Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2015., 12:55   #321
Je li netko pomoću viska pokušao tražiti izgubljene predmete?
Neko je spomenuo da je tražio izgubljene kućne ljubimce. Kako je to radio?
Obelisk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 17:29   #322
Visak i rašlje - Sotonino djelo

Na dnu se spominje i ljekovito bilje i druge stvari.


Baš ga je opizdilo !

Zaboravlja da je radiestezija puno starija od religije na koju se poziva !

Mnogima je sada jasnije zašto znanost ne ulazi u istraživanje tih "fenomena"!

Posto je najslićniji onoj "sotoni" koju spominje.

http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-kul...o-djelo-803809
Dobri su komentari .
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 12:12   #323
Negdje sam pročitao da se može izmjeriti radiestezijska osjetljivost. Da li netko zna kako ??? Radio sam testove sa različitim oblicima viska, uzeo sam Izis visak i on odlično radi u mojim rukama. Nakon toga, stavio sam običnu maticu (iste težine ko Izis) na uzicu i teže s išli podatci. Što vi mislite, da li ovisi oblik viska o njegovom djelovanju ?
Nnklaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 21:12   #324
Albert Einstein i njegova iskustva s radiestezijom

O interesu svjetskog velikana Alberta Eisteina za visak i rašlje sigurno nikada niste čuli.
U nastavku teksta pročitajte prijevod Einstinove prepiske s ljudima s kojima je razmjenjivao iskustva o visku.
Pripada li visak još uvijek samo „alternativi“ i područjima paraznanosti , odlučite sami.

Prvo pismo tiče se komunikacije između Alberta Einsteina i Peisacha iz South Norwalka u Connecticutu.
Drugi dio, uključuje razgovor Einsteina s Rabinranath Tagoreom (Bengalskim pjesnikom i dobitnikom Nobelove nagrade), te dodatnu anegdotu.

4. veljače 1946. Gospodin Herman E. Peisach 32 lan Hill Road South Norwalk, Conn. Poštovani gospodine, Ja sam početnik u ovom području o kojemu smo raspravljali. Međutim, ja bih volio ako biste mi mogli poslati izvješća. Čak i ako ja nemam doticaja sa znanstvenicima na tom području (rad s viskom, op. prev), preporuka s moje strane bi možda mogla biti učinkovita, tako da ova tema možda zadobije više pozornosti.
Iskreno vaš, A. Einstein

Peisach je bio fizičar iz Njemačke. On je naučio koristiti visak u dijagnostičke svrhe i bio je zainteresiran za utjecaje zračenja iz vodenih tokova i mineralnih vena i njihovog utjecaja na zdravlje.

Poštovani g Peisach: 15. veljače 1946.
Čitao sam s velikim zanimanjem izvješća vašeg oca i mislim da oni zaslužuju pozornost. Ako ih izdate u dnevnim tiskovinama, imat će jako malo efekta. Pa ipak, ako pošaljete ova izvješća nekoj medicinskoj tiskovini, morat ćete preraditi neke aspekte koji nisu u potpunosti važni u ovoj tematici.
Znam da mnogi znanstvenici visak uzimaju s podjednakom dozom podozrivosti kao i astrologiju, kao antičko praznovjerje. Prema mojem vlastitom uvjerenju, to je u potpunosti nepravedno. Visak je jednostavan instrument koji pokazuje reakcije ljudskog nervnog sustava na određene faktore koji su nama trenutačno nepoznati. Ti isti uvjeti mogu dovesti do problema s nervnim sustavom i disanjem iako to može izgledati u potpunosti uvjerljivo. Pa ipak, ja ne mislim da postoji veza s nastajanjem raka. Ovu naknadnu poveznicu, ako je istinita, neće biti lako dokazati bez potpore statistike. Ako predate pažljivo revidirana izvješća u medicinskim tiskovinama, možete im dostaviti u privitku i kopiju mog pisma, tako da ova tematika dobije pažnju kakvu smatram da bi trebala dobiti.
Iskreno vaš, A.Einstein

… „Ljudsko biće je dio cijelosti koju zovemo „univerzum“, dio koji je limitiran vremenom i prostorom. Ljudsko biće dobija iskustva kroz svoje misli i osjećaje kao nešto što je odvojeno od ostatka – to je kao optička deluzija svijesti. Ta deluzija je naš zatvor koji nas ograničava na osobne želje i na afekcije prema ljudima koji su nam najbliži. Naš zadatak bi morao biti da se oslobodimo tog zatvora tako što ćemo povećati naš obim suosjećanja kako bismo mogli prigrliti sva živa bića i cijelu prirodu u svojoj ljepoti.“ Albert Einstein

… „Znam da mnogi znanstvenici visak uzimaju s podjednakom dozom podozrivosti kao i astrologiju, kao antičko praznovjerje. Prema mojem vlastitom uvjerenju, to je u potpunosti nepravedno. Visak je jednostavan instrument koji pokazuje reakcije ljudskog nervnog sustava na određene faktore koji su nama trenutačno nepoznati.“
Albert Einstein

Slijedi konverzacija između Einsteina i dobitnika Nobelove Nagrade Rabinranatha Tagorea, koja se zbila u Berlinu 1930. godine.

Einstein: Vjerujete li da je božansko odvojeno od svijeta?

Tagore: Nije izolirano, beskonačna priroda čovjeka uključuje univerzum.

Einstein: Postoje dva fundamentalna koncepta koji se bave prirodom univerzuma; smatra se ili da je cijelo neodvojivo od vizije koju ima čovjek ili je realnost neovisna od ljudske percepcije.

Tagore: Kada se univerzum prepozna kao harmonija koju će prepoznati vječni čovjek, onda on postaje jedno s dimenzijom ljepote i istine.

Einstein: To je koncept univerzuma koji zavisi u potpunosti od čovjeka.

Tagore: Ne može postojati ni jedan drugi koncept: svijet odvojen od nas samih ne postoji; to je relativan svijet, realitet, koji ovisi o našoj svijesti.

Einstein: Dakle, ako više ne bi postojalo ljudskih bića, onda također ne bi postojalo ni ljepote niti istine?

Tagore: Ne.

Einstein: Slažem se o ljepoti, ali ne o istini. Takva je moja religija: postoji nešto stvarno što je neovisno od čovjeka i istine koja se odnosi na realnost.

Tagore: Istina koja je neovisna od ljudskih bića i koja nema poveznica s njima sigurno ne postoji.

Einstein: Onda sam ja više religiozan od tebe. …

"Prije mnogo godina, Herman Wolf je zabavljao goste u ladanjskoj kući svojih roditelja u blizini Bremena u Njemačkoj. Kada je u sveopćem razgovoru Hermanova majka izjavila kako im njihov veliki ribnjak u vrtu negdje „curi“, jedan od gostiju je rekao da bi možda mogao pomoći i istog trena je napravio rašlje. Uzeo je rašlje i krenuo van prema ribnjaku i u kratko vrijeme našao je točnu lokaciju podzemnog toka s kojim je voda otjecala iz ribnjaka. Wolfovi su bili više nego presretni kada ih je njihov gost naučio određene stvari iz područja rašljarenja i korištenja viska. Herman Wolf je nakon svega bio još više zapanjen kada je shvatio da je taj prijateljski nastrojeni gost koji mu je pomogao s njegovim ribnjakom, nitko drugi negoli slavni znanstvenik Albert Einstein !!"

Izvaci iz uradka George Cunninghama – Tee Toronto Sun Syndicate.

[http://groups.google.com/forum/m/#!t...ul/blCCNaA6S1A
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 14:31   #325
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Mnogima je sada jasnije zašto znanost ne ulazi u istraživanje tih "fenomena"
Zato što nisu fenomeni i znanost nema potrebu da se bavi bajkama i maštarijama ??
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 01:35   #326
Quote:
Nnklaus kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao da se može izmjeriti radiestezijska osjetljivost. Da li netko zna kako ??? Radio sam testove sa različitim oblicima viska, uzeo sam Izis visak i on odlično radi u mojim rukama. Nakon toga, stavio sam običnu maticu (iste težine ko Izis) na uzicu i teže s išli podatci. Što vi mislite, da li ovisi oblik viska o njegovom djelovanju ?
Ja sam dosta radila sa koncem i maticom, ali mi najbolje reagira na prsten koji visi na zlatnom lancu.
Kod matice mi se znalo desit da mi ne želi dat odgovor, a sa prstenom sve točno.

Kakva su vaša iskustva dok postavljate pitanja o sebi?

Mene je recimo uvijek mučilo tko daje te odgovore.
Chloe009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 01:43   #327
Quote:
Leviant kaže: Pogledaj post
ZATO jer se fizičko tijelo razvija do 27 godine života

I možeš si samo naštetit ako to pokušavaš prije !
Sada imam 31 god, a radila sam to i prije 27 god... točnije, krenula sam sa 24 godine.
Nisam primjetila neku razliku
Chloe009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 02:09   #328
Dal je istina da se visak ne smije koristiti nedjeljom i isto tako da ga je zabranjeno koristiti iza ponoći...
Ima li istine u tome?
To sam pročitala u knjizi o radu s viskom.
Chloe009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2020., 16:03   #329
ljubav i visak

dobar dan,molila bih odgovor od nekog tko ima iskustva sa sljedećim..
naime imala sam visak od gorskog kristala koji je fantastično odgovarao i davao točne odgovore vezano za svako područje života,od zdravlja,novog stana,ljubavi,prekida,otkaza,cak i smrti bake..prognoze točne u dan.lani se razbio,ispao mi je iz ruke koliko jaki zamasi i okretaji su bili,ispao i razbio se.
zatim sam nabavila drugi visak ,povezala se snjim,programirala... isto daje fantasticne odgovore ,točne u dan-vezano za sve OSIM u ljubavi.u ovih par mjeseci niti jednom točan odg.za ljubav nisam primila,ali sve ostalo cak i otkaz i preseljenje i za corona virus sveeeee savrseno tocno.
sto se tu desava sada?gledam isključit svoju sugestiju podsvjesti,napominjem znam raditi s njim jer prvi visak je super odg.,zasto samo u ljubavi nezeli dat tocne odgovore?????
Valenta Matea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 16:59   #330
Quote:
Valenta Matea kaže: Pogledaj post
dobar dan,molila bih odgovor od nekog tko ima iskustva sa sljedećim..
naime imala sam visak od gorskog kristala koji je fantastično odgovarao i davao točne odgovore vezano za svako područje života,od zdravlja,novog stana,ljubavi,prekida,otkaza,cak i smrti bake..prognoze točne u dan.lani se razbio,ispao mi je iz ruke koliko jaki zamasi i okretaji su bili,ispao i razbio se.
zatim sam nabavila drugi visak ,povezala se snjim,programirala... isto daje fantasticne odgovore ,točne u dan-vezano za sve OSIM u ljubavi.u ovih par mjeseci niti jednom točan odg.za ljubav nisam primila,ali sve ostalo cak i otkaz i preseljenje i za corona virus sveeeee savrseno tocno.
sto se tu desava sada?gledam isključit svoju sugestiju podsvjesti,napominjem znam raditi s njim jer prvi visak je super odg.,zasto samo u ljubavi nezeli dat tocne odgovore?????
Možda se stari visak nije "slučajno" razbio, možda je upao u logički "kratki spoj" i izvršio suicid, možda tvoj novi visak, kao ni stari, ne može izaći na kraj sa apstrakcijom koju ljubavlju zoveš, možda jednostavno za sada u ljubavi vlada kaos - nema pravoga, nema točnoga odgovora.

Ne inzistiraj ne navaljuj, da se ne desi da i novi visak izvrši suicid radije nego da te razočara u nemogućnosti da ti da jasno definiran odgovor.

Opusti se, ljubav je rijetko "under control"...

A ako je i pokušaš staviti "under control" - viskom, ili na neki drugi način - pući će, prije ili kasnije.
vitruvio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 17:41   #331
Ja sem prešel na laser! On pokazuje i okomito i vodoravno i odabranim kutem
A moj visak........pa stalno visi!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 20:55   #332
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ja sem prešel na laser! On pokazuje i okomito i vodoravno i odabranim kutem
A moj visak........pa stalno visi!
Pa nije baš da je to za pohvaliti se

Znaš onu staroslavensku kletvu:

" Dabogda ti sve u kući visilo.
Osim lustera. "
vitruvio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.