Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2006., 07:37   #81
Quote:
Rita kaže:
Kile idu dolje ak dojis i ak nemas puno pomoci oko bebe. Onda za cas odu dolje. Ja sam za sada na +8 a imam jos 3 mjeseca. Vjerojatno cu biti negdje na +15, ali to me uopce ne brine jer znam da uz dvoje malih nema sanse da budem debela,hehe
NE!!!!!!!!!u prvoj trudnoći sam se udebljala 20kg i skinula sam 16 ali tih 6 kobnih tek nakon što sam prestala dojiti!
Nisam tip majke koja se zabedira kilama poslije poroda PA NE JEDE A DITE SPUCA NA BOĆICU!
8 mjeseci sam dolija i jedno i drugo i kad sam skužila da im to dođe ko igračka
prekinula!
E sad ću da smršam...
Moja frendica je recimo,uvijek bila bucka i stalno na nekim dijetama.
U trudnoći se udebljala 20 kg.i iz bolnice izašla bez cirka17kg.
Uz dojenje je ošla u minus 10kg.tako da NIKAD NIJE IZGLEDALA BOLJE A JEDE KO LUDA!
Tako da dojenje ne pali kod svakog isto!
ANABELA is offline  
Old 10.08.2006., 07:39   #82
i da-oko djece smo samo muž i ja tako da se rastrgam na sve strane al kile stoje!jupi!
ANABELA is offline  
Old 10.08.2006., 08:50   #83
hm, znači sve je do pojedinca oko tih kila, ja se baš ponadah da idu dolje dojenjem, ali dobro; meni u trudnoći baš nije se odgovaralo, npr. mlijeko koje bi trebali piti radi kalcija mi se zgadilo, u biti većina hrane mi se zgadila, i imala sam ponekad osjećaj da mi se ništa ne jede danima, no prisiljavala sam se jesti većinom sve jer bez obzira na iznenadni manjak apetita bilo me je strah da beba ne bi tako dobivala sve što treba da bi normalno rasla; što je za mene bio apsurd jer inače sam otkad znam za sebe sve voljela jesti i uvijek bila malo punašnija, a hrana mi se nikad nije zgadila sve dok nisam ostala trudna
pandora098 is offline  
Old 10.08.2006., 09:22   #84
Quote:
ANABELA kaže:
Tako da dojenje ne pali kod svakog isto!
o hebemu, a ja se ponadala
ma sve je to ok, jos cca 1,5 g. cu bit debela, a onda na redukciju ili novog bebaca
magic blue is offline  
Old 10.08.2006., 09:24   #85
Quote:
pandora098 kaže:
....jer inače sam otkad znam za sebe sve voljela jesti i uvijek bila malo punašnija, a hrana mi se nikad nije zgadila sve dok nisam ostala trudna
rekle bi babe, bit ce curica
magic blue is offline  
Old 19.09.2006., 00:33   #86
Oftopičarim, ali samo onako usput....jesam li ja ono jučer, prekjučer ovdje spomenula kako sam se u 4 ipo mjeseca nadebljala 7 kila?
E pa...khm...danas me gin mjerio i ona fina vagica pokazala je 66,6 - obrati pozornost na number of the beast - odnosno, čak 9 kila! Srećom da mi se to još uvijek tolerira zbog visine...
Ipak, mislim da je krajnje vrijeme da se prestanem hraniti junk foodom, a usput smo doznali kako imamo malog pišulinka...naravno, tata kaže da nije "mali", jer je na njega...jel...
SaveAss is offline  
Old 19.09.2006., 08:48   #87
čestitke na pišulincu
Nemaš se šta brinut, ja sam krenula u trudnoću sa 65 i visoka sam 180. Sad sam 11+2 i dobila sam 2 kile, ali vidjet ćemo šta kaže vaga od doka za 8 dana

Ja neću znat spol bebice. Kažu da je ljepši osjećaj. Vidjet ćemo.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 19.09.2006., 10:28   #88
Quote:
SaveAss kaže:
Oftopičarim, ali samo onako usput....jesam li ja ono jučer, prekjučer ovdje spomenula kako sam se u 4 ipo mjeseca nadebljala 7 kila?
E pa...khm...danas me gin mjerio i ona fina vagica pokazala je 66,6 - obrati pozornost na number of the beast - odnosno, čak 9 kila! Srećom da mi se to još uvijek tolerira zbog visine...
Ipak, mislim da je krajnje vrijeme da se prestanem hraniti junk foodom, a usput smo doznali kako imamo malog pišulinka...naravno, tata kaže da nije "mali", jer je na njega...jel...

krasno čestitam na spoznaji
meni je moja ginićka zadnji put rekla (bilo je 16+2) da misli da je cura a ja se malo od sreće rasplakala kad sam išla od nje
nego, ja sam nabacila 6 kg i mislim da sam ko super silva te se nadam da više ne budu rasle
on topic - ja testiram dječju kozm. i jako sam zadovoljna sa babylove linijom iz dm - nema konzervansa i boja
nekad sam za prvu bebačicu koristila bubchen i fissanovu kozmetiku koju već godinama ne viđam nigdje
kuma koristi niveu i johnsons za svoju kikicu i stvarno mi krasno miriši, ali pecka za očii ne odgovara mojoj suhoj koži.
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Old 19.09.2006., 18:35   #89
Quote:
SaveAss kaže:
Oftopičarim, ali samo onako usput....jesam li ja ono jučer, prekjučer ovdje spomenula kako sam se u 4 ipo mjeseca nadebljala 7 kila?
E pa...khm...danas me gin mjerio i ona fina vagica pokazala je 66,6 - obrati pozornost na number of the beast - odnosno, čak 9 kila! Srećom da mi se to još uvijek tolerira zbog visine...
Ipak, mislim da je krajnje vrijeme da se prestanem hraniti junk foodom, a usput smo doznali kako imamo malog pišulinka...naravno, tata kaže da nije "mali", jer je na njega...jel...
9 kila ja sam s 4 i pol dobila svega kilu
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Old 19.09.2006., 18:40   #90
rekli smo da ove uzorne trudnjace ne primamo ovdje da nam ne kvare ugodne dane debljanja
magic blue is offline  
Old 19.09.2006., 18:54   #91
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
9 kila ja sam s 4 i pol dobila svega kilu


Svega kilu????
Ja sam u 5 dobila 6 kila!
InkaRaa is offline  
Old 19.09.2006., 19:20   #92
PBE, nadam se da se zajebavas, jer to nije nesto za pohvalu
Sam bebolino + plodna voda + povecana maternica + narasle sise bi ti MORALE oko 3 kile dat dosad.
Nadam se takodjer i da jedes normalno. Pa beba mora rast od necega! ak ne od unesene hrane, onda od tvojih misica i kostiju...

Jedino ak si krenula s 5-10 kila viska (ne po Cosmou neg stvarno), onda povlacim sto sam rekla
Zmijica is offline  
Old 19.09.2006., 19:39   #93
pa u prvih par mjeseci sam izgubila par kila zbog mucnina i gubitka apetita. ustvari ne znam tocno koliko sam kila imala na pocetku trudnoce no na zadnjem pregledu kod ginekologa sam skuzila da imam kilu vise neg prije dva mjeseca...

sa 20 tjedana nemas puno plodne vode, maternica ti nije nesto velika, beba nema vise od 300 grama, i sise ti jos ne pocnu naglo rasti. tak da se meni 9 pa cak i 5-6 kila cini uzasno puno za 4 mjeseca...

svaki put na pregledu mi je beba cak za tjedan dana veca neg kaj odgovara mjerama u tom tjednu... tak da se uopce ne brinem pogotovo kaj se ubijam u povrcu, vocu, ribi, jogurtu, cerealsima i pijem oko 3.5L vode dnevno... i jos dodatno uzimam magnezij i vitamine... doktor kaze da pucam od zdravlja osim tehnickih problema sto imam spustenu posteljicu koja se trenutno sve vise dize
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Old 19.09.2006., 23:39   #94
Sad će tebi SpasiDupe zorno prikaziti kako se ne trebaš toliko čuditi mojoj kilaži i svojoj...khm...pa ne mogu je baš kilažom nazvati kad je samo kilo u pitanju :
povrće, voće, riba, jogurti...Vs. pizza, ćevapčići, sve čokaladno i što masnije.
Jel ti sada čuđenje nešto manje?
(Da ne ispadne kako se jedino time hranim, samo da napomenem kako pojedem uredno i voća i povrća - potonje doduše čisto potrebe radi, s minimumom užitka)

No, kao što sam već i spomenula, meni ni tih "šokatnih" 9 kila i ne prestavlja brigu - sad imam 66,6 kg/175 cm, odosno u trudnoću sam krenula s nekoliko kila manjka i sada baš s ponosom nosim sve ženske atribute (Aleluja! )
I da, kako mi ona brojka 66,6 para pogled, svim sam se silama danas trudila da stignem barem na 66,7 Ali (slijedi slavna rečenica): od ponedjeljka se hranim isključivo zdravo

Na stranu s kilama sada (ionako je off topic već neko vrijeme) bitno da se mi dobro osjećamo (- ja sa svojih 9, ti sa svojim kilom) i da su nam bebači u redu
SaveAss is offline  
Old 19.09.2006., 23:55   #95
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
...tak da se uopce ne brinem pogotovo kaj se ubijam u povrcu, vocu, ribi, jogurtu, cerealsima i pijem oko 3.5L vode dnevno... i jos dodatno uzimam magnezij i vitamine... doktor kaze da pucam od zdravlja osim tehnickih problema sto imam spustenu posteljicu koja se trenutno sve vise dize
Pretpostavila sam da dijete raste kak treba, jer bi onda i ti drugacije zvucala.
Al evo, po klinici Mayo - u prvom tromjesecju 1 kila, a od 14-27 tjedna pola kile tjedno. Od 28-40 u prosjeku 5 kila.
Al kao sto Spasiguza veli - bitno da se mi dobro osjećamo i da su nam bebači u redu.
I drzimo fige posteljici da se digne
Zmijica is offline  
Old 20.09.2006., 09:16   #96
Quote:
SaveAss kaže:
No, kao što sam već i spomenula, meni ni tih "šokatnih" 9 kila i ne prestavlja brigu - sad imam 66,6 kg/175 cm, odosno u trudnoću sam krenula s nekoliko kila manjka i sada baš s ponosom nosim sve ženske atribute (Aleluja! )
samo se širi draga !!! imala sam istu situaciju u trudnoći; krenula s manjkom (175 cm / 56kg) i do kraja trudnoće napucala, prema vagi, 25 kg, na porodu se 10 kg ili litara izlilo iz mene. ostatak se otopio kad me mišica krenula isisavati, a poslije rastrčavati. sad, skoro dvije godine nakon, muku mučim sačuvati 58 kg.
daklem, uživaj u atributima al nastoj jesti i ovo što ti ne prija (zelenjavu, jogurte, puno žitarica), bitno je za bebača!
drag - drag za vaše pišulince i pišulinke
baja is offline  
Old 20.09.2006., 11:01   #97
Mene je prije trudnoće bilo strah kako ću sa kilama, ali sad mi to uopće nije bitno.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 20.09.2006., 15:04   #98
Quote:
SaveAss kaže:
Sad će tebi SpasiDupe zorno prikaziti kako se ne trebaš toliko čuditi mojoj kilaži i svojoj...khm...pa ne mogu je baš kilažom nazvati kad je samo kilo u pitanju:
povrće, voće, riba, jogurti...Vs. pizza, ćevapčići, sve čokaladno i što masnije.
Jel ti sada čuđenje nešto manje?
(Da ne ispadne kako se jedino time hranim, samo da napomenem kako pojedem uredno i voća i povrća - potonje doduše čisto potrebe radi, s minimumom užitka)

No, kao što sam već i spomenula, meni ni tih "šokatnih" 9 kila i ne prestavlja brigu - sad imam 66,6 kg/175 cm, odosno u trudnoću sam krenula s nekoliko kila manjka i sada baš s ponosom nosim sve ženske atribute (Aleluja! )
I da, kako mi ona brojka 66,6 para pogled, svim sam se silama danas trudila da stignem barem na 66,7 Ali (slijedi slavna rečenica): od ponedjeljka se hranim isključivo zdravo

Na stranu s kilama sada (ionako je off topic već neko vrijeme) bitno da se mi dobro osjećamo (- ja sa svojih 9, ti sa svojim kilom) i da su nam bebači u redu
ma OK je kaj si se ti udebljala 9 kila ak si ti s tim zadovoljna. no nitko mi ne moze reci da je svih tih 9 kila otislo na bebu, plodnu vodu, maternicu i sise u 20 tjedana.

meni sve ono sto sam dobila je otislo bas tamo. ustvari posto nemam doma vagu ne mogu tocno znati jel sam se udebljala koju kilu ili barem pola kile od prije dva tjedna kad sam imala zadnji pregled. brijem da jesam kojih pola kile jer mi se stomak cini malo vecim i zaobljenijim no svuda drugdje sam ista kao sto sam bila i prije trudnoce.

ja inace imam neku ludu srecu da od pocetka trudnoce nisam imala nikakve posebne food cravings tako da sam jela prilicno zdravo. prije nisam pazila sto jedem i prezderavala sam se u slatkom no na mene se nista nije ljepilo, ali sada se ne ubijam u slatkom ne zato sto se bojim da cu se zdebljati nego zato sto mislim da nije dobro da svoju bebu sopam slatkim i nezdravim. jednom tjedno pojedem nesto nezdravo poput cokolade ili McDonaldsa ustvari kada dobijem zelju, a srecom je ne dobivam svaki dan nego otprilike jednom tjedno ili svaka dva tjedna...

anyway, kao sto kazes dokle god beba raste kako treba i dobiva sve potrebne vitamine, minerale i kalorije, nevazno jel se mama udebljala kilu ili 10 kila...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Old 20.09.2006., 15:09   #99
Quote:
Zmijica kaže:
Pretpostavila sam da dijete raste kak treba, jer bi onda i ti drugacije zvucala.
Al evo, po klinici Mayo - u prvom tromjesecju 1 kila, a od 14-27 tjedna pola kile tjedno. Od 28-40 u prosjeku 5 kila.
Al kao sto Spasiguza veli - bitno da se mi dobro osjećamo i da su nam bebači u redu.
I drzimo fige posteljici da se digne
ja sam citala da je ok da se dobije kila po mjesecu, znaci 9 kila u cijeloj trudnoci i smara se da je sve preko 13 kila pretjerano... s time da se to ne raspodjeljuje kila po mjesecu nego na pocetku ide po pola kile, a kasnije i vise kila po mjesecu...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Old 21.09.2006., 09:48   #100
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
ja sam citala da je ok da se dobije kila po mjesecu, znaci 9 kila u cijeloj trudnoci i smara se da je sve preko 13 kila pretjerano... s time da se to ne raspodjeljuje kila po mjesecu nego na pocetku ide po pola kile, a kasnije i vise kila po mjesecu...

i kaj si još pročitala? znači za mene još samo +3 kg do kraja. a koliko smije težiti beba?
__________________
Ako ne znaš što ti je cilj, ni jedan put nije pravi.
shirl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.