Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2007., 19:16   #1
Blizanci i razvoj

ovako,
poznanica je trudna s blizancima.
lijecnik je utvrdio da je u sestom tjednu i rekao joj je da se sad trenutno jedno razvija manje od drugog,

sto to znaci??

nju je lijecnik utjesio i rekao da se moze sve promjenit,
ja nisam htjela pred njom nesto ispitivat ali sam se zabrinula,

sto to znaci?
ima li netko takva iskustva?
znaci li to da jedna beba nece prezivjet i kako je to moguce?

e da, sad sam se sjetila, rekao joj je i kao da kao moze samo nestati jedan plod
?
sto to znaci? gdje nestat...

hvala

Zadnje uređivanje Zmijica : 06.03.2007. at 20:35.
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 19:21   #2
Nisam ni ja nikakav ekspert, no koliko znam to se zna često dogaditi kod takvih trudnoća - jedan plod se jednostavno ne razvija dovoljno dobro, a drugi da. Pretpostavljam da će do kraja 12. tjedna (vrijeme kad završava organogeneza) znati na čemu je.
Nadam se će ti frendica ipak držati blizance u naručju
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 19:25   #3
a trudnoca se moze tako nastavit?
kako je to moguce, sto se dogodi?
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 20:09   #4
Da li je zatrudnila umjetnom oplodnjom ili prirodno?
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 20:14   #5
prirodno
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 20:17   #6
Ne znam.... baš ću pogledat u jednu knjigu ... sad to i mene zanima
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 01:08   #7
Quote:
judita kaže: Pogledaj post
a trudnoca se moze tako nastavit?
kako je to moguce, sto se dogodi?
Dogodilo se meni..
Kasno su se poceli odvajati, pa se jedan razvijao slabije. Doktori se me upozorili da je jako vjerovatno da ce doci do spontanog.. i na kraju spontani u 10 tjednu!
Doktori su tada rekli da budem sretna sto je tako, bila sam previse jadna da bi mogla govoriti pa nisam nikad pitala zbog cega je to tako bilo i zasto je bolje...
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 08:16   #8
zna se dogodit da se jedan plod prestane razvijat a da se drugi rodi normalno.....

~~~~~~~~~ da sve bude u redu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 08:17   #9
o joj

kako kasno se poceli odvajat?
nisam cula da je to rekla

a jesu li tebi govorili da moze jedan nestati?
jesi imala poslije jos trudnoca?

ova zena je starija, preko 40
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 10:16   #10
Nemam iskustva s blizancima,ali znam da je uobičajeno da se jedan blizanček razvija brže i bude veći od drugog.
Ako sve bude ok,jedan bude veći od drugog i sve
Zna i završiti smrću jednog blizanca jer mu jači uzima svu hranu,ali je rijetko.
Reci svojoj prijateljici da su doktori došli do saznanja da se blizanci već u majčinoj utrobi znaju poljubiti.Možda ju to malo oraspoloži!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 10:48   #11
gledala sam neki dan na National Geograf. (tv) ...
bio je prekrasan filmić o razvoju beba, od začetka ...
kažu da se većina trudnoća ( to dosta veliki postotak) započne kao blizanačka trudnoća.. niti znanost nije našla odgovor zašto taj drugi ne preživi... kažu da se normalno razvija do cca 3 mjeseca i onda se ta ovojnica u kojoj se beba razvija samo, nazovimo to tako, posuši i nestane ...

i kod mene je bio takav slučaj ....
naime tek na porodu, kad mi je sestra pucala vodenjak (nije sam htio puknuti) je svojoj kolegici rekla nešto u stilu: gle to su trebali biti blizanci ...
mislim da vam ne pričam kako sam se osjećala, onako raskerebečena, u bolovima i još taj podatak...pa, kako, pa zašto, pa nitko mi to nije rekao, pa jeste sigurni, pa u čemu sam pogriješila... a ona mi je onako, pa to se dešava i to je normalno (???) ... još dan danas se pitam što se dogodilo, no očito niti znanost ne nalazi odgovor

ono što je mene mučilo i muči je da mi niti jedan dr. nije niti dao naslutiti da nosim blizance, već mi je to sestra na porodu rekla ....

baš i nisam napisala neki utješan post, no još uvijek ( nakon 8 godina) razmišljam o tome, pogotovo sada kada sam gledala taj dokumentarac na National Geogr.... shvatiš da je to kao "normalno" no ipak ....
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 13:08   #12
Quote:
judita kaže: Pogledaj post
o joj

kako kasno se poceli odvajat?
nisam cula da je to rekla

a jesu li tebi govorili da moze jedan nestati?
jesi imala poslije jos trudnoca?

ova zena je starija, preko 40
Pa neznam tocno, mislim da se do odredenog tjedna mora podjeliti jajna stanica na dva dijela, a moji su se jos drzali cvrsto (mislim da je bio 8 tjedan).
Onda su se podjelili pa je taj jedan bio manji da bi na kraju bio bez funkcije, na ultrazvuku se vidjelo da jedan pulsira, a drugi je bio skroz crn. Govorli su mi da je moguce da taj bez funkcije skroz nestane i da se trudnoca jednoga normalno razvije i s bebacom bude sve u redu. Isto tako zbog toga bez funkcije moze doci do krvarenja ili spontanog, kao sto se meni i desilo.
Ono, ja sam to prihvatila na jedini moguci prihvatljivi nacin, a to je da postoji nekakva prirodna selekcija i da je Bog tako htio.
Dvije godine poslje sam rodila moju Princezu i sve je u najbolje redu
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 03:06   #13
nemoj se opterecivati previse ja kako znam u slucajima kod blizanaca uvijek jedna beba napreduje bolje od one druge. poslat cu ti ja prijateljicu experticu o blizancima, pa nek ti malo napise ona puno bolje zna
xdanijelax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 16:17   #14
hvala svima na odgovorima, za sad je jos sve u redu
ako se sjetim napisat cu sto se na kraju dogodilo
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 21:45   #15
~~~~~~~~~~ da sve i dalje ostane kako treba
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 16:58   #16
e ljudi, grozno
zena je prokrvarila danas ujutro i odveli smo ju kod njenog lijecnika koji ju je pregledao i zakljucio da joj treba abortus!

ok, ovako je, vidjela sam slike sa ultrazvuka. dva ploda u dvije vrecice, jedan plod je na tri pregleda bio iste velicine, to je onaj koji nije napredovao.
a drugi plod je napredovao sva tri puta, ali lijecnik nije mogao vidjeti odjek.

ona inace pije i hormone za odrzavanje trudnoce.

i sad, zena je u groznom stanju bila, ja sam ju smirivala i posto je lijecnik trazio da mu javi do pet kad ce doci za abortus, ja sam smatrala da se treba prvo odmorit od soka i pricat sa svojim suprugom pa onda da mu jave.
ona je pitala da li je to hitno hitno a lijecnik je rekao da nije ali posto je ona starija i eto to se dogodilo da se boji da se nesto ne iskomplicira te da je bolje da ona to sto prije napravi.

bila sam tamo s njom nekoliko sati. suprug kad joj je dosao uplasio se da se njoj nesto ne dogodi i odmah tad odlucio da ce javit lijecniku da odu danas u pet.

ok, mozda je ovo pristrasno sto cu sad napisat, ali ja smatram da se nju trebalo pustit da i ona nesto odluci. znam da postoji opasnost od komplikacija, ali isto tako i kod drugih.
ako je trebalo da bude pobacaj, zasto ju jednostavno ne zadrze u bolnici na promatranju.
zasto zurit s pobacajem i to taj isti dan da se odluci kad je saznala?

ne znam, evo recite mi da li pretjerum, a moguce da da, jer sam pristrasna kad nisam lijecnik i ona mi je draga



molila bi moderatore ako bi htjeli u naslovu dodat rijec -hitno, ako ima netko tko je imao slican slucaj ili netko tko se razumije da pogleda

hvala
judita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:33   #17
bojim se da ti ovdje nece nitko znat reci, a mozda je vec i kasno
ja bih je da je moja prijateljica nagovarala da trazi jos jedno misljenje, i jos jedan ultrazvuk. jedan dan visemanje.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:45   #18
slažem se sa Zmijicom..sve mi ovo nekako čudno...nek traži i drugo mišljenje...

~~~~~~~~~~~~~
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 20:59   #19
Bas mi je zao

Vjerovatno je za AB iz razloga sto je (najvjerovatnije)vidio da se trudnoca nece moci odrzati, pa bolje AB nego kakva komplikacija.
Neznam, ja bi jos trazila drugo misljenje.
Blizanacke trudnoce su rizik same po sebi, bez obzira na godine i komplikacije. Meni su bili rekli da ih sa komplikacijama samo 20% uspije.
Ako mora neka to ucini, budi joj potpora, saslusaj ju,.... nek se isplace...
Meni je to uzasno palo, danima nisam govorila s nikim i mrzila doslovno sve. Trazila krivca kojeg zapravo nema. Na kraju sam to prihvatila na jedini moguci nacin, no tek kad sam rodila princezu ta bol se stisala skroz. Sad samo ponekad se vrati kad procitam ovako nesto ili vidim blizance
Svako joj dobro i nek trci po jos jedno misljenje ako nije kasno
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 21:19   #20
Nisam imala blizanačku trudnoću, ali i ja sam morala na kiretažu zbog nerazvijanja ploda. Moja dr mi je odma dala uputnicu za bolnicu (bio je petak) i rekla da odem u pon. jer to neće raditi preko vikenda?! Ja sam u pon. otišla po drugo mišljenje. Bilo je isto kao i prvo. Ali u bolnicu sam otišla tek u četvrtak. Večer prije sam počela krvariti, ali nije bilo ništa ozbiljno. Odma me to jutro obradili i sutra išla kući. Mislim da je trebala pričekati i otići sutra po drugo mišljenje. Zato i postoji jer nisu dr popili svu pamet svijeta pa da sve znaju.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.