Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2009., 20:04   #21
E to to, to je doista nevjerovatno otkriće, fantastično nešto i meni je potpuno začudjujuće da se o tome ne govori više. Recimo kad je stvar o CERN-u novine i mediji općenito tjednima nisu prestajali pisati, ili sad evo smrt jacksona,pa to ne silazi sa udarnih vijesti a kad se dođe do ovakve jedne spoznaje koja može riješiti mnogo toga, izliječiti milijune i milijune ljudi, donijeti do potpuno novog pogleda na ljudsko tijelo i do potpuno novog načina života onda ni traga o tome, doista začuđujuće malo.
Teoretski, a očito i praktično u samim nama se krije lijek za sve bolesti, frakture i slično, a o tome ni riječi
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 14:08   #22
Ma briga "njih"

Slušaj baš "njih" briga kvalitet mog i tvog življenja, a za bolesnike ili invalide ih tek zaboli! O Majklu pišu zato što su sada kerovi ostali bez jedno 1000 tužbi godišnje (Boga pitaj koliko para) i zbog toga što im je "izbijen" adut da vazda mogu srat po tisku.

Pa negdje sam pročitao ili čuo da u UK bebama nema antibiotika ili posebnih ljekova, lafo da poprave loš imunološki sistem nacije!

I sad će "oni" trošit "svoje" pare da se nekom sastavi kičma ili progleda? ma idi molim te! Ne, idu oni istraživat KASIOPEJU !!
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 14:22   #23
Dobro mi znamo da su male šanse da se zaustavi starenje..Baš kako je neko rekao ako se zaustavi starenje,onda se odma u začeću zaustavi..Što znači da ne bi bilo novoređančadi,ostali bi ovi koji su ostali,a i oni bi kad tad ili umrli u saobraćajnoj nesreći,il će te neko ubiti il šta god.ZAUSTAVITI STARENJE ne znači ZAUSTAVITI SMRT.Ne umire se,prijatelji moji,samo od starosti..Ja mislim da bi to više bio problem nego neko olakšanje.Samo bi br. ljudi omanjivao..ako uzmemo u obzir da bi se prestajalo stariti odmah u začeću..
__________________
Problem nije problem bez riješenja
tb.CooL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 22:29   #24
Ovisi na koji način bi došlo do prestanka starenja. Ukoliko cijela civilizacija evoluira na taj nivo da više ne stari onda nebi bilo novorođenčadi i svi bi ostali kakvi smo sada i kad tad bi izumrli. No što ako se možemo sami odlučiti kada prestati stariti?
Zamislimo da postoji lijek ili nekakve operacija za prestanak starenja i time besmrtnosti. U nekakvom savršenom svijetu koji nikad neće postojati mogli bi se po strogim kriterijima odabirati ljudi kojima bi bilo omogućeno da ne stare zbog iznimnog doprinosa civilizaciji. Po tome bi primjerice i danas bili živi Newton, Tesla, Galileo, Einstein, Hawkingu bi se omogućilo... razumijete šta želim reći. Zasluži pa živi vječno
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:16   #25
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Ovisi na koji način bi došlo do prestanka starenja. Ukoliko cijela civilizacija evoluira na taj nivo da više ne stari onda nebi bilo novorođenčadi i svi bi ostali kakvi smo sada i kad tad bi izumrli. No što ako se možemo sami odlučiti kada prestati stariti?
Zamislimo da postoji lijek ili nekakve operacija za prestanak starenja i time besmrtnosti. U nekakvom savršenom svijetu koji nikad neće postojati mogli bi se po strogim kriterijima odabirati ljudi kojima bi bilo omogućeno da ne stare zbog iznimnog doprinosa civilizaciji. Po tome bi primjerice i danas bili živi Newton, Tesla, Galileo, Einstein, Hawkingu bi se omogućilo... razumijete šta želim reći. Zasluži pa živi vječno
hehe nešto kao highlander....:klap:
Kiroshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 00:54   #26
Zato što nismo stalno na istom mjestu tj. ne preskačemo kao pokvarena gramofonska ploča.
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:21   #27
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
U nekakvom savršenom svijetu koji nikad neće postojati mogli bi se po strogim kriterijima odabirati ljudi kojima bi bilo omogućeno da ne stare zbog iznimnog doprinosa civilizaciji. Po tome bi primjerice i danas bili živi Newton, Tesla, Galileo, Einstein, Hawkingu bi se omogućilo... razumijete šta želim reći. Zasluži pa živi vječno
E sad ga i ti pretjera!

BTW. Ovi gore pomenuti Velikani i žive vječno jer su njima u čast dodjeljene JEDINICE mjernog sistema N, A, T, itd & itr !
__________________
- "..pa nemres aliena zajebat sa tim stvarima.."
- ”..Imaju dvije opcije, da upali i ne upali..”
- ”..mozda im stavit ljepilo za stakore pa nek se zalipi a onda ga lopatom opizdiš po tikvi i uhapsiš..”
amir_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 07:49   #28
Sumnjam da bi Newton, Einstain i ini htjeli zauvijek zivjeti tj. ne stariti. To mi se čini super upočetku, ali ne i na duge staze. Vjerujem da to postane dosadno, zamorno i iritirajuće.
bobdylan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 08:05   #29
Quote:
amir_b kaže: Pogledaj post
Ja sam negdje cuo ili procitao da je fol u DNK odnosno u njihovom dnu, navodno to dno odredjuje koliko se puta taj DNK moze dijeliti stim da svaki put bude i neka mala greska (kopiranje kopije sto rece kolega) i onda kao staris! Navodno koza kao organ se 100% zamjeni nakon 3 godine ali zbog tih gresaka je sve vise bora !
Oako ugrubo gledano meni se cini da je se skupa napisano kao neki PROGRAM
sa LIMITOM e sad namjerno ili slucajno to bi e bila druga tema!
U DNA molekulama postoje telomere koje se skraćuju svakom replikacijom DNA. Tako da se stanice, kromosomi, kako oćeš, mogu dijeliti samo određeni broj puta. Tumorske stanice, naprotiv, imaju telomerazu koja sprječava skraćivanje telomera i zato su tumorske stanice, za razliku od normalnih, besmrtne.

U proces starenja ti još ulaze i moguće mutacije svakom novom replikacijom DNA, djelovanje kisikovih slobodnih radikala na organizam, nakupljanje pigmenta lipofuscina u jetrenim stanicama itd.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 16:55   #30
Ako mogu tumorske stanice živjeti vječno onda bi laički rečeno trebala postojati mogućnost da se i ostale stanice programiraju na takav način
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 19:09   #31
Ja bih htio zivjeti vjecno, a kad mi dosadi skocim s kuce...Uvjek postoji izlaz
__________________
https://t.me/pump_upp
Dr.House007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 17:18   #32
iznimno zanimljiva tema. ni do dana današnjeg nije pronađen zadovoljavajući odgovor na ovo pitanje.
Zanimljivi su pokusi u kojima su humani fibrioblasti (vezivno tkivo) uzgajani u laboratoriju, tj. na hranjivoj podlozi. Stanice bi svaki put zaustavile rast točno nakon 50 puta. Nakon toga se nebi više dijelile i počele su umirati. Stoga su neki znanstvenici stanice koje su se podijelile 20 puta zamrzli u tekućem dušiku na -196 stupnjeva te ih tamo ostavili nekoliko godina. Nakon toga stanice su opet odmrzli i one su se podijelile 30 puta.
Dakle, možda sama stanica sadrži gensku uputu za vlastitu smrt. Postoji zatim i već spomenuta teorija skraćivanja telomeraze što bi bilo dobro objašnjenje na ovo istraživanje s dijeljenjem stanica. Također je poznato da zbog utjecaja okoline, stresa, lošeg načina života... dolazi do netočne transkripcije i translacije DNA. Međutim, čak kad bi se eliminirali loši utjecaji okoline, ostaje genska uputa tj vjerojatno neki gen koji se genetskim inženjeringom potencijalno može blokirati. Čula sam za istraživanja na kvascu neke naše molekularne biologinje i neke posebno zanimljive medicinske slučajeve.
Ljudi nakon što prenesu svoje gene na potomstvo, počinju propadati jer je organizam izvršio svoju funkciju. U biologiji je to tako, tvoje tijelo te savršeno sluša dok si se sposoban razmnožavati. I kasnije ono umire, ali geni su preživjeli.
__________________
Iznimke osporavaju pravilo.
Disochick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 12:43   #33
Quote:
Disochick kaže: Pogledaj post
iznimno zanimljiva tema. ni do dana današnjeg nije pronađen zadovoljavajući odgovor na ovo pitanje..
hmm..

mislim da se nece niti naci odgovor, jer sve u prirodi ima svoj ciklus radjanja i umiranja, stvaranja i unistavanja. ta zelja vjecne mladosti je samo u nasim glavama, najvise zbog straha od starosti i smrti. neki narodi slave smrt i vesele se tome jer ih inkarnacijom ceka opet novi pocetak.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 15:53   #34
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
hmm..

mislim da se nece niti naci odgovor, jer sve u prirodi ima svoj ciklus radjanja i umiranja, stvaranja i unistavanja. ta zelja vjecne mladosti je samo u nasim glavama, najvise zbog straha od starosti i smrti. neki narodi slave smrt i vesele se tome jer ih inkarnacijom ceka opet novi pocetak.
S DNK se možeš bilo šta...od stvaranja hibrida do besmrtnosti
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 09:27   #35
Quote:
Dr.House007 kaže: Pogledaj post
Ja bih htio zivjeti vjecno, a kad mi dosadi skocim s kuce...Uvjek postoji izlaz
A ja se nebi usudila..nit bi da živim premalo nit previše..a nit da skačem s kuće..
__________________
Problem nije problem bez riješenja
tb.CooL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 09:08   #36
čula sam da starimo zbog izgaranja stanica..kao svakim udahom zbog kisika nam izgori neznam kolko stanica, i neznam kolko se novih napravi...a ne znam zbog čega se stvaraju bore itd..

a ima smisla da je kopija kopije kopije lošija..ali stvarno..zašto onda dlanovi ostanu identični? :/
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 15:56   #37
mi smo hologram
__________________
...clench the thong now honey clench it good
shadow blue, the shadow of the ox whiP...
berlin89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 22:16   #38
guglaj ovo Telomere
treći is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 03:03   #39
Quote:
Disochick kaže: Pogledaj post
Ljudi nakon što prenesu svoje gene na potomstvo, počinju propadati jer je organizam izvršio svoju funkciju.
znaci oni koji nemaju djecu, mogu zivjeti vjecno?
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; but I'm not sure about the universe..." A.E.
orchis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 14:15   #40
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.