Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 13:56   #1781
Mapa jezika u Kini.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:59   #1782
Bez označenog Tajvana to se ne priznaje.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:44   #1783
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Mapa jezika u Kini.
Treba napomenuti da većina (oko 85%) Kineza nakon standardizacije kineskog jezika priča mandarniskim ili ga zna.
Tajvancima je mandarinski prvi odnosno materinji jezik.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 10:00   #1784
Mapa kineskih ulaganja u države EU, u mil.
http://inosmi.ru/infographic/20171003/240417111.html
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:32   #1785
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Mapa kineskih ulaganja u države EU, u mil.
http://inosmi.ru/infographic/20171003/240417111.html
Opet sjajna RH na zadnjem mjestu. Mi čekamo investicije iz bratskog nam Dojčlanda koje nikad, pa ni tad, neće doć.

Šta će nama komunistički novac iz tamo neke Kine?? Kinezi vole Srbe! To su nam smrtni neprijatelji! Nama je jedino potreban Dojčland. Sve druge tko hebe. Samo DOJČLAND!
UjakCreepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:01   #1786
Quote:
UjakCreepy kaže: Pogledaj post
Opet sjajna RH na zadnjem mjestu. Mi čekamo investicije iz bratskog nam Dojčlanda koje nikad, pa ni tad, neće doć.

Šta će nama komunistički novac iz tamo neke Kine?? Kinezi vole Srbe! To su nam smrtni neprijatelji! Nama je jedino potreban Dojčland. Sve druge tko hebe. Samo DOJČLAND!
katastrofa. totalna.
ako Kinezi budu gradili Pelješki most, jel će se to brojati? mslm da ne jer su oni samo potencijalni izvođači. Svejedno i to je pod velikim upitnikom, bez obzira što su najpovolnjiju ponudu iznijeli. Garant će doći do otpora javnosti, ako i prođu na natječaju.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:27   #1787
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...a_refresh=true
pogledajte ovo. Moguće da baš nakon tih događaja se Kina okrenula Srbiji, umjesto Hrvatskoj.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 19:53   #1788
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...a_refresh=true
pogledajte ovo. Moguće da baš nakon tih događaja se Kina okrenula Srbiji, umjesto Hrvatskoj.
Nije moguce. To sto su nakon uvaljivanja korpe otisli u Grcku i poceli sa pregovorima o kupovini Pireja je slucajnost. Slucajnost je i da su onda poceli pregovore sa Srbijom i Makedonijom oko brze zeljeznice sve do Budimpeste.
A onda su se rusi slucjano skontali da Juzni tok pruze pored pruge. Naculi su da ce se uz taj tranzitni pojas graditi industija kojoj ce trebati plin.

Sto se tice istjerivanja kineza iz Zagreba ne treba zaliti za prolivenim mijekom. Da nisu sprijecene kineske namjere doslo bi do povecanja korupcije u Hrvatskoj. Sanader bi uzeo stotine miliona od kineza da nije blagovremeno spijecen, a nebi bilo nista od ulaska u EU. Borba protiv korupcije i ulazak u uniju su vazniji prioriteti od ulaganja zemalja treceg svijeta.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:02   #1789
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Sto se tice istjerivanja kineza iz Zagreba ne treba zaliti za prolivenim mijekom. Da nisu sprijecene kineske namjere doslo bi do povecanja korupcije u Hrvatskoj. Sanader bi uzeo stotine miliona od kineza da nije blagovremeno spijecen, a nebi bilo nista od ulaska u EU. Borba protiv korupcije i ulazak u uniju su vazniji prioriteti od ulaganja zemalja treceg svijeta.
Slažem se. Mi smo u to vrijeme imali veći problem od potencijalnog gubitka investicija s Istoka. A to je bila bezgranična korumpiranost samog vrha države.
I to je imalo prioritet, definitivno, i svakako bio uvjet ulaska u EU.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:10   #1790
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Slažem se. Mi smo u to vrijeme imali veći problem od potencijalnog gubitka investicija s Istoka. A to je bila bezgranična korumpiranost samog vrha države.
I to je imalo prioritet, definitivno, i svakako bio uvjet ulaska u EU.
Sanader je imao kompleks Tita: ja cu grabiti sebi, ali cu i narodu davati. Bio je otresit i pokusavao je voditi politiku.
A takve neko ne trpi i zamjenjuje ih bezlicnim sluzbenicima kojima je glavni cilj redovno prikupljanje poreza.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:17   #1791
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Sanader je imao kompleks Tita: ja cu grabiti sebi, ali cu i narodu davati. Bio je otresit i pokusavao je voditi politiku.
A takve neko ne trpi i zamjenjuje ih bezlicnim sluzbenicima kojima je glavni cilj redovno prikupljanje poreza.
Pusti sad to...
što se tiče kineskih ulaganja u Europu. Kako se po onoj mapi vidi, Njemačka i Britanija prednjače po privlačenju kineskih ulaganja u EU. Ali oni znaju kako s Kinezima, mi ne bi znali, i tu bismo izvisili. Jednostavno nismo bili spremni. Kineze zanima samo jedna stvar: profit. Bojim se da bi i Srbija u toj priči 'booma investicija s Istoka' mogla izvući deblji kraj.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:29   #1792
Prvi pik su im Njemacka, Britanija, Francuska i Italija. To je ocekivano, kao i ulaganja u Madjarsku, posto ih je Orban stalno vukao za rukav.
Mene je iznenadilo onoliko ulagane u Finsku.

Sto se tice Srbije oni su svjesni da su spali na daj sta das. Kinezi ulazu, radnici moraju nositi pelene, ali nista bolji radni uslovi nisu ni kod zapadnih ulagaca.
Najgore stanje je u BiH: ovde su dobrodosle samo donacije. Strana ulaganja su doborodosla ali uz velike provizije (ispod 40% nemas sanse).
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 23:18   #1793
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Prvi pik su im Njemacka, Britanija, Francuska i Italija. To je ocekivano, kao i ulaganja u Madjarsku, posto ih je Orban stalno vukao za rukav.
Mene je iznenadilo onoliko ulagane u Finsku.
Da. Ali treba primjetiti da te najrazvijenije zemlje također ulažu i u Kinu, pogotovo Njemačka.Tako da je to više suradnja, a ne jednoostrano ulaganje. Čini mi se da Kina ima neto robnu razmjenu oko 0 sa EU u cjelini.

E: sad sam pogledao, nije, EU je u minusu (doduše ne tako kao SAD), ali to je zbog jeftine potrošačke robe koja ide samo u jednom smjeru. Što se tiče infrastrukturnih ulaganja, situacija je izjednačenija.
Quote:
Sto se tice Srbije oni su svjesni da su spali na daj sta das. Kinezi ulazu, radnici moraju nositi pelene, ali nista bolji radni uslovi nisu ni kod zapadnih ulagaca.
Najgore stanje je u BiH: ovde su dobrodosle samo donacije. Strana ulaganja su doborodosla ali uz velike provizije (ispod 40% nemas sanse).
Također, Kinezi jako puno ulažu i u Afriku, ali je jasno da Afrikanci njima zauzvrat jedino mogu dati rudnike na korištenje i eksploatiranje. I eventualno radnu snagu koja je još nekoliko puta jeftinija od one kineske.
I čini mi se Afrikanci baš i nisu zadovoljni sa Kinezima u svom dvorištu, mada mislim da njima više koristi bilokakva gospodarska aktivnost, bolje nego nikakva, samo toga nisu svjesni.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs

Zadnje uređivanje Diego Rivera : 06.10.2017. at 23:28.
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 20:47   #1794
.
Razgovarali smo s mladim Hrvatom koji živi u Kini: "Vratit ću se kad se uhljebi međusobno pojedu"

http://www.index.hr/vijesti/clanak/r...du/998363.aspx
dielektrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:20   #1795
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Da. Ali treba primjetiti da te najrazvijenije zemlje također ulažu i u Kinu, pogotovo Njemačka.Tako da je to više suradnja, a ne jednoostrano ulaganje. Čini mi se da Kina ima neto robnu razmjenu oko 0 sa EU u cjelini.

E: sad sam pogledao, nije, EU je u minusu (doduše ne tako kao SAD), ali to je zbog jeftine potrošačke robe koja ide samo u jednom smjeru. Što se tiče infrastrukturnih ulaganja, situacija je izjednačenija.
Njemci i amerikanci imaju problem sa ulaganjima. Kina kod njih kupuje visokotehnoloske i profitabilne fabrike, dok oni u Kini ne mogu kupiti neku drzavnu firmu (a na sve sto vrijedi kineska vlast je stavila sapu). U poslednje vijeme gledamo intervencije i Trampa i Merkelove kojima zabranjuju da se pojedine firme prodaju kinezima.

Kinezi se su nekad bavili industrijskom spijunazom i pokusavali da kopiraju zapadne proizvode. Od kako su se nakupili para kupe firmu, tehnicku dokumentaciju i bitnije strucnjake prebece u Kinu, a zatim dodje ekipa za selidbu koja donese sve do temelja.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 01:16   #1796
https://tradingeconomics.com/china/gdp-growth-annual
Kineski rast BDP-a neznatno usporio u 3. tromjesečju (na 6,8%), ali svejedno je to značajno više od predviđenih 6,5 % za ovu godinu.
Na zasjedanju KP je najavljeno da će se ubuduće više truda uložiti na kvalitetu života, između ostaloga i na ekologiju, umjesto na dosadašnji beskrupolozni rast BDP-a (nemareći na okoliš i zdravlje građana).
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:26   #1797
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
https://tradingeconomics.com/china/gdp-growth-annual
Kineski rast BDP-a neznatno usporio u 3. tromjesečju (na 6,8%), ali svejedno je to značajno više od predviđenih 6,5 % za ovu godinu.
Na zasjedanju KP je najavljeno da će se ubuduće više truda uložiti na kvalitetu života, između ostaloga i na ekologiju, umjesto na dosadašnji beskrupolozni rast BDP-a (nemareći na okoliš i zdravlje građana).
Kinezi i ekologija evo malo štiva od prvih vlogera iz kine https://www.youtube.com/user/churchillcustoms ima dosta zanimljivih stvari pa koga zanima , možda saznate i odgovore na neka pitanja.
Dream2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 23:05   #1798
Quote:
Dream2 kaže: Pogledaj post
Kinezi i ekologija evo malo štiva od prvih vlogera iz kine https://www.youtube.com/user/churchillcustoms ima dosta zanimljivih stvari pa koga zanima , možda saznate i odgovore na neka pitanja.
Pogledat cu, Ali Sta je tu smijesno? Najbrze rastuca velika ekonomija (posljednjih 40ak godina) I posljedicno najveci zagadjivac je odlucila promjeniti politiku. Svaki pomak u tom smjeru je pozitivan i treba ga pozdraviti
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 02:34   #1799
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Najbrze rastuca velika ekonomija (posljednjih 40ak godina) I posljedicno najveci zagadjivac je odlucila promjeniti politiku. Svaki pomak u tom smjeru je pozitivan i treba ga pozdraviti
Zagadjenje nije najvaznija stvar u zaokretu.
Podizanje standarda i porast potrosnje je nesto sto se treba iskoristiti.
Nedavno sam gledao emisiju o spanskom prsutu od svinja organski gajenih. Postize dobru cijenu u Spaniji, u EU i SAD jos vecu, a u Kini ide i za 1000 evra. Da ne pricam o tome da svaki kinez koji drzi do sebe nosi samo italijanske cipele.

Nije da nemamo sta ponuditi Kini. A moglo bi to ici po visokim cijenama posto su evropske drzave kinezima egzotika. Uz malo pametne politike eto pune zaposlenosti umjesto odlaska u Njemacku.

Treba shvatiti ovaj zaokret sta znaci. Ako se odmah ne reaguje za nekoliko godina kinezi ce poceti proizvoditi slavonski kulen i sljivovicu za svoje trziste (ili ce uletjeti poljaci ili tako neko).
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 13:12   #1800
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Pogledat cu, Ali Sta je tu smijesno? Najbrze rastuca velika ekonomija (posljednjih 40ak godina) I posljedicno najveci zagadjivac je odlucila promjeniti politiku. Svaki pomak u tom smjeru je pozitivan i treba ga pozdraviti
Samo pogledaj malo te vlogove mislim da u zadnjem baš prićaju i o zgađenju. Problem je šta će se tu tribat mijenjat puno stvari ,poćevši od mentaliteta , energetike, novih tehnologija i td. Prosjećnom hrvatu je nezamisliva velićina kineske ekonomije i nije baš da vode raćuna o ekoloigiji(nema baš nekih regulativa da vode raćuna o tome),ali da grabe velikim koracima naprid grabe. Inaće to ti je jako kompeksno pitanje za odgovorit u kratkim crtama.
Dream2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.