Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2013., 21:39   #61
Ako je nastupila rehabilitacija, jesi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 10:50   #62
Quote:
hellraiser88 kaže: Pogledaj post
Budući da sam kao klinac dobio nekoliko prekršajnih zbog tuča i sličnih pizdarija, da li se u ovom slučaju (dozvola za držanje) išta "briše" iz evidencije ukoliko je prošao zakonom određen broj godina od toga, odnosno da li sam ja u mogucnosti dobiti dozvolu?
(2) Protekom tri godine od pravomoćnosti odluke o prekršaju počinitelj prekršaja smatra se neosuđivanim po toj odluci o prekršaju i svaka uporaba tih podataka o njemu kao počinitelju prekršaja zabranjena je i nema nikakav pravni učinak. Rehabilitirani osuđenik ima pravo nijekati prijašnju osuđivanost i zbog toga ne može biti pozvan na odgovornost niti može imati bilo kakve pravne posljedice.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 17:05   #63
Hvala na odgovorima!
hellraiser88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 16:54   #64
Zadnja rasprava je prebačena na odgovarajuću temu. Hvala na razumijevanju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 21:54   #65
3 god od isteka uvjetne.Zavisi što bude pisalo u natječaju za radno mjesto.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 19:40   #66
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Rehabilitacija
Članak 85.
(1) Nakon izdržane, oproštene ili zastarjele kazne zatvora, kazne dugotrajnog zatvora ili kazne maloljetničkog zatvora osuđene osobe imaju sva prava građanina utvrđena Ustavom, zakonom ili drugim propisima, te mogu stjecati sva prava osim onih koja su im ograničena sigurnosnom mjerom ili nastupanjem pravne posljedice osude.
(2) Odredba stavka 1. ovoga članka odnosi se i na počinitelja kaznenog djela prema kojem je primjenjena mjera upozorenja ili ga je sud oslobdio kazne.

(5) Pod uvjetom da počinitelj kaznenog djela nije ponovno osuđen zbog novoga kaznenog djela rehabilitacija nastupa po sili zakona kad proteknu ovi rokovi:
- petnaest godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu dugotrajnog zatvora,
- deset godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od deset godina ili težu kaznu,
- pet godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od pet godina ili težu kaznu,
- tri godine od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora do pet godina, kaznu maloljetničkog zatvora i novčanu kaznu, od isteka roka provjeravanja kod uvjetne osude i od pravomoćnosti odluke o sudskoj opomeni ili oslobođenju od kazne.

Što se tiče rada u državnoj službi kad budeš tražio potvrdu o nekažnjavanju pisat će ti da nisi kažnjavan jer je prošlo već 3 godine od tvoga "djela", znaci nastupanjem potpune rehabilitacije, osuda se briše iz kaznene evidencije i više nitko ne može toj osobi raniju osudu uzimati kao otegotnu okolnost.U policijskim evidencijama ćeš ostat jer su to "stručne" evidencije.

Policijske evidencije

Policija vodi evidencije:
1. osoba kojima je po bilo kojem osnovu oduzeta sloboda (uhićenje, zadržavanje, dovođenje, i dr.),
2. osoba za koje postoji osnovana sumnja da su počinile kaznena djela, prijestupe i prekršaje,
3. počinjenih kaznenih djela koja se progone po službenoj dužnosti, prijestupa, prekršaja i osoba oštećenih tim djelima,
4. počinjenih kaznenih djela nepoznatih počinitelja koja se progone po privatnoj tužbi,
5. traženih osoba i predmeta te osoba kojima je zabranjen ulazak u Republiku Hrvatsku,
6. provjere identiteta osoba,
7. osoba nad kojima je provedeno utvrđivanja identiteta, daktiloskopiranih osoba, fotografiranih osoba i DNA pretraga,
8. operativnih izvješća, operativnih izvora saznanja i osoba pod posebnom policijskom zaštitom,
9. događaja,
10. uporabljenih sredstava prisile,
11. predstavki građana.

Osobni podaci u evidencijama se čuvaju, i to:
1. u evidenciji pod točkom 1. tri godine nakon donošenja odluke o daljnjem postupku protiv osobe kojoj je oduzeta sloboda ili nakon što je puštena na slobodu,
2. u evidenciji pod točkom 2. pet godina poslije roka kada rehabilitacija nastupa po sili zakona pod uvjetom da osoba nije ponovo prijavljena,
3. u evidenciji pod točkom 3. pet godina nakon zastare progona za počinjeno kazneno djelo,
4. u evidenciji pod točkom 4. jednu godinu nakon zastare progona za počinjeno kazneno djelo,
5. u evidenciji pod točkom 5. do pronalaska osobe ili utvrđenja da je dalje traženje nepotrebno,
6. u evidenciji pod točkom 6. dvije godine nakon provedenog postupka provjere identiteta,
7. u evidenciji pod točkom 7., 8. i 9. trajno,
8. u evidenciji po točkom 10. deset godina od uporabe sredstava prisile,
9. u evidenciji pod točkom 11. deset godina od prijma predstavke građana.
nije mi iz ovog baš jasno, odnedavno imam sa suda rješenje tj presudu da sam kriv radi prekršaja u prometu, vidim da je drugookrivljeni imao uz svoje ime navedeno "kriv, otprije prekršajno kažnjavan", a ja sam uz ime imao "kriv, nekažnjavan", pa pretpostavljam da u slučaju da se desi novi takav prekršajni problem, i meni bi pisalo isto kao i njemu sad.

ali me zanima, u vezu posla, ako neki poslodavac bude tražio potvrdu o nekažnjavanju, hoću li je moći dobiti ili će mi pisati da sam prekršajno kažnjen ili što već?

i ako hoće, koliko je dugo neću moći dobiti? kad se prekršaj briše iz evidencije?
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 17:23   #67
Potvrda će ti biti čista, jer u nju ulaze postupci koji su u tijeku. Nemaš brige.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 22:46   #68
imam pitanje za koje me zamolila sestrična da pitam (ne želi se javiti jer ju je sram....)
ovako.... 2007 je ukrala novac kod jednih ljudi (mlado, ludo, blesavo i glupo) i 2009 je dobila presudu od 6mj zatvora odnosno uvjetno 2 godine.....
zanima je jel može dobiti potvrdu o nekažnjavanju ili još mora čekati?
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 08:49   #69
Potvrdu uvijek može dobit a čista će bit 2014-te (ovisno o datumu presude).
Quote:
vbr666 kaže: Pogledaj post
ali me zanima, u vezu posla, ako neki poslodavac bude tražio potvrdu o nekažnjavanju, hoću li je moći dobiti ili će mi pisati da sam prekršajno kažnjen ili što već?

i ako hoće, koliko je dugo neću moći dobiti? kad se prekršaj briše iz evidencije?
Poslodavci traže potvrdu vezano za kaznene postupke ne i za prekršajne.
Prekršaji se brišu protekom 3 godine od pravomoćnosti presude tj.samo kada kaznu donese sud a prekršaji koje riješi policija (novčana kazna i prekršajni nalozi) ne ulaze u evidenciju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 08.10.2013. at 08:57.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 12:41   #70
a što će joj točno ovdje pisati na toj potvrdi ako nije čista?
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 12:57   #71
Da je počinila to djelo i kolika je kazna.Ne znam točno ali je to otprilike.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 18:33   #72
Bog, pozdrav svima.
Imam jedno pitanje. Ovako. 14.07 2013. sam "pao" sa 0.8 grama opojne droge marijuane, danas sam dobio prekršajni nalog u kojem stoji kako moram platiti 5.000 kn. To je u redu, skrpit ću nekako. Muđutim, mene muči hoću li ja moći dobiti vizu, odnosno potvrdu o nekažnjavanju. To mi je prvi prekršaj, uz vožnju s 0.90 promila prije 3-4 godine.
Hvala unaprijed
Munhoz03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 16:02   #73
Moći ćeš, jer se traži izvadak iz kaznenih evidencija, a ovo su prekršaji i tamo neće pisati.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2013., 23:36   #74
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Moći ćeš, jer se traži izvadak iz kaznenih evidencija, a ovo su prekršaji i tamo neće pisati.
Mu se isplati žaliti? Vjerujem da bi mogli srezati ovih 5000 kuna na neku razumniju cifru.
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 10:31   #75
Normalno da će se žalit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 21:01   #76
I da će mu smanjiti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 21:35   #77
Poštovani

Žao mi je što bumpam temu.

Ovako, 2009. godine je počinjem prekršaj(1 džoint posjedovanje), te 2013.g donesena presuda da sam kriv te 2014. godine ovrha

Ako mi možete reći

1. Brisanje iz prekršajne evidencije (kome zahtjev šaljem, imam li pravo na to?)
2. Brisanje iz policijske evidencije (naime često pri legitimiranju imam problem jer policija vidi nešto droga ovo ono i odmah valjda misle na najgore a ja nevin uvijek , i još k tome dovodim u neugodne situacije ljude, k tome i na graničnom prilazu).

Hvala svima
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 23:50   #78
edit:evo čitam stari topic, ostat ću u evidenciji do kraja života i uvijek će me na granici maltretirat, te u 50% legitimacija sa pretresom.

Hvala.

edit2 : ako će nekome pomoć, u zadnje vrijeme kad me policajac pita "što je to bilo 2009., jer piše u evidenciji droga, onako kroz šalu mu velim "ah ulovili su me s jednim džointom" sve prođe skroz kulturno i više me ne pitaju ništa o tome. Prakticiram maksimalnu ljubaznost, te u velikoj većini slučajeva je i dobijem nazad.

Zadnje uređivanje Orion1984 : 26.05.2014. at 00:27.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 07:56   #79
1.nikome jer ide automatizmom nakon 3 godine od pravomoćne presude
čl.77 st.2 http://www.zakon.hr/z/52/Prekršajni-zakon
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 01:00   #80
Dakle ovako, protiv mene se vodi kazneni postupak,imam 2 pitanja,kad i ako cu moc dobit portvrdu o ne kaznjavanju(te da li svi poslodavci traze tu potvrdu o nekaznjavanju,ili ovisi o vrsti posla),a drugo pitanje glasi da li je moguce dobit posao u Ministarstvu unutarnjih poslova(ako ne sad,kad,ako ikad?)(da,ozbiljan sam xD ) nakon sto cu u evidenciji imat kazneno djelo(+ 1 prekrsaj)
Sky-line is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.