Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2006., 07:25   #61
izgleda da ce moja bebica biti celava kad se rodi. Imala sam zgaravicu 2-3 puta u trudnoci i to u 25+ tjednu i od tad nista.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:46   #62
Bok curke. Ispričavam se što se dugo nisam javila. Uzela sam produženi vikend od Sisveta do danas.
Mene ove mučnine ubijaju u pojam. Povraća mi se 24 sata dnevno. Narukvice pomažu vrlo malo. Slabo jedem tako da sam u dva tjedna izgubila 4 kile. Sve mi se gadi. I krekeri i štapići...pa čak i voda. Povraćam žuć i krv. Od naprezanja mi pri svakom povraćanju popucaju kapilare u nosu pa mi nešto krvi izađe pri povraćanju. Ne spavam, ne funkcioniram a zlo mi je od jutra do jutra i tako bez prestanka. S obzirom da sam imam čir na dvanaestercu sad me i želudac počeo boljeti a s obzirom da ne mogu piti tablete protiv bolova ova trudnoća je za mene pakao.

Samo molim boga da mučnine konačno prestanu.

Quote:
MaLo kaže:
Hej. očito da smenom nekaj ne štima... Meni je od ovulacije prošlo 2 i pol tjedna i testić mi je pozitivan, ali ja nemam nikakve simptome, ni mučnine, ni ništ... kaj to znači?!
Ja imam osjećaj da ću svaki čas dobiti mengu, par put me bolila glava, svako jutro nos začepljen (al cijeli život ionak imam problema sa sinusima, pa to ne povezujem s trudnoćom)... jedino kaj mogu reći da sam non stop gladna (mislim, i inače sam veliki gladuš, ali zadnja 2 tjedna )
Sad se brinem da možda nekaj nebu u redu?
MaLo....ja imam ciklus 25 dana tako da mi je ovulacija 11-ti dan od početka mjesečnice. Test sam radila (tri testa ) 29-ti dan što izlazi kao i tebi 2 i pol tjedna od ovulacije. Simptome nisam imala nikakve. Konstantno sam imala osjećaj da ću dobiti mjesečnicu (btw. imam ga i sada i to je normalno) a dojke su mi samo rasle. Mučnina je uslijedila točno 12 dana nakon što mi je kasnila mjesečnica. I ja sam ti jela ko' luda dok nisam počela povraćati (udebljala sam se 2kg u tjedan dana). Inače sam prava mršavica i teško dobivam kile. Sada uspijem ubaciti u sebe jedva jedno pecivo i pola kiselog vrhnja. I to je to. Povraća mi se od gladi a u isto vrijeme zlo mi je od pomisli na bilo kakvu hranu i gadi mi se staviti u usta sve pa čak i vodu.

Probala sam mučnine rješavati svježe iscjeđenim sokom od naranče ( sada ga ne mogu smisliti ). Koristim akupresorne narukvice (pomaže barem malo). Počela sam se raspitivati za neke homeopatske pripravke (vidjet ću što će mi reći). Osim toga kad odem na prvi pregled kod ginića obavezno ću tražiti čepiće jer ovako ne mogu živjeti.
blue dolphin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:52   #63
Ja sam imala srece, jer nisam povracala, pa je i ono malo sto sam pojela ostalo u meni.
Ali ovo mi bas ne zvuci najbolje.
Znam da su meni savjetovali odlazak ginekologu pod hitno, tako da mislim da bi se i ti trebala pozuriti.
Drzim ti fige da izdrzis!!!
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 13:55   #64
blue dolphin,kak mi te žao.
Ovo stvarno zvuči gadno,ali drž se!
Na babskim pričama imaš o mučninama:ako žena ima jake mučnine,djete se dobro primilo u maternici.
Malo da te utješim.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 14:02   #65
meni smokići dosta pomogli jer mi se od štapića i krekera želudac dizao.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 14:04   #66
Odi odmah po čepiće!Bit će ti barem malo lakše.Nije nikako dobro da gubiš kile,zato pod hitno giniću!
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 14:05   #67
Sport keksi i piskote odmah ujutro dok sam jos bila u krevetu
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 16:08   #68
Quote:
blue dolphin kaže:
Mene ove mučnine ubijaju u pojam. Povraća mi se 24 sata dnevno. Narukvice pomažu vrlo malo. Slabo jedem tako da sam u dva tjedna izgubila 4 kile. Sve mi se gadi. I krekeri i štapići...pa čak i voda. Povraćam žuć i krv. Od naprezanja mi pri svakom povraćanju popucaju kapilare u nosu pa mi nešto krvi izađe pri povraćanju. Ne spavam, ne funkcioniram a zlo mi je od jutra do jutra i tako bez prestanka.
Delfinko, ovo nije za zajebavat se
Meni ovo zvuci puno preko uobicajenih trudnickih mucnina.
Idi dr. sto prije. Pogotovo sto pises da i inace imas problema sa zelucem.
Ak ne mozes/ne da ti se ginicu, idi opcem dr.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 16:48   #69
Quote:
blue dolphin kaže:
Mene ove mučnine ubijaju u pojam. Povraća mi se 24 sata dnevno. Narukvice pomažu vrlo malo.... Sve mi se gadi.
....
Samo molim boga da mučnine konačno prestanu.
Suosjećam s tobom,, znam točno kako se osjećaš!

U prvoj trudnoći sam povratila par puta ujutro žuć, jedanput ručak i to je bilo to!
O u drugoj trudnoći mogla bih napisati roman, ali evo ukratko:
povraćala sam i imala mučninu/ žgaravicu od početka 3. mj., pa sve do poroda (35. tjedan, beba u inkubatoru, na respiratoru, itd... Sada je dobro, bit će mislim sve u redu!).
Nadebljala sam se cijelih 5 kg, ako bi nešto pojela, to bi bilo ujutro, poslije, doviđenja hrana! Gotovo ništa nisam podnosila/ zadržavala u stomaku!
Spavala za cijelo vrijeme trudnoće na 3 jastuka, zapravo sjedeći, jer bi me kiselina udavila, i noćima držala uz zahodsku školjku!
Svi su nalazi bili uredni, pa se i gin čudio tolikome povraćanju! Međutim, onaj dan kad sam rodila, prestala sam povraćati, no žgaravica mi je ostala u amanet!
Meni su pomagali bademi, ponekad bih satrala i 10ak dkg, to bi mi bila i večera!
Nekoliko gutljaja mlijeka također pomaže, pa i danas!

Želim ti da ti ne bude kao meni, tj. nadam se da će ti mučnina prestati uskoro!
Grozno je i ne da ti normalno živjet ( moj muž i starije dijete su već imali fobije od moga trkanja u WC) , ni spavat, međutim, sve zlo u tome (mučnini) bilo, samo da sve bude u redu i da se rodi na termin ili oko termina, i ne ponovilo se nikome ono što meni i mojoj bebici tada!
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"

Zadnje uređivanje putnica : 12.11.2006. at 18:58.
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 16:52   #70
P.S. Zaboravila sam ti reć, postoje RENNIE tablete protiv mučnine, mogu ih uzimat i trudnice, ja sama nisam nikad probala, ali ih je moja sestra u trudnoći koristila!
No s obzirom da imaš problema sa želucem, svakako se posavjetuj s tvojim liječnikom i ginekologom!
Puno pozdrava !
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 17:02   #71
ajde brisi onda bebici
btw, i moj se upravo probudio, ali je jos u busi, pa samo zadovoljno plese

a za ovaj rennie, rekla je zmijica da je njoj gin reko da zgaravica odnosno ta kiselina nema veze sa "zakiseljavanjem" zeluca, nego je to jednostavna mehanika. bebica se digne gore, stisne zeludac i kiselina se vraca u jednjak
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 19:24   #72
Quote:
magic blue kaže:
a za ovaj rennie, rekla je zmijica da je njoj gin reko da zgaravica odnosno ta kiselina nema veze sa "zakiseljavanjem" zeluca, nego je to jednostavna mehanika. bebica se digne gore, stisne zeludac i kiselina se vraca u jednjak
Ja se ne kužim u medicinu, ali mislim da je to logično objašnjenje. Meni je, naime, moj gin svaki put nudio tablete "ako me to povraćanje baš smeta", ali ja sam uvijek to odbijala živeći u nadi da samo što nije prestalo !
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 11:42   #73
Ja vama neki dan pričam da nemam mučnine i tak.... isti dan dođem doma, a mm me dočeka bliiiijed ko' krpa i on veli meni: 'ja sam ti upravo ? oh, jadan moj! ja si u prvi tren umislila da taj dio trudnoće može i on za mene odraditi , a onda saznam da je jadan pojel previše masnih kikirikija
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 00:14   #74
blue dolphin
Iste probleme imam i ja. U 5 tjednu sam trudnoce ali osjecam se uzasno.
Po cijele dane mučnina a ponekad i povraćanje samo imam srece sto jos ne radim pa se mogu doma odmarati. Osjecam se umorno i mogla bi samo spavati.
Ali po noći nemam problema, sva sreća
Ali kako citam od drugih trudnica da to traje do 18./19. tjedna - ne znam kako cu do tada izdržati
Sljedeći tjedan idem ginekologu pa mi možda on nesto propise - nadam se
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 20:22   #75
Ja sam totalno naopaka!sada sam u 11+5 tjednu i j... me mučnine za poludit!Jučer što sam god pojela odma sam povratila,a danas pokušavam to zadržat u sebi.Malo uspilo!
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:03   #76
grozno mi je! citam ove vase postove, cupkam nogama, trpim mucninu. svaki dan povratim nekoliko puta i pritom se upiskim. nekad i po 5 puta dnevno moram promijeniti i gace i hlace jer kad krene to povracanje stisne me podrazaj negdje dolje i pipi samo krene. ne mogu nigdje ni otici, nikad se ne zna. a pranje zuba je prava avantura! inace, u 25 sam tj. bio je samo mali period od neka 4 tj kad nije bilo mucnine. na svakom stolu imam pri ruci neku zdjelu za ispraznjavanje. pocela sam se pitati hoce li ovo ikad proci! morala sam vam se malo pozaliti.
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:13   #77
Isuse, body, ti se zbilja mucis...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:48   #78
body, a sta ti doktori vele, pa meni to povracanje bas nije normalno
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 18:55   #79
U jooj,ovo stvarno gadno zvuči..
A jebemu!!!
,body.Stvarno ne znam kako te utješiti.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 21:10   #80
Hmh..body...ti si gora od mene...ja sam rigoleto imala do 21-og tjedna i isto po par puta dnevno čak i po noći..ali nikad tako jako da se upiškim...mislim da bi to trebala reći docu svom...ima slučajeva..naime rijetkih ali ih ima koje cijelu trudnoću imaju mučnine...molim te prijavi to docu!
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.