primatelja uzdržavanja (ugovor o doživotnom uzdržavanju).

.....

ZAKON O OBVEZIM ODNOSIMA

UGOVOR O DOSMRTNOM UZDRŽAVANJU
Članak 586.

(1) Ugovorom o dosmrtnom uzdržavanju obvezuje se jedna strana (davatelj uzdržavanja) da će drugu stranu ili trećega (primatelja uzdržavanja) uzdržavati do njegove smrti, a druga se strana obvezuje da će mu za života prenijeti svu ili dio svoje imovine.
...

Daklem, to je to, a mislim da u svemu tome nije od bitnog znacaja kako je isprava naslovljena, vec sto je u svojoj biti. Daklem isprava naslovljena kao Ugovor o doživotnom uzdržavanju, a koja je po svom sadržaju zapravo Ugovor o dosmrtnom uzdržavanju treba se tretirati kao ugovor o dosmrtnom...
B_stard is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.