Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2013., 08:24   #1
Autobusna kućica

Pozdrav!

Potrebna mi je pomoć...

Živim na selu, koje je udaljeno par kilometra od malog grada.
Svaki dan djecu odvozi i dovozi autobus iz škole.
Pošto je pred mojom kućom okretište autobusa i nalazi se zadnja na kraju ulice, ekipa iz grada mi želi nabiti autobusnu kućicu pred samu kuću. Isto tako ta kućica bi mi zaklanjala pogled iz kuće na cestu, te bi sigurno morao čistiti ispred nje skoro svaki tjedan kad nema komunalaca u selu. Koja su moja prava, osim da ne želim potpisati papire, te da mi oni prijete da će mi silom nabiti tu kućicu pred moje dvorište.

Najveći problem je u tome da si ne želim stvoriti smetlište pred svojom kućom i da svaki dan moram skupljati omote od slatkiša pred svojom ogradom, tj da ne postanem komunalac i rob toj kućici.

Edit: Autobusna kućica bi bila na udaljenosti od moje kuće na nekih do 3 m.
user02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 08:47   #2
Problem je što je autobusna stanica jednostavna građevina, znači da sam postupak njezine gradnje nije kompliciran. Sama udaljenost od 3 metra ne predstavlja neki problem zbog kojeg bi mogli spriječiti gradnju.

Čija je čestica na kojoj planiraju graditi autobusnu stanicu?
Tko uopće pokušava graditi to? Prijevoznik ili lokalna samouprava(općina vjerojatno)?
Što se tiče vaših prava, nemojte samo potpisati suglasnost, i to je dovoljno za početak, ali ako ustraju, morati ćete se tužakati.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 08:54   #3
Samu gradnju kućice bi financirala općina...
Čestica na kojoj planiraju gradnju je od grada, sela tj. javna površina...

Kućica je visine nekih 2.5m, te bi mi zaklanjala pogled s balkona.
Udaljenost od ograde bi bila nekih 30 cm, što je po meni premalo.
user02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 09:13   #4
Bojim se kako Vam ne preostaje ništa više osim pobune. Možete tvrditi kako Vam ta stanica narušava kvalitetu života, kako ruši vrijednost nekretnine, ako će biti blizu kuće, biti ćete izloženi buci(od ljudi koji čekaju bus, i samih buseva).
Pokušajte se obratiti i građevinskoj inspekciji.

Ako je stanica toliko od ograde, kolika je onda udaljenost kuće od ceste ili nogostupa?
Baš nema nikakvnog drugog mjesta gdje bi se mogla staviti ta stanca?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 09:54   #5
Quote:
user02 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Potrebna mi je pomoć...

Živim na selu, koje je udaljeno par kilometra od malog grada.
Svaki dan djecu odvozi i dovozi autobus iz škole.
Pošto je pred mojom kućom okretište autobusa i nalazi se zadnja na kraju ulice, ekipa iz grada mi želi nabiti autobusnu kućicu pred samu kuću. Isto tako ta kućica bi mi zaklanjala pogled iz kuće na cestu, te bi sigurno morao čistiti ispred nje skoro svaki tjedan kad nema komunalaca u selu. Koja su moja prava, osim da ne želim potpisati papire, te da mi oni prijete da će mi silom nabiti tu kućicu pred moje dvorište.

Treba se boriti argumentima.
Zašto bi kućica trebala biti baš na mjestu gdje se bus okreće?
Ne mogu vjerovati da u nekom selu nema uz cestu neka lokacija koja nije baš pred nečijom kućom.

A sama kućica može biti od prozirnog materijala, (polikarbonata).

Za smeće - sakupiš smeće i rasipaš ga načelniku općine u dvorište.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 11:29   #6
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Bojim se kako Vam ne preostaje ništa više osim pobune. Možete tvrditi kako Vam ta stanica narušava kvalitetu života, kako ruši vrijednost nekretnine, ako će biti blizu kuće, biti ćete izloženi buci(od ljudi koji čekaju bus, i samih buseva).
Pokušajte se obratiti i građevinskoj inspekciji.

Ako je stanica toliko od ograde, kolika je onda udaljenost kuće od ceste ili nogostupa?
Baš nema nikakvnog drugog mjesta gdje bi se mogla staviti ta stanca?
Kuća je udaljena od ograde 3,10 m, s time da tu nije uračunat balkon. Uzimanjem širine balkona, udaljenost se još smanjuje.
Nogostupa ispred ograde nema, ipak je to selo. Kućicu bi htjeli smjestiti na 30 cm od moje ograde.
user02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 15:58   #7
Slika
http://upload.slike.com/slike/2013/1...px-Capture.PNG
user02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 21:55   #8
Što su zapeli za tu lokaciju kao pijanac za plot?

Ja vidim bar tri dobre lokacije za to. Samo se bunite, prema institucijama i to je to.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2013., 22:31   #9
Ako ja dobro vidim, tu autobusnu kućicu bi postavili na cesti, što se ne može. Ona se postavlja UZ CESTU, tako da za to moraju naći bolju lokaciju, kao i označiti horizontalnom signalizacijom autobusno stajalište, odnosno ugibalište gdje će se autobus zaustaviti. I imati malo nogostupa ispred kućice, a ne direktno iz kućice u bus, to ne ide. Ne vidim na snimcki nogostup, tako da to mislim.
Tko upravlja tom cestom, njega bi o tome trebalo pitati, odnosno ti bi od općine trebao zatražiti da kućica ne bude na cesti, već uz nju. U tome smislu razgovaraj, jer mi se čini da bi u ovom slučaju bila u suprotnosti Zakona o sigurnosti prometa na cestama i ugrožavala promet.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.