Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2015., 02:32   #61
Jaki ste na riječima, al na činjenicama i dokazima ste 0. Mogao bih vam sad iznijeti toliko dokaza da se ne bi ste ni vratili na temu, nema ni potrebe, niste pobili ni jedan koji smo iznijeli. Ni ne možete, bila bi to teška pseudoznanost, ipak biti ću milostiv, pa pokušajte photoshop slikovnicom nadmašit ovu činjenicu: Kada bi Zemlja bila okrugla, Sunce koje gledamo mi na sj polu u opće ne bi mogli vidjeti, jer bi nam točka pogleda da vidimo Sunce bila skoro 10 000, km ispod nogu, te bi "tisuće km zemljinog trbuha to dodatno otežavalo". teorija okrugle zemlje je čista nadri znanost, ona nema NI JEDAN dokaz, stara poganska teorija. Probajte nas ako ništa zabavljat kao Zeco pas of topicom, van zemaljcima i sl, navalite.
Cro Cop28 is offline  
Old 15.08.2015., 02:37   #62
"Zemlja je okrugla"
Cro Cop28 is offline  
Old 15.08.2015., 02:41   #63
"Oplovili su zemlju" Oplovit možeš i otok ako niste znali.
A argument zvijezda vam je izgleda nesto s ekrana, skupa s ostalima.
Cro Cop28 is offline  
Old 15.08.2015., 02:42   #64
"Oplovili su zemlju" Oplovit možeš i otok ako niste znali.
A argument zvijezda vam je izgleda nesto s ekrana, skupa s ostalima.
Cro Cop28 is offline  
Old 15.08.2015., 03:05   #65
Quote:
Cro Cop28 kaže: Pogledaj post
Jaki ste na riječima, al na činjenicama i dokazima ste 0
Da, da

Quote:
Cro Cop28 kaže: Pogledaj post
Mogao bih vam sad iznijeti toliko dokaza da se ne bi ste ni vratili na temu
ajde iznesi te dokaze više da počnemo sa rušenjem,


Quote:
Cro Cop28 kaže: Pogledaj post
niste pobili ni jedan koji smo iznijeli
Kako ćemo da pobijamo ako niste napisali ni jedan dokaz?

Quote:
Cro Cop28 kaže: Pogledaj post
pa pokušajte photoshop slikovnicom nadmašit ovu činjenicu: Kada bi Zemlja bila okrugla, Sunce koje gledamo mi na sj polu u opće ne bi mogli vidjeti, jer bi nam točka pogleda da vidimo Sunce bila skoro 10 000, km ispod nogu, te bi "tisuće km zemljinog trbuha to dodatno otežavalo". teorija okrugle zemlje je čista nadri znanost, ona nema NI JEDAN dokaz, stara poganska teorija. Probajte nas ako ništa zabavljat kao Zeco pas of topicom, van zemaljcima i sl, navalite.


Ako nisi znao, sunce se zapravo na "vrhu" planeta i ne vidi, ali pošto se sjeverni pol ne nalazi na "vrhu" planeta, Sunce vidimo jako nisko... dok se na ekvadoru Sunce nalazi "iznad glave"

Pošto je Zemljina osa (tj. Zemlja) zakrivljena, dan na sjevernom i južnom polu traje 6 mjeseci kao i noć


Zadnje uređivanje ITGuy : 15.08.2015. at 04:26.
ITGuy is offline  
Old 15.08.2015., 03:28   #66
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
mene zanimaju sljedece stvari. znaci, Zemlja je ravna ploca, je li mozda i suplja? također me zanima, jesu li i zvijezde ravne kao Zemlja, znaci je li i Sunce istog oblika kao i Zemlja?
pa zar i vi zecopas smatrate da je Zemlja ravna ploča i još ima rupu u ploči koju su pojeli valjda reptili i termiti?
Iznenadili ste me - neugodno
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 15.08.2015., 06:17   #67
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/05/29/article-2642868-1E4E760C00000578-996_638x501.jpg

Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post
Da, da



ajde iznesi te dokaze više da počnemo sa rušenjem,




Kako ćemo da pobijamo ako niste napisali ni jedan dokaz?





Ako nisi znao, sunce se zapravo na "vrhu" planeta i ne vidi, ali pošto se sjeverni pol ne nalazi na "vrhu" planeta, Sunce vidimo jako nisko... dok se na ekvadoru Sunce nalazi "iznad glave"

Pošto je Zemljina osa (tj. Zemlja) zakrivljena, dan na sjevernom i južnom polu traje 6 mjeseci kao i noć

Sunce na sj polu se vidi visoko, evo ti slika sunca pred sam zalazak, nije još ni dotaklo obzor, a na mnogim drugim slikama je jasan dan. Sad da ja pitam tebe, zašto si iznosio ne istinite informacije, i kako je mogće da tamo Sunce izlazi na istoku i zalazi u luku preko neba na zapadu. Trebali bi ste biti sretni, jer priroda je očiti dokaz stvaranja, naš život nije samo prašina, jedi i popij, mi smo mnogo više, ako ostanemo u zajednštvu s Bogom predodređeni smo biti sinovima božijim, djecom kraljevstva nebeskog, gdje vlada beskrajna sreća, i gdje ne postoji nikakvo zlo.
Cro Cop28 is offline  
Old 15.08.2015., 06:48   #68
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Je li Zemlja ravna ili šuplja?
Moram priznati da nasa i vodeči nešto kriju. Sve nešto zamagljuju
na google earth neke dijelove. Pa i na polovima. Ludaci

Ali evo našao sam neki tekst o ljudima koji su vjerovali u Zemlju kuglu prije postojanja nase. Ja ovaj tekst niti zagovaram niti osporavam, samo sam našao pa da vidimo šta ovaj melje.

Ovo su neki od ranokršćanskih autora i pripadajuća im djela koja potvrđuju kako su rani kršćani prihvatili mišljenja grčkih filozofa i znanstvenika o ovom pitanju:

Euzebije Cezarejski (oko 265. – 340.) u svom radu Konstantinov život knj. 2., pogl. 58., jasno piše kako je zemlja okrugla.

Grgur iz Nise (335. – 395.) u svom djelu O duši i uskrsnuću jasno pokazuje da je Zemlja okrugla i to objašnjavajući da sunce ne može osvjetljavati cijelu zemlju odjednom, već kad je s jedne strane sunce osvjetljuje s druge strane je sjena (mrak), a isto ponavlja u O stvaranju čovjeka (XXI, 3) gdje jasno naglašava kako to znanje preuzima od učenih geografa. Dakle, sam priznaje kako je to znanje stečeno od učenih znanstvenika-geografa i da mu nije potrebna Biblija za tu potvrdu.

Bazilije Veliki (329. – 379.) potvrđuje to u svoja dva djela od kojih je Hexameron zanimljiviji jer u njemu ističe mišljenje da postoji mnogo jezera, ali samo jedno more što mogu potvrditi oni koji su putovali oko zemlje (Homilija IV, 4). Dakle, ako Zemlja ne bi bila okrugla, njegova tvrdnja da su povezanost svih mora potvrdili oni koji su putovali oko Zemlje bila bi besmislena jer bez okruglog oblika planeta samo razmišljanje o putovanju oko njega i o povezanosti vodene mase bilo bi besmisleno.

Sv. Jeronim Dalmatinac (347. – 420.) u pismu upućenom Avitu potvrđuje razmišljanje ostalih crkvenih otaca (Lett., 124).

Sv. Augustin (354. – 430.) u svom najpoznatijem djelu De civitate Dei (16, 9) potvrđuje razmišljanje da je Zemlja okrugla, a isto potvrđuje u svojim djelima Homilije na prvu poslanicu sv. Ivana (10, 5) te u svojim Homilijama na psalme (61, 62, 69, 72). Vidljivo je da je i najveći i najplodonosniji teolog ranog kršćanstva nedvojbeno poznavao i prihvaćao mišljenje da je Zemlja okrugla.

Ovo mišljenje može se naći i u radovima Justina Mučenika (oko 100. – 165.), Klementa Aleksandrijskog (150. – 215.), Origena (185. – 254.), Ivana Zlatoustog (347. – 407.), itd. Ponovimo, ovo su ranokršćanski autori u čijim je spisima sačuvano tadašnje uvjerenje da je Zemlja okrugla, a ono se oslanja na razmišljanja grčkih i rimskih mislilaca staroga vijeka. Srednjovjekovni autori koji potvrđuju da je isto mišljenje bilo dominantno i u tom razdoblju su redom:

Beda Prečasni (672./3. – 735.) o okrugloj (sferičnoj) Zemlji piše u De rerum natura (46);

Ivan Škot Eriugena (815. – 877.) u svom djelu De divisione naturae (3, 32-33);

Albert Veliki (oko 1200. – 1280.) u djelu Liber cosmographicus de natura locum;

Toma Akvinski (1225. – 1274.) u svom djelu Summa teologiae isto jasno potvrđuje to shvaćanje (Summa teologiae 1., 47., 3.).

Isto se može iščitati iz radova Izidora Seviljskoga (556. – 636.), Hildegarda iz Bingena (1098. –1179.), Ivana Damaščanskoga (675. – 749.), Rogera Bacona (1214. – 1294.), Michaela Scota (1175. – 1236.), i drugih. Izrazito zanimljivi autori iz tog razdoblja su Ivan Sacrobosco (1195. – 1256.) i njegovo djelo De Sphera i nadbiskup Cambraija Pierre d’Ailly (1359. – 1420.) i njegovo djelo Imago Mundi. Ovi radovi bili su iznimno čitani tada, a Sacroboscov, napisan oko 1230. g., služio je i kao udžbenik za astronomiju na sveučilištima diljem Europe. Naravo, oba autora tvrde da je naš planet okrugao. Vidljivo je kako je mišljenje o sferičnom obliku Zemlje bilo općeprihvaćeno. Ono nije bilo takvo samo među crkvenim autorima, već i među svjetovnjacima kao što su Jean de Mandeville koji u svom putopisu iz 1370. spominje kako je Zemlja okrugla, isto piše Dante u Božanskoj komediji te engleski pjesnik Chaucer (1340. – 1400.). Ovo razmišljanje se pojavljuje i u manuskriptima kao što je Bodley 591 koji se čuva u Oxfordu. Postoje i „domaći“ znanstvenci koji potvrđuju sve navedeno, a jedan od njih je Herman Dalmatin koji je živio u 12. st. i piše u djelu De essentiis o obliku našeg planeta. Sve ovo nam ukazuje da je ljudima srednjeg vijeka itekako bilo poznato da je Zemlja okrugla.

Otkud onda ideja da su ljudi tada mislili da je Zemlja ravna ploča?...
Može izvor samo za sv ivana zlatoustog, gdje govori da je Zemlja okrugla.
Cro Cop28 is offline  
Old 15.08.2015., 09:24   #69
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
pa zar i vi zecopas smatrate da je Zemlja ravna ploča i još ima rupu u ploči koju su pojeli valjda reptili i termiti?
Iznenadili ste me - neugodno
vidite rocky, upravo ste sami potvdili ono o cemu sam pisao, a to je da ste isli po specijalnom programu u osnovnu skolu. jer da niste, shvatili bi sto sam napisao.
i ne trolajte temu. tema je jednako "kvalitetna" kao i one o vasoj formuli.

Quote:
Cro Cop28 kaže: Pogledaj post
Jaki ste na riječima, al na činjenicama i dokazima ste 0. Mogao bih vam sad iznijeti toliko dokaza da se ne bi ste ni vratili na temu, nema ni potrebe, niste pobili ni jedan koji smo iznijeli. Probajte nas ako ništa zabavljat kao Zeco pas of topicom, van zemaljcima i sl, navalite.
ne znam jesi li uvidio, ali jos mi nisi odgovorio na pitanja. ako mozes, daj mi napisi:
-ako je Zemlja ravna ploca, sto je s druge strane ploce?
-mozes li nam napisati taj univerzalni zakon gravitacije o kojem si pisao?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 15.08.2015., 09:52   #70
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post


ne znam jesi li uvidio, ali jos mi nisi odgovorio na pitanja. ako mozes, daj mi napisi:
-ako je Zemlja ravna ploca, sto je s druge strane ploce?
-mozes li nam napisati taj univerzalni zakon gravitacije o kojem si pisao?
Nisam išao do ruba da vidim kako izgleda, to bi bilo nemoguće ni da imam avion ne bih nikad mogao dobit dozvolu da tamo odletim, ne znam otkud ti takva idea. A o zakonu gravitacije sam pisao sporadično, te ne znam što bih trebao o njemu napisati. To ti je zakon gravitacije vezan je uz materiju, ako nje nema nema ni gravitacije. Malo mi non stop ideš u neke nadri sfere, svemirci zvijezde koje su ploča i sl. Ovo je znanstvena tema, nemojmo s jadnim hawkingom kojeg drogira i truje NAS-a i njegovim lažnim glasom hvatat kasiopejce i zeta ridikule.
Cro Cop28 is offline  
Old 15.08.2015., 10:05   #71
Zecopas, svijet želi njegov glas, Zecopas, on je za nas, Zecopas, donosi nam spas, Zecopas, naučit će vas!...
Cro Cop28 is offline  
Old 15.08.2015., 10:10   #72
Quote:
Cro Cop28 kaže: Pogledaj post
Nisam išao do ruba da vidim kako izgleda, to bi bilo nemoguće ni da imam avion ne bih nikad mogao dobit dozvolu da tamo odletim, ne znam otkud ti takva idea. A o zakonu gravitacije sam pisao sporadično, te ne znam što bih trebao o njemu napisati. To ti je zakon gravitacije vezan je uz materiju, ako nje nema nema ni gravitacije. Malo mi non stop ideš u neke nadri sfere, svemirci zvijezde koje su ploča i sl. Ovo je znanstvena tema, nemojmo s jadnim hawkingom kojeg drogira i truje NAS-a i njegovim lažnim glasom hvatat kasiopejce i zeta ridikule.

Kak mozes bubnut takvu informaciju bez ikakvog uvoda. Stephena hawkinga truje NASA... Hahaha. Daj neki konkretan dokaz o tome a ne neki youtube video il tak nesto.
Titburg is offline  
Old 15.08.2015., 10:20   #73
Evo, pročitaj ovo, a ja ću dodati da su to uspjeli preko njegove prve žene. Koja je bila prilično zgodna, hawking nikad nije bio baš "maneken", a nije ni imo ni nešto novca da bi zagrizla neka "višeg razreda", ova prva ga je isto napustila, vjerovatno nije bila zadovoljna satnicom za usluge drogiranja. Sve se uklapa kao žbice u kotač. http://www.google.hr/url?q=http://ww...prLxcyytLRWoIw
Cro Cop28 is offline  
Old 15.08.2015., 10:28   #74
"Svi mu se ismijavaju a Hawkinga je njegov tim prozvao nadimkom “psić” upravo zbog njegove nemoći da se odupre vrhuški koja ga kontrolira i dresira po njihovoj volji. Zviždač je napomenuo kako od lijekova koje mu daju Hawking trpi i velike boli, ali da se nerijetko svi s njim ismijavaju i fizički ga maltretiraju." Naučnici, šta ćeš.
Cro Cop28 is offline  
Old 15.08.2015., 10:30   #75
Quote:
Cro Cop28 kaže: Pogledaj post
Nisam išao do ruba da vidim kako izgleda, to bi bilo nemoguće ni da imam avion ne bih nikad mogao dobit dozvolu da tamo odletim, ne znam otkud ti takva idea.
ne pitam te kako izgleda na rubu, pitam te kako izgleda druga strana...znaci, recimo da uspijes izbusiti tunel do druge strane Zemlje, ima li ista na toj strani, sto kaze tvoj izvor "znanja"?
imas li ti svoju pretpostavku, sto je s druge strane ploce?
Quote:
Cro Cop28 kaže: Pogledaj post
A o zakonu gravitacije sam pisao sporadično, te ne znam što bih trebao o njemu napisati. To ti je zakon gravitacije vezan je uz materiju, ako nje nema nema ni gravitacije.
Newtonov zakon vrijedi, isti oblik? Einstein?
Quote:
Cro Cop28 kaže: Pogledaj post
Malo mi non stop ideš u neke nadri sfere, svemirci zvijezde koje su ploča i sl.
ti tvrdis da je Zemlja ravna ploca, ne vidim zasto onda po tome i zvijezde nebi bile ravne.
ili mozda tvrdis da smo mi ljudi "specijalni" pa je samo Zemlja ravna ploca?

Quote:
Cro Cop28 kaže: Pogledaj post
Ovo je znanstvena tema, nemojmo s jadnim hawkingom kojeg drogira i truje NAS-a i njegovim lažnim glasom hvatat kasiopejce i zeta ridikule.

zasto svi spominjete Hawkinga, ima puno boljih fizicara od njega, samo si za njega cuo?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 15.08.2015., 10:38   #76
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
vidite rocky, upravo ste sami potvdili ono o cemu sam pisao, a to je da ste isli po specijalnom programu u osnovnu skolu. jer da niste, shvatili bi sto sam napisao.
i ne trolajte temu. tema je jednako "kvalitetna" kao i one o vasoj formuli.


ne znam jesi li uvidio, ali jos mi nisi odgovorio na pitanja. ako mozes, daj mi napisi:
-ako je Zemlja ravna ploca, sto je s druge strane ploce?
-mozes li nam napisati taj univerzalni zakon gravitacije o kojem si pisao?
Vidim ja da ste se upecali kao som na temu koja će pod katanac a re- klonirani cop28 će u sivilo.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 15.08.2015., 10:43   #77
Evo neki video igraju se ljudi u zraku skaču iz aviona pa se slučajno vidi
i zakrivljeni luk zemlje Gledaj pažljivo od 13 minute, ali ima i pred kraj

https://youtu.be/rpf25ytZ2w8?t=15
morskigolub is offline  
Old 15.08.2015., 10:45   #78
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Vidim ja da ste se upecali kao som na temu koja će pod katanac a re- klonirani cop28 će u sivilo.
imate li sto reci na temu, ako ne ne trolajte temu. tema je "naucna" kao i vasa "carobna formula koja niste ne racuna i nista ne znaci".
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 15.08.2015., 10:54   #79
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
ne pitam te kako izgleda na rubu, pitam te kako izgleda druga strana...znaci, recimo da uspijes izbusiti tunel do druge strane Zemlje, ima li ista na toj strani, sto kaze tvoj izvor "znanja"?
imas li ti svoju pretpostavku, sto je s druge strane ploce?

Newtonov zakon vrijedi, isti oblik? Einstein?

ti tvrdis da je Zemlja ravna ploca, ne vidim zasto onda po tome i zvijezde nebi bile ravne.
ili mozda tvrdis da smo mi ljudi "specijalni" pa je samo Zemlja ravna ploca?



zasto svi spominjete Hawkinga, ima puno boljih fizicara od njega, samo si za njega cuo?
Evo da udovoljim, s druge strane ploče su reptili i zagubljene evolucijske karike homo sapiens sapienasa. I normalno da ima boljih fizičara od hawkinga, to su oni koje ne drogiraju.
Cro Cop28 is offline  
Old 15.08.2015., 11:00   #80
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Vidim ja da ste se upecali kao som na temu koja će pod katanac a re- klonirani cop28 će u sivilo.
Ono što treba pod katanac, je taj tvoj potpis koji ni sam ne razumiješ. Al bitno je pričat...
Cro Cop28 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.