Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 17:48   #2981
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Naravno Slazem se sa svime navedenim ali nisu svima (kao nama) organizacije putovanja u malom prstu. Oni koji ce preko agencija nazalost moraju racunati na vece izdatke. I naravno da svi ne gustaju toliko o tome da idu na duze.

Mi smo oboje koliko vidim tipovi ljudi koji bi bilo sto duze i voljeli vise toga vidjeti
True
A složit će si nekako, to je u svakom slučaju jako lijepo iskustvo
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:29   #2982
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
koliko prije ste rezervirali bračno putovanje?
mi se ženimo 26.5.
i stvarno ne znamo gdje ići, madrid? pariz? lisabon? maldivi? tenerifi?
svaki savjet je dobro došao
Mi smo odabrali malo specifičan pristup vječanju i medenom mjesecu
Vjenčali smo se na putovanju pa smo samo produžili u susjedne države na "medeni mjesec".
Kad smo se vratili onda nam se nije toliko žurilo da odemo na "pravi" medeni mjesec na određeni datum već smo čekali da se pojave jeftine karte za Azore, Karibe.. bilo gdje gdje je toplo i lijepo pa smo na drugi medeni otišli par mjeseci poslje na Karibe.

Ako ste fleksibilni na poslu i možete uzet godišnji kad god hoćete onda radije čekajte neku priliku za jeftine karte pa što prvo uleti. Pogotovo jer ni sami ne znate gdje bi išli.
Često se mogu naći karte za New York iz Europe za cca 300 eura. Mogu se naći all inclusive aranžmani za tjedan dana u Dominikanskoj republici za 5000 kn i sl.
10 000 kn može biti dovoljno novaca za provesti 3-4 tjedna na putovanju a možeš taj isti iznost i spi*kat u jednoj noći na neke šampanjce, koktele i skupe večere... sve zavisi što vam je napeto.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 18:42   #2983
Quote:
smarinovic kaže: Pogledaj post
Mi smo odabrali malo specifičan pristup vječanju i medenom mjesecu
Vjenčali smo se na putovanju pa smo samo produžili u susjedne države na "medeni mjesec".
Kad smo se vratili onda nam se nije toliko žurilo da odemo na "pravi" medeni mjesec na određeni datum već smo čekali da se pojave jeftine karte za Azore, Karibe.. bilo gdje gdje je toplo i lijepo pa smo na drugi medeni otišli par mjeseci poslje na Karibe.

Ako ste fleksibilni na poslu i možete uzet godišnji kad god hoćete onda radije čekajte neku priliku za jeftine karte pa što prvo uleti. Pogotovo jer ni sami ne znate gdje bi išli.
Često se mogu naći karte za New York iz Europe za cca 300 eura. Mogu se naći all inclusive aranžmani za tjedan dana u Dominikanskoj republici za 5000 kn i sl.
10 000 kn može biti dovoljno novaca za provesti 3-4 tjedna na putovanju a možeš taj isti iznost i spi*kat u jednoj noći na neke šampanjce, koktele i skupe večere... sve zavisi što vam je napeto.
Slazem se u potpunosti da je bolje cekati akcije ali za NY mislim da je s tim budzetom ipak prevelik zalogaj. Karte jesu po 300€ ali ne iz Zg kako je i navedeno. Kad ukljucis put do tamo, cestarine/vinjete, parking i "gubitak vremena" cesto se ne isplati. Iz Zg ne ide ispod 380€, a najcesce je oko 450€. Kad tome uzmes jos skoro 200€ za vize. Mladenka ce pretpostavljam vaditi i novu putovnicu (ako mijenja prezime). NY je skup za smjestaj i hranu (i to najobicniju). Iskreno bi za taj budzet preporucila od dalekih zemalja kao i ti Dominikanu ako zele izlezavanje i all inclusive ili Europu. NY je bas naknap s tim novcima. Ipak (barem ja) si zelim za medeni i nesto malo vise priustit u smislu boljeg smjestaja (ljepsa soba), vecere i slicno. Al naravno, svatko sebi bira ovisno o svojim zeljama, mogucnostima i preferencijama.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:02   #2984
Nađe se povoljnih karata i za Tajland, Filipine primjerice, a tamo je jako povoljno za razliku od NY.

Mi smo na Filipine išli preko Dubaia pa smo onda napravili kombinaciju da smo 3 dana stali u Dubai. Filipini su generalno povoljni i može se pronaći izvrstan smještaj za male novce, hrana i piće su također povoljni. Puno mi je to realnija opcija za vaš budžet od NY.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 19:09   #2985
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
koliko prije ste rezervirali bračno putovanje?

mi se ženimo 26.5.

i stvarno ne znamo gdje ići, madrid? pariz? lisabon? maldivi? tenerifi?

svaki savjet je dobro došao
Mi smo bili na Maldivima, to nam je bila dugogodišnja želja (i prije nego smo se upoznali) tako da smo to i ostvarili. Bilo je predivno i nije nam bilo dosadno sjedit na istom otoku tjedan dana, kao što neki pišu To ovisi o tome kakva je osoba i što je zanima

Ima toliko predivnih mjesta na koja se može otići tako da razmislite još..vremena imate.

Mi smo rezervirali naše putovanje mislim 2 i pol mjeseca ranije.

A ovo što je očajnik spominjao kumove u kontekstu ostvarivanja želja mladenaca...grozno! Pa kumovi se biraju zbog prijateljstva, a ne jer netko ima love.
__________________
Dream until your dreams come true!
Ninuška18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:18   #2986
Tko planira ubrzo na medeni: Zagreb - New York ili Los Angeles povratna karta za oko 300 eura:

http://izletnadlani.com/zda-iz-zagre...ze-od-318-eur/
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 17:14   #2987
Evo mi se vratili sa Floride. Predivno putovanje
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 14:11   #2988
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
Evo mi se vratili sa Floride. Predivno putovanje
Jeste bili samo na Floridi ili ste isli i do Bahama?

Mi planiramo sad medeni mjesec pa ne mozemo odluciti izmedju Meksiko-Kube, Sejsela, Havaja ili Floride-Bahama :/
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 17:52   #2989
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
Jeste bili samo na Floridi ili ste isli i do Bahama?

Mi planiramo sad medeni mjesec pa ne mozemo odluciti izmedju Meksiko-Kube, Sejsela, Havaja ili Floride-Bahama :/
Mi smo razmišljali o Kubi, Havajima, Tajlandu i Baliju. Na kraju idemo na Bali, za mjesec dana točno. Jedva čekam!
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 18:15   #2990
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Mi smo razmišljali o Kubi, Havajima, Tajlandu i Baliju. Na kraju idemo na Bali, za mjesec dana točno. Jedva čekam!
Bali je prekrasan, bit će vam super! Mi ćemo vjerojatno Šri Lanku ili Meksiko
MilanoChick is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 20:01   #2991
Quote:
Mala Masha kaže: Pogledaj post
Jeste bili samo na Floridi ili ste isli i do Bahama?

Mi planiramo sad medeni mjesec pa ne mozemo odluciti izmedju Meksiko-Kube, Sejsela, Havaja ili Floride-Bahama :/
Samo Florida. Čisto dovoljno jer opet nismo stigli sve vidjeti što smo trebali. Nije ona tako mala
Predivno iskustvo. Trebalo bi mi dva mjeseca samo da Floridu pogledam kako treba..
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 20:04   #2992
Quote:
MilanoChick kaže: Pogledaj post
Bali je prekrasan, bit će vam super! Mi ćemo vjerojatno Šri Lanku ili Meksiko
Uf, veliko ne za Sri Lanku. Meni je bila zivotna zelja i ostala bas jako razocarana.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 20:21   #2993
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Uf, veliko ne za Sri Lanku. Meni je bila zivotna zelja i ostala bas jako razocarana.
Ozbiljno?:O zbog čega? Ja imam nekoliko bliskih prijatelja koji su išli i svi su se vratili jako zadovoljni...
MilanoChick is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2018., 23:51   #2994
Quote:
MilanoChick kaže: Pogledaj post
Ozbiljno?:O zbog čega? Ja imam nekoliko bliskih prijatelja koji su išli i svi su se vratili jako zadovoljni...
Po meni uzas zivi sve osim gorskog djela (Ella). Prljavo (prvi put u zivotu da smo svi pobrali neke gljivice od posteljine). Ok, nisam ocekivala cistocu ali da nas cetvero dobije kozne bolesti od posteljine mi je bas koma. Ocean (i naravno valovi), brdo napustenih pasa lutalica, bez komunalija (pale sve u svom dvoristu), nikad losija hrana, a cijene nista sad specijalno povoljne.

Ella i Tangalle na obali (tj. plaza 2-3 km prije kod Mangroove beach bara) su mi jedina pozitivna stvar u 18 dana. Prosli od privatnog vozaca, vlaka prve klase, vlaka trece klase, buseva i tuk tuk-a. Srednja zalost.

Ona kao najljepsa voznja vlakom ikad - ok, al nis specijalno da bi prosla pola svijeta. Irska, Skotska, Island, Svicarska su daleko dojmljiviji prirodom.

Ne znam, srednja zalost, a bila mi najveca zelja. I to sam s ekipom isla (znaci totalno lezero i s 27 godina).
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 00:23   #2995
sri lanka je viskorizična zemlja što se tiče infektivnih bolesti i bilo bi dobro cijepiti se protiv... pa, protiv mnogočega kad naumite tamo putovati (npr. protiv difterije, tetanusa, trbušnog tifusa, hepatitisa A i još tuceta bolesti).

trbušni tifus je inače bolest nehigijene, pa si zamisli. jako uzbudljivo, bračno putovanje među prljavim plahtama gdje je najveća sreća koja te može strefiti (osim trudnoće) da dobiješ samo kožnu bolest.

aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2018., 08:13   #2996
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Po meni uzas zivi sve osim gorskog djela (Ella). Prljavo (prvi put u zivotu da smo svi pobrali neke gljivice od posteljine). Ok, nisam ocekivala cistocu ali da nas cetvero dobije kozne bolesti od posteljine mi je bas koma. Ocean (i naravno valovi), brdo napustenih pasa lutalica, bez komunalija (pale sve u svom dvoristu), nikad losija hrana, a cijene nista sad specijalno povoljne.

Ella i Tangalle na obali (tj. plaza 2-3 km prije kod Mangroove beach bara) su mi jedina pozitivna stvar u 18 dana. Prosli od privatnog vozaca, vlaka prve klase, vlaka trece klase, buseva i tuk tuk-a. Srednja zalost.

Ona kao najljepsa voznja vlakom ikad - ok, al nis specijalno da bi prosla pola svijeta. Irska, Skotska, Island, Svicarska su daleko dojmljiviji prirodom.

Ne znam, srednja zalost, a bila mi najveca zelja. I to sam s ekipom isla (znaci totalno lezero i s 27 godina).
Uhhh...hvala cure na savjetima. Evo baš sam u čudu, moram priznati da nisam dobila ovakav feedback od drugih koji su posjetili. Da, svi su se cijepili prije od koječega, ali nisam dobila komentare da je prljavo ili da su dobili neke kožne bolesti. Ali definitivno good to know, nisam više toliko sigurna oko te destinacije haha.
MilanoChick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 07:06   #2997
Quote:
MilanoChick kaže: Pogledaj post
Uhhh...hvala cure na savjetima. Evo baš sam u čudu, moram priznati da nisam dobila ovakav feedback od drugih koji su posjetili. Da, svi su se cijepili prije od koječega, ali nisam dobila komentare da je prljavo ili da su dobili neke kožne bolesti. Ali definitivno good to know, nisam više toliko sigurna oko te destinacije haha.
Po meni se stvarno ne isplati ono sto mozes vidjet za toliki put. A za medeni mjesec stvarno ne bih preporucila osim ako ces lezati u nekom brutalnom resortu ali to si onda mogla bilo gdje.

Mene je broj pasa lutalica koji hodaju kao omamljeni najvise iznenadio. Pitaj Boga kakve sve bolestine imaju. A vrhunac mi bilo kad mi se u dvoristu susio rucnik i dosla krava (jer su isto posvuda) i prosla kroz njega. Momentalno je isao u smece, haha.

Nismo se cijepili jer nije obavezno, prali zube flasiranom vodom i pazili da pica nemaju led. I tu je probavno sve ok bilo.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2018., 08:29   #2998
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Po meni se stvarno ne isplati ono sto mozes vidjet za toliki put. A za medeni mjesec stvarno ne bih preporucila osim ako ces lezati u nekom brutalnom resortu ali to si onda mogla bilo gdje.

Mene je broj pasa lutalica koji hodaju kao omamljeni najvise iznenadio. Pitaj Boga kakve sve bolestine imaju. A vrhunac mi bilo kad mi se u dvoristu susio rucnik i dosla krava (jer su isto posvuda) i prosla kroz njega. Momentalno je isao u smece, haha.

Nismo se cijepili jer nije obavezno, prali zube flasiranom vodom i pazili da pica nemaju led. I tu je probavno sve ok bilo.
Da, iako nismo tipovi koji bi isključivo ležali na plaži, svejedno nije idealan scenarij za medeni mjesec! Tnx, tražim dalje!
MilanoChick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2018., 11:12   #2999
Vjencanje je bilo u lipnju i nakon toga smo isli u Toscanu autom na tjedan dana, i onda jos u zimi na jug Portugala na 2 tjedna i zaista svaka preporuka, bas smo uzivali
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2019., 09:57   #3000
Curke, sada kad nas je dio rjesio same vjencanje dajte recite kuda ste/kuda ce te na medeni?
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.