Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2008., 23:00   #241
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Promijenila prvo osobnu iskaznicu pa
kartice (uključujući štednju u stambenoj)
pretplatu za mob i na svim računima koji su na mene - voda, struja
vlasnički list
zdravstveno, i sve u vezi posla (porezna kartica, mirovinsko, radna knjižica)
putovnicu i vozačku
domovnicu (tu sam bila gotova u par minuta, nije mi trebala ni osobna za to)
novi rodni list (ostaje djevojačko samo u primjedbe stave novo prezime zbog
udaje)
ej, mene zanima kakva je procedura s dokumentima u vezi posla. Zaposlena sam. Da li prvo odem kod poslodavca po te stare dokumente ili direkt mijenjam u nadležnim institucijama pa oni promjene dostave poslodavcu?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 10:45   #242
Meni je sve to u vezi posla promijenila šefica, ja sam joj dala original i kopiju vjenčanog lista (što mi je i vratila) a ona je sve sredila sama
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 15:08   #243
a sta ako meni na diplomi pise djevojacko prezime a ja se nakon udaje negdje zaposljavam, a na osobnoj muzevo prezime? mozda je glupo pitanje ali ...
tam17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 15:23   #244
nije ti to problem, priložiš kopiju vjenčanog lista i sve 5.......
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 10:34   #245
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Meni je sve to u vezi posla promijenila šefica, ja sam joj dala original i kopiju vjenčanog lista (što mi je i vratila) a ona je sve sredila sama
aha, thx!
dakle, moram one babe u kadrovskoj žicati
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 00:59   #246
Kupio sam prvu nekretninu prošle godine(u kojoj ne živim),ali sam tamo prijavljen zbog poreza na nekretninu.

Nakon kupnje te nekretnine sam se oženio i živim sa suprugom na drugom mjestu.Znači mi smo supružnici sa dvije različite adrese prebivališta.Da li je to protuzakonito i gdje je to navedeno
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 08:40   #247
hmda... sad imamo dva topica slicnog naziva....
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2008., 21:04   #248
Quote:
hrvac kaže: Pogledaj post
Nakon kupnje te nekretnine sam se oženio i živim sa suprugom na drugom mjestu.Znači mi smo supružnici sa dvije različite adrese prebivališta.Da li je to protuzakonito i gdje je to navedeno
To i mene zanima jer i mi još uvijek imamo različite adrese. Možda kad dođu klinci će to predstavljati problem? A možda ga do onda i nagovorim da ode u Heinzelovu stati u red za promjenu dokumenata
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:28   #249
ja imam jako tesko izgovorljivo prezime na "ić" i uvijek sam se veselila da cu ga jednog dana zamijenit "normalnim" prezimenom, a onda sam shvatila da bi voljela tu tradiciju prenjet dalje, nekako mi se tesko odereci necega sto je dio mene citav zivot, a koliko znam mi smo jedina obitelj s tim prezimenom, i samo moji blzi il daljnji rodjaci imaju to prezime. A onda me dragi bas iznenadio rekavsi, da mu je moje prezime bas posebno i egzoticno i da bi on htio i moje prezime uzet. Tak bi oboje imali duplo prezime..
A to da je onda za djecu problematicno je istina, al oni onda opet imaju opciju zadrzat svoje duplo prezime, il uzet samo prezime supruznika.
__________________
the one and only..
10.10.2009. ..when two become one....
theonlyfuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 15:32   #250
ja imam dva imena (zapravo tri), uh sada da i još iamm dva prezimena....

hihihihi, nema toliko mjesta na dokumentima....
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 17:01   #251
Quote:
theonlyfuse kaže: Pogledaj post
ja imam jako tesko izgovorljivo prezime na "ić" i uvijek sam se veselila da cu ga jednog dana zamijenit "normalnim" prezimenom, a onda sam shvatila da bi voljela tu tradiciju prenjet dalje, nekako mi se tesko odereci necega sto je dio mene citav zivot, a koliko znam mi smo jedina obitelj s tim prezimenom, i samo moji blzi il daljnji rodjaci imaju to prezime. A onda me dragi bas iznenadio rekavsi, da mu je moje prezime bas posebno i egzoticno i da bi on htio i moje prezime uzet. Tak bi oboje imali duplo prezime..
A to da je onda za djecu problematicno je istina, al oni onda opet imaju opciju zadrzat svoje duplo prezime, il uzet samo prezime supruznika.
to je pravo muško
__________________
to sam samo ja
iva2110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2008., 18:57   #252
Quote:
MORE&DELFIN kaže: Pogledaj post
ja imam dva imena (zapravo tri), uh sada da i još iamm dva prezimena....

hihihihi, nema toliko mjesta na dokumentima....
a kako ti je ime more?
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2008., 16:14   #253
anamarija mija
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 18:22   #254
Quote:
tam17 kaže: Pogledaj post
a sta ako meni na diplomi pise djevojacko prezime a ja se nakon udaje negdje zaposljavam, a na osobnoj muzevo prezime? mozda je glupo pitanje ali ...
sorry, ali ovo je stvarno glupo pitanje, bez uvrede!!
anarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 19:48   #255
Quote:
tam17 kaže: Pogledaj post
a sta ako meni na diplomi pise djevojacko prezime a ja se nakon udaje negdje zaposljavam, a na osobnoj muzevo prezime? mozda je glupo pitanje ali ...
onda te nikako neće zaposlit
reći će kaj nas ova tu vara s tuđom diplomom



__________________
potpis. zadovoljni?
Brančika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 15:42   #256
Quote:
Sweet/Bitter kaže: Pogledaj post
1.
Sve možeš lipo u jedno poslijepodne - ne zaboravi kupiti formulare i platiti pristojbe (duhan u zgradi policije na ulazu a tu ti je i šalter pošte za uplatu)
Isto tako ne zaboravi odmah uzeti broj na automatima.

Ako imaš vozačku i automobil, možes isto tako odmah s tim žutim kartončićem u Heinzelovu u pliciju (ponesi dvije fotografije i kupi formulare u trafici u zgradi - plati na šalteru pošte)
Mi moze ko objasnit kakvi se formulari trebaju kupiti u trafici i sta je taj broj na automatu
guest123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 10:56   #257
u mup-u dobiješ besplatno formulare za osobnu i putovnicu (vjerojatno i za vozačku), u poreznoj i za radnu knjižicu isto, u banci ti ne trebaju formulari, jedino treba kupiti formulare za zdravstveno i mirovinsko (ali to ti radi poslodavac)
broj na automatu je broj koji uzimaš na ulazu u banku ili u mup i na kojem ti piše koja si po redu
samo bez panike
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 11:32   #258
Okej, pazite sad ovo... Meni osobna istjeće za 2 tjedna, a udajem se za 3mjeseca... Kako to izvest, ha?? Glupo mi je sad radit novu osobnu, i onda, čim dobijem ovu opet vadit drugu... Ima ko kakav savjet??
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 14:14   #259
Quote:
Sretna djevojka :) kaže: Pogledaj post
Okej, pazite sad ovo... Meni osobna istjeće za 2 tjedna, a udajem se za 3mjeseca... Kako to izvest, ha?? Glupo mi je sad radit novu osobnu, i onda, čim dobijem ovu opet vadit drugu... Ima ko kakav savjet??
pa budi bez osobne te tri mjesece a uz sebe uvijek imaj putovnicu koja isto vrijedi kao i osobna. možeš imati i staru uz sebe pa ako ti jako zatreba pokušaš nekom uvaliti možda neće gledati datum. ako i vidi, reci da se udaješ i da si u svim tim pripremama zaboravila dati raditi novu ali zato naravni imaš alternativno riješenje putovnicu....
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 07:09   #260
Quote:
MORE&DELFIN kaže: Pogledaj post
pa budi bez osobne te tri mjesece a uz sebe uvijek imaj putovnicu koja isto vrijedi kao i osobna. možeš imati i staru uz sebe pa ako ti jako zatreba pokušaš nekom uvaliti možda neće gledati datum. ako i vidi, reci da se udaješ i da si u svim tim pripremama zaboravila dati raditi novu ali zato naravni imaš alternativno riješenje putovnicu....

Nebi vjerovala, al putovnica mi je istekla prije par godina.. A pošto ne idem puno u inozemstvno. Nemam ju..
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.