Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2004., 13:31   #21
Quote:
Baphomet kaže:
Recimo to ovako, utjecaj magije nije usmjeren samo prema budućnosti već utječe i na prošlost. Tj. da ja nisam napravio taj priziv onda se taj događaj ne bi niti desio u prošlosti...nda, malo zbunjujuće.
Meni se ponekad događa da napravim neku (naizgled sporednu)stvar bez ikakvog shvatljivog motiva, a zatim u budućnosti shvatim da je taj potez značajno utjecao na moj život...

Prije petnaestak godina kupila sam knjigu koja mi uopće nije trebala. Detalj koji me privukao je bio krajnje bizaran - boja korica.
Malo sam je prelistala i nije me privukao sadržaj. Gurnula sam je među ostale knjige na polici.

A sinoć sam je ponovno uočila i sa zanimanjem ustanovila da je to Transcendentalna magija Elifasa Levija.

Sad mi stvar izgleda sasvim drugačije.
Idem malo čitati, možda nisam uzalud kupovala knjigu. Mislim, možda i ja jednom napravim priziv koji će mi šapnuti da kupim tu knjigu.

Je li to taj princip?
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 13:56   #22
Quote:
grizli kaže:
To konačno si shvatio, ma nemoj se uvrijediti, tj. konaćno si to napisao na forumu

Sve te rituale i ritualčiće možeš paciti u vodu , i yoge i yogice i asane i asanice, ako te ne vode do krajnjeg cilja....

No , ne kazem da ritualcici i razlicite yoga vjezbe nisu korisne, jesu, ali treba naći najbolje stvari za krajnji cilj, a yoga, takodjer ima te stvari, ali nisu sve za krajnji cilj.....

A sumnjam da se kundalini vjezbama moze doci do tog cilja.....

Ajde reci mi nekoga, tj . spomeni koji je koristio kundalini vjezbe i dosao do krajnjeg cilja, svi se nesto hvale naokolo da su prosvjetljani ,ali ...
ma daj ne muljaj. problem je da nisi shvatio kundalini vjezbe. ti bi dizao kundalini? ajde malo pranayame pa cemo sad to napravit..
a nemres sjediti u meditacijskom polozaju jedan sat bez prekida? il napravit par intermediate asana? i ostat u njima bez drhtanja po 1 sat? od tog nece biti nikakvog kundalinija niti druge koristi, jer ti fali baza, koju nisi spoznao, razumio, a kamoli na kraju - svladao. a kaj sem navel je samo 1% od baze. tak da ne cudi da nemas pojma o cemu trabunjas. asane se ne rade radi asana, nit radi fizicke snage. asane su lijep pokazatelj tokova nashe individualne Prane.
Yoga i Kundalini Tantra je osmerostruki put - pu koji pretpostavlja "Ashtangu", a dizanje Kundalinija dolazi tek na kraju. to ti pishe u svakoj pocetnickoj broshuri za yogu. i kaj ti sad nije jasno? kaj bi ti htio poceti na kraju, na 8. djelu? a lepo ti pishe, ne, moras poceti recimo s ahimsom, i asanom, jer ostalo nema smisla. ti bi poceo na vrhu piramide, a nisi napravio temelje? cestitam!
rijetki su oni koji ne moraju to poceti, valjda npr. Sai Baba. al kod njega se Kundalini dignuo rodjenjem.
ak pushis, pijesh alkohol, jedes meso kad ti se da, ne pazis na secer, imas blagu trbushinu, nemas kondiciju, nemres pretrcati najmanje 10 kilometri, ili slicno nekaj, il ne osjecas Pranu tamo gdje je ima - zaboravi Kundalini. prvo naajmanje godinu-dve asana i dijete i sveg ostalog kaj pishe u svakoj yoga broshuri. a onda cemo teoretizirati o velikoj Zmiji, ili Ptici, Kundaliniju.

i nisam primjetio jos nikog da se fali okolo da je prosvjetljen. de ti to zivish?
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 14:03   #23
Quote:
Gospon Pes kaže:
Pa tko mi je kriv da sam slabo obdarena talentom za matematiku?
Ali ako imaš volju, ja ću ti rado pokazati put...
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 14:03   #24
i pazi, ja neznam kolko je tebi godina, da josh neznash, al oni koji su digli kundalini nece se faliti. nece imat potrebe to reci.

to ces ti morat sam osjetiti, ako ikad dojdesh u kontakt s takvima.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 14:16   #25
Quote:
VelmaX kaže:
Ali ako imaš volju, ja ću ti rado pokazati put...
Mrzim gurue! :2up:
(Ali s tobom bih se jos i mogla pomiriti... )

To bi ti izgledalo kao da jednonogog ucis planinariti.
Nije nemoguce. Uz jaku volju i puno vremena i truda stici ce do vrha.
No to je ipak krivi sport za njega, ne mislis li?
Moj ego ipak nije toliki.
Ako sam na nekom podrucju jednonoga, vjerojatno sam to s razlogom i umjesto da trosim vrijeme i energiju da se pentram putem za koji nemam predispozicije, radije cu pogledati za koje puteve ih imam i krenuti tima...
Svakom njegovo, rekla bih.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 14:19   #26
Quote:
Gospon Pes kaže:
I sad bih je ja trebala napasti da to ne moze biti tocno jer se nije naradila ko ja?
Brkaš stvari i pojmove.

Pitaj je koliko joj je godina trebalo učenja prije toga da bi sada tako "lako" došla do rezultata.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 14:22   #27
Quote:
VelmaX kaže:
Sad mi stvar izgleda sasvim drugačije.
Idem malo čitati, možda nisam uzalud kupovala knjigu. Mislim, možda i ja jednom napravim priziv koji će mi šapnuti da kupim tu knjigu.

Je li to taj princip?
Pa tako nešto
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 14:24   #28
Bafi

Sama nek ti veli, vidim da se mota ovuda.
I nije rijec o tome da ona nije radila nista, rijec je o tome da je radila jako malo u odnosu npr. na mene, a postigla daleko vece rezultate.
Zato jer kvaka nije prvenstveno u radu kao sto to ti tvrdis.

I nitko mi nece reci sto je "konacni cilj".
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 15:06   #29
Re: Bafi

Quote:
Gospon Pes kaže:
Sama nek ti veli, vidim da se mota ovuda.
I nije rijec o tome da ona nije radila nista, rijec je o tome da je radila jako malo u odnosu npr. na mene, a postigla daleko vece rezultate.
Zato jer kvaka nije prvenstveno u radu kao sto to ti tvrdis.

I nitko mi nece reci sto je "konacni cilj".
Ma motam se svuda. Evo me natrag iz dućana.

Naravno, slažem se s tobom; kad imaš za nešto dara onda ti je puno lakše napredovati u tome, a to ne znači da odmah sve imaš u malom prstu.

I mene zanima koji je konačni cilj.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 15:13   #30
Re: Bafi

Quote:
Gospon Pes kaže:
I nije rijec o tome da ona nije radila nista, rijec je o tome da je radila jako malo u odnosu npr. na mene, a postigla daleko vece rezultate.
Pa nismo svi isti, kao što nam flafići pokušavaju prodati, nekome treba manje rada nego drugome, ali u svakom slučaju raditi se mora.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 17:14   #31
Evo, npr. ja stalno radim, a nitko mi ne prizna.

Sto je "konacni cilj"?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 21:14   #32
Quote:
Gospon Pes kaže:
Evo, npr. ja stalno radim, a nitko mi ne prizna.

Sto je "konacni cilj"?

1) da si ti ozbiljan aspirant to ne bi pitala druge ljude NEGO SEBE SAMU!
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 22:17   #33
Quote:
parsifal kaže:
1) da si ti ozbiljan aspirant to ne bi pitala druge ljude NEGO SEBE SAMU!
Ozbiljan aspirant!

Ozbiljan.

Oz...

Veliki čarobnjak... varalica.....

Ups, pardonček, misli mi malo odlutaše... ispričavam se.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 22:27   #34
Quote:
VelmaX kaže:
Ozbiljan aspirant!

Ozbiljan.

Oz...

Veliki čarobnjak... varalica.....

Ups, pardonček, misli mi malo odlutaše... ispričavam se.
ma mislim da nisi shvatila sto sam joj htio reci

rekao sam joj da je neozbiljno pitati nekog drugog koji je moj najvazniji cilj u zivotu

kao sto je neozbiljno npr pitati drugog - koga ja trebam voljeti
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 22:45   #35
Bafi, upravo vidim da sam krivo napisala.
Nije bio konacni, vec krajnji cilj.
Koji je to?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 22:48   #36
Quote:
Gospon Pes kaže:
Bafi, upravo vidim da sam krivo napisala.
Nije bio konacni, vec krajnji cilj.
Koji je to?
Trenutno sam na putu...kada stignem javim ti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 22:49   #37
Quote:
parsifal kaže:
ma mislim da nisi shvatila sto sam joj htio reci

rekao sam joj da je neozbiljno pitati nekog drugog koji je moj najvazniji cilj u zivotu

kao sto je neozbiljno npr pitati drugog - koga ja trebam voljeti
Pa zar sam ostavila dojam takve glupače na ovom forumu?

Ti se rugaš ljudima koji (pre)ozbiljno shvaćaju svakodnevni život.

Ja se rugam tebi jer preozbiljno shvaćaš sebe i svoju "misiju".

Pitanje je zašto bi Pesica ili bilo tko drugi trebala biti ili trebala željeti biti ozbiljan aspirant? Tvoj odgovor bio je, naime, tako sročen da izgleda kao predbacivanje.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 22:56   #38
Quote:
Baphomet kaže:
Trenutno sam na putu...kada stignem javim ti.
Opa, Bafi! Mislis li ovo doslovno?
Jer to bi znacilo da krajnji cilj NISI isplanirao.
A to mi ne lici na tebe...
Ti ne kreces na put bez dobro opremljenog broda, kompasa, klope, karte...i prvenstveno - cilja prema kojem uopce ides.
Barem tako si uvijek tvrdio.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 23:15   #39
Quote:
VelmaX kaže:

Pitanje je zašto bi Pesica ili bilo tko drugi trebala biti ili trebala željeti biti ozbiljan aspirant?
sto bi ona trebala to samo ona odlucuje!

ali ti vjesto izbjegavas ono sto je bit mog upisa.

tj. neozbiljno je druge pitati sto je nas najvazniji(krajnji) cilj kao sto je neozbiljno pitati druge koga ja to trebam voljeti.

eto

VOILA !

rekao bi jedan klasik!
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 07:54   #40
Quote:
Gospon Pes kaže:
Opa, Bafi! Mislis li ovo doslovno?
Pošto se ja uvijek volim igrati riječima mislim i doslovno (danas idem do Zg) i simbolično.

Quote:
Gospon Pes kaže:
Ti ne kreces na put bez dobro opremljenog broda, kompasa, klope, karte...i prvenstveno - cilja prema kojem uopce ides.
Barem tako si uvijek tvrdio.
Pa uvijek se pripremim za put, to je normalno. I uglavnom vidim cilj, ali sve dok ne dođeš do cilja možeš samo pretpostavljati šta te čeka.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.