Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2017., 19:54   #241
Quote:
Ninuška18 kaže: Pogledaj post
p.s. Drugi dan kad sam pregledavala vjenčanicu na podsuknji sam vidjela nekoliko većih fleka.... Sad mi je bed to odnest u salon na čišćenje
Mislim da su ti oni tamo sve već vidjeli, tako da se nemaš zašto brinuti. Pa nisi namjerno zaflekala.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:57   #242
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Mislim da su ti oni tamo sve već vidjeli, tako da se nemaš zašto brinuti. Pa nisi namjerno zaflekala.
sva sreća zaflekala je svoju, a ne najam...iako mislim da su i oni sve već vidjeli
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 10:14   #243
Ako netko ne ide na bebu odmah nakon svadbe imate kontracepcijske pilule i uskladite si ciklus kako želite. Ja znam da dobivam svakih 28 dana u subotu popodne. I znam da tada neću imati iako je to za dvije godine Inače bi pomaknula s pilulama i to je to. Uz pilule postoje još i tablete (cca 200 kn) kojima se može regulirat ciklus taj mjesec (ali nisu 100% pouzdane tj. može vam ipak doći). Uvijek trebate računati na stres vezan uz vjenčanje koji vam može poremetiti ciklus.

Mene više npr. brine pad imuniteta i izbijanje herpesa na usnici - to se mogu kljukati koliko hoću ali ako izbije nema mi pomoći. Za mengu uvijek mogu uskladiti s pilulama tako da mi to nije problem.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2019., 16:23   #244
I ja cu izgleda biti jedna od sretnica koja ce dobiti na dan vjenčanja.
Ili jos gore drugi dan menge

Imam jako obilne i bolne menge pa me zanima kako da prezivim? Kako cu hodati a makar plesati i još u bijelome?

Kako da se najbolje zastitim? Help!
Adaline is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2019., 20:55   #245
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Ako netko ne ide na bebu odmah nakon svadbe imate kontracepcijske pilule i uskladite si ciklus kako želite. Ja znam da dobivam svakih 28 dana u subotu popodne. I znam da tada neću imati iako je to za dvije godine Inače bi pomaknula s pilulama i to je to. Uz pilule postoje još i tablete (cca 200 kn) kojima se može regulirat ciklus taj mjesec (ali nisu 100% pouzdane tj. može vam ipak doći). Uvijek trebate računati na stres vezan uz vjenčanje koji vam može poremetiti ciklus.

Mene više npr. brine pad imuniteta i izbijanje herpesa na usnici - to se mogu kljukati koliko hoću ali ako izbije nema mi pomoći. Za mengu uvijek mogu uskladiti s pilulama tako da mi to nije problem.
postoje tablete za herpes (Herplexim, djelatna tvar aciklovir). HZZO ne pokriva trosak za herpes na usni, odobreno je kod nas samo za zoster i jos neke posebne slucajeve, da ne kompliciram. vani se daje i za herpes na usni, nasima je to skupo. uglavnom, ako si inace zdrava, jetra okej, bla bla, mozes razgovarati sa svojim dr opce prakse da ti napise privatni recept pa da kupis te tablete (mislim da je oko 180kn kutija) pa uzimas tjedan dana prije svadbe preventivno. ali naglasavam da je to opcija, svakako se konzultirati sa svojim dr koji te zna i ima uvid u sve tvoje medicinske podatke

sto se tice pomicanja ciklusa pilulom - moguce je, ali uvijek postoji sansa da se ipak pojavi krvarenje jer odjednom prckas po hormonima koji su uskladeni u nekim svom ritmu, pa sluznica ipak postane nestabilna. obavezno se savjetovati sa ginekologom, posebno ako je to prvo uzimanje nekakve hormonalne terapije - pilula moze biti super ali nikako nije bezazlena. plus, moguce je da nakon toga par ciklusa bude zbrckano, pa treba i to imati na umu, pogotovo ako je u planu nekakav honeymoon. ako je u planu beba - just don't

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
planerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2019., 20:55   #246
ps, ovo je generalno, nije nuzno islo na ribic

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
planerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2019., 23:49   #247
Quote:
planerica kaže: Pogledaj post
ps, ovo je generalno, nije nuzno islo na ribic

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ma sve pet Moje je na kraju proslo bez herpesa i menge al dobro za znati
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 00:04   #248
Oce meni netko pomoc?

Koje pelene da uzmem?
Adaline is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 11:51   #249
Quote:
Adaline kaže: Pogledaj post
Oce meni netko pomoc?

Koje pelene da uzmem?
Kad ti je vjenčanje? Stigneš li izregulirati ciklus uz kontracepciju? To ti je iskreno najbolje rješenje.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 12:27   #250
A ne mogu jer je sutra a danas dobila.

Koje pelene??
Adaline is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 15:47   #251
Quote:
Adaline kaže: Pogledaj post
A ne mogu jer je sutra a danas dobila.

Koje pelene??
Ajoj, tu ti ne mogu pomoći. Uloške ne koristim godinama, a odnedavno sam s tampona prešla na mens. čašicu, i to ti TEK nije pomoć. Nadam se da će druge cure imati nešto pametnije za reći.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 16:07   #252
Pa pobogu, je li ti ovo prva menstruacija u životu?

Staviš najveći tampon. noćni uložak i nekakve biciklističke hlačice da sve drže na mjestu. Kad tampon procuri staviš drugi.

Za lijekove valjda već znaš koji ti pomažu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 16:32   #253
Ne stavljam tampone jer mi se gadi to stavljati i vaditi.
Obicni ulozak mi nece pomoci pa sam kupila chico uloske nakon poroda.
Valjda mi nece propustiti na bijelu vjenčanicu
Adaline is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 16:53   #254
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kad tampon procuri staviš drugi.
zamisli ić na wc u ovakvoj haljini i mijenjat tampon.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 17:01   #255
Quote:
Adaline kaže: Pogledaj post
A ne mogu jer je sutra a danas dobila.

Koje pelene??
Pij tablete protiv bolova (2-3 dnevno) od danas. Nemoj cekat da pocne boliti nego isto preveniraj.

Moja mama je davnih dana dobila najbolji savjet protiv bolnih mengi. 5-7 dana lagani pij tablete i umiruj stanje. Kad dode prode normalno....

Ona je bas imala da pada u nesvijest.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 21:33   #256
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
zamisli ić na wc u ovakvoj haljini i mijenjat tampon.
Povedeš dvije frendice, jedna skupa s tobom drži haljinu, druga mijenja tampon.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2019., 22:09   #257
Kupila sam chicco pelene za rodilje. Ali pojma nemam kako se to cudo zalijepi jer su ogromne i nemaju krilca
Adaline is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.