Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2006., 18:47   #1
Redoslijed ceremonija na večeri

Bok cure!Treba mi savjet oko toga što od tzv.ceremonija ide kada-prvi ples,govor kumova,bacanje buketa i podvezice,rezanje torte,darivanje mladenaca...
Znam da je uobičajen neki redoslijed ali ja sam to smislila ovako:
-zdravica nakon što se gosti smjeste i mi zadnji uđemo u salu
-kod nas je uobičajena molitva prije jela ali ja sam mislila da bend odsvira "ZDRAVO DJEVO,KRALJICE HRVATA" (vidjela na jednoj svadbi,čist O.K.)
-predjelo
-prvi ples mladenaca nakon predjela
-ples
-večera
-ples
-govor kumova
-rezanje torte
-bacanje buketa i podvezice
-darivanje mladenaca
-ples
-2.večera
-ples
Što mislite,hoće biti dobro ili imate bolje ideje?Cure koje su imale vjenčanje-kako ste vi to izvele i kako je funkcioniralo?
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 18:34   #2
izbaci govor kumova...to ti je de mo de i nish ti to ne valja
__________________
Što me snađe da se ovdje nađe
gremlin33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 14:03   #3
govor kumova je uistinu glupost.
samo nervoza i trema i s jedne i s druge strane i na kraju baš nepotrebno.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 16:17   #4
Kod mene je u sali bilo ovako:

Svi su unisli i sjeli o onda su nas najavili.
Na sredini podija su nam konobari donijeli sampanjac i nazdravili smo sa svim gostima.
Nakon toga nas prvi ples, kasnije su nam se pridruzili kumovi, roditelji i ostali.
Onda molitva i vecera.
Izmedju toga svega naravno plesanje i to.
Tocno u ponoc je dosla torta, nakon toga sam bacila buket.

I tada sam krenula sa ``casicom`` jer je kod nas takav obicaj. Tada je i svako dobijo zahvalnicu.

Bacanje podvezice nismo htjeli, ali kako sam vidjala to ide odmah iza torte i buketa.

Sretno

PS. Kada sam ja bila kuma na vjencanju i cula da trebam drzat neki govor, uhvatila me panika jer mi to bas i ne ide. Tako da i nisam. Moze i bez toga
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 16:25   #5
kod nas je običaj skroz drukčiji....kad se dođe u salu, mladenci zasdnji ulaze, a zatim slijedi zdravica, zatim predjelo, pa ples mladenaca,kumova i roditelja pa svih skupa nekih uru vremena je plesa onda opet jelo i nakon svake ure tako u ponoć se reže torta a bacanje buketa tek oko 2 i onda djelimo konfete/zahvalnice... govora nikakvog nema... glupo je to
Ja ću tako
sia_28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2006., 17:05   #6
kod nas se tu jos ubacuje ples s mladom, gdje se svi plesači uslikaju, s oh prekrasnom mladom i dobiju zahvalnice...
zmaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2006., 07:15   #7
taj ples s mladom mi je uzas...nisam to htjela. nije bilo ni podvezice. buket sam bacala poslije ponoci, odmah iza torte...jer sam se htjela presvuci cim prije....nije vjencanica bas najudobniji odjevni predmet
nismo ni govor imali....imali smo svecenika (rodbina) koji je vodio molitvu i samo je on rekao da pozdravlja sve i da zeli dobar tek bla bla...
molly* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:18   #8
20:30 -zdravica nakon što se gosti smjeste i mi zadnji uđemo u salu

20:45 -kod nas je uobičajena molitva prije jela ali ja sam mislila da bend odsvira…očenaš…ili zdravo dijevo kraljice hrvata

21:00 -predjelo

-prvi ples mladenaca nakon predjela

-ples

22:00 -večera

-ples

23:30 -rezanje torte

00:00 -bacanje buketa i podvezice

-darivanje mladenaca

-ples
00:30-01:00- presvlačenje


01: 30-2.večera (odojak, janjetina)

03:30 -srneći gulaš

-ples
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una

Zadnje uređivanje aranea : 17.02.2009. at 10:23.
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:47   #9
po meni je okej, samo dvije stvari:
1) jesi li sigurna da se ocenas moze otpjevati? ja to nigdje nisam cula (osim onoga u crkvi )
2) zatso bas zelis tortu u 23:30? mislim, u redu je skroz ako ti tako zelis, ali obicno su torte u ponoc, pa me zanima zakaj si zamislila pola sata ranije.

i vise manje mi se svidja raspored, mislim da cu i ja nekako slicno napraviti (samo sto nemam neke stvari koje ti imas), jer imam vjencanje u 19 h
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:51   #10
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
po meni je okej, samo dvije stvari:
1) jesi li sigurna da se ocenas moze otpjevati? ja to nigdje nisam cula (osim onoga u crkvi )
2) zatso bas zelis tortu u 23:30? mislim, u redu je skroz ako ti tako zelis, ali obicno su torte u ponoc, pa me zanima zakaj si zamislila pola sata ranije.

i vise manje mi se svidja raspored, mislim da cu i ja nekako slicno napraviti (samo sto nemam neke stvari koje ti imas), jer imam vjencanje u 19 h
hehe...ma ne...ili bi se molio Oče naš ili bi se otpjevala Zdravo Djevo...
a zašto torta u 23:30...pa pojma nemam...eto... stvarno nemam neki razlog, zato i pitam...jer meni je sve to onak...nepoznanica
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:53   #11
a čemu se držati točnog vremena?

možda ti se razvuče večera...
možda ti se ekipa baš raspleše...
možda mladenka nestane sa svojim curama kak je bilo kad sam bila kuma frendici

pa slobodno tortu pomakneš, ili bacanje buketa...

uostalom već dugo nisam bila na svadbi a da je torta bila prije 1....
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:56   #12
ma joj...imali smo svadbu u mojoj sali sada u subotu...gazda je nervozan, napravio je mali problemčić pa pokušavam bar staviti neki redosljed, jer čovjeka jako brine da janjetina izađe kako se dogovorimo tako da bude topla...
znam ja da se sve može pomaknuti...ne očekujem da će sve ići po špagici, ali bar ono okvirno da znam sjesti s gazdom i dogovoriti sve kako se nebi desilo ovo što se mojim frendovima desilo
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:56   #13
ak si ti to sebi tak zamislila i odgovara ti, samo jos moras to provjeriti i utanaciti s bendom, te s ovima u sali da znaju kad sto trebaju sibati.
velim, i meni se taj tvoj raspored svidja, samo kaj cu ja tortu ipak prebaciti na ponoc, al recimo, mi nemamo presvlacenje i tak neke stvari.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:00   #14
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ak si ti to sebi tak zamislila i odgovara ti, samo jos moras to provjeriti i utanaciti s bendom, te s ovima u sali da znaju kad sto trebaju sibati.
velim, i meni se taj tvoj raspored svidja, samo kaj cu ja tortu ipak prebaciti na ponoc, al recimo, mi nemamo presvlacenje i tak neke stvari.
hvala...pitala sam i dečke iz banda...pa čekam što će i oni reći...
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:13   #15
hm..sto se tice vecere.. kod nas je uobicajena sarma, ali ja razmisljam o tome da imam punjemu papriku i pire krompir.. jel bi to moglo biti ok? inace ce biti ragu juha, pa sarma ili paprika, prasetina i janjetina kolaci i tako..
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:33   #16
- okolica varaždina

- početak u 8 (ili čak 7 u zimsko vrijeme)
- mladneci dolaze prvi u salu (obično pola sata prije zakazanog vremena večere), dočekuje ih osoblje koje nazdravlja s njima
- odmah za njima ulaze gosti koji najprije dolaze do mladenaca, pozdravljaju se s njima i kumovima, čestitaju im, mladencu se najčešće daje kuverta s novcima, a mladenki cvijeće, bend svira cijelo vrijeme
- oko pola 9 poslužuje se juha, prije jela bend umjesto molitve svira mariju
- nakon juhe prvi ples mladenaca, priključuju se kumovi, klenceri, roditelji a onda i svi ostali
- večera
- ples
- u ponoć torta, mladenci i kumovi nazdravljaju šampanjcem s gostima
- običaj da mladenac mora pojesti tortu bez ruku dok mu mladenka drži tanjur, a onda polizati ostatke na njemu
- bacanje buketa nakon ponoći
- nakon ponoći mladenci obilaze svoje goste, ukratko popričaju s njima, zahvale za dolazak i daju zahvalnicu
- oko 4 obavezan gulaš
- tijekom noći poslužuje se još jednom večera (sad ne znam prije ili poslije ponoći), kava se poslužuje više puta, kolači su stalno na stolu
- nema plesa sa mladenkom, darivanja u ponoć, bacanja podvezice, presvlačenja mladenke
- ovo varira od mjesta do mjesta ali tako otprilike ide na mojem području (i opet, ovisi kako tko želi)
kestencic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:38   #17
cure, moj prijedlog vam je da si napravite onako kako zelite i kako vama odgovara, a ne da se drzite nekog reda i redosljeda u stilu "pa tako je bilo na svim svadbama na kojima smo bili"..
nema sanse da svima udovoljite (i ja sam ostala zbunjena kada je na zadnjoj svadbi na kojoj smo bili bacanje buketa i podvezice bilo tek oko 3 ujutro), zato krenite od onoga kako je vama lakse ili bolje.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:40   #18
e da, zaboravila sam pitat za svoju nedoumicu
ja imam hladno predjelo, juhu pa toplo predjelo i onda ostatak već kak ide. kak da iskombiniram sad to? mislila sam prvi ples poslije juhice, al da onda spojim toplo predjelo i glavno jelo? glupo mi je imat previše rascjepkano. jel zna neko kak to onda ide?
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:56   #19
meni je to hranjenje koma... mi to nećemo imati... ni bacanje buketa - nemam kome mislim da ću imati 2-3 neudane curke pa mi je bezveze... mislim napraviti svakoj malecku repliku mog buketa i pozvati ih van sve poimence da im se zamrači pred očima i onda im podjelit te buketiće i poslikat se s njima

ja bi imala prvi ples nakon hladnog predjela, pa prvi ples, pa onda juha pa dalje... jel to ok?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:03   #20
po meni je to super jer bi mozda u suprotnom bila vecera malo iscjepkana..
ovako hladno predjelo pa ples i onda redom kako sta ide mi je odlicno!

kod nas prvi ples bude odmah po dolasku u salu, nakon zdravice sa svim gostima, onda se jos malo svira i kad vecera krene onda ide do kraja bez prekida. jedino se zgrazam na ono da mi nakon molitve svira himna.. vjerujem da moja svekrvica nece htjeti odustati od toga jer je to *ebeni red, ali cu je lijepo sviracima reci da nista od toga i bas me briga.
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.