Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2009., 12:47   #1
Zašto starimo

Za početak evo jedan link koji me potaknuo da otvorim ovu temu

http://www.net.hr/webcafe/page/2009/...06.html?pos=n2



Doista, zašto ljudi stare, tj. ne samo ljudi već i životinje i biljke. Objašnjenje je da je to prirodna pojava, proces koji se jednostavno mora dogoditi i koji je neizbježan, no kao što znamo za sve mora postojati uzrok. Dokazano je da se u pojedinim uvjetima stari sporije nego inače, a u određenima brže što daje zaključiti da starenje nije unaprijed definirano, tj. brzina starenja. Je li starenje nekakva bolest ili smo jednostavno takoprogramirani da bismo mogli jednog dana umrijei i napraviti mjesto drugome, tj. da ne stvaramo veliku gužvu na planeti?

Probajmo na renutak zamisliti da se starenje zaustavi, kako bi izgledao svije oko nas? Prvo je da bi svijet bio prenapučen, ne samo ljudima nego i životinjama, dalje kad bi se rodilisvi biostali bebe, a i pitanje je bismo li se uopće rodili jer se postavlja pitanje kada počinje starenje, a po meni počinje već u začeću, dakle kad bi se zaustavilo starenje nebi bilo više ni novorođenčadi onda.

Doduše ja bi volio da se sad zaustavi starenje, naime u najboljim sam godinama, 24
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 14:51   #2
Bio je prije par godina dokumentarac o ljudskom tijelu, od toga jedna epizoda o starenju. Usporedili su starenje stanica sa presnimavanejm kaseta. Kad prvo presnimiš original na kopiji se jave neke smetnje, šumovi i slično. Zatim presnimiš tu kopiju, pa kopiju kopije itd. Uglavnom, svaki put dobiješ sve goru kopiju sve dok sadržaj kasete nebude neprepoznatljiv, kao i mi s godinama (osim Cher)
__________________
The total intelligence on the planet is a constant; the population is growing
gretel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 09:58   #3
Arrow DNK

Ja sam negdje cuo ili procitao da je fol u DNK odnosno u njihovom dnu, navodno to dno odredjuje koliko se puta taj DNK moze dijeliti stim da svaki put bude i neka mala greska (kopiranje kopije sto rece kolega) i onda kao staris! Navodno koza kao organ se 100% zamjeni nakon 3 godine ali zbog tih gresaka je sve vise bora !
Oako ugrubo gledano meni se cini da je se skupa napisano kao neki PROGRAM
sa LIMITOM e sad namjerno ili slucajno to bi e bila druga tema!
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 10:26   #4
Quote:
gretel kaže: Pogledaj post
Kad prvo presnimiš original na kopiji se jave neke smetnje, šumovi i slično.
To se danas moze fino digitalizirati i obrati.
Isto tako mislim da ce se u buducnosti naci neki "hacker",koji ce uspjeti da crackira taj program,ili DNA,ili sto je vec uzrok starenju.
Tako budu i ljudi "digitalizirani" u buducnosti.
nixon69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 11:49   #5
Arrow Hej al vidi sad ovo!

Gore sam se dotakao kože kao najvećeg organa; e pazi sad, igrom slučaja opečeš se i ostane ti ožiljak, istina on vremenom "blijedi" ali ostane! znači i za ta oštećena mjesta postoji "baza opodataka" da trebaju biti oštećena ! A sad najzanimljivije, ako povrjediš kožu na vrhovima prstiju "opravka ide bez greške" i za vrlo kratko vrjeme imaš u dlaku "isti" otisak ! Znači ovamo (guzica, stomak, noga, LICE) dozvoljava fleke od ožiljka a na prstima NE; tamo je UVJEK kao da si netom izašao iz PM! I kada još uzmeš da ti otisci nikom nisu identični (a ima nas > 6 milijardi!) onda meni oni liče na "BROJ ŠASIJE" i tu fakat nemreš pobjeć od metafizike!
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 12:01   #6
Quote:
amir_b kaže: Pogledaj post
Gore sam se dotakao kože kao najvećeg organa; e pazi sad, igrom slučaja opečeš se i ostane ti ožiljak, istina on vremenom "blijedi" ali ostane! znači i za ta oštećena mjesta postoji "baza opodataka" da trebaju biti oštećena ! A sad najzanimljivije, ako povrjediš kožu na vrhovima prstiju "opravka ide bez greške" i za vrlo kratko vrjeme imaš u dlaku "isti" otisak ! Znači ovamo (guzica, stomak, noga, LICE) dozvoljava fleke od ožiljka a na prstima NE; tamo je UVJEK kao da si netom izašao iz PM! I kada još uzmeš da ti otisci nikom nisu identični (a ima nas > 6 milijardi!) onda meni oni liče na "BROJ ŠASIJE" i tu fakat nemreš pobjeć od metafizike!
I onda ona luda braca snime Matrix....

Namece se cinjenica, da mi i poslije vrag-zna-koliko miliona godina boravka na ovom svijetu, i dalje nista ne znamo o njemu, o okolini i na kraju, o sebi samom.

Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 12:07   #7
Potpisujem !!
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 12:21   #8
Negdje sam davno čitao da sve na ovom svijetu može da se objasni matematičkim formulama, jednadžbama i tako tim... I iz godine u godinu, sve više vjerujem u to.
Nekad mi je bilo deprimirajuće sa ljudima uopšte pričati o tome, ali danas više osjećam žaljenje prema njima koji misle i rade onako kako im se kaže...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 12:23   #9
Quote:
nixon69 kaže: Pogledaj post
To se danas moze fino digitalizirati i obrati.
Isto tako mislim da ce se u buducnosti naci neki "hacker",koji ce uspjeti da crackira taj program,ili DNA,ili sto je vec uzrok starenju.
Tako budu i ljudi "digitalizirani" u buducnosti.

Da, ali postavlja se pitanje- da li to već možda postoji? Uostalom, toliko je stvari koje mi ne znamo- a da ih vidimo, pitanje je da li bi ih ZNALI vidjeti i uopšte shvatiti šta smo vidjeli...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 12:39   #10
Post Tolerancija

Pa dobro, matematika je isuviše kompleksna da bi je svi razumjeli, reći nekom da ja i ti učestvujemo u ovom forumu zajedno sa SVIMA ostalim, zahvaljujući "mašinskom" jeziku i zapravo mogučnosti PC-a da ISKLJUČIVO zna za samo jednu matematičku radnju (sabiranje); može izazvati masu problema,

Ljudi uglavnom gledaju da što prije dođu do nećeg što su zamislili, "neko" je to uočio i našao način da pravilno kanališe i eto imaš rezultat kakv i navodiš
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 12:43   #11
Ja ne znam zašto starimo,ali da si oženjen znal bi zašto ubrzano stariš
Zagorjedee-lite is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 12:51   #12
Arrow ŽENE!

Kolega mislim da nisi u pravu!
Žene imaju sposobnost da "zakrivljuju" prostor-vrjeme! I isključivo od žene zavisi da li će ti minuta trajati sekundu ili 5 sati!!
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”

Zadnje uređivanje amir_b : 26.06.2009. at 12:58.
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 16:38   #13
Quote:
amir_b kaže: Pogledaj post
Kolega mislim da nisi u pravu!
Žene imaju sposobnost da "zakrivljuju" prostor-vrjeme! I isključivo od žene zavisi da li će ti minuta trajati sekundu ili 5 sati!!
Neki muški to isto rade.
HudiClark is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 17:07   #14
Quote:
amir_b kaže: Pogledaj post
A sad najzanimljivije, ako povrjediš kožu na vrhovima prstiju "opravka ide bez greške" i za vrlo kratko vrjeme imaš u dlaku "isti" otisak ! Znači ovamo (guzica, stomak, noga, LICE) dozvoljava fleke od ožiljka a na prstima NE; tamo je UVJEK kao da si netom izašao iz PM!
Ja imam ožiljak od noža na jagodici lijevog kažiprsta i malo su prekinute linije, ali svejedno, mogućnost da netko drugi ima potpuno takav ožiljak je zaista zanemariva.
__________________
The total intelligence on the planet is a constant; the population is growing
gretel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 20:12   #15
Arrow PRIZNANJE

Quote:
HudiClark kaže: Pogledaj post
Neki muški to isto rade.
Do sada sam svašta radio ali muški šovinist nikada nisam bio niti ću biti!
Ono gore je bila šala!
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 21:41   #16
Quote:
amir_b kaže: Pogledaj post
Kolega mislim da nisi u pravu!
Žene imaju sposobnost da "zakrivljuju" prostor-vrjeme! I isključivo od žene zavisi da li će ti minuta trajati sekundu ili 5 sati!!
žene iskrivljuju sve mjerne sustave....ja velim 1/2h-ona 10min....ja velim 25cm ona 15cm...ja velim 78kg ona 90kg....sve sjebu
__________________
klon od nicka prije znanog kao Sajo
Zagorjedee-lite is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 21:53   #17
Zašto starimo,nemam pojam ja ne starim
Jastreb01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 01:48   #18
http://en.wikipedia.org/wiki/Senescence
muad´dib is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 15:15   #19
U redu, shvaćam ovo za kopije ali kako onda objašnjavate onaj link na početku. Curica od 16 godina još uvijek beba????? Doduše neki djelovi stare ali usporeno, primjerice kosti ima kao desetogodišnjak no neki organi i dijelovi uopće ne stare.

A i moram ovo provjeriti. Naime čuo sam da se u pupčanoj vrpci nalaze matične stanice, e sad, stvar je u tome što pomoću njih svaka eventualna greška u tijelu semože ispraviti. Primjerice ako dobijete rak ukoliko imate matične stanice on će se lako izliječiti i slično. Ne znam zašto ali tek sam nedavno čuo za to iako se za to zna već jaaako dugo. Zanimljivo je da se to nigdje ne govori, gledao sam bezbroj dokumentaraca, emisija, čitao puno toga i nigdje to nisam ni vidio ni čuo do nedavno. Mislim, to je velika stvar. Navodno se pupčana vrpca može čuvati desetak godina, ali možda se može otkriti način da se ona čuva primjerice 60-70 godina što bi bilo dovoljno dugo. Primjerice, u americi je navodno vrlo rašireno da tajkuni pomoću matičnih stanica pomladjuju se, primjerice uklanjaju bore i slično, dobivaju mladoliki izgled.
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 15:31   #20
Arrow Stanice za "REGENERACIJU"

Stanice o kojima pričaš neznam kako uzgajaju ali mogu ih uzgojiti ako imaš dovoljno novaca! Te stanice su prema jednom prilogu na TV koji sam ja gledao doslovno pa univerzalne!

Primjer, labor. mišu koji je imao slomljenu kičmu ubrizgali su određen boroj tih stanica u zonu mjesta preloma kičme; pazi sad, presječeni nervi su se ponovo spojili ali ne istovjetno odnosno da je svaki nerv spojen sa svojim prekinutim dijelom nego nasumično, ALI bez obzira na nasumično spajanje nerava u kičmenom stubu, mozak je NAŠAO način da prepozna tu "novu šemu" spajanja i miš savim normalo hoda i šta ja znam šta sve radi!

Hej možeš mislit, stanice su samo povezale nerve ! NEVJEROVATNO ! Sa tim stanicama sada rade i na ljudima! Ono što sam ja vidio fakat prevazilazi naj luđe snove! Oporavak od teških traomatskih lomova, oporavak stanične strukture organa usljed patoloških promjena svih vrsta do OBNAVLJNJA stanica srčanog mišiča !! fakat mi (ljudi) nismo normalni trošimo pare na istraživanje kosmosa a u svakom od nas posebno je bar trilijardu upitnika! i rješenja (nadam se) !
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.