Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 16:21   #2081
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Hrvatski?

Inače;

neki bi ukinuli i/ili ograničili pravo glasa manjinama u Hrvatskoj (iako žive ovdje i kusaju naš gorki kruh), dok, u isto vrijeme, ljudi koji nisu nikad živjeli ovdje i ne plaćaju ovdje porez imaju pravo glasa i dovode u savor ovakvu i ovakve sirovine?

Da li je to samo meni čudno i nepošteno?
nitko ne bi ukinuo,neka glasaju za opće liste a ta tvrdnja da žive tu,pa ima bar 50.000 srba koji samo u HR svrnu iz Srbije po socijalu,dječiji,mirovinu i slično,
uglavnom doznake dijaspore svake godine u HR su oko 2 milijarde eura a od srba možemo samo očekivati plotun iz VBR-a
Neka gospoda istaknu kandidate i da vidimo koliko će dobiti?
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:33   #2082
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
nitko ne bi ukinuo,neka glasaju za opće liste a ta tvrdnja da žive tu,pa ima bar 50.000 srba koji samo u HR svrnu iz Srbije po socijalu,dječiji,mirovinu i slično,
uglavnom doznake dijaspore svake godine u HR su oko 2 milijarde eura a od srba možemo samo očekivati plotun iz VBR-a
Neka gospoda istaknu kandidate i da vidimo koliko će dobiti?
A tek ovih iz bih....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 06:07   #2083
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
nitko ne bi ukinuo,neka glasaju za opće liste a ta tvrdnja da žive tu,pa ima bar 50.000 srba koji samo u HR svrnu iz Srbije po socijalu,dječiji,mirovinu i slično,
uglavnom doznake dijaspore svake godine u HR su oko 2 milijarde eura a od srba možemo samo očekivati plotun iz VBR-a
Neka gospoda istaknu kandidate i da vidimo koliko će dobiti?
Koliko ima bosanaca i ercegovaca koji "žive" u Cvijanjima Donjim bb i glasaju na izborima te koriste blagodati hrvatske socijalne države?

Koliko ima bosanaca i ercegovaca kojima ćemo, evo, i penzije isplaćivati jer su ratovali u tuđoj državi?

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:35   #2084
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
A tek ovih iz bih....
s malom razlikom da su doticni Srbi aktivno razarali i razorili dobar dio RH kroz 4 godine...te usput pobili ili protjerali sve nesrpsko tokom te 4 godine...nekako se to prikladno zaboravlja.
Meni je jasno da postoji animozitet prema BiH Hrvatima od nekih ljudi (cak i ima nekog temelja za to), ali usporedjivati ih sa Srbima koji su vrsili agresiju na RH i pobrali se u Srbiju i sada su tamo najveci Srbi od svih - poprilično je promašeno i blesavo iz niza razloga.

U konačnici, od takvih Srba iz Srbije RH ima samo štete i dugoročno može samo očekivati nove probleme ako se stvore uvjeti da ih isti naprave, a s druge strane su BiH Hrvati u principu jako bitni za RH -pogotov za cijelu Dalmaciju i zaleđe, negirati i ignorirati to bilo bi i jest prilično ludo od države RH.

Ne mislim da ne treba mjenjati i promjeniti status glasovanja i Srba kao manjine i BiH (kao dijaspore..ioako oni i nisu dijaspora), ali to sto uspoređujete Hrvate iz BiH sa likovima koji su pjevali "bit će mesa..." i sl. po Vukovaru (a upravo su to oni koji dolaze glasovati ovdje,a žive tamo) -pomalo je van pameti (ili imate jako kratko pamćenje...).

Isto vrijedi i za tebe Smotani (bez obzira sto se slažem da je ovakvo glasanje nakaradno iz niza razloga i da je nevjerojatno da se dopušta da u pograničnim mjestima bude po 100 ljudi prijavljeno na istoj adresi...)
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:54   #2085
General veli u saboru kako je udba u svim porama društva i kako nas masoni drže kao taoce
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:55   #2086
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
General veli u saboru kako je udba u svim porama društva i kako nas masoni drže kao taoce
ma lik je u opasnim paranojama...Lošo "light" .... takve i kada kazu nesto sto je mozda i istina -ne shvacaju ozbiljno...
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:10   #2087
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
ma lik je u opasnim paranojama...Lošo "light" .... takve i kada kazu nesto sto je mozda i istina -ne shvacaju ozbiljno...
To ti objašnjava kakav profil ljudi su hrvatski dijasporaši i za kakve ljude oni glasaju
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:53   #2088
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To ti objašnjava kakav profil ljudi su hrvatski dijasporaši i za kakve ljude oni glasaju
vec je netko objasnjavao o cemu se tu radi pa mi se ne da opet o tome...ali varas se ako mislis da BiH Hrvati mahom tako razmišljaju...

(inace, kada bi htio biti zlocest i vodjen tvojom logikom -mogao bih isto reci da puno govori o RH Srbima kada glasaju za bivše teroriste, agresore, čelnike i četnike iz tzv. RSK ...ali to isto mnogi ignoriraju...)
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 11:58   #2089
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
General veli u saboru kako je udba u svim porama društva i kako nas masoni drže kao taoce
Buden: Na ključnim pozicijama u Hrvatskoj proustaše i fašisti.
fash is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.09.2017., 12:42   #2090
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
General veli u saboru kako je udba u svim porama društva i kako nas masoni drže kao taoce
potpuno je u pravu,što misliš zašto se nitko iz dijaspore neće vrati u Hrvtasku?
Pa tu nailaze na svoje mučitelji,cinkaroše,udbaše i sad njihove unuke koji su u svim porama društva
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 12:50   #2091
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
potpuno je u pravu,što misliš zašto se nitko iz dijaspore neće vrati u Hrvtasku?
Pa tu nailaze na svoje mučitelji,cinkaroše,udbaše i sad njihove unuke koji su u svim porama društva
I sad te naprosto moram pitat a tko je te mučitelje, cinkaroše, udbaše i sad njihove unuke postavio na te pozicije??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:39   #2092
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
I sad te naprosto moram pitat a tko je te mučitelje, cinkaroše, udbaše i sad njihove unuke postavio na te pozicije??
pa zna se,pa što ti misliš da ja držim HDZ za hrvatsku stranku?
koji si ti naivac pa 90% gospodarstva,sudstva,policije,TS i sličnog drže HDZ i SDP tj potomci udbaških kadrova a samo se ukrase malo s pokojim Kotromanovićem,Krstičevićem,Culejem,Cro.Copom i sličnim smokvinim listovima
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 13:47   #2093
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
s malom razlikom da su doticni Srbi aktivno razarali i razorili dobar dio RH kroz 4 godine...te usput pobili ili protjerali sve nesrpsko tokom te 4 godine...nekako se to prikladno zaboravlja.
Meni je jasno da postoji animozitet prema BiH Hrvatima od nekih ljudi (cak i ima nekog temelja za to), ali usporedjivati ih sa Srbima koji su vrsili agresiju na RH i pobrali se u Srbiju i sada su tamo najveci Srbi od svih - poprilično je promašeno i blesavo iz niza razloga.

U konačnici, od takvih Srba iz Srbije RH ima samo štete i dugoročno može samo očekivati nove probleme ako se stvore uvjeti da ih isti naprave, a s druge strane su BiH Hrvati u principu jako bitni za RH -pogotov za cijelu Dalmaciju i zaleđe, negirati i ignorirati to bilo bi i jest prilično ludo od države RH.

Ne mislim da ne treba mjenjati i promjeniti status glasovanja i Srba kao manjine i BiH (kao dijaspore..ioako oni i nisu dijaspora), ali to sto uspoređujete Hrvate iz BiH sa likovima koji su pjevali "bit će mesa..." i sl. po Vukovaru (a upravo su to oni koji dolaze glasovati ovdje,a žive tamo) -pomalo je van pameti (ili imate jako kratko pamćenje...).

Isto vrijedi i za tebe Smotani (bez obzira sto se slažem da je ovakvo glasanje nakaradno iz niza razloga i da je nevjerojatno da se dopušta da u pograničnim mjestima bude po 100 ljudi prijavljeno na istoj adresi...)
Zapravo ne, većina protjeranih nisu niti imali puške niti su se borili jer su bili starci, žene ili djeca a dio koji i jesu potpada pod amnestiju.....Ako su se ogriješili o zakon postoji sud a ne tvoje ili bilo čija generalizacija. U RH postoje građani RH i na sve njih se zakon jednako odnosi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:10   #2094
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
s malom razlikom da su doticni Srbi aktivno razarali i razorili dobar dio RH kroz 4 godine...te usput pobili ili protjerali sve nesrpsko tokom te 4 godine...nekako se to prikladno zaboravlja.
Meni je jasno da postoji animozitet prema BiH Hrvatima od nekih ljudi (cak i ima nekog temelja za to), ali usporedjivati ih sa Srbima koji su vrsili agresiju na RH i pobrali se u Srbiju i sada su tamo najveci Srbi od svih - poprilično je promašeno i blesavo iz niza razloga.

U konačnici, od takvih Srba iz Srbije RH ima samo štete i dugoročno može samo očekivati nove probleme ako se stvore uvjeti da ih isti naprave, a s druge strane su BiH Hrvati u principu jako bitni za RH -pogotov za cijelu Dalmaciju i zaleđe, negirati i ignorirati to bilo bi i jest prilično ludo od države RH.
meni isto to nije jasno 1991 ,kad je bilo najteže..kažu dolazi vam pomoć od 12 ljudi,ja sam pomislio da dolaze iz jednog primorskog mista kad ono dođe toćno 9 ljudi svi iz S,Bosne najviše od Bugojna i Jajca a za srbe mogu reći iz mog i 4 susjedna sela živjelo je 1300 Hrvata i 1800 srba
Srbi su od tih 1800 napravili bataljun od 400 ljudi 1991,,sve od 16 do 60 pod oružje a sve žene su zadužile tandžare a jedna koja ih je vodila je dobila i tetejca.
Eto koji su to bili jadni goloruki paćenici.

Zadnje uređivanje Cuka : 29.09.2017. at 14:54.
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:22   #2095
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
s malom razlikom da su doticni Srbi aktivno razarali i razorili dobar dio RH kroz 4 godine...te usput pobili ili protjerali sve nesrpsko tokom te 4 godine...nekako se to prikladno zaboravlja.
Meni je jasno da postoji animozitet prema BiH Hrvatima od nekih ljudi (cak i ima nekog temelja za to), ali usporedjivati ih sa Srbima koji su vrsili agresiju na RH i pobrali se u Srbiju i sada su tamo najveci Srbi od svih - poprilično je promašeno i blesavo iz niza razloga.

U konačnici, od takvih Srba iz Srbije RH ima samo štete i dugoročno može samo očekivati nove probleme ako se stvore uvjeti da ih isti naprave, a s druge strane su BiH Hrvati u principu jako bitni za RH -pogotov za cijelu Dalmaciju i zaleđe, negirati i ignorirati to bilo bi i jest prilično ludo od države RH.

Ne mislim da ne treba mjenjati i promjeniti status glasovanja i Srba kao manjine i BiH (kao dijaspore..ioako oni i nisu dijaspora), ali to sto uspoređujete Hrvate iz BiH sa likovima koji su pjevali "bit će mesa..." i sl. po Vukovaru (a upravo su to oni koji dolaze glasovati ovdje,a žive tamo) -pomalo je van pameti (ili imate jako kratko pamćenje...).

Isto vrijedi i za tebe Smotani (bez obzira sto se slažem da je ovakvo glasanje nakaradno iz niza razloga i da je nevjerojatno da se dopušta da u pograničnim mjestima bude po 100 ljudi prijavljeno na istoj adresi...)

Priče koje prodaju Glasnović i slični služe da zamagle jednu jako bitnu činjenicu - od svih vjera i nacija, Hrvatska najviše štete ima od onih Hrvata iz Hrvatske i svijeta koji su je temeljito opljačkali, unazadili i potjerali ogroman dio radno aktivnog stanovništva izvan tržišta rada, ogroman dio mladih ljudi u mirovine u tridesetim godinama života, a još veći dio u egzodus trbuhom za kruhom, jer od silnog hrvatstva i hrvatovanja ovoj zemlji nepovratno ide sve gore i gore.

Kojekakvi spasitelji iz raznoraznih kanada, norvala i drugih drugih utvrda hrvatstva u Hrvatskoj će nas doći glave, a ne Srbi i BIH Hrvati.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 14:55   #2096
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
pa zna se,pa što ti misliš da ja držim HDZ za hrvatsku stranku?
koji si ti naivac pa 90% gospodarstva,sudstva,policije,TS i sličnog drže HDZ i SDP tj potomci udbaških kadrova a samo se ukrase malo s pokojim Kotromanovićem,Krstičevićem,Culejem,Cro.Copom i sličnim smokvinim listovima
Nisam ti ja naivac i jako dobro znam kako funkcionira sustav pa sam te samo pripuitao da vidim je li se razilazimo u stavovima.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:35   #2097
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zapravo ne, većina protjeranih nisu niti imali puške niti su se borili jer su bili starci, žene ili djeca a dio koji i jesu potpada pod amnestiju.....Ako su se ogriješili o zakon postoji sud a ne tvoje ili bilo čija generalizacija. U RH postoje građani RH i na sve njih se zakon jednako odnosi.
zapravo nisi u pravu...ako je netko slucajno i ostao -tada su to bili starci, a mislim da od muške populacija nije ostao nitko..zar zelis reci da su tamo zivjeli samo starci, zene i djeca pa su samo oni "protjerani" (sto je isto nesretan izbor rijeci jer je cinjenica da su se ljudi pokupili i otisli prije nego je RH vojska uopce dosla do njih)?

amnestija je ovdje totalno nebitna, samo pricamo kakav se odnos ima prema dvije razlicite grupe (formalno RH državljana) i koliko je to u biti shizofreno pomalo... jer zaista stoji da bi se gro ljudi iz Srbije, a koji imaju RH dokumente (poput Linte i ekipe) svakako upustili opet u ono sto su napravili 90-ih -samo kada bi imali prilike - zar je to neistina?
A i nije nikakva generalizacija kada se kaže da su ti ljudi naprosto bili agresori koji nisu prihvacali nezavisnot RH i da su u 4 godine protjerali ama bas sve ne-srpsko sa podrucja koja su drzali pod kontrolom (ne znam zasto bi se ustrucavali stvari navesti pravim imenom i zasto bi to uopce bila generalizacija..).

To naravno ne znaci da ne treba regulirati i glasanje BiH Hrvata, ali njih uspoređivati sa Srbima iz Rh, a koji su trajno u Srbiji - sasvim je blesavo i u krajnjoj liniji nepošteno prema tim ljudima.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:38   #2098
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Priče koje prodaju Glasnović i slični služe da zamagle jednu jako bitnu činjenicu - od svih vjera i nacija, Hrvatska najviše štete ima od onih Hrvata iz Hrvatske i svijeta koji su je temeljito opljačkali, unazadili i potjerali ogroman dio radno aktivnog stanovništva izvan tržišta rada, ogroman dio mladih ljudi u mirovine u tridesetim godinama života, a još veći dio u egzodus trbuhom za kruhom, jer od silnog hrvatstva i hrvatovanja ovoj zemlji nepovratno ide sve gore i gore.

Kojekakvi spasitelji iz raznoraznih kanada, norvala i drugih drugih utvrda hrvatstva u Hrvatskoj će nas doći glave, a ne Srbi i BIH Hrvati.
ovo sto ti pises je sasvim nebitno i nije razlog da se relativiziraju stvari koje su se dogadjale u ratu.
A RH ce doci glave oni koji zive u RH i ovdje glasaju -svaliti odgovornost na nekoga tko zivi u Narvalu je bedastoca. I da - bez obzira na histeriju -niti zadnje, niti ikoje druge izbore nisu odlucili dijasporci, vec bedaci koji zive i glasaju u RH.

(i opet kažem -ja bih mjenjano izborni sustav..da me se krivo ne shvati)
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:39   #2099
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
potpuno je u pravu,što misliš zašto se nitko iz dijaspore neće vrati u Hrvtasku?
Pa tu nailaze na svoje mučitelji,cinkaroše,udbaše i sad njihove unuke koji su u svim porama društva
E unuci su krivi za sve, njih se moramo riješiti

Labava mi je tvoja teorija da je 5 milijuna dijasporaša bilo ugnjetavano od udbe, kao da kažeš da je mrav prebio slona
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 15:41   #2100
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nisam ti ja naivac i jako dobro znam kako funkcionira sustav pa sam te samo pripuitao da vidim je li se razilazimo u stavovima.
kakma je htio reći da je bivših udbaša jedno milijun u hrvatskoj.

Više udbaša nego stanovnika
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.