Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2005., 12:40   #41
Quote:
Paragalactic kaže:
Kad sam ja išo na taj tečaj upozorili su žene da ne pizde na muževe ak ovi ne primjete novu frizuru na ženi ili oprane zastore i tako to, jer da muški imaju drugačiju percepciju stvarnosti od žena. Naravno da sam u više prilika potego tu okolnost i reko ženi da je bila upozorena na tu mušku manjkavost i prije nego što se udala za mene pa sad nema kaj pizdit oko takvih stvari...

"Kaj si rekla Mače? Ima puno neopranog suđa? Uopće nisam skužio... "
Eto kako je jednostavno objasniti svrhu tih tečajeva ako si dovoljno mudar.

Vi ostali samozvani kršćani, sramota može da vas bude. Bog se sigurno lupa rukom po glavi čim vi otvorite svoje gubice.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 12:17   #42
Quote:
nn-st1 kaže:
po toj logici , nebi smjela niti krstiti djete..

ovdje se radi o smješnom ponašanju.
kao da dođeš u auto školu i pitaš: dajte mi odmah potvrdu da sam položio, bez učenja i polaganja.

ako ne smatra vjeru važnom, pa se ne želi niti crkveno vjenčati, zašto onda uopće hoće da krsti djete? čemu? što će joj to značit u životu?
e, ovo i mene trenutno muči - s jedne strane, možda bi se osoba trebala krstiti kada se sama može očitovati o svom (ne)vjerovanju...

slijedom logike - "roditelji ne mogu izabrati za dijete" - ne bi ga smjeli niti krstiti (jer mu tako "nameću" katoličku od niza mogućih vjera)

S druge strane, ne bih htjela da mi se dijete kad krene u vrtić, školu itd., nađe pod pritiskom ili osudom našeg kvazikatoličkog (jer su svi po rođenju katolici koji strogo drže do tih običaja i pravila, a u crkvu idu samo na Božić i Uskrs) društva, kao što je primjerice takav slučaj sa djecom koja bi u školi odabrala etiku (ipak bi ih ovdje informirali i o ostalim vjerama) umjesto vjeronauka
Tristram Shandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 12:30   #43
dvojba

nam je ista...ici na taj tecaj ili ne. Mislim da zbog ta dva-tri dana necu bit puno na gubitku ili na dobitku. Sve ovisi o partneru i njegovim zeljam. Inace namjera mi je vjencanje na otoku a tamo siguran sam nitko ziv me nece pitati za potvrdu jer ionako nas malo ima....Tako da je na kraju to samo zadovoljenje forme bez sadrzaja. A stim da se djeca ne mogu krdsdtit ako nisu starci vincani u crkvi ..jednostavno nije istina, djete moze biti krsteno. A li mora imat kuma koji je naravno krizman.
Mandrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 14:16   #44
Malo su se pobrkali lončići. Vjera nema veze s crkvom. Čovjek ne treba biti religijski deklariran da bi vjerovao i bio vjernik.
A slušat neuke ljude (svećenike) sa prahistorijskim nazorima i dogmama kako govore o braku i sole pamet o seksu i djeci, a da brak ni djecu nisu vidjeli je smiješno i žalosno. Kako ti netko može nešto pričat, a da nema iskustva o tome. Očito da moraš bit ovca. Naslušao sam se takvih priča i svaki pametan komentar je suvišan.
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 16:58   #45
Quote:
ovac kaže:

A slušat neuke ljude (svećenike) sa prahistorijskim nazorima i dogmama kako govore o braku i sole pamet o seksu i djeci, a da brak ni djecu nisu vidjeli je smiješno i žalosno. Kako ti netko može nešto pričat, a da nema iskustva o tome. Očito da moraš bit ovca. Naslušao sam se takvih priča i svaki pametan komentar je suvišan.
ovakvu glupost ne mogu prešutut.
po tvojoj jednostavnoj logici ne bi smio niti jedan liječnik liječiti ljude.
jer ako on sam nije preboli bolest, onda očito nije niti sposoban da druge liječi.
Quote:
Čovjek ne treba biti religijski deklariran da bi vjerovao i bio vjernik.
ovo je točno.
ali je ubičajeno da se deklarira..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 18:36   #46
Quote:
ovakvu glupost ne mogu prešutut.po tvojoj jednostavnoj logici ne bi smio niti jedan liječnik liječiti ljude.
jer ako on sam nije preboli bolest, onda očito nije niti sposoban da druge liječi
Nije sve u životu logično zato se nemoj držat logike ko pijan plota. Ne trebaš doslovno banalizirat stvari jer za to nema potrebe. Ova usporedba je totalno bezvezna. Ajmo, onda svak svakom solit pamet o onom o cemu baš i ne znamo samo zato jer mislimo da smo pametniji od drugih.
Quote:
A slušat neuke ljude (svećenike) sa prahistorijskim nazorima i dogmama kako govore o braku i sole pamet o seksu i djeci, a da brak ni djecu nisu vidjeli je smiješno i žalosno. Kako ti netko može nešto pričat, a da nema iskustva o tome. Očito da moraš bit ovca. Naslušao sam se takvih priča i svaki pametan komentar je suvišan
Po ovim sam MISLIO na zadrte stavove svećenika o pojedinim stvarima, npr. zabrani seksa prije braka, zabrani kontracepcije pa čak kada se govori i o AIDSu, o dogmama, štetnosti i bolestima koje proizlaze iz istih i drugim biserima. Dobro se zna da svećenici glume sveznalice i guraju nos u medicinu, psihologiju i slične znanosti, a da o tome nemaju pojma. Svatko neka se bavi svojim poslom.
Quote:
ali je ubičajeno da se deklarira
Ovaj dodatak nije potreban
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 18:57   #47
Quote:
ovac kaže:
Nije sve u životu logično zato se nemoj držat logike ko pijan plota. Ne trebaš doslovno banalizirat stvari jer za to nema potrebe. Ova usporedba je totalno bezvezna. Ajmo, onda svak svakom solit pamet o onom o cemu baš i ne znamo samo zato jer mislimo da smo pametniji od drugih.
kome to govoriš?
meni ili sebi?
ti si banalizirao situaciju.
svećenioci nisu oženjeni i nemaju djece pa ne smiju pričat' o braku? to si tu napisao, sjećaš se?

Quote:
Dobro se zna da svećenici glume sveznalice i guraju nos u medicinu, psihologiju i slične znanosti, a da o tome nemaju pojma. Svatko neka se bavi svojim poslom.
očito ne znaš da svaki svećenik mora zavriti 5 god. teološkog fakulteta. a to ne isključuje da se i prije ili poslije obrazuje za nešto drugo. npr. kemiju.
dakle nije da su zatucani i neobrazovani.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 19:47   #48
Quote:
dakle nije da su zatucani i neobrazovani.
Ovo se ne sjećem da sam napisao.
A sad da svi imaju osim teološkog i neki drugi faks ispada da su najveći intelektualci u državi. Pa i da završi kemiju ne može pričat o psihologiji.
Quote:
svećenioci nisu oženjeni i nemaju djece pa ne smiju pričat' o braku? to si tu napisao, sjećaš se?
Idemo ponovo. Ovo gore ne čitaj DOSLOVNO, ali ne može netko govoriti o problemima braka, odgoju djece u braku i sličnim stvarima, a da o tome nema iskustva, odnosno može ti govoriti, ali ne može NAMETATI a priori svoje mišljenje po cijeni crkvenog odbacivanja. Ma ne možeš ti meni govorit kako ću ja odgajat svoju djecu, a da ju sam nemaš.
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 08:18   #49
aha, dakle ono što si napisao, zapravi nije uopće ono što si mislio, nego si zapravo mislio nešto sasvim drugo..
ma ti si pravi materijal za političara.
drž' se ti politike, tu ćeš daleko dogurat.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 13:06   #50
Quote:
aha, dakle ono što si napisao, zapravi nije uopće ono što si mislio, nego si zapravo mislio nešto sasvim drugo..
ma ti si pravi materijal za političara.
drž' se ti politike, tu ćeš daleko dogurat...
Ako je ovo tvoj odgovor na moje mišljenje onda stvarno............
Plete ti se jezik. Ja sam samo rekao da ne povezuješ liječnike s tim slučajem jer oni s tim nemaju veze i ništa više.
I nisam političar jer mi se gade i jedni i drugi.
ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 20:09   #51
tečaj traje 3 tjedna po svaki dva dana u tjednu..znači 6.
košta 60kn za oboje..
par dana bude zanimljivo pa onda opet i tako..
a crkva ima svoje stavove ako nemisliš ih poštivat netrebaš se ni vjenčat tamo.
nam je bilo ok..upoznali dosta novih ljudi..
uglavnom moj stav o tom svem je da nebi dala u crkvi da se vjenčaju one koje su trudne(što znači da se više od pola nebi vjenčale)..ali crkvi je to glavni razlog za vjenčanje..
kažu ako ja neželim djecu da moj se brak može i crkveno poništit,et..
__________________
Maggy
Maggy69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 21:37   #52
Quote:
Maggy69 kaže:

uglavnom moj stav o tom svem je da nebi dala u crkvi da se vjenčaju one koje su trudne(što znači da se više od pola nebi vjenčale)..ali crkvi je to glavni razlog za vjenčanje..
kažu ako ja neželim djecu da moj se brak može i crkveno poništit,et..
Ti ne bi dala da se u crkvi vjenčaju oni koji su zatrudnili????
Mislim meni je to
CrveniVrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 09:05   #53
Quote:
CrveniVrag kaže:
Ti ne bi dala da se u crkvi vjenčaju oni koji su zatrudnili????
Mislim meni je to
pa to se apsolutno kosi sa Crkvenim načelima!!!!! Sad, jel ok to ili nije...pa tko Vas tjera u Crkvu?
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 10:34   #54
ajde mi pokaži jednu osobu koja se par godina prije braka gleda u okice i trepće.
CrveniVrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 10:56   #55
Quote:
CrveniVrag kaže:
ajde mi pokaži jednu osobu koja se par godina prije braka gleda u okice i trepće.
to i dalje ne mijenja činjenicu da to u Crkvi nije dopušteno.....

imaš li još pitanja?
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:14   #56
A jesi ti velečasni da te priupitam još koju ako mi zatreba ?
CrveniVrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:18   #57
Quote:
CrveniVrag kaže:
A jesi ti velečasni da te priupitam još koju ako mi zatreba ?
nisam ja, ali stari mi je bio........
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:21   #58

Ja sam svejedno za modernizaciju svega uključujući i crkve
CrveniVrag is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 11:23   #59
Quote:
CrveniVrag kaže:

Ja sam svejedno za modernizaciju svega uključujući i crkve
e jebiga, ja sam za demodernizaciju svega.....
__________________
baš me briga što misliš, bitno da misliš.....
Grof_Drkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 15:15   #60
Quote:
Maggy69 kaže:

uglavnom moj stav o tom svem je da nebi dala u crkvi da se vjenčaju one koje su trudne(što znači da se više od pola nebi vjenčale)..ali crkvi je to glavni razlog za vjenčanje..
sta si ti papinessa?

sad ozbiljno - znaci, ti i muz niste imali seksualne odnose prije braka? stvarno me zanima, ne provociram te. ako je tako, za dosljednost.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.