Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2006., 20:48   #61
Quote:
jimmy jazz kaže:
pa koja na duhovnosti. meni moresh reci, ja ih sve znam.
Nemoj me krivo shvatiti, dugo nisam bio u Hrv, malo teže formuliram riječi dok čitam... O čemu govoriš?
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:01   #62
pa cure s kojima se oces najti na kavi.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:04   #63
Quote:
jimmy jazz kaže:
pa cure s kojima se oces najti na kavi.
Ma ima njih ko u priči...
Mislio sam na nas sa foruma da maro "pročakulamo" o tome o čemu pišemo...
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:13   #64
mozhe.
ali bez kvocki
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:15   #65
Bilo bi lijepo. Po tebi, od svih koristitelja ovog foruma, ima tko s kim se može popiti kava...?
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:22   #66
mrQ!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:27   #67
zatim Kalista bi se sigurno stela, trebaju joj ocito instrukcije iz talijanskog
za ostale ne znam.
ti prorekni!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:33   #68
MrQ je OK, imali smo i PM, vrlo je vrijedan znanja. A za Kalistu ne bih znao... no poštujem svakoga.
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:37   #69
ja bio kod jednog koji prorice iz karti i kave.
nisam mogo vjerovat kad je promjeso karte i poceo o meni govorit,nevjerojatno sto je sve znao.
a nagovorili me da idem kod njega,i sve pogodi,nevjerojatno!
Poslije sam cuo da covjek pjeva u crkvenom zboru,znaci nije neki varalica a i mozes k njemu kad hoces,samo kosta.
Njemu je to navodno doslo samo od sebe,ta spoznaja i moc da vidi u kartama i kavi,tako pricaju ljudi koji ga znaju.
u zagrebu je pa ak hoces dam ti broj telefona...
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:39   #70
Quote:
blog kaže:
ja bio kod jednog koji prorice iz karti i kave.
nisam mogo vjerovat kad je promjeso karte i poceo o meni govorit,nevjerojatno sto je sve znao.
a nagovorili me da idem kod njega,i sve pogodi,nevjerojatno!
Poslije sam cuo da covjek pjeva u crkvenom zboru,znaci nije neki varalica a i mozes k njemu kad hoces,samo kosta.
Njemu je to navodno doslo samo od sebe,ta spoznaja i moc da vidi u kartama i kavi,tako pricaju ljudi koji ga znaju.
u zagrebu je pa ak hoces dam ti broj telefona...
Nije potrebno, ionako nisam često u Zg. Koliko košta čitanje?
Kako se zove, ako nije tajna?
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:44   #71
Radonijic Bosko-200kuna.
__________________
Problem s nasim vremenima je taj da budućnost više nije što je nekad bila.
Paul Valery
blog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2006., 21:50   #72
Quote:
blog kaže:
Radonijic Bosko-200kuna.
Ne bih ga znao. Za one koji naplaćuju to nije puno. Sredina. Inače kvalitetno i iscrpno čitanje dođe najmanje 50 €. Još je jeftin...
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 19:09   #73
Quote:
Ezoterik kaže:
Zar nitko ne voli ovdje djeliti iskustva s drugima??
Ja volim pitati.

Ako ti meni proreknes da ce se nesto dogoditi i to se dogodi, sto to znaci?
Je li se dogodilo zato jer sam ja to od tebe cula i time sama utjecala da se dogodi, ili bi se dogodilo i da nisam cula jer je buducnost vec unaprijed i definitvno takva odredjena?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 19:22   #74
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ja volim pitati.

Ako ti meni proreknes da ce se nesto dogoditi i to se dogodi, sto to znaci?
Je li se dogodilo zato jer sam ja to od tebe cula i time sama utjecala da se dogodi, ili bi se dogodilo i da nisam cula jer je buducnost vec unaprijed i definitvno takva odredjena?

To govori da sam pogodio.
Ne treba značiti da si ti utjecala. Promisli, kolikima se kaže nešto "nemoguće", što je teško ostvarivo, zaboravi se na to i na kraju se obistini.
Za to da li je budućnost predodređena i definitivna postoji više odgovora, mnogo tezi. Svatko se drži svoje i to je to.
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 19:34   #75
Quote:
Ezoterik kaže:
Ne treba značiti da si ti utjecala. Promisli, kolikima se kaže nešto "nemoguće", što je teško ostvarivo
Ja sam jednom "trazila Boga" nesto nemoguce. Dogodilo se u roku par sati.
Pa kad se vec dogodilo, trazila sam jos jednom koju godinu kasnije nesto drugo i dogodila se "nemoguca" stvar da se moje ime samovoljno prosece s jednog mjesta na drugo, s liste koja je vec bila napisana, koju je osoba procitala, cijelo vrijeme drzala u ruci, nista korigirala...samo 5 minuta kasnije (u kojima sam je imala na oku) ponovo procitala tu istu listu. Ona nije primijetila da ime nije gdje je bilo prije. Ja jesam jer se pomaknulo kamo sam "trazila". Prvobitno je bilo na drugom mjestu.

Imas ideju kako se to moglo dogoditi?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 19:38   #76
Quote:
Gospon Pes kaže:
Ja sam jednom "trazila Boga" nesto nemoguce. Dogodilo se u roku par sati.
Pa kad se vec dogodilo, trazila sam jos jednom koju godinu kasnije nesto drugo i dogodila se "nemoguca" stvar da se moje ime samovoljno prosece s jednog mjesta na drugo, s liste koja je vec bila napisana, koju je osoba procitala, cijelo vrijeme drzala u ruci, nista korigirala...samo 5 minuta kasnije (u kojima sam je imala na oku) ponovo procitala tu istu listu. Ona nije primijetila da ime nije gdje je bilo prije. Ja jesam jer se pomaknulo kamo sam "trazila". Prvobitno je bilo na drugom mjestu.

Imas ideju kako se to moglo dogoditi?
Zamoliti ću te jedno: pošto ja ne znam slagati najbolje rečenice u glavi kad čitam (nisam često u Hr), pošalji mi detaljno to na PM, ali malo jednostavnije. Jer nisam razumio kako treba, a zvuči interesantno. Ajde, molim te.
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 19:55   #77
Moje ne treba na PM, a ako ti zelis nesto reci sto samo ja trebam procitati, ne i ostali, poslji ti PM.
Radilo se o poslu. Javilo nas se jako puno vise i sad svi vani cekamo da odluce koga ce primiti.
Izadje zena s listom i procita moje ime medju prva tri. Ukupno nas je na listi bilo 20.
Kad je sva imena procitala, rekla je da procitani udju u prostoriju iz koje je ona izasla. Stajala je na vratima s tom listom i cekala da svi udjemo.
Onda je rekla da cemo raditi u dva odjela i to prvih 10 s liste u odjelu A, drugih 10 u odjelu B. Ja sam, kao treca po redu, bila naravno medju prvih 10, ali onako u sebi sam zaurlala da necu tamo, hocu u odjel B.
Zena je rekla jos par stvari i nakon toga kaze da ce ponovo procitati imena, da tocno zapamtimo kamo tko ide.
Cita ponovo, ali ja na toj listi nisam vise medju prvih tri, nego negdje pri kraju - dakle odjel B koji sam i htjela.

Eto, to je otprilike to.

Dugo godina to nikom nisam pricala jer ne zvuci bas kao da je moguce, pa me bilo strah da ce mi reci da fantaziram.
U medjuvremenu tih briga nemam, pa sam evo napisala.

Evo, nadam se da je sad jasnije. Imas neko objasnjenje?

Jos nesto. Moje konkretno "trazenje" se odnosilo na sam posao. Poruceno mi je od strane direkcije da ne moram ni probati, necu posao dobiti, ali ja sam "trazila Boga" da ga ipak dobijem i svejedno isla probati.
Stvar s listom je bila dodatak na licu mjesta tom mom "trazenju", kad je zena rekla kako nas misle podijeliti.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 20:09   #78
Hiterijanovija. Ovo što s opisala zvuči kao fenomen koji je prisutan, a ne govori se o tome. Mislim da nisi jedina ovdje kome se to dogodilo. Samo što je to tebi zakupilo pažnju. Prvi je put to zabilježeno u Kini za vrijeme ne znam kojeg narodnog ustanka kada su osuđenici na robiju i sl. bili stavljani u jednu grupu, ali poslije "misteriono" u drugu jer se otkrila greška u pismu.
Nakon toga se bilježi za vrijeme Francuske revolucije, a najzad u 2. svjetskom ratu. Mnogi su bilo odvojeni i prestrojavani, a kad su pregledavali ponovno "crne liste" nekim su čudom osobe koje su bile u drugom "redu" trebale biti u prvom sa onima prema kojima su gajili drugačiju emotivnost, tj. dublju.(iako ja mislim da su svi htjeli biti sa svojim dragima, ali to je tako opisano)
O toj pojavi ne znam mnogo, osim ovoga što sam napisao. Ali me čudi kako je to moguće sa "poslom".
Može biti da to nije to što govorim i da je posrijedi bila greška. Možda je osoba koja je čitala jednostavno nešto zeznula, možda je bio tamo netko od njezinih koji je htio biti u grupi A, a tebe je prebacila u B......
To je to koliko ti mogu biti od pomoći.
Ezoterik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 20:22   #79
Quote:
Ezoterik kaže:
Može biti da to nije to što govorim i da je posrijedi bila greška. Možda je osoba koja je čitala jednostavno nešto zeznula, možda je bio tamo netko od njezinih koji je htio biti u grupi A, a tebe je prebacila u B.....
Je li ona koga od nas 20 poznavala, ne znam, ali lista je bila napisana prije nego je izasla iz prostorije i odluceno je prije da ce prvih 10 na jednu, drugih 10 na drugu stranu, pa ako je koga imala od svojih, stavila bi ga odmah na pravo mjesto, jos prije nego izadje nama objaviti.
Ona je samo bila ta koja je nas o tome informirala tko je uopce primljen i tko ce gdje raditi. Cijelo vrijeme je listu drzala u ruci, ni sa kime nije razgovarala, nista na listi nije pisala.
Ostali iz direkcije su sjedili sa strane, ona je bila na sred prostorije da je svi vidimo i cujemo...
Ne bi to ni meni upalo u oci (i usi) da nisam, usljed "cudnog nacina trazenja posla", s najvecom paznjom gledala i slusala sto se dogadja oko mene.

Sve si mogu objasniti sto se tu stvarno dogodilo i kako sam dobila posao, iako mi je receno da necu od ljudi koji su o tome imali odluciti, ali ne mogu si objasniti tu prokletu listu i pomicanje imena nakon sto sam cula da je tamo gdje ja necu da bude...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2006., 22:22   #80
Quote:
jimmy jazz kaže:
zatim Kalista bi se sigurno stela, trebaju joj ocito instrukcije iz talijanskog
za ostale ne znam.
ti prorekni!
Jimmy, u svoje ime govori, moliću lijepo.

A što se tiče teme, meni je najbliže "gledanje" u grah, a i dlan mi nije posve stran iako je to sve sada, onako više iz zabave. Naučila sam lekciju jednom prigodom i od tad izbjegavam govoriti sve što osjetim i vidim.
Kalista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.