Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2006., 08:27   #41
da, na mup-u su mi rekli za putovnicu. kazu da se moze koristit za kraca putovanja, al da mi cak ni to ne bi preporucili jer bi moglo bit problema...
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 08:32   #42
Quote:
molly* kaže:
da, na mup-u su mi rekli za putovnicu. kazu da se moze koristit za kraca putovanja, al da mi cak ni to ne bi preporucili jer bi moglo bit problema...
cekaj, nakon koliko vremena si isla nakon udaje promijeniti putovnicu? jer znam da se moze neko vrijeme putovati s starom, evo ja odmah nakon udaje idem van Hr, pa necu mjenjati putovnicu..
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 08:50   #43
nakon mjesec dana...pa mozes ti ici preko granice s tom putovnicom ako nece provjeravati...a ni ne mozes prije nego dobijes vjencani list ici mijenjati dokumente, tako da svakako mozes odmah nakon vjencanja van...
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 09:33   #44
Quote:
molly* kaže:
nakon mjesec dana...pa mozes ti ici preko granice s tom putovnicom ako nece provjeravati...a ni ne mozes prije nego dobijes vjencani list ici mijenjati dokumente, tako da svakako mozes odmah nakon vjencanja van...
da, znam.. zato ni necu mjenjati putovnicu dok ne budem morala.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 09:47   #45
ja sam sve dokumente promjenila nakon udaje. mislim da ti ništa ne vrijedi nakon nekog vremena. možda prvih mjesec dana da, poslije ne.
gabys is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 09:53   #46
Quote:
gabys kaže:
ja sam sve dokumente promjenila nakon udaje. mislim da ti ništa ne vrijedi nakon nekog vremena. možda prvih mjesec dana da, poslije ne.
pa ni ne ne stignem promjeniti prije dokumente, nego sto odem van. a osim toga, putovnica mi vjerojatno nece ni trebati neko vrijeme nakon toga, tako da je ni necu praviti dok mi ne bude trebala...
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 09:58   #47
kaj nije netko malo prije rekao da je pitao na MUP-u i tam su mu rekli da NE TREBA mjenjat putovnicu dok ne istekne????
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 10:02   #48
Quote:
lolita11 kaže:
kaj nije netko malo prije rekao da je pitao na MUP-u i tam su mu rekli da NE TREBA mjenjat putovnicu dok ne istekne????
da, to sam ja rekla, ali to vrijedi ako mijenjas samo adresu stanovanja (kao sto je moj dragi) ali on nije i prezime promjenio...
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 10:11   #49
ok, ja nisam nista mijenjala (prezime ni adresu) pa me se ne tice no svejedno mi je stupidno trazit da mijenjas putovnicu..mislim...to si i dalje ti (na kraju krajeva u kompu imaju evidenciju tvog rodenja, imena tvojih roditelja, vjencanje itd.)..ja sam se smrzla kad sam vidjela da u bespucu azerbaijana na kompu imaju kompletnu evidenciju o meni, ko su mi roditelji, tko sta radi i listu svih stranih zemalja u kojima sam IKADA bila! hocu rec, s druge strane putovnica nije nuzan dokument da dokazivanje identiteta , stoga i "nepotreban" tj. neobavezan za posjedovanje uopce...za njega nema "kazne" ako ne promijenis na vrijeme jer ga ne moras ni imati....ne znam..ne cini mi se logicno
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 10:14   #50
Quote:
lolita11 kaže:
ok, ja nisam nista mijenjala pa me se ne tice no svejedno mi je stupidno trazit da mijenjas putovnicu..mislim...to si i dalje ti (na kraju krajeva u kompu imaju evidenciju tvog rodenja, imena tvojih roditelja, vjencanje itd.)..ja sam se smrzla kad sam vidjela da u bespucu azerbaijana na kompu imaju kompletnu evidenciju o meni, ko su mi roditelji, tko sta radi i listu svih stranih zemalja u kojima sam IKADA bila! hocu rec, s druge strane putovnica nije nuzan dokument da dokazivanje identiteta , stoga i "nepotreban" tj. neobavezan za posjedovanje uopce...za njega nema "kazne" ako ne promijenis na vrijeme jer ga ne moras ni imati....ne znam..ne cini mi se logicno

pa da, tako sam i ja mislila, necu ga ni mijenajti dok mi ne izadje rok ili dok mi neko ne kazu iz mup-a da moram mjenjati..
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 10:38   #51
evo, forumasica monika mi je dala naputak da pogledamo na net i razrijesimo nedoumice o putovnicama i stvarno istina je da se treba mijenjati. pogledajte:

Građanin se ne smije služiti izdanom putovnicom ako:

*

su se promijenili osobni podaci građanina,
*

je putovnica oštećena ili dotrajala tako da više ne služi svrsi,
*

fotografija na putovnici ne odgovara izgledu građanina
*

putovnica iz bilo kojeg razloga ne služi svrsi

Promjena osobnog podatka podrazumijeva promjenu imena ili prezimena, spola, eventualne korekcije datuma i mjesta rođenja, promjenu prebivališta i promjenu adrese stanovanja.

s time da onda ne kuzim tigrica kako su tebi rekli da se on iako je promijenio mjesto boravka smije i dalje koristiti putovnicom?
http://www.mup.hr/upravni/putovnice/putovnice.html
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 10:41   #52
Quote:
lolita11 kaže:
evo, forumasica monika mi je dala naputak da pogledamo na net i razrijesimo nedoumice o putovnicama i stvarno istina je da se treba mijenjati. pogledajte:

Građanin se ne smije služiti izdanom putovnicom ako:

*

su se promijenili osobni podaci građanina,
*

je putovnica oštećena ili dotrajala tako da više ne služi svrsi,
*

fotografija na putovnici ne odgovara izgledu građanina
*

putovnica iz bilo kojeg razloga ne služi svrsi

Promjena osobnog podatka podrazumijeva promjenu imena ili prezimena, spola, eventualne korekcije datuma i mjesta rođenja, promjenu prebivališta i promjenu adrese stanovanja.

s time da onda ne kuzim tigrica kako su tebi rekli da se on iako je promijenio mjesto boravka smije i dalje koristiti putovnicom?
http://www.mup.hr/upravni/putovnice/putovnice.html

Viš, da je dobro najprije proučiti materiju.
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 10:42   #53
Quote:
lolita11 kaže:
s time da onda ne kuzim tigrica kako su tebi rekli da se on iako je promijenio mjesto boravka smije i dalje koristiti putovnicom?
http://www.mup.hr/upravni/putovnice/putovnice.html
ma znam da mu je sluzbenica u mup-u rekla 100 % da ne treba mjenjati dok mu ne istekne rok za ovu putovnicu. i bome ni nece.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:25   #54
evo malo da podignem iz prasine temicu i vidim dali ima kakvih promjena sto se tice promjene dokumenata
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 10:27   #55
koje dokumente mijenjati kod dodavanja prezimena?

ja sam se udala i dodala njegovo prezime i spremam se ici mijenjati dokumente pa me zanima dal je ista procedura kao da sam uzela njegovo prezime ili neke dokumente ne moram mijenjati?
 
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 10:40   #56
Quote:
emanina kaže: Pogledaj post
ja sam se udala i dodala njegovo prezime i spremam se ici mijenjati dokumente pa me zanima dal je ista procedura kao da sam uzela njegovo prezime ili neke dokumente ne moram mijenjati?
moraš mjenjati isto kao da si uzela samo njegovo prezime
tikvatikvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:19   #57
Cure, a jel se netko udavao usred faxa? Šta je s indexom, iksicom i ostalim stvarima za fax?Nije valjda da se to mora mijenjat...
Orphea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:29   #58
Quote:
Orphea kaže: Pogledaj post
Cure, a jel se netko udavao usred faxa? Šta je s indexom, iksicom i ostalim stvarima za fax?Nije valjda da se to mora mijenjat...
trebala bi i to... ali moja frendica nije i ništa joj se nije dogodilo! najnormalnije je završila fax pod starim prezimenom i nitko nije radio probleme
tikvatikvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:38   #59
Quote:
tikvatikvica kaže: Pogledaj post
trebala bi i to... ali moja frendica nije i ništa joj se nije dogodilo! najnormalnije je završila fax pod starim prezimenom i nitko nije radio probleme
Ja ionako mislim dodat njegovo prezime svom, i da zbog tog dodatka kojeg u sekundi upišem u stari index ja moram radit čuda i ganjat sve profesore!Nema šanse!!Ixica nije neki problem za promijenit
Orphea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 11:48   #60
Quote:
Orphea kaže: Pogledaj post
Ja ionako mislim dodat njegovo prezime svom, i da zbog tog dodatka kojeg u sekundi upišem u stari index ja moram radit čuda i ganjat sve profesore!Nema šanse!!Ixica nije neki problem za promijenit
ako te smijem pitat, jesi ti odmah odlučila ili si razmišljala o prezimenima? još ne znam da li bi ostavila samo svoje ili dodala i njegovo?
tikvatikvica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:34.