Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 11:09   #241
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
cvijetiću
plz molim te pojasni što je to povremena pozicija aviona i elementi opstitotonusa kod trkcije glave
povremena pozicija aviona znači kad ju stavim na bušicu ona stoji na laktovima ali joj povremeno jedna a nekad i obje rukice odu okomito na trup znači ispruži ih kao avion krila...
a ovo sa glavicom je kad ju iz ležećeg položaja za rukice želim dignuti glavica( teška i velika,ali svejedno )zaostaje, tj. ne kontrolira ju dovoljno.znači glavica ostane zabačena i time čini lagano zaobljenje tj. to su elementi opistotonusa...

danas smo i kod Polovine
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:21   #242
Opistotonus je tonički grč, pri čemu su glava i noge zabačeni prema natrag, dok je ostali dio tijela izvijen u luk...no vidim da je cvijetić već objasnila kako to kod njih izgleda...

Cvijetić reci mi jel ti ona protestira kad je staviš da leži na stomaku?
Mislim da bi s čestim stavljanjem u taj položaj prestala stajati u poziciji avion...
Sretno danas s Polovinom i javi kako vam je protekao pregled!
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:27   #243
glede pozicije avion, moj je to počeo raditi prije nekoliko dana. do sad je uvijek obe ručice držao skrvčene i u zraku a sada jednu povremeno isruži okomito na trup. kako to sad odjednom taj novi pokret?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:28   #244
saveass - što se tiče da bi čestim stavljanjem na trbuh prestala raditi avion - moj baš je često na trbuhu i eto ga sad je to počeo raditi
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:45   #245
Eto vidiš....

Štrumfić jeste li to rekli dr?
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:56   #246
Inače, mi imamo novi problem... tome bi se u drugim okolnostima radovali al eto sada...

B se podigao prije nekoliko dana na nogice.
I baš vidim kako je sretan što je to uspio, stoji onako ponosan...ali...
Ali podiže se na prstićima i stoji na njima (kao baletan).

I sad je frka to dizanje...Trebam ga spustiti svaki put kad se digne, a to znači da stalno trebam stajat uz njega kad je na podu, u krevetiću ili u vrtiću jer on se naravno diže....To je njemu sad baza, a ja eto opet ispadam zla mater koja osim što ga mučim vježbicama sad mu nedam da gušta u novoj zanimaciji...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 11:56   #247
(a ovo je bio uduplan post)
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:08   #248
nisam rekla dr pošto nije stajao u toj poziciji - razlog je zato što prije to nije radio. vidjeti ću u srijedu u savjetovalištu? zašto bebe to rade? zbog hipertonusa?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:09   #249
svima veliki........
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:10   #250
a zašto to sa dizanjem?

ne možeš ti njega spriječit da se digne a i normalno je da počnu na prstićima
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:17   #251
baš mi je žao za b. tj drago mi je da se diže na nogice al mi je žao što je to na prstićima.
sjećam se jednom davno kad sam to vidjela kod jedne curice u vodicama kako mi je to bilo simpatično. tada nisam apsolutno ništa znala o distoniju.
b. bi trebao uz tvoju pomoć shvatiti da punim stopalima staje na podlogu?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 12:33   #252
Ma niti to - oni njemu zabranjuju i puzanje! (u Vinogradskoj, dok su nam kod Polovine rekli da je ono "ljuljuškanje" na sve četiri ok)....a o dizanju na nogice ne smijemo niti pomislit....

Makar, danas sam ga vidila kako je stao i na stopala...al zavraga sve - trebam ga odmah spustit...I tako x puta dnevno...To je zato što on po njima mora savršeno odraditi svaki od prijašnjih koraka (stajanje na laktovima dok je na stomaku, ispruženih ručica, otvorenih dlanova....a ako vide išta da nije kako treba onda se "obustavlja" poticanje novih vještina....).

(Mislim da bi prikladan podnaslov ovog topica bio "Djeca pod povečalom fizijatara")

Štrumfić vjerujem da ćeš u srijedu dobiti objašnjenje zašto vam se to sada događa. Najvjerojatnije je to sve posljedica povišenog tonusa, a kako to ispravljati pričekaj što će ti oni reći. Ja sam doduše svojevremeno negdje bila pročitala da roditelji znaju dijete držati u suprotnom položaju kad god se to događa...no najbolje će te uputiti stručnjak, a ja se nadam da će te vi to brzo srediti

Zadnje uređivanje SaveAss : 22.10.2007. at 14:23.
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 13:01   #253
ma jebemu miša, stvarno sam se malkoc zabrinula - eto ti vidiš da sve treba po ps-u (ne po PS). da li B radi to četveronoške sa otvorenim dlanovima? mi to sad kao vježbamo
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 13:08   #254
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
da li B radi to četveronoške sa otvorenim dlanovima?
Da kad nema fizijatra kraj njega

Morat ćemo ga snimat doma kad to radi jer inače nam ništa ne vjeruju...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 13:54   #255
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
glede pozicije avion, moj je to počeo raditi prije nekoliko dana. do sad je uvijek obe ručice držao skrvčene i u zraku a sada jednu povremeno isruži okomito na trup. kako to sad odjednom taj novi pokret?
to obavezno reci fizioterapeutu jer sve sto se dogadje naknadno je patoloski i treba ti ili promjenit vjezbice ili dodat neke nove kako bi se to prestalo desavat...

btw: koliko cesto vjezbate ukupno dnevno?

Cvijetic - ajde obavezno javi sta ti je rekla Polovina
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:14   #256
ja sam u početku vježbala stalno kad je on bio budan. sad sam malo smanjila jer mi vježbamo sad sjed a nekako mi je glupo ga forsirati ga s tim jer je tek napunio peti mjesec. ponovimo nekoliko puta dnevno seriju svih vježbi cca 1,5 vremena.
daj wedding reci kako vam je bilo u vinogradskoj?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:26   #257
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
btw: koliko cesto vjezbate ukupno dnevno?
cca 3 sata.
I to imamo 3 serije vježbica koje smo dobili kod Polovine, a ove iz vinogradske radimo dio tijekom presvlačenja dok je na prematalici i dio kad stignem - tijekom igranja, maženja, cicanja...
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:28   #258
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
ja sam u početku vježbala stalno kad je on bio budan. sad sam malo smanjila jer mi vježbamo sad sjed a nekako mi je glupo ga forsirati ga s tim jer je tek napunio peti mjesec. ponovimo nekoliko puta dnevno seriju svih vježbi cca 1,5 vremena.
daj wedding reci kako vam je bilo u vinogradskoj?
nismo jos bili i idemo tek 29.10 jer su uzasne guzve ..sve cu napisat jer i mene full zanima sta ce reci.
Bilo smo na kontrolnom pregledu na Goljaku i fizijatrica je odusevljena , kaze da je sve super i da sve radi primjereno za svoju dob, dok nas je zadnji puta popljuvala do dna...istina je da ima vidljivih poboljsanja ali je i ona u banani totalnoj

Dat ti se beba jos uvijek izvija?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:33   #259
on povremeno odigne trup tj guzu, dosta rijetko, ali se to ipak događa
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:37   #260
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
cca 3 sata.
I to imamo 3 serije vježbica koje smo dobili kod Polovine, a ove iz vinogradske radimo dio tijekom presvlačenja dok je na prematalici i dio kad stignem - tijekom igranja, maženja, cicanja...
i mi smo na cca 3 sata

Treba samo vjezbati vjezbati i vjezbati

Strumpfeta - adje super, sto rijedje to bolje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.