Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 15:23   #101
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Prvi put čujem za takvu, u najmanju ruku čudnu, podjelu čakri.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 21:23   #102
Što kada je jedna od čakri užasno snažna, kada se sva energija sakuplja u njoj...mislim da to nije dobro, na koji način raspodijeliti tu energiju, kako sve to uskladiti?
...up in Reno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 13:45   #103
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Gdje se mogu pronaći informacije o čakrama bez upliva new age ideologije ili religije?
Konkretno, ako me zanima ta tema, a ne želim u paketu ideologiju ili vjeru, nego samo energetski sustav te benefite rada s njime, gdje saznati pouzdane podatke?
Ta ideja dolazi iz tantre koja ne postoji kao zasebni pravac vec je danas uokvirena ili hinduizmom ili budizmom (govorim o filozofskom pravcu, ne o kalifornijskoj sex duhovnosti) i u pravilu vrlo ritualizirana praksa. U nekim smjerovima se oslobodila ritualizma (poput yoge u nekim hindu i lamaistickim pravcima) ali opet nije "ociscena".

Svi drugi su ideju preuzeli od njih i prepakiravali
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:39   #104
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ta ideja dolazi iz tantre koja ne postoji kao zasebni pravac vec je danas uokvirena ili hinduizmom ili budizmom (govorim o filozofskom pravcu, ne o kalifornijskoj sex duhovnosti) i u pravilu vrlo ritualizirana praksa. U nekim smjerovima se oslobodila ritualizma (poput yoge u nekim hindu i lamaistickim pravcima) ali opet nije "ociscena".

Svi drugi su ideju preuzeli od njih i prepakiravali
Nije to ideja već činjenica. Čista anatomija aure.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 15:43   #105
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Nije to ideja već činjenica. Čista anatomija aure.
Nista sto nije izmjerljivo, dokazivo, provjerljivo eksperimentom nije cinjenica time sto netko nesto tvrdi, vjeruje, dozivljava, osjeca ili cak vidi.

Zanimljivi su neki koncepti kod nekih tibetanskih pravaca koji misle da se radi o necemu malo suptilnijem, a da ti prikazi nadija i chakri sluze samo laksem fokusu, pa se zato i razlicito prikazuju, vizualiziraju i dozivljavaju da bi se postigli razliciti efekti. Buduci da covjeku uz minimalno poznavanje sugestije mozes izazvati slicna iskustva na bilo kom djelu tijela ona nisu dokaz, a nista drugo osim subjektivnog iskustva nemamo, bar ne dovoljno sigurno da bi smatrali cinjenicom.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 04.03.2011. at 15:59.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 16:51   #106
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Nista sto nije izmjerljivo, dokazivo, provjerljivo eksperimentom nije cinjenica time sto netko nesto tvrdi, vjeruje, dozivljava, osjeca ili cak vidi.

Zanimljivi su neki koncepti kod nekih tibetanskih pravaca koji misle da se radi o necemu malo suptilnijem, a da ti prikazi nadija i chakri sluze samo laksem fokusu, pa se zato i razlicito prikazuju, vizualiziraju i dozivljavaju da bi se postigli razliciti efekti. Buduci da covjeku uz minimalno poznavanje sugestije mozes izazvati slicna iskustva na bilo kom djelu tijela ona nisu dokaz, a nista drugo osim subjektivnog iskustva nemamo, bar ne dovoljno sigurno da bi smatrali cinjenicom.
Onda se nemoj zamarati akademskim razglabanjima o necemu sto ne postoji. Trebao bi imati pametnija posla.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 19:04   #107
Quote:
...up in Reno kaže: Pogledaj post
Što kada je jedna od čakri užasno snažna, kada se sva energija sakuplja u njoj...mislim da to nije dobro, na koji način raspodijeliti tu energiju, kako sve to uskladiti?
+1
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 20:34   #108
Misli mda bi prvo morali posjetiti liječnika ukoliko osjetite čudne događaje na određenom djelu tijela.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 20:40   #109
Liječnik posjećen, a ovo i osjetim i provjereno je jednom tarot metodom.
Imala sam knjigu o meditaciji na čakre gdje je svrha upravo izbalansirati sve to, ali nije mi baš bilo od pomoći...
...up in Reno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 20:42   #110
razmišljam o bioenergiji, ali malo me toga strah...da mi još gore smetnje ne prouzroči...drugo mi ne pada na pamet
...up in Reno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 13:43   #111
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Onda se nemoj zamarati akademskim razglabanjima o necemu sto ne postoji. Trebao bi imati pametnija posla.
Uopce se ne bavim time da li postoje ili ne postoje vec time sto oni koji su iznjeli ucenja o njima govore da one jesu, tj odgovarao sam covjeku na pitanje iz tog prilicno razumnog gledista. Jesu li ili nisu i sto ja u tom smisluvjerujem nije uopce bitno
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 13:45   #112
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Misli mda bi prvo morali posjetiti liječnika ukoliko osjetite čudne događaje na određenom djelu tijela.
svasta. Uz malovjezbe moze ih se izazivatpo zelji..evo bas dok pisem izazvah trnce u gornjem dijelu malog prsta lijeve ruke, eksperimenta radi

tesko da je razlog za posjet lijecniku. Naravno ako su se trnci sami pojavili mogu biti i drugi, ozbiljniji uzroci, kao sto i um moze na kraju dovesti do fizickih promjena.. ali ako govorimoo prolaznim osjetima jer smo se ufurali da je tu neka cakra mislim da nije tolko opasno
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 16:07   #113
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
svasta. Uz malovjezbe moze ih se izazivatpo zelji..evo bas dok pisem izazvah trnce u gornjem dijelu malog prsta lijeve ruke, eksperimenta radi

tesko da je razlog za posjet lijecniku. Naravno ako su se trnci sami pojavili mogu biti i drugi, ozbiljniji uzroci, kao sto i um moze na kraju dovesti do fizickih promjena.. ali ako govorimoo prolaznim osjetima jer smo se ufurali da je tu neka cakra mislim da nije tolko opasno
Udrilo ti indijsko sunce u glavu

Čudni, neuobičajeni, stalni....bar sam takav dojam dobio kad je pisao o toj "čakri". Ali ako je to bio trenutni osjećaj onda se radi samo o umišljaju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2011., 13:44   #114
Udrena je glava i bez njega

Ma u konacnici nitko ne moze govoriti sa sigurnoscu o tudjim iskustvima. Ovo je otislo u krivom smjeru sbog jezicnog prepucavanja. Samo jer sam uoptrebio rijec ideja i tvrdio da se ne moze dokazati niti smatrati cinjenicom ne znaci da ne postoji, tko smo mi da procjenjujemo odokativno tudja iskustva : politickakorektnost:
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 00:37   #115
Upravo tako. Zato i priupitah za objašnjenje te čudne podjele čakri. Iako, ja bih na njegovom mjestu to nazvao drugim imenom jer postoji opći konzenzus šta su to čakre.

Kao onaj film Tvajlat gdje se pojavljuju "vampiri" koji nemaju nikakve veze sa definicijom vampira no proizvod bi se slabo prodavao da se zovu drugačije

U biti, kriv je onaj koji je prvi počeo sa tih 7 čakra a ostali se zakačili za to kao da ostale čakre uopće ne postoje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:21   #116
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Zato i priupitah za objašnjenje te čudne podjele čakri. Iako, ja bih na njegovom mjestu to nazvao drugim imenom jer postoji opći konzenzus šta su to čakre.

Kao onaj film Tvajlat gdje se pojavljuju "vampiri" koji nemaju nikakve veze sa definicijom vampira no proizvod bi se slabo prodavao da se zovu drugačije

U biti, kriv je onaj koji je prvi počeo sa tih 7 čakra a ostali se zakačili za to kao da ostale čakre uopće ne postoje.
pa u stvari nije to jedini raspored. Tibetanci se furaju na 5, a i u Indiji naletih na nesto sitno ralicit smjestaj dvije trbusne (svadishtana i manipura) A kad se krene na nadije tek imas more razlika. Po jednima 72.000, po drugima 2x72.00, po trecem spisu oko miliun, po tibetancima su strane (ide i pingale) obrnute kod zena, po indijcima iste itditd
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 07.03.2011. at 10:43.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:37   #117
Ak ih možete osjetit di su, zašto se sekirate oko toga di netko drugi kaže da jesu?
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 11:11   #118
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
pa u stvari nije to jedini raspored. Tibetanci se furaju na 5, a i u Indiji naletih na nesto sitno ralicit smjestaj dvije trbusne (svadishtana i manipura) A kad se krene na nadije tek imas more razlika. Po jednima 72.000, po drugima 2x72.00, po trecem spisu oko miliun, po tibetancima su strane (ide i pingale) obrnute kod zena, po indijcima iste itditd
Pa to i rekoh. Ima dosta tih podjela. No na našim se prostorima svi drže ko pijani plota za tih 7
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 11:12   #119
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Ak ih možete osjetit di su, zašto se sekirate oko toga di netko drugi kaže da jesu?
Možeš ti osjećati da ti je srce u želucu no to ne mjenja činjenicu da se ono tamo ne nalazi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 11:14   #120
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Ak ih možete osjetit di su, zašto se sekirate oko toga di netko drugi kaže da jesu?
Srce i bubrezi nisu sugestija, mada ih se ne može osjetiti, stvarno su tamo gdje piše da jesu.
Svi ljudi imaju srce, pluća, bubrege na istom mjestu.
Mislim da je bitno da se utvrdi da li su čakre stvarno na tom mjestu gdje se tvrdi da jesu, kao i srce i bubrezi u fizičkoj anatomiji.

Nema instrumenta koji snima čakre. Mora se "raditi" sa nečime što je nevidljivo i osjećaj čega je subjektivan.

Lako je to bilo u nekom selu u Indiji gdje mudri starac iz obližnje pećine kaže da ih ima 7. I gotovo, ne preostaje drugo nego da mu se vjeruje.
Danas o takvim stvarima ne govore stari mudraci iz pećina u planinama, nego internet.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.