Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 19:33   #821
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
Cure, sestra treba ic na komplikacije al su joj u racunovodstvu rekli da bolje da ide od 1. jer joj se rusi prosjek ako ide sad od ponedjeljka. Dal je pametnije uzet godisnji do 1.12. pa onda otvorit komplikacije il to koji je datum nema opce veze sa prosjekom
u svakom slučaju bolje da iskoristi godišnji da joj ne propadne, plus za to vrijeme dobije punu plaću a ne smanjenu.

za prosjek će joj se gledati kao zadnja plaća ona koju je dobila za listopad, a koja je isplaćena u studenom, ako otvori komplikacije u prosincu.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:40   #822
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju bolje da iskoristi godišnji da joj ne propadne, plus za to vrijeme dobije punu plaću a ne smanjenu.

za prosjek će joj se gledati kao zadnja plaća ona koju je dobila za listopad, a koja je isplaćena u studenom, ako otvori komplikacije u prosincu.
Sry. krivo sam ju skuzila ima sam 3 dana godisnjeg. Tak da nema do prvog.
Da li postoji uopce razlika u prosjeku ako se otvara prvog u mjesecu ili sredinom?
Po svemu procitanom ja bi rekla da ne
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:48   #823
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
Sry. krivo sam ju skuzila ima sam 3 dana godisnjeg. Tak da nema do prvog.
Da li postoji uopce razlika u prosjeku ako se otvara prvog u mjesecu ili sredinom?
Po svemu procitanom ja bi rekla da ne
nema.

gleda se za prosjek posljednja plaća isplaćena u mjesecu prije onog mjeseca u kojem se otvaraju komplikacije. tak da je tak svejedno hoće ih otvoriti 15.12. ili 20.12. razlika je jedino u iznosu plaće koju će dobiti za prosinac, naravno što manji broj dana bolovanja, veća plaća. možda su na to mislile ove iz računovodstva.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:48   #824
Nema jer ionak u prosjek zadnje ide plaća koja je isplaćena mjesec prije otvaranja komplikacija

Znači išla ona 1.12. ili 20.12. zadnja plaća u prosjeku je plaća za listopad isplaćena u studenom
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:53   #825
kad god otvorila komplikacije u 12. mjesecu (1., 15. ili 31.), zadnja plaća koja joj ulazi u prosjek je ona isplaćena mjesec prije, tj. u studenom.
ako otvara komplikacije u siječnju (opet nebitno - 7., 13., 29., kad god), zadnja joj u prosjek ulazi plaća isplaćena u prosincu.
jedino će za dio mjeseca kad radi dobiti svoju plaću, a ovaj dio koji je na komplikacijama joj je ograničen na 4260 kn. možda su to mislili u računovodstvu.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:53   #826
Fala puno
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:19   #827
Prekinula sam dopust da bih iskoristila stari godisnji i sad dobijam plaću. Ostalo mi je da se na godisnjem dobija satnica visine prosjeka zadnja tri mjeseca? Je li to tocno i je li primjenjivo obzirom da sam na komplikacijama/porodiljnom od 2016? Plaća za moje radno mjesto se u međuvremenu prepolovila pa maštam da je...

Hvala!
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:45   #828
Prekinula si dopust? Misliš komplikacije?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 18:11   #829
Poštovani molim vas ako itko može odgovoriti na ovu zavrzlamu.

Supruga je otvorila porodiljni u 10. mjesec 2015 i ima staž do godinu dana nakon rođenja djeteta (20.11.2016) i od tog datuma je nezaposlena do 02.10.2017. na 10 sati tjedno. Sad joj završava taj radni odnos. Ima li se smisla prijavljivati kod nekoga određeno vrijeme pa otvoriti komplikacije u trudnoći ili ne?
Ako ima nekakve razlike, treća trudnoća je u pitanju.

Unaprijed vam zahvaljujem.
dmitar_zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:05   #830
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Prekinula si dopust? Misliš komplikacije?


Prekinula sam onih drugih 6 mjeseci roditeljski dopust da iskoristim- (pra)stari godisnji dok mogu
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:02   #831
Quote:
dmitar_zvonimir kaže: Pogledaj post
Poštovani molim vas ako itko može odgovoriti na ovu zavrzlamu.

Supruga je otvorila porodiljni u 10. mjesec 2015 i ima staž do godinu dana nakon rođenja djeteta (20.11.2016) i od tog datuma je nezaposlena do 02.10.2017. na 10 sati tjedno. Sad joj završava taj radni odnos. Ima li se smisla prijavljivati kod nekoga određeno vrijeme pa otvoriti komplikacije u trudnoći ili ne?
Ako ima nekakve razlike, treća trudnoća je u pitanju.

Unaprijed vam zahvaljujem.
nisam baš sve povezala, ali ako je supruga trenutno zaposlena može na komplikacije i primat će neku* naknadu. ako nije zaposlena, ne može ni na bolovanje i neće primati nikakvu naknadu sve do rođenja djeteta.

*ako zadovoljava uvjet radnog staža od najmanje 9 mjeseci neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine, primat će prosjek svoje plaće, ali ograničeno na maksimalno 4.257,28 kn. ako ne zadovoljava uvjet staža, primat će minimalnu naknadu 831,50 kn.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 11:10   #832
Cure, da li mi papire za komplikacije u HZZO može odnijeti i muž ili moram ići osobno?
Tatjana3333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 11:13   #833
Quote:
Tatjana3333 kaže: Pogledaj post
Cure, da li mi papire za komplikacije u HZZO može odnijeti i muž ili moram ići osobno?
Bez problema ti bilo tko moze odnijeti, samo nemoj zaboraviti mu dati i onaj papir di datum napise i zig udari.
hottie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:30   #834
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
nisam baš sve povezala, ali ako je supruga trenutno zaposlena može na komplikacije i primat će neku* naknadu. ako nije zaposlena, ne može ni na bolovanje i neće primati nikakvu naknadu sve do rođenja djeteta.

*ako zadovoljava uvjet radnog staža od najmanje 9 mjeseci neprekidno ili 12 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine, primat će prosjek svoje plaće, ali ograničeno na maksimalno 4.257,28 kn. ako ne zadovoljava uvjet staža, primat će minimalnu naknadu 831,50 kn.
Ona je trenutno zaposlena, od 02.10.2017 i prima oko 1200 kn mjesečno.

A ima 12 mjeseci sa prekidima u zadnje dvije godine, koji joj se prosjek gleda ako je prije ove zadnje dvije plaće imala tek u 12 mjesecu 2016.g, ili onda spada u ovaj minimalac od 831 kn?
Hvala na prijašnjem odgovoru.
dmitar_zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 12:46   #835
ne znam koji bi se prosjek plaće gledao. inače se gleda prosjek zadnjih 6 mjeseci, a pisalo se na temi da bi trebale biti minimalno dvije isplate do mjeseca prije otvaranja komplikacija kako bi se mogao izračunati prosjek. po tome ispada da bi mogla otvoriti komplikacije u siječnju jer bi prije toga imala isplate u studenom i prosincu, iz kojih bi se mogao izračunati prosjek. neka svakako provjeri sve u HZZO-u.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:00   #836
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
ne znam koji bi se prosjek plaće gledao. inače se gleda prosjek zadnjih 6 mjeseci, a pisalo se na temi da bi trebale biti minimalno dvije isplate do mjeseca prije otvaranja komplikacija kako bi se mogao izračunati prosjek. po tome ispada da bi mogla otvoriti komplikacije u siječnju jer bi prije toga imala isplate u studenom i prosincu, iz kojih bi se mogao izračunati prosjek. neka svakako provjeri sve u HZZO-u.
Imamo mogućnost da se prijavimo kod nekoga, ima li onda smisla prijaviti se na veću osnovicu i onda otvoriti komplikacije pa da se taj prosjek gleda?
Sorry što gnjavim
dmitar_zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:19   #837
mislim da joj nitko ne može zabraniti promjenu poslodavca, ali sama fiktivna prijava ne znači ništa jer bi joj taj novi poslodavac morao isplaćivati plaće po toj prijavi. u trenutku otvaranja komplikacija mora u HZZO donijeti R1 obrazac s isplaćenim plaćama u zadnjih 6 mjeseci do mjeseca prije otvaranja komplikacija.
npr. da otvara komplikacije 1.3.2018. u R1 obrascu bi bile plaće isplaćene u veljači, siječnju, prosincu i studenome. dvije kolone bi bile prazne jer nije imala isplata u listopadu i rujnu. iz tih plaća bi joj se izračunala njena prosječna satnica.
ja nemam veze s HZZO-om i nije mi to struka, znam samo ono što mogu pročitati ovdje, a tu ne piše puno o raznim kombinacijama i specifičnim situacijama pa to svakako treba provjeriti u HZZO-u.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 13:32   #838
Ma hvala puno na svemu svakako, nismo očekivali ni ovuh 830 kn, tako da je to super vijest, a po svemu sudeći to bi u svakom slucaju trebala dobivati.
dmitar_zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 12:09   #839
Quote:
drzimfige kaže: Pogledaj post
Prekinula sam dopust da bih iskoristila stari godisnji i sad dobijam plaću. Ostalo mi je da se na godisnjem dobija satnica visine prosjeka zadnja tri mjeseca? Je li to tocno i je li primjenjivo obzirom da sam na komplikacijama/porodiljnom od 2016? Plaća za moje radno mjesto se u međuvremenu prepolovila pa maštam da je...

Hvala!


Zna li itko? Koji se prosjek za redovnu plaću gleda u slučaju da se s roditeljskog dopusta ide direkt na godišnji?
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 12:40   #840
drzimfige, točan odgovor možeš saznati jedino u računovodstvu svoje firme jer ovisi kako oni tumače ZOR i/ili vaš kolektivni. ZOR kaže samo da se u obzir uzimaju prosječne plaće u prethodna 3 mjeseca, i to bi prema nekim tumačenjima trebale biti tvoje plaće prije porodiljnog, a opet u firmi to mogu tumačiti po svome.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.