Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 20:44   #1
Question Da li se dobije dosije ako netko sudjeluje u živom zidu pri deložaciji?

Molio bih odgovor na ovo. Jednoj vrlo meni dragoj obitelji uskoro slijedi deložacija u Zagrebu, znam da vjerojatno neće ništa promijeniti ali opet želim biti tu zbog podrške.

Recimo da nas policija odluči ubaciti u maricu, da li bi mi u postaji izradili dosije?
theNotorious is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 20:52   #2
da

iako ako si ikad napravio ikakav prekršaj ga već imaju
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 20:55   #3
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
da

iako ako si ikad napravio ikakav prekršaj ga već imaju
Dosije otežava rad i dobitak državljanstva u stranim državama, pogotovo onim na zapadu?
theNotorious is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 22:24   #4
Quote:
theNotorious kaže: Pogledaj post
Dosije otežava rad i dobitak državljanstva u stranim državama, pogotovo onim na zapadu?
Naravno, zato i traje procedura dobivanja drzavljanstva, kako gdje, oko 2-3-4-5 mjeseci
Da nema provjere u maticnoj zemlji moglo bi biti gotovo za 2-3 tjedna


demokracija izmedju ostalog znaci i postivanje zakona i to se ocekuje od svih novih kandidata za drzavljanstvo


Prekrsajne i ostale kazne koje dobivaju clanovi Zivog zida i njihove pristalice potpuno su opravdane, ali definitivno preblage.
U zapadnim zemljama se daleko strozije kaznjava, i to s pravom.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 23:12   #5
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Naravno, zato i traje procedura dobivanja drzavljanstva, kako gdje, oko 2-3-4-5 mjeseci
Da nema provjere u maticnoj zemlji moglo bi biti gotovo za 2-3 tjedna


demokracija izmedju ostalog znaci i postivanje zakona i to se ocekuje od svih novih kandidata za drzavljanstvo


Prekrsajne i ostale kazne koje dobivaju clanovi Zivog zida i njihove pristalice potpuno su opravdane, ali definitivno preblage.
U zapadnim zemljama se daleko strozije kaznjava, i to s pravom.
Znači da potvrdim, dobit ću dosije, policija će mi uzet otiske prstiju i sl.? Ili je ovaj prekršaj u rangu s prometnim prekršajem?
theNotorious is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 23:43   #6
Postoji prekršajna evidencija. Koliko znam dosje se dobiva za kaznena djela, ali nema veze.

Tvoj prekršaj ostaje trajno u evidenciji, ali nakon 3 godine ako se ne varam si rehabilitiran. Znači da se taj podatak neće moći upotrijebiti protiv tebe nakon isteka tog razdoblja.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 01:02   #7
Quote:
theNotorious kaže: Pogledaj post
Dosije otežava rad i dobitak državljanstva u stranim državama, pogotovo onim na zapadu?
Mislim da svaki gradjanin ima dosije - ono sto te pitaju kod useljenja u drugu drzavu (Kanadu, ako se dobro sjecam) je potvrda da se protiv tebe ne vodi postupak. Ako nisi pravomocno osudjen ni na sto nisi niti kriv, zar ne?

Ja sam kao student bio priveden u policiju zajedno s drustvom koje je nakanilo pusiti marihuanu. nikada nisam optuzen niti osudjen ni za sto ali kada sam isao na interview za posao u tadasnjoj financijskoj policiji, lik koji je vodio interview znao je za to. Pogadjas, posao nisam dobio, ali sam zato otisao u Kanadu. I nitko me vise nikada nije pitao za to.

Ipak, ako zelis ici van, kloni se imanja posla s jakim snagama MUP-a
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.