Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2012., 14:11   #1
NCAA football

Red je da i college football ima svoju temu, da ne spamamo više NFL topic.

Ne da mi se puno pisat, samo ću reći da je sezona počela prije dva dana, da me prvi dan oduševio ovaj potez i da danas vrijedi pogledati derbi Alabame i Michigana i utakmicu meni dvije omiljene ekipe, Auburna i Clemsona.
fake_punt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 09:23   #2
Tema je vraćena nazad, izbrisano je 20-ak poruka. Euskal i smoke, 10 bodova za offtopic cisto kao upozorenje da će ubuduće ići banovi za ovo, jer mislim da ste i sami svjesni da ste pretjerali i otišli totalno van teme.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 10:19   #3
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
smoke, 10 bodova za offtopic
TD + FG
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 10:33   #4
Evo da dam doprinos temi, bila je reklama na ES2, izgleda da će da prenose
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 00:27   #5
Večeras prava navala utakmica na ESPN-u
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 10:02   #6
Fightin Irish su startali dobro u sezonu,zabiljezivsi 2 pobjede na startu,protiv Navy 50-10(Riddick i Atkinson III po 2 TD),u utakmici protiv Purdue nije islo tako lagano,ali ipak je zabiljezena pobjeda 20-17(3yd probijanje QB Golson i T.J. Jones TD,dok je pobjednicki FG od 27yd zabiljezio Brindza,7 sec prie isteka regularnog dijela).Slijedeci weekend je na rasporedu utakmica protiv Michigan ST,a tjedan nakon toga veliki derby protiv Michigan-a.Toliko od mene do slijedece prilike i jos jedne pobjede ND
__________________
jebem skoro svaki dan 1950
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:38   #7
Nekoliko jako dobrih utakmica jučer, LSU jedva protiv Auburna 12-10, Kansas State srušio Oklahomu, a Notre Dame pobjedio Michigan i ide lagano u top 10.
fake_punt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2012., 15:36   #8
U subotu je 115. Big Game. Ne mogu vjerovati da je proslo 30 godina od The Play
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 00:19   #9
koji crni ocaj igraju georgia i florida, i to su #2 i #10. kako je ovaj sec precijenjen...
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 17:15   #10
Quote:
the smoke kaže: Pogledaj post
koji crni ocaj igraju georgia i florida, i to su #2 i #10. kako je ovaj sec precijenjen...
Nisam gledao, ali vidim da je bilo ukupno 9 turnovera. Ima u SEC-u precijenjenih ekipa, evo Miss State je bio #11 bez da su igrali s rangiranom ekipom i onda ih jučer Alabama (oni nisu precijenjeni) zgazi 31 razlike.

Stigao sam na drugo poluvrijeme Notre Damea i Oklahome i mogu reći da sam bio ogodno iznenađen napadom Irisha. Pobjeda protiv USC-a za 4 tjedna vjerojatno im donosi finale.
__________________
What do we want? Time travel! When do we want it? It's irrelevant!
fake_punt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 17:39   #11
Idući tjedan je Oregon kod USC-a i Alabama kod LSU-a i poslije toga bi se trebalo puno više znati. Bilo bi zanimljivo da Alabama izgubi.
__________________
Don't blame us if we ever doubt you, you know we couldn't live without you...
malchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:42   #12
Quote:
fake_punt kaže: Pogledaj post
Nisam gledao, ali vidim da je bilo ukupno 9 turnovera. Ima u SEC-u precijenjenih ekipa, evo Miss State je bio #11 bez da su igrali s rangiranom ekipom i onda ih jučer Alabama (oni nisu precijenjeni) zgazi 31 razlike.

Stigao sam na drugo poluvrijeme Notre Damea i Oklahome i mogu reći da sam bio ogodno iznenađen napadom Irisha. Pobjeda protiv USC-a za 4 tjedna vjerojatno im donosi finale.
Do kud je doslo - da se moram odluciti izmedju Notre Damea i nekoga iz SEC, za kog bi mi bilo draze da igra za prvaka. Kad ce napokon ta jebena 2014. pa da imamo napokon to polufinale.

Ne znam, ako Oregon osvoji Pac-12 bez poraza tesko ce ga preci Notre Dame.

Quote:
malchik kaže: Pogledaj post
Idući tjedan je Oregon kod USC-a i Alabama kod LSU-a i poslije toga bi se trebalo puno više znati. Bilo bi zanimljivo da Alabama izgubi.
Steta za Oregon ad su i USC i Oregon State izgubili ovaj vikend, to ce im spustiti rating protivnika. Sumnjam da ce Alabama izgubiti, ali bit ce super tekme sigurno. Steta da sam u HR i necu moc gledat
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 21:37   #13
Quote:
the smoke kaže: Pogledaj post
Ne znam, ako Oregon osvoji Pac-12 bez poraza tesko ce ga preci Notre Dame.
To da, al pred njima su dva teška gostovanja + utakmica za prvaka Pac-12. Ja sam do kraja za Kansas State.

Sljedeći vikend očekujem još jedno čišćenje contendera. I LSU ima šansu vratiti se u igru, samo mislim da glatko gubi.
__________________
What do we want? Time travel! When do we want it? It's irrelevant!
fake_punt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 16:15   #14
Quote:
fake_punt kaže: Pogledaj post
To da, al pred njima su dva teška gostovanja + utakmica za prvaka Pac-12. Ja sam do kraja za Kansas State.

Sljedeći vikend očekujem još jedno čišćenje contendera. I LSU ima šansu vratiti se u igru, samo mislim da glatko gubi.
Ja cu popizdit ako LSU pobijedi, ovi svi neporazeni izgube po jednu i bude opet BCS Bowl Alabama - LSU
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2012., 00:57   #15
Što je danas Notre Dame ponudio Pittsburghu i ovi nesposobnjakovići to ne znaju uzeti

Od promašeneg PAT, INT u end zoni, fumble na gol liniji...
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 13:10   #16
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
Što je danas Notre Dame ponudio Pittsburghu i ovi nesposobnjakovići to ne znaju uzeti

Od promašeneg PAT, INT u end zoni, fumble na gol liniji...
do toga da je trebao biti penalty protiv ND i ponovljen FG za Pitt u produzetku, ali suci su bili slijepi
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 13:27   #17
letimično pratim NCAA nogomet uglavnom kada nemam što raditi subotom, a citavu subotu na ESPN-u je americki nogomet.

E sada bio bi zahvalan ako bi mi netko mogao objasniti princip po kojem se igraju bowl game utakmice jer mi bas nije jasan ispada da svi zivi igraju u tim bowl utakmicama jer ih ima brdo, te koja bowl utakmica odlucuje za ultimativnog prvaka, da li je to rose bowl ili ?

Molim dezurne dusebriznike koji ce me uputiti na google da se ne javjalju
papaq_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 14:50   #18
Quote:
papaq_ kaže: Pogledaj post
letimično pratim NCAA nogomet uglavnom kada nemam što raditi subotom, a citavu subotu na ESPN-u je americki nogomet.

E sada bio bi zahvalan ako bi mi netko mogao objasniti princip po kojem se igraju bowl game utakmice jer mi bas nije jasan ispada da svi zivi igraju u tim bowl utakmicama jer ih ima brdo, te koja bowl utakmica odlucuje za ultimativnog prvaka, da li je to rose bowl ili ?

Molim dezurne dusebriznike koji ce me uputiti na google da se ne javjalju
BCS Championship game ti odlučuje o prvaku, a kako se određuju ostale to ni sam bog ne zna.
Tuvix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 17:05   #19
Postoji 5 BCS bowlova - to su elitni bowlovi. BCS Championship game, Rose, Orange, Fiesta i Sugar Bowl. Za nastup se kvalificiraju prvaci 6 elitnih konferencija (SEC, Big East, Big Ten, Big 12, Pac-12 i ACC) + još 4 najbolje ekipe. Dvije najbolje (po BCS rankingu) igraju za prvaka, ostale se rasporede na ostala 4 bowla. Za dvije godine će se prvi put igrati playoff sa 4 ekipe, tako da će doći do značajnih promjena na ovoj razini.
Na ostalim bowlovima imaju pravo nastupa sve ekipe sa omjerom od barem .500. Neki od njih imaju dugu tradiciju, kao Cotton Bowl, i u njima igraju viceprvaci jačih konferencija, ali uglavnom su svi pozivnog karaktera i jednostavno se sve ekipe s pravom nastupa negdje ubaci.
__________________
What do we want? Time travel! When do we want it? It's irrelevant!
fake_punt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 17:50   #20
Quote:
papaq_ kaže: Pogledaj post
letimično pratim NCAA nogomet uglavnom kada nemam što raditi subotom, a citavu subotu na ESPN-u je americki nogomet.

E sada bio bi zahvalan ako bi mi netko mogao objasniti princip po kojem se igraju bowl game utakmice jer mi bas nije jasan ispada da svi zivi igraju u tim bowl utakmicama jer ih ima brdo, te koja bowl utakmica odlucuje za ultimativnog prvaka, da li je to rose bowl ili ?

Molim dezurne dusebriznike koji ce me uputiti na google da se ne javjalju
Pa proguglaj to

Ima brdo Bowlova, ali pet ih je jakih. To je BCS NC (National Championship Game) i Fiesta, Sugar, Orange i Rose.

Prije je jedan od ova cetiri navedena (po principu rotacije) donosio prvaka, sada je taj bowl posebna tekma i igra se i dalje po rotirajucem sistemu na jednom od ta cetiri stadiona. Znaci da se svake godine na jednom od tih stadiona igraju dva bowla, onaj normalni i onaj za prvaka.

U finalu igraju dvije prvoplasirane ekipe po nekoj mjesavini anketa sadasnjih i bivsih trenera i igraca, medija i kompjuterskih renkinga.

To je finale.

Ostali bowlovi imaju svaki svoj ugovor po kojemu se odlucuje koga ce pozvati. Oni obicno imaju ugovor s konferencijom i mogu pozvati ekipu iz te konferencije koja je pobijedila u barem 6 tekmi. Tako na primjer od ovih jakih,

ACC pobjednik je domacin Orange Bowla
Big Ten pobjednik je domacin Rose Bowla
Big 12 pobjednik je domacin Fiesta Bowla
Pac 12 pobjednik igra Rose Bowl
SEC pobjednik je domacin Sugar Bowla

U praksi barem jedna od ovih ekipa BCS NC Game, tako da onda Bowlovi imaju pravo birati zamjenu. Nakon toga se bira protivnik. S obzirom da Rose ima dvije konferencije, ne bira, a redoslijed prava biranja protivnika za ostala tri se rotira svake godine (ove godine je 1. Fiesta, 2. Sugar, 3. Orange).

Kada tome dodas pobjednika Big Easta, onda je 6 od 10 mjesta popunjeno.

Tko od ostalih ide je malo kompliciranije. Prvo, ako im je program kaznjen (ove godine Penn State, Ohio State i North Carolina) klubovi nemaju pravo na nastupanje iako su se kvalificirali..

Notre Dame, koja nije niti u jednoj konferenciji ima pravo na mjesto u jednom od bowlova ako su na kraju godine u najboljih osam po BCS rankingu.

Pobjednici manjih konferencije ulaze ako su unutar najboljih 12 po rankingu, ili najboljih 16 i bolje rangirani od prvaka velikih konferencija.

Ako nakon toga nisu popunjena sva mjesta (od 10) onda Bowlovi mogu birati kako ih je volja.

Osim tih BCS Bowlova, ima ih jos brdo drugih, koji uzimaju slabije ekipe po slicnom principu.

Evo da malo pojasnimo.

Da danas zavrsi sezona, onda bi to ovako izgledalo:

(da pojednostavimo, nema konferecijskih utakmica za prvaka i svi koji sada vode konferenciju su ju i osvojili)

Sveucilista koja su se automatski kvalificirala:
1. Alabama (#1 BCS)
2. Kansas State (#2 BCS)
3. Oregon (Pac 12 Champ)
4. Nebraska (Big Ten Champ)
5. Florida State (ACC Champ)
6. Louisville (Big East Champ)
7. Notre Dame (Top 8 BCS)
Najvjerojatnija izabrana sveucilista:
8. Georgia
9. Oklahoma
10. Oregon State
A, sada tko igra gdje:

1. BCS National Championship Bowl (igra se u Miamiju, na mjestu Orange Bowla)
Alabama - Kansas State
Prva dva po BCS rankingu

2. Sugar Bowl gubi SEC prvaka, ima pravo prvi traziti zamjenu, jer gubi najbolje rangiranu ekipu. Ne smije birati niti jednog hosta (znaci pobjednike ACC, Big 10, Big 12 i PAC 12). Ajmo reci da uzimaju medijski jaki Notre Dame.

3. Sada Fiesta Bowl bira zamjenu za svog izgubljenog domacina (Kansas State, pobjednik Big 12). Ajmo reci da uzimaju Georgiu

4. Rose Bowl je jasan, igra Pac 12 protiv Big Ten
Oregon - Nebraska

5. Fiesta Bowl prva bira, i za protivnika Georgiji (zamjena za Kansas State) uzima Oklahomu
Georgia - Oklahoma

6. Sugar Bowl je sljedeci. Imaju Notre Dame (zamjenu za Alabamu), uzimaju Louisville
Notre Dame - Louisville

7. I na kraju ostaje Orange Bowl, koji ima Florida State (ACC Champ) i "bira" preostali Oregon State
Florida State - Oregon State

Naad se ad je netko nesto skuzio
the smoke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.