Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2016., 22:57   #141
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Moderna social justice warriors izvoljevanja izborila su kontraefekt.

Izborila su polarizaciju, kao i svaki ekstremizam i svako pravljenje ludim.

Ljudi će biti vrlo skloni antagonizirati neku skupinu (ili pokret, ili ideju) kad ta skupina neutemeljeno antagonizira njih


-Stipe
To je to.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 22:59   #142
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Moram se s ovim složiti u potpunosti.
Neko vrijeme sam silom prilika pratila upise i tekstove navedene netalentirane pjesnikinje i njoj sličnih i možda mi se upravo onda sve to i smučilo sa tim njihovim nazovi feminizmom. U zadnje vrijeme se pravim da ne postoje i tako je najbolje, barem se ne uzrujavam.
Slazem se i ja s ex anais, ali smeta me sto su takve osobe nekako 'otkupile pravo' na 'feminizam', i sve sto nije jednako radikalno kao i one odmah nastoje popisati i posrati (sjetite se Ide Prester)
Takodjer, i dovelo je to do javne percepcije da je feministica brkata muskobanjasta baba koja mrzi muskarce, koja propagira ekstreme poput fat acceptancea i mrzi sve sto je tradicionalno zensko ili musko, a istovremeno svesrdno zagovara LGBTQ politiku (nemam nista protiv LGBT osoba, da se razumijemo).

U svom tom kaosu, zapravo se izgubila bitna stvar, a to je da je feminizam zenska sloboda, tocnije feministica je zena koja slobodno izrazava sebe i jednako tako ne osudjuje druge zene po istom principu.

Ako to znaci da je ona odabrala biti full time kucanica, kuhati muzu i podizati djecu - to je savrseno u redu, i kao takva ne bi trebala biti 'izdajnica feminizma' - dokle god je navedeni lifestyle njezin izbor. Naravno vrijedi i za sve druge izbore.

Drustvo nazalost jos uvijek dovoljno dobro ne prati ta nastojanja, tako da su zene i dalje masovno potplacene i obespravljene, koliko god se trudi naturiti da nije tako - razlike jednostavno dalje postoje.

I trece, ne manje bitno - dok se mi zene ne naucimo voljeti jedna drugu, nikamo necemo dogurati. Kloparanje i kokosarenje jednih kontra drugih samo produbljuje problem.

Inace, zdrav feminizam rasterecuje odredjenim dijelom i muskarce, postaje im lakse izraziti sebe u kojem god smjeru islo to izrazavanje.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 22:59   #143
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Kako muskarac nema pravo na pobacaj?
Ima, samo ne moze.
isto kao što i peder ima jednako pravo na brak kao i hetero, nije mu zakon kriv što mu se ne diže na žene

inače zanimljive ste mi
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:08   #144
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ima slično istraživanje u Norveškoj i dobar dokumentarac The Gender Equality Paradox

Zanimljiv dokumentarac, gledala prije godinu dana

Ustanovili su npr. da djeca i bez ikakvog sugeriranja posezu za igrackama koje su primjerene njihovom spolu

Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
Postoji istraživanje, ne znam koliko ću ga dobro reprezentirati, uglavnom u nekom kibucu djecu su odgajali tako da nisu razgraničavali muške i ženske uloge nego su ih poticali da rade sve. Pa tako su primjerice djevojke poticali da se bave matematikom, fizikom ili nešto u čemu su muškarci tipično bolji. Međutim, u odrasloj dobi su žene opet izabrale "tipično ženska zanimanja" npr. odgojitelj a muškarci su predominantno bili bolji u prirodnim znanostima.
I ovo je prikazano u navedenom dokumentarcu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:09   #145
A gle, one će reći da je Idin problem što je rekla "svaka žena bi trebala" iako je to puko izvlačenje i cjepidlačenje jer je zapravo žele napasti što uživa u svom životu zbog kojeg bi se trebala posipati pepelom. Na nesreću, rekla je "svaka" i uspjele su se izvući. A napale su je s guštom iz posve drugih razloga.
Ida jest provalila glupost, ali ona je takva, vrckava, a ja ne simpatiziram ljude kojima je hobi hvatati se čovjeku za svaku jebenu riječ. Kad moraš hodati po jajima da ne puknu nečije frustracije, jebeš to.

No ono što je Asja napravila je plićak jedne duboko iskompleksirane osobe. Ne poznajem ni jednu ni drugu, ali htio ne htio, kad godinama pratiš određene medije, usiječe ti se. Radije bih se družila s Idom koja lupeta nego s nekom Asjom koja jedva čeka da me sasere jer sam rekla nešto što njenom rodno osjetljivom uhu nije pasalo. I koja mi ispire uši s "privatno je javno" i umišlja si da je neka sufražetkinja, a ono... drek na šibici. I koja se bavi krevetnim aktivnostima žena koje su joj konkurencija.

I to je problem. Njima fali one zdrave ljudske opuštenosti. Sterilno pišu.
Čak i ako Zapadu treba feminizam, sasvim sigurno mu ne treba mufov feminizam.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:12   #146
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
I trece, ne manje bitno - dok se mi zene ne naucimo voljeti jedna drugu, nikamo necemo dogurati.
Ljubav je tu nebitna. Ne mora mi neka žena biti sistah da bih smatrala da treba imati jednaka prava kao ja i kao bilo koji muškarac, kao što ne moram voljeti gejeve i lezbe da bih smatrala da trebaju imati jednaka prava kao hetero parovi, ili crnce da bih smatrala da trebaju imati jednaka prava kao bijelci.

Prava nadilaze simpatije i empatije.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:13   #147
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
A gle, one će reći da je Idin problem što je rekla "svaka žena bi trebala" iako je to puko izvlačenje i cjepidlačenje jer je zapravo žele napasti što uživa u svom životu zbog kojeg bi se trebala posipati pepelom. Na nesreću, rekla je "svaka" i uspjele su se izvući. A napale su je s guštom iz posve drugih razloga.
Ida jest provalila glupost, ali ona je takva, vrckava, a ja ne simpatiziram ljude kojima je hobi hvatati se čovjeku za svaku jebenu riječ. Kad moraš hodati po jajima da ne puknu nečije frustracije, jebeš to.

No ono što je Asja napravila je plićak jedne duboko iskompleksirane osobe. Ne poznajem ni jednu ni drugu, ali htio ne htio, kad godinama pratiš određene medije, usiječe ti se. Radije bih se družila s Idom koja lupeta nego s nekom Asjom koja jedva čeka da me sasere jer sam rekla nešto što njenom rodno osjetljivom uhu nije pasalo. I koja mi ispire uši s "privatno je javno" i umišlja si da je neka sufražetkinja, a ono... drek na šibici. I koja se bavi krevetnim aktivnostima žena koje su joj konkurencija.

I to je problem. Njima fali one zdrave ljudske opuštenosti. Sterilno pišu.
Čak i ako Zapadu treba feminizam, sasvim sigurno mu ne treba mufov feminizam.
Ne poznajem ih ni ja, daleko od toga, Muf sam zapratila jer su secirale Girls (volim tu seriju), pa sam procitala i par drugih uradaka

Glede slucaja Prester, mislim, nemam sto posebno reci, slazem se s tobom - Ida nije porucila nista pogresno, ni u inicijalnoj izavi, ni kasnije kroz prepucavanje, to je jasno svakome tko pozornije procita. A Mufusama zamjeram sto su fakat nezasluzeno napale osobu koja posljednja zasluzuje u tom kontekstu biti napadnuta, fakat su guske prve klase. i teske zenomrzace.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:14   #148
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ljubav je tu nebitna. Ne mora mi neka žena biti sistah da bih smatrala da treba imati jednaka prava kao ja i kao bilo koji muškarac, kao što ne moram voljeti gejeve i lezbe da bih smatrala da trebaju imati jednaka prava kao hetero parovi, ili crnce da bih smatrala da trebaju imati jednaka prava kao bijelci.

Prava nadilaze simpatije i empatije.
Namjerno sam napisala ljubav, jer nazalost mrznja mnogih zena prema svom vlastitom rodu je jos uvijek toliko jaka (rezultat proslogeneracijskih ugnjetavanja) da ce trebati jos jako dugo da se istrijebi. IMO.
'Da bar rodim sina, bit ce mu lakse, zenama je grozno u zivotu'
'Jadne mi zene, s tim menstruacijama i bolovima svaki mjesec'
'Sta cu, moram sutiti i trpiti, nisam ja musko'

Sve izjave koje sam cula u 21.st, od cura svoje generacije
I nisu ih to naucili muskarci, nego majke i bake.
Tu mrznju, nemoc i prezir spram svog roda...
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:19   #149
Radikalne feministice su tražile čak i ovo:

https://i0.wp.com/www.letssmiletoday...nding%20Up.jpg

Quraq is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:21   #150
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ne poznajem ih ni ja, daleko od toga, Muf sam zapratila jer su secirale Girls (volim tu seriju), pa sam procitala i par drugih uradaka

Glede slucaja Prester, mislim, nemam sto posebno reci, slazem se s tobom - Ida nije porucila nista pogresno, ni u inicijalnoj izavi, ni kasnije kroz prepucavanje, to je jasno svakome tko pozornije procita. A Mufusama zamjeram sto su fakat nezasluzeno napale osobu koja posljednja zasluzuje u tom kontekstu biti napadnuta, fakat su guske prve klase. i teske zenomrzace.
Vidiš, da, to je zanimljivo. Ja definitivno nemam o svim ženama lijepo mišljenje, ali mi nekako nije lijepo ni ugodno čuti kad netko automatski krene nekog degradirati zbog načina na koji živi.
A one su iskezile očnjake upravo zbog toga što je miljenica njihove scene postala obiteljska žena i to ne živi kao srednja klasa, niža srednja klasa i sve ono što su nabrojile nego ima za spremačicu. Nema tu puno filozofije. Tih par izjava nije dovoljan povod za onakvu erupciju žuči.

A kad netko tako žučljivo napada i secira, taj najviše mrzi sebe. I posljednje utočište netalentiranih osoba koje bi htjele posjedovati talent te neostvarenih osoba je nekakva ideologija koja će im dati gotove kalupe, gotova rješenja i zbog koje će im šačica radikala pljeskati. Tako nekako to funkcionira i kod ovih što se deru u Čavoglavama. Ljudima je bitan kalup, identitet mase kad nemaju svog.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:23   #151
Na ovoj temi sam jučer saznala da postoji taj Muf. I izgubila sam se skoro tri sata u čitanju tamo. Žene koje tamo pišu su obrazovane, elokventne i temeljite. Iznenadilo me da postoji nešto više od 24sata i sličnih maloumnih slikovnica. Lijepo su objasnile zašto svi mrze Justina Biebera i kako se suptilnim razlikama u odgoju djevojčica i dječaka pasivizira djevojčice do te mjere da pristojnost pretpostavljaju osobnoj sigurnosti. To su samo dva primjera, ne mogu se sjetit svega, ali tamo se uglavnom iznose na vidjelo svakodnevni stereotipi, oni koje sve mi proživljavamo na dnevnoj bazi, a imamo i temu o dnevnoj dozi šovinizma. Vi tu svi pričate o nekim pravima na papiru, a nitko nije spomenuo kako se osjeća kad za identično ponašanje dobije drugačiji tretman. To su stvari koje se događaju svakodnevno. Primjerice, asertivnost i stav na radnom mjestu različito će biti protumačen ovisno o tome kojeg si spola pa će tako muško biti pravi ambiciozni lider, a žena samo hladna nesubmisivna kučka. Zašto na većini fešti žene spontano uzimaju suđe u ruke da pomognu domaćici, a muški piju svoje pive? Jeste li primijetile po tramvajima kako svako muško prirodno zauzme veći prostor oko sebe, makar je gužva i ulazi u tuđi prostor, a žena svoj smanji? Isto je po čekaonicama. Čija riječ ima veću težinu na poslovnom sastanku ako su prisutna oba spola? Jeste li ikada doživjele podcjenjivanje od strane profesora u ne-ženskim područjima znanosti? Jesu li vas ikad osudili makar pogledom što ne želite imati djecu? Jesu li vas ikad podcijenili jer ste "samo" majka i domaćica? Mogu nabrajat i nabrajat, ali o tome svemu Muf piše. Ne vidim tamo nikakvog radikalizma. Ako me to čini radikalnom, neka, ne smeta me.
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:27   #152
Quote:
hellno kitty kaže: Pogledaj post
Na ovoj temi sam jučer saznala da postoji taj Muf. I izgubila sam se skoro tri sata u čitanju tamo. Žene koje tamo pišu su obrazovane, elokventne i temeljite. Iznenadilo me da postoji nešto više od 24sata i sličnih maloumnih slikovnica. Lijepo su objasnile zašto svi mrze Justina Biebera i kako se suptilnim razlikama u odgoju djevojčica i dječaka pasivizira djevojčice do te mjere da pristojnost pretpostavljaju osobnoj sigurnosti. To su samo dva primjera, ne mogu se sjetit svega, ali tamo se uglavnom iznose na vidjelo svakodnevni stereotipi, oni koje sve mi proživljavamo na dnevnoj bazi, a imamo i temu o dnevnoj dozi šovinizma. Vi tu svi pričate o nekim pravima na papiru, a nitko nije spomenuo kako se osjeća kad za identično ponašanje dobije drugačiji tretman. To su stvari koje se događaju svakodnevno. Primjerice, asertivnost i stav na radnom mjestu različito će biti protumačen ovisno o tome kojeg si spola pa će tako muško biti pravi ambiciozni lider, a žena samo hladna nesubmisivna kučka. Zašto na većini fešti žene spontano uzimaju suđe u ruke da pomognu domaćici, a muški piju svoje pive? Jeste li primijetile po tramvajima kako svako muško prirodno zauzme veći prostor oko sebe, makar je gužva i ulazi u tuđi prostor, a žena svoj smanji? Isto je po čekaonicama. Čija riječ ima veću težinu na poslovnom sastanku ako su prisutna oba spola? Jeste li ikada doživjele podcjenjivanje od strane profesora u ne-ženskim područjima znanosti? Jesu li vas ikad osudili makar pogledom što ne želite imati djecu? Jesu li vas ikad podcijenili jer se "samo" majka i domaćica? Mogu nabrajat i nabrajat, ali o tome svemu Muf piše. Ne vidi tamo nikakvog radikalizma. Ako me to čini radikalnom, neka, ne smeta me.
Ima tamo i ok tekstova, protiv kojih ne mogu nista reci. Nazalost, u slucaju kojim se anais i ja bavimo, pokazale su sustinu svog djelovanja. Jbg, nakon toga ja naprosto na njihove uratke vise ne reagiram kao prije da ga jebes.

Osim na recenzije Girls, to mi je okej

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Vidiš, da, to je zanimljivo. Ja definitivno nemam o svim ženama lijepo mišljenje, ali mi nekako nije lijepo ni ugodno čuti kad netko automatski krene nekog degradirati zbog načina na koji živi.
A one su iskezile očnjake upravo zbog toga što je miljenica njihove scene postala obiteljska žena i to ne živi kao srednja klasa, niža srednja klasa i sve ono što su nabrojile nego ima za spremačicu. Nema tu puno filozofije. Tih par izjava nije dovoljan povod za onakvu erupciju žuči.
Yup. Pokazale su ogromnu razinu netolerancije, gotovo radikalnu, u stilu - dok si u nasem kalupu, ok si, ali cim malo izadjes iz njega odmah djonom.
Po tome se tehnicki ne razlikuju od nijedne desne radikalne skupine
Toliko su otisle lijevo da su zavrsile desno

Ida Prester je u svemu puno otvorenija i dosljednija. Otvoreno je istupala da je feministica, otvoreno stala na stranu LGBTQ osoba, ali isto tako otvorila se i prema pomalo tradicionalnom iskustvu majcinstva svojim izborom, i otvoreno to izrazila u javnosti, svjesna svoje pozicije, ali isto tako spremna da ga obrani u kontekstu feminizma (koji je u njenoj glavi za mene sasvim ispravan). Zenska je sasvim ok, nemam joj nis za prigovorit.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:34   #153
Nisam imala pojma o sukobima Ide Prester i te neke Asje, sad sam guglala i ovo je prvi Mufov tekst na tu temu koji mi tražilica izbaci:
http://muf.com.hr/2015/02/16/forsiranje-feminizma/ . Što je tu histerično ili ženomrzačko?
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:36   #154
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Nisam imala pojma o sukobima Ide Prester i te neke Asje, sad sam guglala i ovo je prvi Mufov tekst na tu temu koji mi tražilica izbaci:
http://muf.com.hr/2015/02/16/forsiranje-feminizma/ . Što je tu histerično ili ženomrzačko?
Ovo je 'postpartum' clanak.
Pogledaj radije ovo:
https://www.facebook.com/frau.casio/...2%3A%22O%22%7D
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:37   #155
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Nisam imala pojma o sukobima Ide Prester i te neke Asje, sad sam guglala i ovo je prvi Mufov tekst na tu temu koji mi tražilica izbaci:
http://muf.com.hr/2015/02/16/forsiranje-feminizma/ . Što je tu histerično ili ženomrzačko?
To nije taj tekst.
https://asjaba.com/2015/02/16/ida-prester-in-floribus/

Ovo jest njen blog, ali ona je jedna od glavnih perjanica Mufa.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:38   #156
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To nije taj tekst.
https://asjaba.com/2015/02/16/ida-prester-in-floribus/

Ovo jest njen blog, ali ona je jedna od glavnih perjanica Mufa.
Ovo cak nisam ni vidjela
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:39   #157
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ima tamo i ok tekstova, protiv kojih ne mogu nista reci. Nazalost, u slucaju kojim se anais i ja bavimo, pokazale su sustinu svog djelovanja. Jbg, nakon toga ja naprosto na njihove uratke vise ne reagiram kao prije da ga jebes.

Osim na recenzije Girls, to mi je okej
Jbg, zbog par tekstova koji prelaze granicu inače potrebnog i humanističkog pokreta/ideje odbacit sve?

Meni je prežalosno kad vidim da se žene ne zauzimaju za sebe. Ja stvarno volim muškarce i tu se ne radi o tome da se njima nešto uzme da bi se ženama to isto dalo. Tu se radi samo o tome da žene u društvu dobiju jednaku razinu poštovanja kao muškarac ma što god odabrale.

Ja recimo želim pravo da ne doživljavam socijalnu osudu (od oba spola!) kad se ne smješkam. E baš mi ide na k kad se očekuje da se u svim situacijama smiješim i veselim i budem sva će-će i draga jer je to slika žene kakva ona treba bit u ovom društvu. Ima na Mufu baš dobar tekst o tome, boycott smile. Ljepša si kad se smiješ nje nje nje. Ma nabijem te...
hellno kitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:41   #158
Quote:
hellno kitty kaže: Pogledaj post
Jbg, zbog par tekstova koji prelaze granicu inače potrebnog i humanističkog pokreta/ideje odbacit sve?

Meni je prežalosno kad vidim da se žene ne zauzimaju za sebe. Ja stvarno volim muškarce i tu se ne radi o tome da se njima nešto uzme da bi se ženama to isto dalo. Tu se radi samo o tome da žene u društvu dobiju jednaku razinu poštovanja kao muškarac ma što god odabrale.

Ja recimo želim pravo da ne doživljavam socijalnu osudu (od oba spola!) kad se ne smješkam. E baš mi ide na k kad se očekuje da se u svim situacijama smiješim i veselim i budem sva će-će i draga jer je to slika žene kakva ona treba bit u ovom društvu. Ima na Mufu baš dobar tekst o tome, boycott smile. Ljepša si kad se smiješ nje nje nje. Ma nabijem te...
Ja feminizam nikad nisam niti necu odbaciti

Ali prestala sam otvarati Muf, samo to
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:48   #159
Meni su one pretjerane i u ostalim stvarima. Ne možeš ti ni doći do takve osude, a da si inače u svemu ostalom umjeren i ok.

Meni cijelo to njihovo forsiranje, da, forsiranje, ide na živce. Jer ne želim svoj život temeljiti na sto sitnica koje mi mogu dignuti tlak tijekom tjedna, a tiču se feminizma, šovinizma i ne znam kojeg izma. Gdje to staje? Moram li sve gledati kroz prizmu toga i ček, koju točno prizmu? Jer ima ih više. Ukalupljene su mi. Nemaju mi smisla za humor. Da, ubodu poantu, ali realno, ja svoj život ne želim provoditi histerizirajući nad rodno obojenim igračkama. Ako me netko sažalno gleda jer nisam udana, jebe mi se. Krkan je i bok. Taj šatro akademski pristup tim stvarima mi je pretjeran. One sve u životu gledaju kroz rodne uloge. Sve je diskriminacija.

Meni se u takvom pc svijetu ne živi. Neka njima i elokvencije i obrazovanosti. Ta Lana mi je još gora od Asje. Ova bar prosto seljački kaže što misli, a ova upakira u neke sterilne tekstove- evo, ovo meni ide na jetra: "Moj položaj unutar društvene strukture, kao i položaj svakog/e drugog/e pojedinca/ke ucrtan je brojnim silnicama kojih možemo biti više ili manje svjesni, a čija težina vrlo često varira ovisno o bezbrojnim kontekstima u kojima se svakodnevno, tijekom čitavog života, zatječemo. Silnice koje mi dodjeljuju određeno mjesto, kao i količinu moći koju unutar društvene strukture..." - kenjkavi uvod pun skanjivanja, iritantnih rodno korektnih crtica, nema sočnosti i života ni kreativnosti u tom tekstu. Ne volim takvo pisanje. A bome mi se ni sadržaj ne sviđa.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:53   #160
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To nije taj tekst.
https://asjaba.com/2015/02/16/ida-prester-in-floribus/

Ovo jest njen blog, ali ona je jedna od glavnih perjanica Mufa.
Meni nije fer pripisivati čitavoj redakciji stavove koje je rekla jedna od njih. I to čak ne ni na tom portalu, nego na svom privatnom blogu.

(Nemam prijateljicu tamo. Čitam Muf kad netko zalijepi link na forum. Ali tekstovi, koje jesam pročitala, nisu mi ostavili dojam ikakvog oblika ekstremizma.)
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:45.