Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2015., 18:33   #61
neposredni uzrok ubrzanom starenju su telomeri -> tj. vj. ono iza 70-tih kad naglo dolazi do propadanja tijela .
Vjerojatno nije teško GM-manipulacijom kreirati novi organizam koji će uredno kopirati i te telomere - ili npr. nekakve vektorske bio-nanorobote koji će popravljati telomere uživo - dakle u budućnosti bi se ljudski život stvarno mogao produžiti na bar 300-400 godina - al ovo drugo je već teže jer treba popraviti telomer u svakoj stanici organizma... dakle nanoroboti bi trebali biti samoreplicirajući a da se ne prenamnože...

No greške kod kopiranja nisu samo posljedica kraćih telomera - nego i utjecaja alfa, beta i gama-radijacije (prirodne pozadinske i tehničke) te svemirskih x-zraka, a vj. dio dolazi i od kemikalija koje su slične onima koje se koriste u DNA te ih tijelo možda krivo prepozna i koristi u replikaciji, uimjesto pravih aminokiselina Ad,Gu,Ci,i Ur.

Ove druge greške se nedaju popraviti, dakle neizbježno će se vremenom u tijelu gomilati...
Točnije daju se popraviti, ali nanorobot mora prepoznati cijeli gen, i onda ga zakrpati, što znači da mora imati umj. inteligenciju, bazu podataka i sl, a na tom nivou vj. nećemo biti još vj. bar 100-njak godina...

Jedino pravo rješenje je NMR + kompjuterska rekonstrukcija /simulacija organizma u virtualnom prostoru - za što danas još naša civ. nije sposobna.

No kolko se danas već zna iz kvantne fizike (holografski princip informacije a ne materije kao temeljne, efekt promatrača itd) mi ionako vj. živimo u simulaciji, i vj. smo ionako besmrtni - stvar je vj. već urađena na višem nivou matične civilizacije koja rana ovu našu simulaciju - dakle ono što zovemo duša je vj. naša informacija pohranjena negdje izvan ove simulacije našeg svemira.

Tako da svak s dva grama mozga ko je proučavao tu temu danas sa 99,9999% sigurnosti može reći da je najvj. njegova core-bio-informacija očuvana između poj. reinkarnacija, i da smrti u biti i nema...
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 01.07.2015. at 18:49.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 21:21   #62
Ovdje može vidjeti koliko se ima godina na drugim planetama

http://www.enchantedlearning.com/sub...nomy/age.shtml
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 12:27   #63
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Ovdje može vidjeti koliko se ima godina na drugim planetama

http://www.enchantedlearning.com/sub...nomy/age.shtml
Zanimljivo je to kako se na drugim planetama mjere zemaljske godine, tako nešto mogu mjeriti samo ljudi, stanovnici planete Zemlje.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 18:55   #64
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je to kako se na drugim planetama mjere zemaljske godine, tako nešto mogu mjeriti samo ljudi, stanovnici planete Zemlje.
Pa ne znam baš. Vidiš da je sunčev sustav izgleda kao divovski sat i sve ide tačno kao sat. Mi zemljani mjerimo vrijeme kako nam je nemetnuto.

Dobro nekad su ljudi mjerili vrijeme čekajuči da isteku sva zrna iz pješčanog sata, a sada ljudi čekaju da kazaljke pokažu brojeve.
A još prije njih su neki, a ima ih i danas, mjerili vrijeme gledajuči u sunce i onda bi neko od njih rekao: vrijeme je da podignem vigmam i krenem sa ludim konjem u lov.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 23:56   #65
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Pa ne znam baš. Vidiš da je sunčev sustav izgleda kao divovski sat i sve ide tačno kao sat. Mi zemljani mjerimo vrijeme kako nam je nemetnuto.

Dobro nekad su ljudi mjerili vrijeme čekajuči da isteku sva zrna iz pješčanog sata, a sada ljudi čekaju da kazaljke pokažu brojeve.
A još prije njih su neki, a ima ih i danas, mjerili vrijeme gledajuči u sunce i onda bi neko od njih rekao: vrijeme je da podignem vigmam i krenem sa ludim konjem u lov.
Nećeš mi povjerovat kad ti velim da danas ima ljudi koji ne gledaju na sat a točno znaju koje je doba dana, i ima ljudi kojima ne treba tv-vremenska prognoza jer osluškuju prirodu oko sebe, tako znaju još par dana prije da će, npr. okrenut ciklona.

Ljudi s godinama stare, ali postoji nešto što nikad neće zastarjeti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:10   #66
prebrzo starimo jer se slabo koristimo geroprotektorima (kao npr. metformin i melatonin)
ako ih pocnemo piti prije 30e godine i uvedemo u svakodnevno terapiju,
zivjet cemo dulje
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:12   #67
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Ljudi s godinama stare, ali postoji nešto što nikad neće zastarjeti.
a to je dusha :klap:
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 17:42   #68
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
a to je dusha :klap:
Svi smo mi duše (reče stari pjesnik) al razlika između nas je more planina.

Eh, da, tako ti je to...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 20:31   #69
ljudi stare jer vjeruju da moraju. izgledam mladje sad nego prije 7 godina, a kad se osisam i obrijem mogu bez problema proc za 20ogodisnjaka.

sve je to pitanje duha, svijesti. prije se moralo stariti, danas vise NE.

sto smo vise u Sada, manje vremena prolazi. vrijeme je osobna projekcija kao i sve ostalo.

da da, to znaci da sam ja vasa projekcija a vi moja, tj svako prica sam sa sobom
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 13:01   #70
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
ljudi stare jer vjeruju da moraju. izgledam mladje sad nego prije 7 godina, a kad se osisam i obrijem mogu bez problema proc za 20ogodisnjaka.

sve je to pitanje duha, svijesti. prije se moralo stariti, danas vise NE.

sto smo vise u Sada, manje vremena prolazi. vrijeme je osobna projekcija kao i sve ostalo.

da da, to znaci da sam ja vasa projekcija a vi moja, tj svako prica sam sa sobom
Nisi baš ljubazan prena sebi
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 23:03   #71
ha, da ti korisniče-korisnice, počuješ podstanarčića susjeda mojeg, sve tito bu,
već jasnije. i teško je ovak na prvu reć, ali beba ima sigurno mjesec, dva više..
sa svakom ozbiljnom frazom kojom joj se tatica obrati.
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 01:28   #72
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Nisi baš ljubazan prena sebi
budem bolji

__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 14:01   #73
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
budem bolji

Stvarno buš?
Jer, reko si "što smo više u Sada, manje vremena prolazi".
... time onda, vreme je nedifiniran pojam, a ti ćeš nam biti dokaz dugovječnosti.

najs
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 14:03   #74
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Stvarno buš?
Jer, reko si "što smo više u Sada, manje vremena prolazi".
... time onda, vreme je nedifiniran pojam, a ti ćeš nam biti dokaz dugovječnosti.

najs
svasta sam ja rekao
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 14:18   #75
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
svasta sam ja rekao
... a na neke stvari i mislio
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 10:45   #76
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
... a na neke stvari i mislio
mislio i kad sam se salio.

svi smo mi dokaz dugovjecnosti.

nego sta, slucajno se rodis i kad umres to je to?

smijesno
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 11:31   #77
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
neposredni uzrok ubrzanom starenju su telomeri -> tj. vj. ono iza 70-tih kad naglo dolazi do propadanja tijela .
Vjerojatno nije teško GM-manipulacijom kreirati novi organizam koji će uredno kopirati i te telomere - ili npr. nekakve vektorske bio-nanorobote koji će popravljati telomere uživo - dakle u budućnosti bi se ljudski život stvarno mogao produžiti na bar 300-400 godina - al ovo drugo je već teže jer treba popraviti telomer u svakoj stanici organizma... dakle nanoroboti bi trebali biti samoreplicirajući a da se ne prenamnože...

No greške kod kopiranja nisu samo posljedica kraćih telomera - nego i utjecaja alfa, beta i gama-radijacije (prirodne pozadinske i tehničke) te svemirskih x-zraka, a vj. dio dolazi i od kemikalija koje su slične onima koje se koriste u DNA te ih tijelo možda krivo prepozna i koristi u replikaciji, uimjesto pravih aminokiselina Ad,Gu,Ci,i Ur.

Ove druge greške se nedaju popraviti, dakle neizbježno će se vremenom u tijelu gomilati...
Točnije daju se popraviti, ali nanorobot mora prepoznati cijeli gen, i onda ga zakrpati, što znači da mora imati umj. inteligenciju, bazu podataka i sl, a na tom nivou vj. nećemo biti još vj. bar 100-njak godina...

Jedino pravo rješenje je NMR + kompjuterska rekonstrukcija /simulacija organizma u virtualnom prostoru - za što danas još naša civ. nije sposobna.

No kolko se danas već zna iz kvantne fizike (holografski princip informacije a ne materije kao temeljne, efekt promatrača itd) mi ionako vj. živimo u simulaciji, i vj. smo ionako besmrtni - stvar je vj. već urađena na višem nivou matične civilizacije koja rana ovu našu simulaciju - dakle ono što zovemo duša je vj. naša informacija pohranjena negdje izvan ove simulacije našeg svemira.

Tako da svak s dva grama mozga ko je proučavao tu temu danas sa 99,9999% sigurnosti može reći da je najvj. njegova core-bio-informacija očuvana između poj. reinkarnacija, i da smrti u biti i nema...
zanimljiv post

ne treba popraviti telomere na svakoj stanici. postoji GLAVNA STANICA koja je povezana sa svim ostalim stanicama i na kojoj se rade izmjene za sve ostale stanice.

...i to jednostavnim svjedocenjem..(holografski princip informacije a ne materije kao temeljne, efekt promatrača itd)
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 18:08   #78
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
mislio i kad sam se salio.

svi smo mi dokaz dugovjecnosti.

nego sta, slucajno se rodis i kad umres to je to?

smijesno
Bilo bi stvarno glupo slučajno 'rodiš se netom pa umreš'. Zove se tragedijom a ne črnim humorom.
(barem ja za te stvari smisla za humor nemam, a ak ti imaš onda ti nedam čast, što se kaže u narodu, poslovica)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.