Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2013., 13:18   #1
Angry Anonimne dojave!

Da li postoji naćin da se sazna, putem policije, tko je ostavio anonimnu dojavu o nekoj osobi, ako postoji pisani trag, tj. ako je pisani trag predan na ruke 3. osobi koja ga je onda proslijedila dalje kao anonimnu dojavu?
Da li osoba o kojoj je pisana anonimna dojava ima pravo na uvid u taj dokument?
Može li se tužbom tražiti od te 3. osobe koja je dojavu zaprimila, identitet osobe koja ju je dostavila?
mariposakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 13:22   #2
ima li negdje online obrazac za anonimnu dojavu? Uskok je imao, ali više ne mogu naći..
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 13:29   #3
Online anonimna dojava?

Zašto me to podsjeća na oksimoron? Ili na termin jebanje za nevinost?

Mislim da ne možeš doznati identitet, a policija i ako podatak zna, neće reći jer je dojava "anonimna".

Može li se to riješiti tako da se podnese kaznena prijava protiv nepoznatog počinitelja za npr. klevetu? Tako da se formulira zahtjev za dostavu podataka o počinitelju radi podnošenja privatne tužbe?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2013., 13:32   #4
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Može li se to riješiti tako da se podnese kaznena prijava protiv nepoznatog počinitelja za npr. klevetu? Tako da se formulira zahtjev za dostavu podataka o počinitelju radi podnošenja privatne tužbe?
e to me interesira, znači moguće je putem privatne tužbe...
mariposakc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 08:11   #5
To je ideja, ne znam jesam li u pravu. Za ovo što si ti napisao, najbolji opis bi bio kleveta, a ona se ne progoni po službenoj dužnosti, već privatnom tužbom. U takvim slučajevima, policija može na zathjev dostaviti oštećenoj strani podatke za privatnu tužbu.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 11:24   #6
Quote:
mariposakc kaže: Pogledaj post
Da li osoba o kojoj je pisana anonimna dojava ima pravo na uvid u taj dokument?
Nema.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 12:54   #7
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nema.
službeno nema, ali postoje korumpirani policajci koji štite 'svoje' i ne rade svoj posao.

evo za inspekciju, ne mogu naći kaznenu prijavu:

http://www.inspektorat.hr/prijavi-povredu-propisa/
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.