Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2011., 08:46   #81
Znam ili zapravo znam može bit jako velika razlika.

Po meni nisi "pametovala" i uvijek se možeš vratit tipkat
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 11:00   #82
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
do tada, držimo se ZKP-a i njegovih odredbi.
fala zuba!
di si bila do sad?

Quote:
PERLA CLER kaže: Pogledaj post
neki tu revno prepisuju zakon a baš i ne kuže previše, vratila sam se da i ja tipkam
ono što ti nikako ne možeš (odbijaš?) shvatiti je da "dokaz" temeljen na nečemu što nije u skladu sa zakonom, mora biti izdvojen iz spisa.
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 14:53   #83
Quote:
PERLA CLER kaže: Pogledaj post
heheheheh ono gore, sudska praksa koja se ne pobije, pa makar bila i iz bistre/bistrice ima svoju snagu. ne idu sve presude na vrhovni

stavi ti linkove, ti meni odgovaraš, pa ono budi detaljna/iscrpna .
svaka sudska odluka ima svoju težinu, ali to nije tema..
ako je imenovani kao sudac ŽS donio kakvu odluku, po žalbi će odlučivati VS (ako već nije) ..
takva odluka, kakva god ona bila, će u svakom slučaju biti od velike koristi i sudu u bistrici i svakom drugom..

sama si se u postu pozvala na sudsku praksu ovoga suca, pa je bilo za zaključiti da znaš za te odluke, a onda i za njihovu sudbinu..
ja za njih još uvijek ne znam..

znam da postoje različita mišljenja teoretičara, jer ovo nije uopće jednostavan problem kako izgleda, pa je svaka nova odluka iz prakse (potvrđena po višem sudu) interesantna..

i da, smanji doživljaj..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 15:44   #84
Off ste, jako. Najte
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 17:15   #85
Unhappy Krađa mobitela

Pozz svima.. može li neki savjet. Prvi put se susrećem s ovim. Ukraden mi je mobitel. Imam sumljivu osobu, ali ne znam dal da idem na policiju da ga prijavin. Nisan nikad nikog tužila.. Osoba je poznata i prije po krađama, nitko me nije upozorio, prvi put sam ga vidila tad. Dok san udaljila se od mobitela jamio ga je, onda sam shvatila da ga nema, al tip je već otiša. Mob mi je bio upaljen i kraj mene, uzela sam mob od prijatelja da se nazoven, da nije netko ga slučajno stavio na dr mjesto, ali mobitel je odjednom ugašen. Dal' da idem policiji da prijavim tipa? Ma koji debil, da je mobitel skup pa ajde nego jeftin mobitel ukrast i to u prijateljevoj kući nisan mogla ni zamislit.
lalena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 17:23   #86
Krađa novaca od roditelja

Evo ovako...
Frendica je od mame uzela karticu i s njom u zadnjih mjesec dana dizala novce s bankomata...Normalno starci skuzili i prijavili krađu u banku al nisu na policiju.. Oko 5000 kn je skinula s racuna...E sad kako to ide, jel imaju na svim bankomatima kamere il nesto..Jel banka obavijesti policiju? Jel moze zavrsit u zatvoru posto je punoljetna? Inace u banani je skroz...najvise zbog staraca...nikad nije bila kaznjavana niti nista slicno..mirna, povucena, ide na faks, dobrica...Pa eto ak zna netko, pliz nek pomogne...Unaprijed hvala !!
enchy92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 14:41   #87
Quote:
enchy92 kaže: Pogledaj post
...E sad kako to ide, jel imaju na svim bankomatima kamere il nesto..Jel banka obavijesti policiju? Jel moze zavrsit u zatvoru posto je punoljetna? Inace u banani je skroz...najvise zbog staraca...nikad nije bila kaznjavana niti nista slicno..mirna, povucena, ide na faks, dobrica...Pa eto ak zna netko, pliz nek pomogne...Unaprijed hvala !!
Za banku nije ukradena kartica i pin.Banka će naplatit uzetu lovu s kratice i njih više nije briga jer je korišten original pin.Da li će završit u zatvoru ovisi o sudu ako je starci prijave policiji.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 15:07   #88
Quote:
lalena333 kaže: Pogledaj post
Pozz svima.. može li neki savjet. Prvi put se susrećem s ovim. Ukraden mi je mobitel. Imam sumljivu osobu, ali ne znam dal da idem na policiju da ga prijavin. Nisan nikad nikog tužila.. Osoba je poznata i prije po krađama, nitko me nije upozorio, prvi put sam ga vidila tad. Dok san udaljila se od mobitela jamio ga je, onda sam shvatila da ga nema, al tip je već otiša. Mob mi je bio upaljen i kraj mene, uzela sam mob od prijatelja da se nazoven, da nije netko ga slučajno stavio na dr mjesto, ali mobitel je odjednom ugašen. Dal' da idem policiji da prijavim tipa? Ma koji debil, da je mobitel skup pa ajde nego jeftin mobitel ukrast i to u prijateljevoj kući nisan mogla ni zamislit.
Ako imas broj mobitela ne kartice onaj IMEI sto ti pise na kutiji i mob ti kosta vise od milju kn onda prijavi muriji i oni ce ga nac
sigurno!!!


Quote:
enchy92 kaže: Pogledaj post
Evo ovako...
Frendica je od mame uzela karticu i s njom u zadnjih mjesec dana dizala novce s bankomata...Normalno starci skuzili i prijavili krađu u banku al nisu na policiju.. Oko 5000 kn je skinula s racuna...E sad kako to ide, jel imaju na svim bankomatima kamere il nesto..Jel banka obavijesti policiju? Jel moze zavrsit u zatvoru posto je punoljetna? Inace u banani je skroz...najvise zbog staraca...nikad nije bila kaznjavana niti nista slicno..mirna, povucena, ide na faks, dobrica...Pa eto ak zna netko, pliz nek pomogne...Unaprijed hvala !!
da,na bankomatima ima kamera

sve ovisi oce li starci dignut tuzbu protiv kceri u sta sumljam
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 19:02   #89
Molim pomoć

Ekipo molim Vas za savijet ukratko prijateljici su mi prije tri godine ukrali maltezer,prije par dana vet joj je javio da se pas pojavio kod njega jer je bolestan prijavila je policiji bila kod ljudi (ako ih se tako može nazavati) ne žele vratiti psa još će je tužiti za duševnu bol koju im je nanjela uglavnom cijelo sranje kaj napraviti ima li netko pametan savijet
nany 0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 19:04   #90
[QUOTE=Kuzerica;33614014]Ako imas broj mobitela ne kartice onaj IMEI sto ti pise na kutiji i mob ti kosta vise od milju kn onda prijavi muriji i oni ce ga nac
sigurno!!!

Da, imam IMEI i račun ma sve. Sutra iden prijavit krađu a mob ne vridi 1000kn. Imala sam dosta podataka koji su mi važni u tom mobitelu..samo mi je zato žao i koji debil, kad ga proda može si platit samo kavu mh , ako ga uopće proda heheh
lalena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 19:11   #91
Pa ako je pas njezin i moze to dokazat (a ocito moze zbog chipa) onda ju nemaju oni sta zastrasivat i prijetit se. Nek pokaze zube ako zeli tog psa. Kakve dusevne boli, jel zivimo u americi ili sta je ovo?
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 19:13   #92
Quote:
nany 0202 kaže: Pogledaj post
Ekipo molim Vas za savijet ukratko prijateljici su mi prije tri godine ukrali maltezer,prije par dana vet joj je javio da se pas pojavio kod njega jer je bolestan prijavila je policiji bila kod ljudi (ako ih se tako može nazavati) ne žele vratiti psa još će je tužiti za duševnu bol koju im je nanjela uglavnom cijelo sranje kaj napraviti ima li netko pametan savijet
Ako je veterinar skužio po čipu da je pas od tvoje frendice, mogu je tužiti koliko žele jer je pas pravno njezin. Zapravo, može ona njih tužiti za duševne boli i krađu jer su zatajili da pas nije njihov niti su se potrudili vratiti ga nakon što su, pretpostavljam očitali čip (ili nisu).
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 19:27   #93
Nek im se opet pojavi na vratima skupa s policijom.

Pa da vidimo kako ga neće vratit
Kore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 19:30   #94
Quote:
Kore kaže: Pogledaj post
Nek im se opet pojavi na vratima skupa s policijom.

Pa da vidimo kako ga neće vratit
Pa bila je al se dragi policajci nisu baš previše potrudili da bilo kaj naprave osim prijave
nany 0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 19:37   #95
Jel pas ima čip ili nema?
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 19:42   #96
Quote:
nany 0202 kaže: Pogledaj post
Pa bila je al se dragi policajci nisu baš previše potrudili da bilo kaj naprave osim prijave
Prijave za šta?
Kako se pas uopće našao kod tih ljudi, jesu ga oni ukrali, kupili od kradljivca, našli.......?
Kore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 20:05   #97
ma policija je spora na žalost...
ako je vet skužio da je njen pas postoji evidencija čipa na nju...

odvjetniku i nek napiše tužbu za krađu, te im je uruči da se vidi daje poslano i pu kojoj već i kome sve treba....
zvončica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 21:00   #98
Ovo je zapravo tema za pravni podforum pa ide tamo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 21:28   #99
Quote:
enchy92 kaže: Pogledaj post
Frendica je od mame uzela karticu i s njom u zadnjih mjesec dana dizala novce s bankomata...
ovo što je ona napravila je kazneno djelo teške krađe iz čl. 217. st.1. KZ i računalne prijevare iz čl. 224 a KZ..
negdje će reći da je samo krađa u pitanju..to su sve kaznena djela za koja se progoni po službenoj dužnosti..
međutim,
ono što je bitno jeste da postoji i čl. 237. KZ po kojemu se kazneni postupak pokreće privatnom tužbom i za krađu, tešku krađu i još par kaz. djela ako su počinjena prema bračnom drugu, rođaku po krvi u ravnoj lozi i još par slučajeva, tako da ovdje postoje velike šanse da do kaznenog postupka i ne dođe i u slučaju kaznene prijave policiji (nadajući se da će ovo postupanje ostati okvalificirano samo kao krađa, jer ipak ostaje čl. 224 a KZ koji nije naveden u ovome čl. 237.)

ako ona ne kaže roditeljima, a ovi banci, da je ona ta koja je dizala novac, banka bi mogla podnijeti prijavu policiji, jer ovako ostaje sumnja da je netko od njezinih djelatnika prisvojio novac, što im ne bi bila dobra reklama..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2011., 21:53   #100
pas ima čip tako je vet i skužio da je to pas koji je prije tri godine ukraden ali ljudi tri godine nisu bili kod veta niti je cijepljen, sad je bolestan pa su se smilovali i ko za peh otišli istom vetu gdje je i prije odlazio i tako se klupko počelo otpetljavati
nany 0202 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.