Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2006., 08:26   #21
obavezno

odgovori na tužbu u roku u kojem ti piše u sudskom pozivu jer kao ne odgovoriš (a piše ti i VPS je jako mali)

SUD CE DONESTI PRESUDU ZBOG OGLUHE..

poslije se nemres zaliti... jer zakon kaze da se presuda zbog izostanka i presuda zbog ogluhe ne mogu pobijati zbog pogresno i nepotpuno utvrđenoga činjeničnog stanja

ne zaboravi:

nepoznavanje zakona nikoga ne ispričava,
poznavanje zakona se pretpostavlja


(ne pametuj tu - već spasi nekretninu)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 04.12.2006. at 08:59.
larazg is offline  
Old 04.12.2006., 12:40   #22
Quote:
lara35zg kaže:
poslije se nemres zaliti... jer zakon kaze da se presuda zbog izostanka i presuda zbog ogluhe ne mogu pobijati zbog pogresno i nepotpuno utvrđenoga činjeničnog stanja...
Da li to vrijedi i kod tuženja vlasnika kojega nije moguće locirati ("tužba na supetarski način") ?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 04.12.2006., 12:46   #23
nepostoji ti takav termin po hrvatkom pravu.

Tužitelj u tužbi navodi gdje je netko a nakon toga što sud zakaže ročište za glavnu raspravu na raspravi sudac kaže da je dostava poziva za tuženika neuredna i obveže tužitelja u primjerenom roku (7 dana, 15 dana ili 30 dana) dužan je sudu dostaviti točnu adresu tuženiku.

i zbog pravnog interesa raspravljanja tada tužitelj putem punomoćnika ili sam piše MUP-u i traži adresu.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 04.12.2006., 17:21   #24
1-
Benny is offline  
Old 04.12.2006., 17:37   #25
1- Da li se na tużbu suvlasnika MORA odgovoriti PISMENO ili se może odgovoriti i usmeno na glavnoj raspravi ili na njoj urućiti sudu pismeni odgovor?

Pitam zato jer je rasprava sada 7.12 tako da pismeno poslani odgovor mogao bi ne stići do suda do poćetka te rasprave.

2- Da li tata może uzeti odvjetnika POSLIJE glavne rasprave (1 rasprava) ili MORA uzeti prije njenog poćetka?

3- Da li tata ispunjava uvjete da dobije besplatnu pravnu zaśtitu?
Benny is offline  
Old 04.12.2006., 17:44   #26
sve ti piše na pozivu za sud gdje ti sud zakazuje glavnu raspravu.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 04.12.2006., 17:55   #27
neka ide na raspravu, ospori tužbeni zahtejv u cijelosti i traži rok da si nadje odvjetnika...može reći i da tužitelj nije ispunio osnovni uvjet dosjelosti - poštenje...
dr. Szmola is offline  
Old 04.12.2006., 18:04   #28
.može reći i da tužitelj nije ispunio osnovni uvjet dosjelosti - poštenje...

onda bi se upustio u raspravljanje i morao bi dati odgovor na tuzbu....

Beny...ja sam svoje napisala.
na tebi je da odlucis
ovo je zadnje od mene po ovoj temi

ne zelim snositi posljedice zbog eventualnih propusta tuzenika.
Vi ste neuka stranka... procitaj moj boldan post
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 04.12.2006., 18:36   #29
Ja poziv nemam kod sebe.
Sada sam nazvao tatu koji mi je proćitao cijeli poziv i na njemu ne piśe niśta da treba pismeno odgovarati i u kojem roku nego piśe slijedeće:

"Na ovo roćiśte stranke trebaju donijeti sve isprave koje sluże kao dokaz i sve predmete koje treba razgledati a nalaze se kod njih."

Molim Vas odgovorite mi na pitanja da li tata może odgovoriti na tużbu za vrijeme rasprave usmeno i da li może uzeti odvjetnika poslije 1 roćiśta?
Ako Biste joś bili ljubazni odgovoriti da li u takvim predmetima sud donosi odluku odmah na prvoj raspravi ili ih bude najmanje dvije ili viśe?
Benny is offline  
Old 04.12.2006., 20:36   #30
Ne znam čemu uzimanje odvjetnika nakon prvog ročišta. Obrana se priprema prije.

Usput, ako izgubite, platiti ćete i trošak postupka i troškove odvjetnika druge strane. Dakle, otići nepripremljen na sud - znači imati višak novca u novčaniku, slobodan za davanje na razne strane.
Vojky is offline  
Old 04.12.2006., 23:07   #31
Quote:
Vojky kaže:
Ne znam čemu uzimanje odvjetnika nakon prvog ročišta. Obrana se priprema prije.
Na żalost ali momentalno nemamo novaca. Iz praznoga se ne może naliti
U toku nekoliko tjedana bismo możda neśto iskombinirali.

Quote:
Vojky kaže:
Usput, ako izgubite, platiti ćete i trošak postupka i troškove odvjetnika druge strane. Dakle, otići nepripremljen na sud - znači imati višak novca u novčaniku, slobodan za davanje na razne strane.
Svjestan sam toga ali ako momentalno nemamo novaca...

Ta kuća je u Zagrebu na jako dobroj lokaciji.
Możda ima neki pośteni odvjetnik iz Zagreba koji zaviruje ovdje, a bio bi spreman voditi tatin postupak za razsudnu sumu/postotak koju/i bi primio kasnije???


PS: 1 rasprava je sada 7.12.
Benny is offline  
Old 04.12.2006., 23:57   #32
Ovdje je netko postavio pitane što se događa ako je boravište tuženika nepoznato.Po zakonu je sud po Centru za socijalnu skrb dužan staviti staratelja da štiti ineres odsutne osobe.
Beskrupolozni odvjetnici to rade koriste,te se osoba na primjer proglasi iseljenom u USA,staratelj se postavlja pro forma,osobno sam to na vlastitoj koži doživjela,u sporu priznanja vlasništva po dosjelosti.U mom slučaju je taj manevar odvjetnika pošao po zlu,jer me Centar pronašao na adresi koja je i odvjetniku bila poznata.
Žalila sam se na taj postupak i sudu kod kojeg se vodio spor i odvjetničkoj komori,pa sam iz komore dobila odgovor da je to samo manji prekršaj odvjetnika.
VeronikaN is offline  
Old 05.12.2006., 00:58   #33
Quote:
VeronikaN kaže:
Beskrupolozni odvjetnici to rade koriste...
Baš zato i pitam, zbog slučajeva u koje je bila umiješana (sada čini mi se bivša) sutkinja supetarskog suda.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 05.12.2006., 09:04   #34
Ovako javno govoris informacije o nekretnini a ne znas ni sam da li mozda netko kada bude citao tvoj topic, dobije ideju da POSTANE ODVJETNIK i prevari te i uzme punomoć i bog zna sto mozda napravi sa nekretninom.

Nisu svi dobronamjerni.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje Vojky : 05.12.2006. at 10:28.
larazg is offline  
Old 05.12.2006., 09:16   #35
Quote:
VeronikaN kaže:
Ovdje je netko postavio pitane što se događa ako je boravište tuženika nepoznato.Po zakonu je sud po Centru za socijalnu skrb dužan staviti staratelja da štiti ineres odsutne osobe.
Beskrupolozni odvjetnici to rade koriste,te se osoba na primjer proglasi iseljenom u USA,staratelj se postavlja pro forma,osobno sam to na vlastitoj koži doživjela,u sporu priznanja vlasništva po dosjelosti.U mom slučaju je taj manevar odvjetnika pošao po zlu,jer me Centar pronašao na adresi koja je i odvjetniku bila poznata.
Žalila sam se na taj postupak i sudu kod kojeg se vodio spor i odvjetničkoj komori,pa sam iz komore dobila odgovor da je to samo manji prekršaj odvjetnika.
da, ako nakon obveze tuzitelja da u primjerenom roku nabavi adresu a on to ne nabavi.
I sud ne postavlja punomoćnika za poseban slucaj po sluzbenoj duznosti (jer ovo nije kazneni postupak, u parnici sve ide dispozicijama tuzitelja-tuzenika) vec sam tuzitelj.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 05.12.2006., 17:34   #36
Quote:
lara35zg kaže:
Ovako javno govoris informacije o nekretnini a ne znas ni sam da li mozda netko kada bude citao tvoj topic, dobije ideju da POSTANE ODVJETNIK i prevari te i uzme punomoć i bog zna sto mozda napravi sa nekretninom.

Nisu svi dobronamjerni.
Lara ali niti ja nisam naivan
Uvijek sve skurpulatno provjeravam

Hvala Ti ipak na upozorenju


Danas sam razgovarao sa tatom i rekao mi je da se lośe osjeća (ima prijeko 80godina i par staralaćkih tegoba) i zato imam za Vas pitanje:

Da li może poslati na sud u Zagrebu recimo telegram u kojem napiśe da iz zdravstvenih razloga ne może doći sada na raspravu i zato moli sud da je prelożi na drugi termin?

Naravno kada dodje na slijedeću raspravu (ako bude zdrav) może predoćiti dokumenat od lijećnika da nije mogao doći.

Zadnje uređivanje Benny : 05.12.2006. at 21:34.
Benny is offline  
Old 05.12.2006., 21:38   #37
Molim Vas ako mi możete odgovoriti na moje zadnje pitanje.
Svjestan sam da ja nisam Vaś jedini "problem" ali obećavam da sa ovom temom neću vas viśe uznemiravati

Da li może tata poslati na sud u Zagreb recimo telegram u kojem napiśe da iz zdravstvenih razloga ne może doći sada na raspravu i zato moli sud da je prelożi na drugi termin?
Naravno kada dodje na slijedeću raspravu (ako bude zdrav) może predoćiti dokumenat od lijećnika da nije mogao doći.
Benny is offline  
Old 06.12.2006., 00:26   #38
moze dat punomoc nekome da ga zastupa
citanova is offline  
Old 06.12.2006., 01:47   #39
Ja imam punomoć ali ne mogu doći.
Da da punomoć nekome odvjetniku u Zagrebu je sada nemoguće iz vremenskih i zdravstvenih razloga.

A da pośalje telegram kao śto sam napisao?
Benny is offline  
Old 06.12.2006., 03:02   #40
Quote:
benny kaže:
Ja imam punomoć ali ne mogu doći.
Da da punomoć nekome odvjetniku u Zagrebu je sada nemoguće iz vremenskih i zdravstvenih razloga.
Odvjetnik moze doci na raspravu i bez punomoci. Sud ce ga upozoriti da dostavi punomoc u roku od 8 dana uz prijetnju odbacivanja svih radnji i pustiti na rociste. Ako je dostavi, kao da je imao od pocetka, ako ne, kao da nije ni dosao na rociste.

Odvjetnicka punomoc ne mora biti ovjerena, samo potpisani standardni obrazac Narodnih novina.

Inace, ako je sve kako kazes, imas sanse da dobijes spor jer posjednik mora biti makar POSTEN (posjed moze jos biti zakonit i istinit, kad je za dosjelost potrebno 10 godina).

Posteni posjed je termin koji oznacava da posjednik nije znao da ta nekretnina/predmet nisu njegovi, a tvoj je znao i on je NEPOŠTEN posjednik, ali pazi: čl. 160. st. 3. Zakona o vlasnistvu kaze: "Nasljednik postaje poštenim posjednikom od trenutka otvaranja nasljedstva i u slučaju kad je ostavitelj bio nepošteni posjednik, ali ne ako je nasljednik to znao ili morao znati."
xvx1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.