Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2006., 21:21   #41
Ovo je čista prevara na način
1. Napravljen je optički uređaj (različite leče, kristali ???) koji se montira blizu zgrade i koji nakon toga sunčevu svjetlost disperzita na zgradu. Nakon toga se to sve lijepo uslika i evoga... imamo svjetlosne uzorke.

Pitanje za tebe... Onaj koj je to slikao mogao je vrlo brzo otkriti o čemu se radi.. Kako?? Ako dođe blizu uzorka sa svojom rukom (recimo) morala bi se pojaviti sjena na zidu... U tom trenutku je jano da se radi os svjetlosti i samim time se po položaju sjene može otkriti i izvor ti uzoraka.. Zašto snimatelj to nije napravio.. Zato što je onaj i posatvio taj optićki uređaj.. Haha

2. Photoshop... druga varijanta... puno jendostavnija i bezbolnija..

CILJ: Privuči ljudi u svoju sektu, udrugu i UZETI IM LOVU....
Haha....

CASE CLOSED!!!!
Ricky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:31   #42
Quote:
crazyGauss kaže:
heh... stalno tvrdis da su objasnjenja losa i puna rupa. a, koje su to rupe i zasto je to objasnjenje lose? najlakse je ne znat nista i kritizirat druge. mozda enigmino objasnjenje i nije dobro, ali ti to sigurno nisi pokazao argumentima.
Pa, naveo sam neke, nisam li? Nemam mnogo vremena isravljati sve krive drine. Objašnjenja su loša zato što su neuvjerljiva i pouna rupa. Zato što ne objašnjavaju pojavu.

Quote:
crazyGauss kaže:
da unutar određenih okvira, znanost je otvorena, van njih nije. znas zasto?
jer da svaki put kad neki klinjo uleti i pocne gnjavit o NLO-u, warp pogonu, crvotocinama, itd. znanstvenici krenu provjeravat njegove, po svemu nepotvrđene tvrdnje, dosad se nebi makli dalje od kotaca.
Htio sam reći ne unutar određenih okvira nego unutar općeprihvaćene znanstvene paradigme.
A to da je ljjudski rod pa tako i zannstvenici prilično zatvoren za novo,te bi u slučaju da je situacija drukčija napredak čovjelanstva bio mnogo mnogo brži, objasnio sam već barem dva puta na forumu znanost i na ovom forumu i to dokraja. Mislim da je to *očito* svakom donekle objektivnom proatraču koji raspolaže relevantnim činjenicama (koje su vrlo lako dostupne).
Ne mislim to objašnjavati sto puta, poovedite raspravu, otvorite topic je li znanost otvorena ilio zatvorena tj. jesu li zannstvenici danas i u povijesti bili otvoreni ili zatvoreni za novo, je li ljudski rod bio otvoren ilio zatvorenn za novo kroz povijest, jesu li znanstvenici pripadnici ljudskog roda s ljudskim manam aili nisu, pa će vam već netko opet objasniti. A vi možete utvrditi da je njihova argumentacija točna ili ne, dakako. U svakom slučaju jednom ćete sigurno doći do ispravnog uvida.

Ja vam mogu s dobrom voljom preoruciti preko PM-a, da ih ne reklamiram ovdje, preporučiti neke knjige gdje je sve to fino argumentirano.

Quote:
@goranbo: daj mi molim te odgovori na pitanje zasto mislis da se to nije pojavljivalo prije 90-ih? kao da je kazem prije 90-ih nije postajalo ljudi koji nose kombinaciju plavo-zuta kapa, zeleno-ljubicasta majca, bijele hlace, i onda se slikam tako obucen, i ajde sad ti trazi po netu slike koje ce dokazat da to nije istina.

zasto bi drugi morali dokazivat tu hipotezu??, nek onaj ko ju je smislio dokaze pa ju prezentira
Što, da ja skupim sve što postoji na svijetu, sve materijale, i prezentiram ih da bi se vidjelo da na njima nema tih svjetlosnih obrazaca?

Mislim to iz više razloga. Recimo, zato što ne postoje njihove snimke od prije devedesetih, nitko ih nije vidi prije devedesetih (tu izostavljamo Enigmu i slične koji bi sami sebe uvjerili u sve samo da se slaže s njegovim pogledom u stvarnost, jer on je rekao da ih je vjerojatno vidio i prije, ali da ih nije registrirao, te su mu ostali u zakutku uma itd. )

Drugo, nije znanstveni dokaz, ali zar bas sve mora biti znanstveno dokazano,( a kad smokod toga: i je li sdašnji način prihvaćanja znanstvenih dokaza odnosno znanstvenog dokazivanja baš onaj najbolji - pa kako to da nije dokazao ni telepatiju, ni telekinezu, pojave koje očito postoje, koje su demonstirane X puta u zadnjih 100 godina) hito da se nisu pojavljivali prije devedesetih kaze izvor koji dosad nije rekao ništa pogrešno.

Kao da postoji samo ono što je znanstveno dokazano... Ako netko tako misli, ja smislim d aje malo ograničen, pardon.

(I ona valjdas, kad ja kazem da je znanstveno neobjasnjivo, o dmah pogadja u nit, jer je valjda se na svijetu znanstveno objasnjivo - covjek je nekakva slucajnost, hrpa mesa, impulsa, kemije i elektrike itd., koja se tako slucajno sklopila Darwinovom evolucijom. Nije da ja imam nešto proitv Darwinove evoucoije i da tvrdi da je netočna, ali to je evolucija oblika, evolucija fizičkih oblika, a čovjek nije fizički oblik i fizičko tijelo, tj nije samo to. )

I što sad vi tu možete? Tvrditi da ih je bilo oduvijek, a za to nema ni najmanjeg dokaza ni čvrstih indicija? Sve čvrste indicije pokazuju da sam ja u pravu glede toga, nema dokaza ni za jedno ni za drugo, postoje indicije.
Međutim s indicijama ne mislim ono što bi netko želio vjerovati, jer mu je tako ugodnije i lakše.


Ma zapravo, pročitajte si knjigu "Polje" od Lynne McTaggart za početak pa će vam sa znanstvene strane mnoge stvari biti jasnije.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:35   #43
Quote:
Ricky kaže:
Ovo je čista prevara na način
1. Napravljen je optički uređaj (različite leče, kristali ???) koji se montira blizu zgrade i koji nakon toga sunčevu svjetlost disperzita na zgradu. Nakon toga se to sve lijepo uslika i evoga... imamo svjetlosne uzorke.

Pitanje za tebe... Onaj koj je to slikao mogao je vrlo brzo otkriti o čemu se radi.. Kako?? Ako dođe blizu uzorka sa svojom rukom (recimo) morala bi se pojaviti sjena na zidu... U tom trenutku je jano da se radi os svjetlosti i samim time se po položaju sjene može otkriti i izvor ti uzoraka.. Zašto snimatelj to nije napravio.. Zato što je onaj i posatvio taj optićki uređaj.. Haha

2. Photoshop... druga varijanta... puno jendostavnija i bezbolnija..

CILJ: Privuči ljudi u svoju sektu, udrugu i UZETI IM LOVU....
Haha....

CASE CLOSED!!!!
Da su tvoja objašnjenja smiješna, to je jasno veliko većini, međutim zanimljivo je da su ona, očito smiješna, nastala uslijed istog mentalnog sklopa, usliejd iste vezanosti za vlastite mentalne koncepte (a naši mentalni koncepti nisu u većini slučajeva istovjetni sa stvarnošću) i poredrasuda, dakle na istim temeljima kao i objašnjenje Enigme i ove druge dvojice, samo što su oni malo vještiji u tom natezanju. Iako se na priv pogled može misliti da je to drukčije, ti si navukao svoje objašnjenje na teoriju urote i reklamu, a oni na neke druge stvari.

Htio sam reći uglavnom, na istoj shemi razmišljate, isti mentalni sklop.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:39   #44
okey onda... tko je slikao te slike... Ime i prezime, te točno vrijeme...
Gdje su očevici... slučajni prolaznici... Nije to mala stvar, netko je to morao još vidjeti.....
Jer itko probao dotaknuti te slike.. Mene mi da ih vidim jako to zanimalo.. Probao mi sigurno vidjeti o čemu se radi... A ne ovo.. Imamo sliku... I eto nitko nezna o čemu se radi i nitko to nemože objasniti... Ma daj molim te.... Ovo je suludo i jadno...
Ricky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:52   #45
Vidim ja da ti ne povjerujes lako u ono sto vidiš


Jel zivis u Zagrebu?

Odi si poslijepodne u Cankarovu ulicu, ne znam u ovo doba godine pojavljuju (nadam se da ti je jasno da se radi o neuobičajenim i zsada znanstveno neobjašnjivim refleksijama sunčeve svjetlosti s prozora), negdje oko 4 sata popodne, početak Cankarove kod Ilice.
Ili u Smičikilasovu ulicu ujutro, nasuprot Importane galerije ih ima.
Ili odi u Preradovićevu također poslijepodne, na više mjesta ćeš ih vidjeti, u Mesničku također poslijepodne, nasuprot taxi stajališta ih ima, ja sam ih vidio i duš tratinske ujutro, pa duž avenije Dubrava ponegdje, još na dosta mjesta.

Imaš na sajtu fotke svjetlosnih krugova na nekima od tih lokacija, navedena su i imane ulica, pa ces znati što tražiš. (Dakako, ako želiš isključiti iz svog pogleda na svijet i stvarnost tezu da su sve te fotografiije lažne, ili da je produkt nekog uređaja itd. AKo to ne želiš, ako želiš suprotno, teoretski bi mogao ''dokazati'' i da su fotke napravljene u Photoshopu)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:56   #46
ima Ricky pravo. zasto niko ne pogleda o cemu se radi? pa kad vidis takav uzorak dođes do njega i vidis izvor svjetlosti.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:58   #47
koja je zapravo poanta ovog topica? sta tebi znace ti krugovi?
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 23:05   #48
Znači zna se da dolazi od susjednih prozora... SO FUCKING WHAT!!!
Još uvijek ne kužim poantu ovog topica na ovom podforumu...
Postoje puno zanimljivije teme od ove i nema smisla trošiti energiju na ovakovo nešto... Odo čitat druge topice... jer pišemo pizdarije ovdje svi skupa...
Ricky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 00:54   #49
Quote:
goranbo kaže:
Vidim ja da ti ne povjerujes lako u ono sto vidiš


Jel zivis u Zagrebu?

Odi si poslijepodne u Cankarovu ulicu, ne znam u ovo doba godine pojavljuju (nadam se da ti je jasno da se radi o neuobičajenim i zsada znanstveno neobjašnjivim refleksijama sunčeve svjetlosti s prozora), negdje oko 4 sata popodne, početak Cankarove kod Ilice.
Ili u Smičikilasovu ulicu ujutro, nasuprot Importane galerije ih ima.
Ili odi u Preradovićevu također poslijepodne, na više mjesta ćeš ih vidjeti, u Mesničku također poslijepodne, nasuprot taxi stajališta ih ima, ja sam ih vidio i duš tratinske ujutro, pa duž avenije Dubrava ponegdje, još na dosta mjesta.
E bas me zanima, idem sigurno jedan dan u potragu, ak treba popest cu se na susjednu zgradu da vidim o cem je rijec.
Inace, vjerujem i u nadnaravno i u moc sugestije al ipak mislim da se ta pojava moze znanstveno dokazati.
Danas je na primjer bio predivan purpuran zalazak sunca, odmah do su bili gusti tamni oblaci, a skroz suprotna strana neba je bila obasjana predivno, a cinilo se da zrake nemaju gdje proci. Netko bi i tome dodao znacaj fenomena.
Majka priroda je predivna i uvijek nas iznova iznenadjuje, makar i fascinantnim lomovima svjetlosti, samo sto puno toga ne primjecujemo
*Lillian* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 02:48   #50
Quote:
crazyGauss kaže:
koja je zapravo poanta ovog topica? sta tebi znace ti krugovi?
Pa, poanta topica je da upozorim ljude na te krugove, koga oni zanimaju. Dakle, poanta topica se poklapa s temom topica, a tema su svjetlosni krugovi. S druge strane...

... ....

Quote:
E bas me zanima, idem sigurno jedan dan u potragu, ak treba popest cu se na susjednu zgradu da vidim o cem je rijec.
Inace, vjerujem i u nadnaravno i u moc sugestije al ipak mislim da se ta pojava moze znanstveno dokazati.
Danas je na primjer bio predivan purpuran zalazak sunca, odmah do su bili gusti tamni oblaci, a skroz suprotna strana neba je bila obasjana predivno, a cinilo se da zrake nemaju gdje proci. Netko bi i tome dodao znacaj fenomena.
Majka priroda je predivna i uvijek nas iznova iznenadjuje, makar i fascinantnim lomovima svjetlosti, samo sto puno toga ne primjecujemo
Svjetosni obrasci su, ako ih promatramo u odnosu na druge vrste ''cuda'', kao što su bili hinduski kipovi boćanstava koji su širom svijeta ''pili'' mlijeko , ukazanja Gospe, kipovi koji liiju suze, ibrojna druga, ne mogu se sad sjetiti, dakle specificni su po tome što nisu toliko uocljii i od pocetka mi je bilo jasno da im je jedina i iskljuciva svrha da budu ''čudo'' - to jest nešto što ljudima podiže nadu, vjeru i slično.
Možda im je to čak i sporedna svrha. Nedavn je benjamin Creme rekao da imaju određenu energetsku svrhu da na neki način uzemljuju neke vrste energija.

Ja osobno imam dojam da su povezani na neki način s transmsiijskim skupinama (skupinama za transmsijsku meditaciju) i snjihovim članvimaa onda i s drugim sličnim skupinam apa i pojedincima koji se bave nekim oblicima duhovnih tehnika 8tu je onda uvijek ukljucena i neka energija kao is vagdje, ili povišena vibracija, tj frekvencija).
Kažem, imam samo takav dojam. I u Rijeci i u Zagrebu pojavili su se točno preko puta stana jednog od članova skupine.
U Rijeci je najjača skupina u hrvatskoj (to jest najviše ljudi dolazi pa se provodi eksponencijalno više energije) i tamo su krugovi svjetliji.
U Zagrebu su malo bljeđi a u Bjelovaru gdje supine malo ima a malo nema su najbljeđi. Onda, u Čazmi gdje živi swami Brahmajnanananda, koji je majstor yoge, sam vidio u istoj ulici jedan izuzetno sjajan. U iniozemstvu su dosta jake skupine kao gdje, i tkmo su i krugovi vrlo bjleštavi. Imma snažan dojam da je to nekako ovezano, a sasvim sam siguran da ćemo o tome u dogledno vrijeme i pouzdano znati.

>I u inozemstvu se često pojavljuju baš nasuprot zgrada/kuća u kojima žive ljudi koji se bave transm. meditacijom, no to nipošto nije uvjet.

A u Zagrebu, u Preradovićevoj, se pojavljuju na vioše mjesta, a upravo u Preradovićevouj se satajemo za transmsiijsku meditaciju, a tamio so imali prostor i prije, prije nego što smo godinu dana bili u Šubićevoj (gdje su u blizini, iza INE isto krugovi. I ne bi bas tajala teza, ne baš previše, da mi se čini da su blizu tih mjesta jer sam tim mjestima najviše prolazio. Obišao sam Zagreb uzduž i opreko, podero cipele, da bi ih fotografirao, najbolje primjerke. Meni osobno oni ne znace mnogo, kao ni ostala čuda, ali volim ih predstaviti ljudima kojima mogu nešto značiti.

Dakle, ima mnogo vrsta čuda, a krugovi su samo jedna od njih, i to jedna marginalnija i manje očita, kako sam i objasnio. (''Čuda'' stavim pod navodnike jer su to samo pojave stvorene upotrebom fizikalnih zakona zakonima koje još
ne poznajemo, pa ih stoga ljudi tako zovu, npr i ukazanja Gospe, te kipove koji su pili mlijeko širom svijeta, televizijske mreže su to dobro doumentirale itd. U zadnaj dva slučaja jdnostavnos e radi o materijalizaciji - možda povezanom s nekom telepatijom i sično, a u drugom slučaju ''pijenja mlijeka'' o dematerijalizaciji -- i to golemih količina mlijeka.

Sa znanstvene strane, zanstveni pokusi koji npr pokazuju da ljudi mogu mislima utjecati na materiju već su provedeni, ali ta istraživanja se naravno, po običaju, slabo, vrlo polako ili nikako probijaju u znanstveni mainstream. Isto je i s telepatijom Neka istraživanja i pokusi već su dali rezultate, I to je sve provođeno s običnim ljudima, s prosječnom moći koncentracije, pa ni odmaci nisu neki jako znatni, ali jesu značajni. Ljudi koji su natprosječni mogu mnogo više, a govorim o onim usavršenim ljudima koji rade ove stvari širom svijeta i gotovo non-stop, a koje mi nazivamo ''čudima'' -- kako tko, netko prijevarama.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 08:04   #51
Quote:
goranbo kaže:
Što, da ja skupim sve što postoji na svijetu, sve materijale, i prezentiram ih da bi se vidjelo da na njima nema tih svjetlosnih obrazaca?
e vidis, isto to bi trebali napravit znanstvenici da dokazu suprotno, nema se vremena jednostavno za takve gluposti. Evo ajde barem daj snimku zgrade prije 90-ih u isti mjesec, dan, i sat i sa slicnim vremenskim uvijetima, i poslje.

Quote:
Mislim to iz više razloga. Recimo, zato što ne postoje njihove snimke od prije devedesetih, nitko ih nije vidi prije devedesetih (tu izostavljamo Enigmu i slične koji bi sami sebe uvjerili u sve samo da se slaže s njegovim pogledom u stvarnost, jer on je rekao da ih je vjerojatno vidio i prije, ali da ih nije registrirao, te su mu ostali u zakutku uma itd. )
zasto ne vjerovat E-nigmi na rijec, pa ovom drugom koji ti je to reko si vjerovo i za puno majne.

Quote:
Drugo, nije znanstveni dokaz, ali zar bas sve mora biti znanstveno dokazano,( a kad smokod toga: i je li sdašnji način prihvaćanja znanstvenih dokaza odnosno znanstvenog dokazivanja baš onaj najbolji - pa kako to da nije dokazao ni telepatiju, ni telekinezu, pojave koje očito postoje, koje su demonstirane X puta u zadnjih 100 godina)
sto se tice telepatije i telekineze, pokusavalo se puno puta to objasnit, al uvijek kad bi se pokusalo ispitat znanstvenom metodom telepati i ini, bi navodno izgubili svoje moci. (zbog negativne energije uzrokovane skepticizmom i sl.)

Quote:
hito da se nisu pojavljivali prije devedesetih kaze izvor koji dosad nije rekao ništa pogrešno.
jeli ovo ta metoda koja bi nadopunila znanstvenu??

Zadnje uređivanje SatansLittleHelper : 03.04.2006. at 08:52.
 
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 10:38   #52
Quote:
goranbo kaže:
A obrnuto slovo Y ima posebno značenje u ezoteričkoj filozofiji.
Istina...to je đavoljev trag
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 10:59   #53
Quote:
goranbo kaže:
A zašto su onda recimo ipsiloni samo obrnuti ne i uspravni (kakvi bi uz tvoju teoriju trebali biti), i otkuda ti to da iksevi dolaze samo kvadratnih prozora, a ipsiloni s pravokutnih. Koliko sam ja mogao uočiti, to nije točno. Ne možeš prilagođavat stvarnost svojim teorijama. I zašto su ipsiloni mnogo rjeđi od ikseva, to je s onim više horizontalni obrascem. (Ti ćeš reći, ko i uvijek, eto to je sigurno zbog tog i tog svojstva stakla, otprilike, nećega ćeš se već dosjetiti

Eto, tvoja priča je puna sličnih rupa a ja nemam vremena na njih ukazivati (posebno što mi je neke teško objasniti bez ulaganja dosta vremena, a ovo je bilo skroz jednostavno). Svejedno ćeš ih ti popuniti tko zna s čim što u njih ne ide.
Pa nisu. Eto jednog uspravnog

Čisti X-evi ne moraju obavezno dolaziti samo od kvadratnih prozora, ali je daleko veća vjerojatnost za to ukoliko su horizontalan i vertikalan radijus zakrivljenosti stakla otprilike podjednaki.
Čisti "X" se može dobiti i kod pravokutnika ako su radijusi dovoljno različiti, pa kompenziraju činjenicu da zakrivljenost koja polazi od manje stranice pravokutnoika treba prevaliti "duži put", te zakrivljenost sa duže stranice "brže stiže" do sredine.
Dakle pitanje "X" ili dva "Y" je samo banalno pitanje odnosa dvaju radijusa zakrivljenosti stakla.
A zašto su "Y" rijeđi? Pa vjerojatno zato što, ukoliko su rubovi stakla dobro pričvršćeni uz okvir u dosta pravilnoj ravnini, što je najčešće slučaj, do deformacije zbog napetosti stakla dolazi u odnosu na svaku stranicu prozora.
Međutim ukoliko na jednoj stranici dolazi do "lufta" koji omogućava određeno gibanje, do deformacije ne mora doći s te strane.
A o predominantnoj naopakoj usmjerenosti "Y" bi govorilo i to da sila težnje ima tendenciju da vuče staklo prema dolje, a ne prema gore, pa i to može imati utjecaja u nekim slučajevima deformacije...


Inače, vidim da nisi komentirao moje linkove koji prikazuju prozore s križasto konkavno deformiranim staklima...
Ovaj je posebno briljantan.


Budući da si iz Rijeke, idi pred zgradu Elektroprimorja (onu gdje se plaćaju računi za sruju) vidjet ćeš da su većina onih malih poluozrcaljenih prozora na prvom katu dosta pravilno romboidno deformirani. Jučer je taj efekt bio posebno izražen, dok je jutros manje - ali sada je i hladnije, pa je lateralni pritisak stakla na obruč manji (u ovom slučaju se vjerojatno radi o nekom dijagonalnom pritisku, možda zbog nekih uložaka na kutovima stakla).

A ako se voziš prema Drenovi, zaustavi se na Drenovskoj cesti 70-tak metara prije stare škole, kod Novog Naselja (20-tak metara prije pekare "Sokol") i pogledaj lijevo. Vidjet ćeš zgradu s zelenim prozorima, a u sredini, jedan prozor koji pokazuje vrlo izrazitu "X" deformaciju stakla (zapravo, dvostruki "Y")... Nažalost krivo je usmjeren, pa neće nikad biti neke refleksije s njega.

Treba napomenuti da ukoliko zbog lateralnog pritiska rastezanja stakla ili stiskanja okvira dolazi do napetosti samo u jednom pravcu, deformacia će se najvjerojatnije pojaviti i u drugom pravcu, iz jednostavnog razloga što je staklo i tu rubovima pričvrćeno za okvir, Tako da ako se staklo izbočuje ili udubljava horizontalno, ono povlači okvir i u vertikalnom smjeru i izaziva deformaciju i u tom smjeru.

Priče da se to nikad prije nije događalo su smiješne.
Dok ljudima netko ne kaže da je to neko neobjašnjivo čudo, oni će možda na trenutak biti zaintrigirani takvim obrascima, ali neće im pridavati veću pozornost.
No ako se proširi fama da je to neko nadnaravno neobjašnjivo čudo, ljudi će početi uočavati i registrirati. Radi se o banalnom psihološkom efektu.
Ja osobno imam neke reminiscencije da sam takve obrasce već viđao i daleko prije spomenutih godina (neki izgleda spminju 91-u, neki 97-u?). Posebno mi u pamćenje dolazi jedna šetnja u djetinjstvu sa svojim roditeljima, kad imam jak dojam da smo uočili baš takve odraze, ali budući da smo ih vjerojatno smatrali banalnim, iako marginalno zanimljivim fenomenom, nije mi se baš toliko urezalo u pamćenje. No da mi je netko sugerirao da se radi o nekom nadnaravnom čudu, sigurno bi se to daleko jače urezalo.

Inače, koliko mi je poznato, jedna od tehnologija proizvodnje stakala jeste stvaranje valjka koji se razreže po dužini i dobije se ploča. On se u polukrutom stanju ispravi i hladi, što lako može proizvesti neke skrivene napetosti u staklu, koje dolaze do izražaja kao milimetarske valjkaste deformacije usljed temperaturnih varijacija.
A kao što sam malo prije objasnio, kod stakla pričvšćenog u okvir, deformacija izbočenja ili udubljivanja u jednom pravcu, nameće i deformaciju u drugom, zbog pričvršćenosti na okvir.

Zadnje uređivanje E-nigma : 03.04.2006. at 12:15.
E-nigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 11:14   #54
Inače, meni je posve jasno da goranbo neće nikada prihvatiti ni mogućnost da je objašnjenje za ove obrasce refleksije banalno, te da se ne radi o nikakvim neobjašnjivim čudima, i to iz jednostavnog razloga.
Naime, glava njegove organizacije, Benjamin Creme je izjavio da je njegov majstor/učitelj potvrdio da se radi o Maitreyinim čudu, pa kada bi se prihvatila i mogućnost da se ne radi o čudu, to bi impliciralo da cijela njegova organizacija stoji isključivo na lažima.
A to bi, priznat ćete, bio povelik psihološki zalogaj za nekoga tko se toliko emocionalno implicirao u tu organizaciju.

Sad će Goranbo reći da sam ja taj koji iz psiholoških razoga ne mogu prihvaćati nadnaravna čuda.
Jedini problem je u tome što ja doista vjerujem u nadnaravna čuda, te su mi se dapače neka i dogodila u vlastitom životu.

Samo što ja ne prihvaćam onaj implicitni dogovor i nepisano pravilo koje vlada na New Age tržištu: Ne diraj moje "tržište", ja neću dirati tvoje "tržište" - a ako se međusobno potvrdimo, čak ćemo pomoći jedno drugom na vlastitim respektivnim "tržištima".

U ovim odrazima nema ničeg nadnaravnog niti znanstveno neobjašnjivog. a to poteže neke logičke konzekvence za cijelu Share organizaciju, zbog spomenute "potvrde" o njihovoj nadnaravnosti.

Zadnje uređivanje E-nigma : 03.04.2006. at 12:08.
E-nigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 13:15   #55
Eto, prije 30 minuta (12:45) sam prolazio ispred hotela Bonavia u Rijeci (sam centar grada - ulica "Dolac") i na tlu, i na bazi zida sveučilišne knjižnice preko puta, su se vidjeli svjelosni "X-evi" u nekoliko redova !!!

To je svjetlost koja se odražava sa prozora samog hotela Bonavia.

Križevi na samoj ulici su slabije geometrijski izraženi, tj. postoji osjetno uleknuće u odnosu na pravocrtnost rubova pravokuta, ali ne i uski "X" - recimo da su to "debeli X-evi".
Na bazi sveučilišne knižnice ipak postoji nekoliko "X-eva" koji su dosta izraženiji.

Stao sam tako na ulicu u sredinu jednog od "X-eva" i pogledao prema prozorima hotela Bonavije. Budući da nisam imao cvikere za sunce, odmah sam odustao od namjere da tako procjenim konkavnost prozora jer je bljesak neizdrživ, pa i štetan. Trebalo bi imati staklo za zavarivače.

Međutim ako se hotelu Bonavia prilazi s Korza, hodajući po Trgu 128 Brigade Hrvatske Vojske s njegove desne strane, jasno se vidi, ukoliko se gleda na odraze na prozorima Bonavie, da pokazuju vidljivu "X-asto" konkavnu deformaciju. To je posebno osjetno ukoliko se gleda u pokretu dok odrazi sveučilišne knjižnice promiču po prozorima i otkrivaju njihovu konkavnost.

Eto, to "čudo neobjašnjivo" je puki banalan odraz prozora s blagim konkavitetom. Da su i viši prozori hotela kojim slučajem konkavni, a ne samo oni prvih nekoliko katova, te kada bi zgrada sveučilišne knjižnice bila malo udaljenija, "X-evi" bi bili još izraženiji.


Quote:
Benjamin Creme’s Master confirms these light miracles are another sign of Maitreya’s presence in the world.
Ode "Share International" organizacija tamo gdje joj je mjesto...
E-nigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 13:34   #56
Talking Upravo sam ih VIDIO !!!

Eto, maloprije (12:45) sam prolazio ispred hotela Bonavia u Rijeci (sam centar grada - ulica "Dolac") i na tlu, i na bazi zida sveučilišne knjižnice preko puta, su se vidjeli svjelosni "X-evi" u nekoliko redova !!!

To je svjetlost koja se odražava sa prozora samog hotela Bonavia.

Križevi na samoj ulici su slabije geometrijski izraženi, tj. postoji osjetno uleknuće u odnosu na pravocrtnost rubova pravokuta, ali ne i uski "X" - recimo da su to "debeli X-evi", poput nekih od onih na ovoj slici.
Na bazi sveučilišne knižnice ipak postoji nekoliko "X-eva" koji su dosta izraženiji.

Stao sam tako na ulicu, u sredinu jednog od "X-eva", i pogledao prema prozorima hotela Bonavije. Budući da nisam imao cvikere za sunce, odmah sam odustao od namjere da tako procjenim konkavnost prozora jer je bljesak neizdrživ, pa i štetan. trebalo bi imati staklo za zavarivače.

Međutim ako se hotelu Bonavia prilazi s Korza, hodajući po trgu 128 Brigade Hrvatske Vojske, po njegovoj desnoj strani, jasno se vidi, ukoliko se gleda na odraze na prozorima Bonavie, da pokazuju vidljivu "X-astu" konkavnu deformaciju. To je posebno osjetno ukoliko se gleda u pokretu dok odrazi sveučilišne knjižnice promiču po prozorima i otkrivaju njihovu konkavnost.


Eto, to "čudo neobjašnjivo" je puki banalan odraz prozora s blagim konkavitetom. Da su i viši prozori hotela kojim slučajem konkavni, a ne samo oni prvih nekoliko katova, te kada bi zgrada sveučilišne knjižnice bila malo udaljenija, "X-evi" bi bili još izraženiji.

Quote:
Benjamin Creme’s Master confirms these light miracles are another sign of Maitreya’s presence in the world.
Ode "Share International" tamo gdje mu je mjesto...
E-nigma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 15:40   #57
kako cudno da si ih vidio bas sada kada te je neko upozorio na njih. (ili nije?)
 
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 15:58   #58
HA, HA, još se nisam ovako dobro nasmijao kao na ovom postu! Goranbo daj me nemoj zezati da uistinu vjeruješ u refleksiju stakla i njene "misteriozne" znakove? Pa na ovu temu bi te ismijao svaki građevinar i neću čak reči profesionalni, već priučeni stolar laik! Grozno!
__________________
Let there be light!
Sin Božji is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 17:29   #59
Quote:
zasto ne vjerovat E-nigmi na rijec, pa ovom drugom koji ti je to reko si vjerovo i za puno majne.
Zašto vjerovati Cremu a ne Enigmi?

Pa, ja vjerujem Cremu zato sto mi ce se cini "zeru" vjerodostojniji, zato sto ono sto govori i sam vidim u svijetu, sto je to u skladu s mojim iskustvom svijeta,mojim iskustvima, zato so mi ima "zvuk" istine".

Ono sto je sigurno je da mu ne vjerujem zato sto je sve ono to on govori u skladu s oniom sto cu me ucili do malena (u skoli itd), i sto je sve sto govori u skladu mojim, od prije naucenim i nastalim, mentalnim konceptima.

A ti vjeruj kome god zelis i iz kojeg god razloga. Ovo je slobodna zemlja (i nezavisna, moglo bi stajati u našoj verziji )

Quote:
Ode "Share International" tamo gdje mu je mjesto...
No, stvarnost je malo drukcija:
Share International je medjunarodna mreza najrazlicitijih pojedinaca i skupina medju kojima su i znanstvenici i poznavatelji tehnologije i optike mnogo bolji od tebe.

Fundacija Share International je nevladina neprogitna organizacija koja suradjuje s Odjelom za informiranje UN-a i djeluje vec preko 27 ili 30 godina, a sigurno je nece zaustavit neka takva nazovi-objasnjenja ili osporavanja.

Kad vec govorim o Shareu, tu je i časopis Share International, koji iz broja u broj intervjuira vodeće ljude s razlicitih podrucja ljudske djelatnosti. Distribuira se u vise od 70 zemalja u svijetu, i specifican je u tome sto se u nejmu nikad nije objavila niejdna reklama, sto je namjerna odluka kako bi dokraja zadrzao neovisnost.
Koliko ja znam, nista objavljeno u Share Internationalu nikad nije bilo podlozno nekom ozbiljnijem demantiju ili pobijanju. (To naravno ne znaci da mnogi kojima se neki nejgovi sadrzaji ne svidjau, nisu u skadu njihovim pogledom na svijet, to ne pokušavaju).

Ime Share International (eng. "Share" znači dijeljenje dobara) proizlazi iz njegove fiozofije koju temelji na jednakomjernijoj raspodjeli svjetskih resursa između siromašnih i bogatih država, jer bogatije države sada koriste i troše većinu svjetskih resursa, što stanovnicima u siromašnim zemaljma prouzrokuje, najblaže rečeno, odeđene probleme, kao i globalnu nesigurnost, itd.

Evo, uskoro cete moci citati sto predsjednik Janez Drnovsek smatra o tim stvarima, on je nedavno pkrenuo jednu veliku akciju u tom smjeru.
---------------------------------------------------
BTW, Enigma, ajde malo budi dosljedan, pa malo napravi skicu, napravi nacrt kako se svjetlosne zrake reflektiraju na način koji ti misliš da se reflektiraju.

Probaj se zaista približiti nečemu što bi se moglo zvati objašnjenje. Ja tvrdim da nećeš uspjeti. A ako jenistina to što govoriš, to bi ti trebalo biti jedostavno. Ovo sad su čista nagađanja, nakon što bolje promislim nazvao bi ih i fixi-idejom, to jest nagađanja koja pretendiraju da ih se smatra objašnjenjem. Pokaži nam ovdje nešto promućurnije. Bud prvi koji će bojasniti svjetlosne obrasce i pokupi slavu rakrinkavanja Share Internationala Moći ćeš se hvaliti uokolo...

----------------------------

Što se tiče telepatije i telekineze, ne stignem sad tražiti po threadu, ali netko je iznio velike neistine o tome. Istina je da su provedeni su znanstveni pokusi prema najboljim znanstvenim normama i dokazali postojanje takvih i slicnih stvari. Dapače, tu su i zanstvene teorije koje ih podržavaju, svidjalo se to nekome ili ne. Buduci da sam o tome vec opisrno pisao i podastro reference na ovom forumu, i da nemam vremena ni potrebe tu takve stvari dokazivati i predstavljati, mogu vas jedino uputiti da pogledate Knjigu polje i daljnje reference kkoje se u noj nalaze, na znanstvene radove i druge knjige.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 20:06   #60
Ma nemam ja ništa protiv bilo koje organizacije koja je okey ali ako se već želite predstavljati ljudima pa dajte onda barem pronađite neku bolju temu i izjasnite svoj program(ideju) kroz nekakve druge stvari jer na ovakav način (a vjerujte mi) u startu odbijate ljude. Zašto?? Kao prvo to vam možda prolazi na ulici, kafiću, kućama jer je uzorak slučajan... al na internetu buraz i to na ovakovom forumu samo izazivate drugačiju reakciju. Dokazano je da su ljudi koji se aktivno koriste računalom (internetom) daleko više obrazovaniji i imaju daleko već pristup informacijama (idejama) i da jednostavno "ne pale" ovakve stvari kod njih. Ako želite privući(zaintrigirati) ljude nađite drugačiju temu ,,, iznsite svoj program.. ideje.. a ne ovo laprdanje o svjetlosti na kućama...
Ricky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.