Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2012., 17:36   #61
http://www.youtube.com/watch?v=sjrDia2JfaE

http://www.youtube.com/watch?v=qDRckAwU9YM
__________________
"Be yourself, everyone else is already taken."
Sooth is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 12:17   #62
hello...

Odakle da pocnem?
Imam zujanje u usima vec skoro 7 mjeseci high pitched. Isla po doktorima i
Nista nisu nasli. Krvni nalazi bili odlicni. Ponekad imam eye floaeters a male
Bjele tockice kao svijetlo vidim oduvjek. Ponekad osjetim kako mi se nesto mice po kozi ali
Naravno nema nista kad pogledam. Sjecanja me ne sluze kao prije.
Nemam energije...koncentracija na poslu opada isve teze se koncentriram na posao. Nekad me svrbi u usima ili se kao nesto mice a ponkead i na tjelu osjetim kao ili da me nesto ubode.ima cudne snove. Nad mojim krajem stalno vidjam chemtrailove. Nzn sta bi to moglo biti. Danas mi se ucinilo da mi se vlas kose mice sama od sebe.
...
Hvala
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 20:34   #63
Quote:
chemgirl kaže: Pogledaj post
Odakle da pocnem?
Imam zujanje u usima vec skoro 7 mjeseci high pitched. Isla po doktorima i
Nista nisu nasli. Krvni nalazi bili odlicni. Ponekad imam eye floaeters a male
Bjele tockice kao svijetlo vidim oduvjek. Ponekad osjetim kako mi se nesto mice po kozi ali
Naravno nema nista kad pogledam. Sjecanja me ne sluze kao prije.
Nemam energije...koncentracija na poslu opada isve teze se koncentriram na posao. Nekad me svrbi u usima ili se kao nesto mice a ponkead i na tjelu osjetim kao ili da me nesto ubode.ima cudne snove. Nad mojim krajem stalno vidjam chemtrailove. Nzn sta bi to moglo biti. Danas mi se ucinilo da mi se vlas kose mice sama od sebe.
...
Hvala
Bez panike. Ovo što vidiš ima sasvim logično medicinsko objašnjenje (radi se o sluzi u oku u prvom slučaju, a ovo drugo (što izgleda poput malih svijetlećih spermića) su trombociti, leukociti, nešto tako. Nemoj me uzeti za riječ, ne da mi se googlati, ali sve u svemu, sasvim bezopasno).

Što se tiče osjećaja kao da se nešto miče, gmiže pod kožom- i ja to osjećam već nekoliko godina. Kada sam čula za morgellonse, noćima nisam spavala prateći svaki pokret pod svojom kožom. No sada ne obraćam pažnju na to. Rekla sam tim crvićima ( ako ih uopće ima u mom tijelu) da me jednostavno boli briga što hoće od mene, a ako žele, možemo biti prijatelji i zajedno dijeliti ovo tijelo.

A chemtrailovi- vidim ih svaki dan. Ali isto tako vidim i ovo predivno sunce koje je danas obasjalo Zagreb, i tanak pokrivač snijega u Slavoniji i mnoštvo drugih predivnih stvari.
( ne mogu oni mene toliko trovati, koliko ja njih mogu ignorirati)
fionna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 21:26   #64
Svaka cast na pozitivnom.stavu
I hvala na odgovoru ...
Moze jos jedno pitanje l.
Primjetila sam da imam vise kapilara u ocima nego inace ali ne smetaju mi
E da sta se ti e spavanja ja prvu noc kad sam po ela citat o tome nisam satima zaspala
A onda sam sanjala da ih imam :/
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 13:56   #65
Izgleda kao scabies

https://www.google.com/search?q=scab...DuHo0gHW5IHwBg
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 17:56   #66
Quote:
Outspaacer96 kaže: Pogledaj post
ADMIN NEMOJ OVO PREBACITI NA ZDRAVLJE!!!
Ovo je najbolja stvar koju sam danas procitao!
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2012., 00:06   #67
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da je to otisla sam na link nemam nista po kozi....
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 13:06   #68
getting better

Napokon....
Koza na rukama mi.nije.toliko.suha i crvena kao prije
osjecam se bolje....
Nenzma jel privremeno ili ne jer jos imam ostale stvari ali
ima.nade....nisam nista uzimala samo od sebe doslo nadam se da ce samo od sebe I
nestat......
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 16:17   #69
Morgellons - rane sa sintetičkim vlaknima

Onak, ja se nekako nadam da je to sf, ali voljela bih da mi potvrdi ili opovrgne netko tko se u te stvari kuži.

Prvo sam na Dnevno.hr pronašla članak koji se bavi strukturom Mc Donalds hrane http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...rgellonsa.html

u tom članku se MC Donaldsova hrana dovodi u vezu s bolešću koja se zove Morgellons, a koja se između ostalog manifestira otvorenim ranama na koži iz koje izviruju sintetička vlakna različitih boja. I tako, uguglam Morgellons u nadi da neću pronaći ništa, kad ono masa članaka, a na slikama rane sa sintetičkim vlaknima.
I sad me zanimaju mišljenja dežurnih skeptika, jer mogu pretpostaviti što misle teoretičari zavjera.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 02:17   #70
Nakon što si je ti spomenula na onoj temi o zdravstvu na Politici, guglala sam.

Wikipedija navodi da se ta bolest očituje u deluzijama:
http://en.wikipedia.org/wiki/Morgellons

No, ja sam gledala ovu stranicu:
http://morgellonsdiseaseawareness.co...ns_photo_galle

Ne radi se samo o sintetičkim vlaknima - u tjelesnim izlučevinama te krvi i koži nalaze se nevjerojatne stvari tipa pravilnih metalnih heksagona, mini tranzistora...

Kosa prolazi transformaciju, pacijenti opisuju osjećaj da "kosa nije njihova", a na površinu izbijaju nekakve misteriozne kuglice.

Zapravo cijela hrpa nevjerojatnoća koje podsjećaju na x-files, fringe i na rubu znanosti.

Jel cijela ta stranica ispunjena izmišljotinama ljudi s deluzijama?
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 03:05   #71
Lako moguće, ludih ljudi ima mnogo više nego što bi čovjek očekivao, samo se ne vide tak često (ili ih ne skužiš na prvi pogled). Pogotovo je to očito na internetu, koji im omogućava koncentriranje na određenim mjestima dovoljno da pomisliš kak je ono kaj tvrde stvarno.

Pa pobogu, na Wikipediji je cijela sekcija posvećena tome kako se ljudi samodijagnosticiraju preko interneta. To je ko ono kad jedan čovjek počne povraćati u avionu, pa kranu i svi ostali.

Hrpa tih ljudi ima klasičan dermatitis, koji im valjda nije dovoljno dobar pa moraju izmisliti nešto strašnije.


P.S. Jebote, sad sam si pogledal prst i gle čuda! Mala vlakna su na njemu! Pitam se otkud su došla! Kunem se da nikad u životu nisam nosio pamučnu majicu
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

Zadnje uređivanje Gedeon : 18.08.2013. at 03:18.
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 03:09   #72
Jesi pogledao fotogaleriju na toj stranici? Što ti se čini od onih objektića tamo - navodno izvirućih iz tijela oboljelih?

Nadam se, potkovani u prirodnim znanostima bi mogli prepoznati kaj to jest.

PS Vidim da si dopunio. Kad netko počme kihati, zakiše i netko drugi.

Nego, pogledaj tu fotogaleriju, zanimljive su fotke.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”

Zadnje uređivanje Gingerina : 18.08.2013. at 03:19.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 03:24   #73
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Jesi pogledao fotogaleriju na toj stranici? Što ti se čini od onih objektića tamo - navodno izvirućih iz tijela oboljelih?

Nadam se, potkovani u prirodnim znanostima bi mogli prepoznati kaj to jest.

PS Vidim da si dopunio. Kad netko počme kihati, zakiše i netko drugi.

Nego, pogledaj tu fotogaleriju, zanimljive su fotke.
Da, izgleda kao nasty stuff. Jesi li ti ikad pogledala kožu ili tkaninu kroz mikroskop? Gotovo sve kad se poveća s mikroskopom izgleda nasty.

Pogotovo ako si malo munjen i ne pereš kosu neko vrijeme...

Ne treba nikakvo prepoznavanje, analizirali su nezavisno ljudi iz CDC-a i Mayo klinike, i došli su do istih rezultata-svi donešeni uzorci bili su tkanina ili neka druga sintetička vlakna koja se nalaze u kućanstvu, nikakvi znakovi infekcija nisu nađeni, a pacijentima je potvrđena prvobitna dijagnoza-ludi su ko šlape.

Ako i dalje sumnjaš, predlažem ti da provedeš vikend na psihijatrijskom odjelu najbliže bolnice. Ljudi si bez beda umisle da su Napoleon, ovo je mačji kašalj.


P.S. gotovo sva vlakna koja nalazimo oko kuće su prilično bezopasna, i prevelika da naprave štetu organizmu. Jedina opasna široko rasprostranjena vlakna su ona azbestna. A čuo sam da nije pametno udisati ni vlakna od optičkih kablova kod splajsanja.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

Zadnje uređivanje Gedeon : 18.08.2013. at 03:30.
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 03:33   #74
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Ako i dalje sumnjaš, predlažem ti da provedeš vikend na psihijatrijskom odjelu najbliže bolnice. Ljudi si bez beda umisle da su Napoleon, ovo je mačji kašalj.
Kad bi psihijatrija bila egzaktna znanost, odmah bih se podvrgla tretmanu!

Ovako sam skeptik spram iste

PS
http://www.morgellons-research.org/m...llons-news.htm

Evo jedne stranice koja vrvi paranojama. Hm, kad sam pogledala bolje - red paranoje - red prodaje nečega.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”

Zadnje uređivanje Gingerina : 18.08.2013. at 03:42.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 03:41   #75
Quote:
Gingerina kaže: Pogledaj post
Kad bi psihijatrija bila egzaktna znanost, odmah bih se podvrgla tretmanu!

Ovako sam skeptik spram iste
Da, tak se to čini nama "normalnima", ali kad sretneš nekolicinu sa, hm, drugačijim pogledom na svijet, shvatiš da se prilično egzaktno može ustvrditi tko je lud

Ljudski mozak je prilično kompleksan, i zbog te kompleksnosti može krahirati na prilično spektakularne načine.


Meni je žalosno da se ljudi brinu zbog takvih gluposti, a to što si uništavaju zdravlje na mnogo očitije načine (pušenje, alkohol, prekomjerna težina...) ih boli briga. Neee, oni moraju imati nešto fensi...

Da se razmemo, imam i ja svoju hrpu (donekle opravdanih) paranoja: radijacija, potresi... ali na kraju gotovo uvijek ispadne da te sjebe nešto banalno. Hodaš po ledu pa slomiš nogu. Pokupi te pijani vozač. Padneš s lojtre. Porežeš se sa nožem.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz

Zadnje uređivanje Gedeon : 18.08.2013. at 03:47.
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 04:02   #76
Jes, u pravu si. Ja se npr bojim prometa, te kinetičke energije brrr. Ne mogu voziti stoga. A i zato jer sam dekoncentrirana.

National Health Institute je klasificirao Morgellons kao "rare disease"

U opisu ne piše ništa, može se postaviti upit, ali dati su linkovi na Mayo Clinic i PubMed.

Evo ovaj citat s linka Mayo Clinic:

How controversial is Morgellons disease?


"Current attitudes toward Morgellons disease fall into various categories:

- Some health professionals believe that Morgellons disease is a specific condition that needs to be confirmed by future research.

- Some health professionals believe that signs and symptoms of Morgellons disease are caused by another condition, often mental illness.

- Other health professionals don't acknowledge Morgellons disease or are reserving judgment until more is known about the condition.

Some people who suspect they have Morgellons disease claim they've been ignored or dismissed as fakers. In contrast, some doctors say that people who report signs and symptoms of Morgellons disease typically resist other explanations for their condition.
"

link na National Institutes of Health
http://rarediseases.info.nih.gov/gar...ns/resources/1

sadržavajući:

link na Mayo Clinic
http://www.mayoclinic.com/health/mor...isease/sn00043

link na PubMed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?c...erm=Morgellons[All%20Fields]%20AND%20%28%22disease%22[MeSH%20Terms]%20OR%20disease[Text%20Word]%29
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”

Zadnje uređivanje Gingerina : 18.08.2013. at 04:12.
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 04:09   #77
Pa eto, to samo pokazuje koliko su znanstvenici oprezni da ne naprave grešku čak i da lunaticima daju šansu u "opravdanu sumnju" prije nego što se rigoroznim testovima kroz nekoliko godina od desetaka nezavisnih institucija konačno ne potvrdi stvar.

Ali, pa gledaj ovo:

http://www.morgellonsexposed.com/


Quote:
Photos of Arabic numbers embossed on Morgellons tissue. Tissue as shown was found like this.

This sample was engineered by humans who use Arabic numerals to mark their nanotechnology (quite like a predator marking his territory with urine - only with malicious intent and a greatly inflated Machiavellian ego).

Ti to zvuči normalno?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 04:22   #78
Pa ništa u vezi toga mi ne zvuči normalno već kao Fringe.

Ali... nisam sigurna ni da se radi o starom dobrom ludilu, za koje isto imam dvojbe što je s obzirom da se ne dijagnosticira krvnom pretragom ili kakvim dijagnostičkim aparatom

Međutim me intrigira kako su se health professionals ipak podijelili u generalno tri skupine od koje dvije zapravo očekuju da se to dalje istraži, a jedna zaključuje da se radi o npr dermatitisu ili mentalnoj bolesti.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 04:32   #79
Možda zato jer lova i resursi za istraživanje nisu beskonačni, nego vrlo ograničeni, te misle da postoji mnogo više stvarnih problema koji muče mnogo veći broj ljudi koje bi trebalo istraživati umjesto ovakvih gluposti.

Mislim ono, ak ti hoćeš uplatiti par desetaka tisuća dolara za istraživanje, sam daj. Sutra se bacam na posao.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 04:38   #80
Bacam se ja, ako ti meni uplatiš

Eh da, sad nešto guglala - navodno je 7000 rijetkih bolesti zabilježeno.

Bolest nije glupost onome koji od nje boluje, makar bio jedan u pol milijuna

Evo
http://globalgenes.org/who-we-are-2/
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.