Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2010., 17:07   #1
Aplikacije - preporuke, iskustva, potražnja, problemi...

EDIT (assassin): Otvorena je nova tema u podforumu Aplikacije. Prije postanja, molim vas da pročitate pravila

Koje su vam najkorisnije, najomiljenije, najzabavnije aplikacije za googleov operatvni sustav - Android? Poželjno navesti ukratko ćemu služe.

Ja na Desireu:
Astro file menager - file explorer (samo ime govori)
BatteryTime Lite - Informacije o bateriji
Drinks Recipes - Preko 8,500 koktela (sa opisom kako se pripremaju), ništa posebno
Find Difference - Pronađi razliku igrica
Goggles - U razvoju aplikacija, više za zabavu. Ukratko: uslikate nešto (npr. coca cola logo na boci) i prepozna šta je na slici te nađe na internetu
Google Sky Map - za gledanje zvijezda u stvarnom vremenu, odlična aplikacija
gStrings - odličan štimer za gitaru
MobileVOIP - Voip aplikacija za android, preporučena od Voip Discounta
NetCounter - mjeri količinu prometa, posebno za wi-fi, posebno za mobile internet
RealCalc - napredniji kalkulator (tipa onih velikih u trgovinama šta ima)
TaskKiller - gasi aplikaciju jednim klikom
Vonage - aplikacija za facebook chat i mogučnost poziva preko facebooka (nisam isprobao)
antivirus - antivirus, i ako netko može pojasnit, ako znate tu aplikaciju, jer piše da ako netko npr. ukrade mobitel, da se preko toga može nači lokacija, ali nisam isprobao.
Evernote - mnogi ju hvale, aplikacija za bilješke (text, audio, slika). Jučer sam ju skinuio tako da nemogu puno reči. Jel netko zna šta se desi ako napravim bilješku dok nisam na internetu? (dali se ona uploada kad se spojim na net ili?)

__________________
Let me google that for you: http://lmgtfy.com/

Zadnje uređivanje assassin : 13.12.2017. at 11:18.
idesmiki is offline  
Old 21.08.2010., 18:57   #2
Moj komplet:
3G Watchdog - mjerenje količine internet prometa
Advanced Task Killer - gašenje aplikacija (kao task manager na pc-u)
Aldiko - Najbolja biblioteka na androidu, možete downloadati knjige i spremiti ih na policu (bookshelf)
ASTRO - najbolji file explorer
Opera Mini - po meni najbolji browser za android, samo zbog brzine, ima i svojih mana, dobar je i Dolphin Browser
Shazam - program za prepoznavanje muzike koja upravo svira, npr. čujete neku pjesmu kojoj neznate ime (ne vrijedi za hr. izvođače), upalite ga, on odsluša 10-15 sek, spoji se na internet, i za 10 sek. znate ime pjesme, album, godinu i druge podatke)
To-do-List - pisanje zadataka koje trebate napraviti

To je uglavnom to, ima ih još, ali ovo su najosnovniji
__________________
Everybody lies!
Dr House is offline  
Old 21.08.2010., 19:47   #3
smsparking
tv vodic
skyfire - browser sa omogucenim flash videom
pdanet - prijenos 3g internet konekcije na laptop
nimbuzz - skype dopisivanje i voip
officesuite - pregled svih vrsta dokumenata
astro - file menager
imdb - sve o filmovima, traileri, opisi, ocjene, najave..
google translator
barcode scanner
backgrounds
motonav - navigacija
notes - biljeske
spb tv - gledanje tv programa
Digitall is offline  
Old 22.08.2010., 17:09   #4
pozdrav ljudi

jel bi mi netko mogao u par rečenica objasniti kako funkcionira nabavljanje aplikacija za ANdroid.
Imao sam jailbreakan iphone i nabaviti aplikaciju je praktično besplatno
sad razmišljam o kupovini android telefona
Kak to ide na Androidu,postoji li crack tržište i jesu li aplikacije skupe inaće?


Oprostite što pitam ovako općenito,ali neznam praktično ništa o Androidu osim da ga svi hvale
juretherebel is offline  
Old 22.08.2010., 17:18   #5
ja mislim da nema crack jer su sve aplikacije na android marketu besplatne...bar meni...mene zanima jel ima nekih boljih igrica i aplikacija da se placaju...npr od gamelofta...
nano1986 is offline  
Old 22.08.2010., 17:23   #6
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
pozdrav ljudi

jel bi mi netko mogao u par rečenica objasniti kako funkcionira nabavljanje aplikacija za ANdroid.
Imao sam jailbreakan iphone i nabaviti aplikaciju je praktično besplatno
sad razmišljam o kupovini android telefona
Kak to ide na Androidu,postoji li crack tržište i jesu li aplikacije skupe inaće?


Oprostite što pitam ovako općenito,ali neznam praktično ništa o Androidu osim da ga svi hvale
Isto kao što za iPhone postoji iTunes App Store za android postoji Android Market. Razlike su što Android baš ne provjerava aplikacije tako da praktički bilo tko može staviti bilokakvu aplikaciju. Android da bi instalirao crackirane aplikacije nije potrebno jailbrejkat, niti ništa slično, samo je dovoljno u opcijama označiti allow instalation from unknown sources ili tako nešto, skinuti aplikaciju sa torrenta, wareza, rapidshaea....... ubaciti u mob i instalirati.
Za naše područje se još nemogu kupovati aplikacije na Marketu, nego smo osuđeni na free, trial i naravno crackirane
ghost is offline  
Old 22.08.2010., 17:32   #7
ah,cool

dakle nije komplicirano instalirati željeno i to?
a kakav je izbor aplikacija?
za iphone postoji milijun aplikacija(većina beskorisnih),ali ima i dosta ovih lokalnih koje pružaju informacije o npr. točno određenom gradu,vodiči razni,vijesti i to?

jel ima dobrih aplikacija za navigaciju(tomtom ili nekaj takvo)?
(i jel se može to nabaviti crackano)

Na iphonu sam imao TomTom i Igo My Way i nisam bio nimalo zadovoljan
juretherebel is offline  
Old 22.08.2010., 17:51   #8
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
ah,cool

dakle nije komplicirano instalirati željeno i to?
a kakav je izbor aplikacija?
za iphone postoji milijun aplikacija(većina beskorisnih),ali ima i dosta ovih lokalnih koje pružaju informacije o npr. točno određenom gradu,vodiči razni,vijesti i to?

jel ima dobrih aplikacija za navigaciju(tomtom ili nekaj takvo)?
(i jel se može to nabaviti crackano)

Na iphonu sam imao TomTom i Igo My Way i nisam bio nimalo zadovoljan
Pa izbor aplikacija nije velik ko kod iTunesa, ali omjer stvarno korisnih i upotrebljivih je tu negdje. Što se tiče vodiča i vjesti vrlo je slično ko i kod iPhonea, čak imaju i vodiči za TV program.
Na Androidu rade tri poznate navigacije: Copilot, Sygic i iGO MY WAY/ iGO Motonav. To što nisi bio zadovoljan sa TomTomom i iGOom može biti jednostavno da si imao loše karte, za iGO za naše područje postoje par vrsta karata, najpoznatije su TeleAtlas, Navteq i Navigo, po mom iskustvu za područje HR i BIH najbolji je Navigo, za SLO Monolit, a za SRBIJU i CG Contrast.
Link na crackiranu navigaciju sam stavio u temi o HTC Wildfireu, ako netko ima problema s pronalaženjem karata, glasovne navigacije i slično, slobodno se javi na PM

Zadnje uređivanje ghost : 22.08.2010. at 18:36.
ghost is offline  
Old 22.08.2010., 18:14   #9
ma sa IGo sam imao problema da se nije mogao upaliti,već bih svaki put morao restartati mobitel. možda je bio problem sa crackanom verzijom.
Ali oba gube poziciju,nemogu pratiti kretanje auta po cesti. Stari u autu ima stari Garmin Gps koji laga,ali bar pogodi gdje se auto kreće.


BTW,jel znate možda da li je moguće nekako pojačati gps antenu. Čuo sam za one bluetooth GPS antene


P.S. popis korisnih mjesta u Tomtomu je jedno 5 bankomata i 2 restorana u Lijepoj našoj
juretherebel is offline  
Old 22.08.2010., 18:36   #10
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
ma sa IGo sam imao problema da se nije mogao upaliti,već bih svaki put morao restartati mobitel. možda je bio problem sa crackanom verzijom.
Ali oba gube poziciju,nemogu pratiti kretanje auta po cesti. Stari u autu ima stari Garmin Gps koji laga,ali bar pogodi gdje se auto kreće.


BTW,jel znate možda da li je moguće nekako pojačati gps antenu. Čuo sam za one bluetooth GPS antene


P.S. popis korisnih mjesta u Tomtomu je jedno 5 bankomata i 2 restorana u Lijepoj našoj

Vjerojatno problem s crackanom verzijom, ja na Desireu imam iGO Motonav, i signal ne gubi, uspješno se rerouta (iskalkulira novu rutu) kad skreneš sa zadane rute, iako po mom mišljenju malo prerano upozorava na skretanja. Znao je malo produžiti rutu, ali me uspješno doveo na odredište Ono što me živcira je "Prebrzo vozite" jer uredno ima upisana ograničenja brzine, i mjeri je naravno preko GPS-a. Korisnih mjesta ima, skoro svaka benzinska je ucrtana, čak imaju i neke poznatije zgrade u 3Du
ghost is offline  
Old 22.08.2010., 20:37   #11
fala ghost


sad ozbiljno razmišljam o Herou ili Desireu
jel znaš možda dal ima kakve razlike u OS na ta 2?
juretherebel is offline  
Old 22.08.2010., 20:45   #12
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
fala ghost


sad ozbiljno razmišljam o Herou ili Desireu
jel znaš možda dal ima kakve razlike u OS na ta 2?
Ima, Desire je na Androidu 2.2 (FROYO) a Hero na 2.1 (ECLAIR), imaš još i Legend "između" ta dva, i noviji model Wildfire, (oba 2.1). Tu govorimo o HTCu, ali i Motorola, LG, SonyE. i Samsung imaju Android mobitele. Razlika između 2.1 i 2.2 ima, točno koje sve neznam, google it. Također šuška se da će osim Desirea (jedini HTCov model sa 2.2) još neki modeli dobiti FROYO do kraja godine....
ghost is offline  
Old 25.08.2010., 20:46   #13
moje aplikacije

alarm clock plus v2
astro
sms.parkinghr - za plačanje parkinga
facebook aplikacija za android
mobile maps 10 - navigacija
nimbuzz
trambus - stanice javnog prijevoza u gradu
sudoku
sportypal-dok vozim bicikl da mi broji kilometre
ringdroid
zlocka is offline  
Old 26.08.2010., 19:20   #14
3G watchdog - prati potrosnju data prometa
advanced task killer - doduse i nema vise neke koristi od ovog programa nakon 2.2 android updejta (izgleda da se aplikacije sad normalno zatvaraju)
AK notepad
album art grabber
android system info - prikazuje sve o mobitelu, od hardvera do potrosnje memorije
androzip - rar, zip, 7z,etc podrska
barcode scanner
bookmarks to SD - slanje bookmarka na SD karticu
dolphin browser HD 2.0 - dobar browser, podrzava pluginove i otvaranje do 8 tabova
ES file explorer - apsolutno nuzan program za pregled datoteka, podrzava i transfer fajlova preko wirelessa na mob (najurednije otkrije sve kompove na mrezi)
Gallery3D
IMDB
Launcher pro plus
iGO MotoNav - GPS navigacija
Yahoo mail
officesuite pro
RepliGo reader - pdf reader koji je miljama iznad adobeovog
Nimbuzz - msn, skype (podrzava audio pozive) i ostali messengeri u jednom
Rockplayer - podrzava avi, mkv, flv i ostale video formate (bez obzira da li su divx, xvid, etc)
Sms backup+ - automatski salje primljene SMSove i MMSove na vas gmail account (sami mozete definirati na koji label)
Snesoid - super nintendo emulator
Switchpro widget -obavezan
uninstaller - jednostavnije brisanje downloadanih aplikacija
Shazam encore - nema mjesecnog limita na tagiranje
SoundHound - ista funkcija kao i shazam (s tim da prepoznaje puno vise stvari) + podrzava lyricse, album art i jos neke stvari - po meni bolje od shazama
Swype - sa podrskom za hrvatski, eh sad HTC sense tipkovnica je za mrvicu bolja (vece tipke, normalniji raspored simbola) ali swype ima puno bolji skin pa se drzim njega

Zadnje uređivanje Furma : 26.08.2010. at 19:27.
Furma is offline  
Old 07.10.2010., 00:05   #15
Android Croatia

Danas na marketu postavljen programcic pod nazivom Android Croatia

Program predstavlja nadogradnju marketa za lakše nalaženje programa za teritoriju Hrvatske.
Filtriranje programa koje već imate instalirane.
Pretraga po kategorijama.
Sortiranje po rejtingu ili imenu.
Program podržava app2sd pa vam preporučujemo da ga instalirate na karticu.

Vise o tome na http://www.cyrket.com/p/android/com.vision.androidcr/



cubrovic is offline  
Old 07.10.2010., 03:00   #16
e još kad bi te sve hrvatske aplikacije bile vidljive na marketu za telefone manje rezolucije ala tattoo/wildfire/x10 mini bilo bi krasno
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is online now  
Old 08.10.2010., 14:35   #17
ES File Explorer - file manager, malo brži, pregledniji od Astra (a i free je)
3G Watchdog - nadzor 3G prometa, vrlo korisno, jednostavno i pregledno
Aldiko - ebook reader, izbor dosta velik, vrlo intuitivno sučelje (trenutno čitam Sun Tzu-a )
pocketCloud - aplikacija za udaljeni nadzor vašeg računala s mobitela, iskonfigurirao sam svoj da ide preko Remote Desktop protokola, instalacija i setup traju manje od 2 minute i stvar radi savršeno
Angry Birds Lite beta - interesantna igra u kojoj lansirate ptice kako bi uništili svinje
Shazam - čuješ pjesmu, pokreneš Shazam, snimi 10ak sekundi, spoji se na net i za par sekundi imaš ime pjesme, izvođača, album... sve.
torrent-Fu - nadzor i dodavanje torrenata na kućno računalo preko mobitela (kroz WebUI uTorrenta)
Google Sky Map - karta zvijezda u real time-u, fenomenalna stvar!
MortPlayer Music - audio player koji čita pjesme onako kako su raspoređene u foldere vrlo dobrog sučelja
Rock Player - čita DivX
jetVD - download Youtube clipova
Dolphin Browser - nešto bolji od stock browsera
Barcode Scanner - čitač bar kodova, koristim uglavnom za QR kodove
Google Translate - realtime prevođenje na brdo jezika s izgovorom (zahtijeva internetsku vezu)
RadioTime - slaganje internetskih radio streamova i reprodukcija na mobu, više na www.radiotime.com
Tapatalk - program za jednostavnije surfanje po forumima preko mobitela, forum.hr također podržan
wardrive - vrlo koristan programčić koji skenira dostupne bežične mreže i slaže njihove lokacije (uključujući i lokacije onih otključanih ) na Google Maps kartu. Zahtijeva Google Maps i uključen GPS za rad.

i to je u biti to možda još za izdvojiti:

Astro - jedan od boljih file managera
Launcher Pro - zamjenski home screen manager, vrlo konfigurabilan i vrlo brz
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Old 08.10.2010., 15:03   #18
Evo koje ja koristim na Milestoneu:

RunKeeper- prati vaše "aktivnosti" (bicikl, trčanje i slično) preko GPS- a i prikazuje statistike i rutu na Google Mapsu na internetu. Zgodno za pratiti neku osnovnu statistiku.
Adobe Reader- meni najoblji PDF čitač
handyCalc- dosta "napredan" kalkulator
ES File Explorer- najdraži mi explorer, podržava i skidanje/ uploadanje preko WLAN- a
Alarm Clock Plus- jednostavan alarm, ima mogućnost rješavanje jednadžbe za prekid zvonjave
Barcode Scanner- čitač barkodova
SoundHound- kao Shazam ili TrackID- "čuje" par sekundi pjesme i kaže vam ime (dosta mi je toga našao)
StopWatch & Timer- najljepša štoperica i timer
IP Calculator- samo ime kaže
TV Ultimate- TV program sa našim programima i widgetom
ConvertPad- pretvarač jedinica sa ogromnom bazom
Trambus- rasporedi autobusa, računanje ruta javnog prijevoza
Facebook Sync- sinkronizira slike sa Facebooka sa imenima u imeniku (obično sinkronizira samo one sa istim imenima, ali u ovoj aplikaciji možete odabrati i one koji imaju drugačije ime (č/c) na Facebooku od imenika).
HiFiCorder- snimač zvuka
Offline browser- za pregled spremljenih offline stranica
3G Watchdog- odličan program za pratnju potrošnje (može i ugasti 3G kada dođete blizu kraja paketa)
Taskos- za bilješke/ zadatke, ima zgodan widget
CoPilot- navigacija, čisto ok za moje potrebe
BeejiveIM- za IM, podržava skoro sve protokole i sviđa mi se UI
Launcher Pro

Igre:

Amtalee i Nintaii- oboje nintaii igre
Asphalt 5- auti, jako dobra grafika
Dope Wars- predobra igra, bez UI- a
Flight Director
Flipit
Labyrinth, MasterMind, Solitaire, Sudoku, aiMinesweeper, Chess
Unblock Me- pomicanjem predmeta naprijed- nazad trebate "osloboditi" jedan u sredini
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Old 10.10.2010., 13:02   #19
Jel tko zna kad ce u Hrvatsku doci mogucnost kupnje aplikacija? "Very Soon" mi nista ne govori -.- Hocu si ocajnicki Wolfram Alphu, napokon dosla i za Android
__________________
The way you look tonight I never will forget, the way you look tonight ... The lady in red. My lady in red.
Lejlica is offline  
Old 10.10.2010., 14:16   #20
wolfram alpha je bespla
ja ju skinuo preko marketa bez problema
Furma is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.