Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2013., 13:32   #281
Evo još jedne početnice. Nakom 10 god braka i prekrasne 9 godišnje kćeri, druga beba nikako da dođe. odlučili smo se za vv jer imamo 3 poznanice koje su ostvarile trudnoću nakon par postupaka pa nam se čini nekako najispravnije. Ono što me muči,odakle krenuti?? Čitajući vidim da se naručuje na prvi pregled 1 dc,što onda,kako dalje? Svega me strah najradije bi digla ruke od svega ali nemogu radi moje kćeri. Nikada ni ja ni mm nismo išli u nikakvu kliniku pa nam je sve nepoznato.Od nalaza ja sam vadila hormone prije1,5god i sve je bilo u granicama normale,ovulacije potvrđene,ciklusi normalni,mm nije još pravio pretrage. Hvala i bilo kakva info će dobro doći
slavonika31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 13:39   #282
najbolje je da ih prvo nazoveš i naručiš se na konzultacije. oni će vas dalje uputiti na pretrage koje treba napraviti i dogovarati dalje s vama preglede ovisno o danu ciklusa i slično. najbitnije je da ste odredili u koju kliniku idete, to vam je već veliki korak unaprijed.

sretno!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 13:44   #283
Hvala zafrina, pošto nisam iz Zg niti sam ikada bila na vv,može mi netko reći gdje moram ići da bi došla do ambulante ili ima portir pa da ne lutamo
slavonika31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 13:54   #284
e, to ne znam
nisam nikad bila na VV...
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 14:14   #285
Prvo se trebaš naručiti za konzultacije.

Kad se dođe tamo na vv, mpo dio je na 2.katu mislim (ja idem tamo kod endokrinologa, to je isti kat), kad se izađe iz lifta ili stepenica u desnom dijelu čekaonice. Ali ima ljudi koji te upute ako se pogubiš
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 07:33   #286
Pozdrav curke!! Ja sam mozda na krivoj temi,al imam jedno pitanjce..Dakle,sutra idemo na prvi pregled za mpo u vinogradsku bolnicu,pa me zanima ajt netko zna,dal ce oni mene tamo odmah pregledavat. Mislim ginekoloski,naravno. Pa ak netko zna neke detalje bila bi zahvalna.
Nannica100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 22:57   #287
Pozdrav cure i dečki,i ja sam nova u mpo.Moja dg. epilepsija i hipertireoza,ostali hormoni i sve ok.Muž asthenoteratozoospermija.Sutra prvi put idemo u Vinogradsku kod dr.Bolanče na konzultacije.Mi smo odlučili da za početak krećemo sa prirodnim icsi bez stimulacija.S obzirom na trenutne terapije koje uzimam to mi je nekako najsigurnije...ima li netko da ide u prirodnom ciklusu?
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:00   #288
Cure trebala bi mala pomoc. Iako nisam nova u svemu kao da jesam. Prije godinu dana imala sam spontani i nakpn toga imam jako oskudne menstruacije. Bila sam na pregledima i sve je ok , ovulacija je prisutna, al dr mi dao klomifene da koristim od 2. dana ciklusa jer zelimo slino bebu. E sad kako da racunam taj 2.dan, od pojave prve kapljice krvi ili pojave pravog krvarenja. Menstruacija mi sad pocinje s vrlo oskudmin krvarenjem koje traje dva, tri dana i onda dva tri dana normano krvarenje.
majazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 00:06   #289
pa čini mi se kad sve te dane zbrojiš dobiješ nekih 5-6 dana ciklusa,onda je nekako za pretpostavit da se i to lagano krvarenje računa kao ciklus
ali to ti je najbolje nazvat ginekologa da budeš sigurna
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 21:35   #290
MEDICINSKI PODMOGNUTA OPLODNJA ZAGREB

Pozdrav!

Molim vas,ako netko zna neka se javi!
Ja i supruga vec 4 godine pokusavamo da se ostvarimo kao roditelji no uzalud!
Culi za za Podpomognutu med.oplodnju preko HZZO?

moze netko reci gdje u Zagrebu treba tocno otici? Gdje podnjeti zahtijev? sto je potrebno?

Pozdrav svima!
Filozof1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 10:39   #291
Quote:
Filozof1985 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Molim vas,ako netko zna neka se javi!
Ja i supruga vec 4 godine pokusavamo da se ostvarimo kao roditelji no uzalud!
Culi za za Podpomognutu med.oplodnju preko HZZO?

moze netko reci gdje u Zagrebu treba tocno otici? Gdje podnjeti zahtijev? sto je potrebno?

Pozdrav svima!
Najbolje je preko neta prvo istražiti.
I ovdje na forumu ima jako puno iskustava napisanih.
Nakon što se odlučite za kliniku jednostavno se naručite. Nazovete kliniku, mislim da ćete dobiti telefonski puno više informacija, jer ja samo pretpostavljam.
Ja sam osobno od vlastitog ginekologa dobila uputnice za briseve i hormone, a supruga za početak naručila kod na spermiogram, pa s tim nalazima otišla kod mpo doktora (nije preko HZZO), jer nama je spermiogram dao odmah dijagnozu.
Isto tako, vjerujem da će vas mpo doktor uputiti na određene pretrage, kako
bi otkrio vašu dijagnozu, ukoliko ju već nemate
__________________
i ja grlim svoje dijete....
petrah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 19:26   #292
Gdje ćeš ići na AID ili IVF obzirom da tražiš suglasnost HZZO-a?
Arleta8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:54   #293
Ovo vise ne kuzim

Jel imate zdravstveno osiguranje?
Jel imate izabranog primarnog ginekologa?
Jel mozete tog ginekologa trazit uputnicu za prvi pregled?

Osobno ne morate imati nikakvog kontakta sa HZZO-om. Uputnica koju dobivate od ginekologa je zapravo "novac" koji vam hzzo daje da bi ostvarili pravo na pregled.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:59   #294
Na teret HZZO- a idu mpo postupci u nasim klinikama bez neke dodatne suglasnosti od njihove strane. Drugi par rukava su cekanje na red i slicno.

Ukoliko imate neke teze dg, koje se ne mogu lijeciti u Hr, tada to pokriva HZZO, znaci lijecenje u drugoj drzavi, tipa Ceskoj. No, iznos koji daje za te slucajeve nije najcesece dostatan.
LaneLOIS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 20:24   #295
Bok cure, nisam krenula u postupak, no s obzirom na dijagnozu MM trebati ćemo. S obzirom da će on trebati ici na TESE ili TESA postupak kako bi došli do plivača, zanima me da li je nečiji muž to prošao i da li se to moze obaviti i u bolnicama, a ne samo kod privatnika. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 10:13   #296
Cure, ja se ispričavam na upadu ali pokušavam pročitati svoj nalaz spolnih hormona i niš mi nije jasno...pa sam došla upitati vas koje ste radile ove pretrage.

Može li mi neka dobra duša tu ili u inbox pojasniti da li je kakva frka kada su povišeni prolaktin i DHEAS? (ostalo je sve u referentnim intervalima, i čekam još nalaz progesterona vađenog 22.dc)

Prolaktin- 605 (referentni interval 71-566)
DHEAS- 12.7 (referentni interval 0.5-10.6)
bessie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 10:32   #297
Quote:
bessie kaže: Pogledaj post
Cure, ja se ispričavam na upadu ali pokušavam pročitati svoj nalaz spolnih hormona i niš mi nije jasno...pa sam došla upitati vas koje ste radile ove pretrage.

Može li mi neka dobra duša tu ili u inbox pojasniti da li je kakva frka kada su povišeni prolaktin i DHEAS? (ostalo je sve u referentnim intervalima, i čekam još nalaz progesterona vađenog 22.dc)

Prolaktin- 605 (referentni interval 71-566)
DHEAS- 12.7 (referentni interval 0.5-10.6)
Povišeni prolaktin utječe na izostanak ovulacije i nepravilnu funkciju žutog tijela i im utjecaj na funkciju štitnjače.
Stoga, ako imaš anovulatorne cikluse, progesteron će to pokazati.

Koliko god čitala nisam uspjela skužiti koju funkciju ima DHEAS osim da sudjeluje u stvaranju ostalih steroidnih hormona.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 08:58   #298
Quote:
bessie kaže: Pogledaj post
Cure, ja se ispričavam na upadu ali pokušavam pročitati svoj nalaz spolnih hormona i niš mi nije jasno...pa sam došla upitati vas koje ste radile ove pretrage.

Može li mi neka dobra duša tu ili u inbox pojasniti da li je kakva frka kada su povišeni prolaktin i DHEAS? (ostalo je sve u referentnim intervalima, i čekam još nalaz progesterona vađenog 22.dc)

Prolaktin- 605 (referentni interval 71-566)
DHEAS- 12.7 (referentni interval 0.5-10.6)
za poviseni prolaktin mozes traziti bromergon. dheas utjece i na spolne hormone, na estrogen i testosteron.
bilo bi zanimljivo i znati kakvi su ti ciklusi, ali i vrijednosti ostalih hormona
fsh
lh
e2
testosteron


nerijetko je dhea povisen kod onih koji imaju policisticne jajnike a time (dugi ciklusi, kasne ovulacije ili se pak desavaju aovulatorni ciklusi)
imas temu 'hormonski nalazi' pa ti tamo neko moze protumaciti ukupnu sliku.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 10:45   #299
E ovako cure. Ispričavam se ako ću postaviti pitanja koja su već prethodno navedena ali potpuno sam nova u ovome svemu. Ne znam ni šta ni kako trebam napraviti. Znači zanima me sljedeće. Da li se za prvi pregled i uputnice i informacije narućujem kod svog općeg ginekologa ili zovem bolnicu nekakvu(npr.Petrovu) i naručujem se za konzultacije kod nekog ginekologa i od njega uzimam popis pretraga?
Alic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 11:17   #300
Kod svog socijalnog ginekologa nabaviš uputnicu za MPO konzultacije. I onda nazoveš odabranu bolnicu u kojoj se izvode MPO postupci i naručiš se.
Ginekolog u toj bolnici će te uputiti na daljnje pretrage.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.