Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2007., 13:37   #121
mene brine isto to oko dokumenta. trebam 1.8. ići na put preko granice. bojim se da ako sutra ili prekosutra zatražim promjenu tj. izdavanje ove putovnice da neće biti gotova na vrijeme, a bed mi je ići sa starom putovnicom pa da me vrate.kaže mama da ponesem samo vjenčani list i kažem da nisam stigla promijeniti dokumente. što mislite. i u firmi mijenjamo potpisni karton pa sad ne znam da li da se strpimo par dana dok ne sredim dokumente i da potpisujem staro ili nvoo prezime. dragi se ne mora puno nervirati jer on mijenja samo adresu. svaki savjet i iskusto su dobrodošli. hvala
__________________
...spustila te zvijezda na planetu da mi budeš radost... Klub 777

purpurna kiša is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:17   #122
Quote:
purpurna kiša kaže: Pogledaj post
mene brine isto to oko dokumenta. trebam 1.8. ići na put preko granice. bojim se da ako sutra ili prekosutra zatražim promjenu tj. izdavanje ove putovnice da neće biti gotova na vrijeme, a bed mi je ići sa starom putovnicom pa da me vrate.kaže mama da ponesem samo vjenčani list i kažem da nisam stigla promijeniti dokumente. što mislite. i u firmi mijenjamo potpisni karton pa sad ne znam da li da se strpimo par dana dok ne sredim dokumente i da potpisujem staro ili nvoo prezime. dragi se ne mora puno nervirati jer on mijenja samo adresu. svaki savjet i iskusto su dobrodošli. hvala
Pa zakonski rok za promjenu dokumentacije je 6 mjeseci. Tako da nemoj brinut. I ja sam isla sa starom putovnicom i nikom nista. Isli smo na bracno kao cura i decko!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 15:38   #123
Quote:
ATE13 kaže: Pogledaj post
ja sam morala u Ausländerbehörde predati sve papire da bi dobila vizu.
a prvo sam se morala ici prijaviti u policiju, i onda sa tom prijavom, sa vjencanim listom, putovnicom ,slikama itd... u Ausländerbehörde
zakon si
purpurna kisa bez panike moras slobodno sa starom putovnicom, a tko ce te pitat na granici jesi se vjencala ili ne. kod kud bi oni znali.
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:43   #124
Quote:
Mrs B. kaže: Pogledaj post
zakon si
purpurna kisa bez panike moras slobodno sa starom putovnicom, a tko ce te pitat na granici jesi se vjencala ili ne. kod kud bi oni znali.
i ja sam baš to htjela reći ,a kao šta kaže ashley dok. vrijede 6 mj nakon takve promjene
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:59   #125
Cure, jel moraju nasi muzevi nesto mjenjati? Mislim na poslu, poreznoj? Jel to ima kakve veze? Inace se njemu nije nista mjenjalo, mislim prezime mu je ostalo. Samo je status "ozenjen"...
On nema pojma..
A ja znam samo kako je u DE i ovdje se mora prijaviti na poslu itd...
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 15:56   #126
PROMJENA ADRESE

dragi i ja živimo kao podstanari, ali bez prijave, iliti ga, kak bi se reklo, na crno.

na osobnim iskaznicama njemu piše njegova stara adresa, a meni moja.

nakon vjenčanja bi jedno od nas, ili oboje, trebali promijenit adresu.
znam da do vjenčanja nećemo ni kupit ni dobit svoj stan, tak da me zanima dal da pišemo ovu adresu di smo podstanari ili što?

molim prijedloge, iskustva...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:01   #127
ne možeš se prijavit na podstanarsku adresu bez pristanka vlasnika tako da mislim da su vam velike šanse da će dokumenti ostati na starim adresama ako vlasnik ne dopusti prijavu.
__________________
Some days you're a windshield,
and some days you're a bug.
pandalavanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:02   #128
ja neću ništa mjenjati. dokumenti vrijede 6 mjeseci. poslije svatova živjeti ćemo kod dragog (ja se selim od doma), al u istom smo mjestu. pa kad pronađemo neku kućicu-onda ću se preseliti i promijeniti dokumente.
__________________
Album robice
marija36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:59   #129
da li tih 6.mjeseci vrijedi samo ako se vjenčaš i promijeniš prezime.....

ja se moram zbogg oslobođenja od poreza prijavit na novu adresu (od nekretnine), a tem ću se useliti nakon svadbe u 6mjesecu 20008, pa da mi je glupo sad novu osobnu zbog adrese, pa opet novu zbog prezimena.....ja bi sve skupa ako je moguće bez kršenja zakona
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 19:13   #130
Mi smo nakon svadbe ostali živjeti u mojoj kući jer kod njega nema mjesta u malome stanu. Ja sam promijenila prezime na svim dokumentima a on nije mijenjao adresu jer ćemo još porazmisliti hoćemo li zbog djece u budućnosti (i dobivanja onih nekih poticaja ili kak se to već zove) se prijavljivat oboje u mom ili pak u njegovom gradu. Za sada nas to ne brine, kad će trebat neke papirologije zajednički riješit, onda ćemo mislit o tom.
__________________
04.09.09. Smjehuljica
SubiBubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 19:59   #131
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
Cure, jel moraju nasi muzevi nesto mjenjati? Mislim na poslu, poreznoj? Jel to ima kakve veze? Inace se njemu nije nista mjenjalo, mislim prezime mu je ostalo. Samo je status "ozenjen"...
On nema pojma..
A ja znam samo kako je u DE i ovdje se mora prijaviti na poslu itd...
mislim da nemora ništa ukoliko te ne uzdržava... ali ni tada nemora ako ne želi ili je lud pa želi plaćati veća davanja iz plaće....kao i sa klincima samo...
al taj dio knjigovodstva nije u mojoj domeni pa neka napiše netko tko zna bolje...
moj MM nije ništa mijenjao, prijavljivao na poslu i sl.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 21:27   #132
Domovnica, rodni list, diploma

Pitanje: mijenja li se nakon udaje i prezime u domovnici, rodnom listu i diplomi i ako da kako? Tj.što mi treba za to i kamo trebam ići?
Jer za natječaje za posao me traže i te dokumente i lakše mi je da je sve isto prezime. Ili ću stalno morati prilagati kopiju vjenčanog lista?
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 09:42   #133
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
mislim da nemora ništa ukoliko te ne uzdržava... ali ni tada nemora ako ne želi ili je lud pa želi plaćati veća davanja iz plaće....kao i sa klincima samo...
al taj dio knjigovodstva nije u mojoj domeni pa neka napiše netko tko zna bolje...
moj MM nije ništa mijenjao, prijavljivao na poslu i sl.
E super, hvala sly
Ja sam mislila da je to kao ovdje.. odmah veca placa Ali nista onda.
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 09:47   #134
Magg, to nema veze ukoliko on tebe nece uzdrzavati..ako cete uzdrzavati, onda mu se povecava koeficijent..

A, ako ces i ti raditi, onda nista..svako svoje placa i bok..koeficijent ostaje kakav je..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 09:55   #135
Ja sam mislila da je kao i ovdje, cim se ozenis dobijes bolju (kako kad) poreznu grupu i placa vecinom bude veca, bar kod onog koji vise zaradjiva.. A drugi ostane na istom - ali isto mjenja grupu... Ima ih 5...
Tako da sam mislila da toga ima u HR na neki nacin. Al ovako jos bolje.. Nisam ni ja jos stigla sredit tj. ista promjenit a kamoli on - koji bez mene nista ne stigne
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 11:01   #136
aj da vako kontam sta sve moram prominit
poreznu grupu sam vec prominula (dobivan visu placu )
putovnicu (imam 6mj. vrimena)
vozacku
giroracun, i sve kod banke
osiguranje
prijava u opcini
jeli sto jos..... ?
__________________
[
Mrs B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 11:04   #137
E Mrs. B - jel mozes sve to mjenjat iako imas staro ime u putovnici?
Ja jos cekam ispis iz HR drzavljansta, trebao bi dodji slj. par mjeseci pa mi se ne daje 200 eura za novu HRputovnicu..
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 11:11   #138
Quote:
Magg kaže: Pogledaj post
E Mrs. B - jel mozes sve to mjenjat iako imas staro ime u putovnici?
Ja jos cekam ispis iz HR drzavljansta, trebao bi dodji slj. par mjeseci pa mi se ne daje 200 eura za novu HRputovnicu..
Magg, koliko dodje sada ispis, ako smijem pitati?
Mislim da se sve moze mijenjati s internationalnim vjencanim listom.
jelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 11:17   #139
ja sam morala sve promijeniti do kraja mjeseca (tako mi zaprijetili u firmi-pogotovo zdravstvenu)...
inače sve sam te promjene obavila u jednom danu i sad sam mirna...
ja sam imala i drugih pogodnosti ako što prije to promijenim pa mi je bilo i u interesu...

a za putovnicu sam pitala u nekoj agenciji i rekli su da nema problema i da vrijedi do kada na njoj piše,samo bi bilo dobro da ponesemo vjenčani list...
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 11:28   #140
Quote:
jelly kaže: Pogledaj post
Magg, koliko dodje sada ispis, ako smijem pitati?
Mislim da se sve moze mijenjati s internationalnim vjencanim listom.
Ja sam platila prije godinu dana 530 ili 570 eura, ne sjecam se vise tocno.. Ali tu negdje...
A DE kosta oko 250 Eura... Za ispis odmah placas.. A DE tek kad dobijes dokumente..
Samo sto sad i njima moram javit da sam se udala, pa ce opet "prüfen"
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.