Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2017., 19:11   #1161
Da te nema trebalo bi te izmislit

Poslano sa mog GT-S7580 koristeći Tapatalk
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:00   #1162
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Da te nema trebalo bi te izmislit
Koga šta izmišljenjem, heh buraz nisi bio maloprije u metropoli pa da vidiš ovih par dana za redom nevera nevremena a umjesto kiše nebo svaki put razvali ledom, ledene kocke s neba samo što ne razbiju prozore. Nije nam baš zabavno, koštaju prozori, nema svak para za nove.

I sad, ono što sjeti... one godine na studiju pitalo se JS kada će kada biti signali proročanstva pred kraj sustava, jer kažu bit će kad na vrbi rodi grožđe... o men, zbilo se! - nekad smo na ljetnoj kiši trčali bosi a danas sačuvaj bože sklanjaj se pada led još samo treba kamenje!

A kamen će pasti, zar ne, mislila sam si poslije komenta o Org orkestru crne boje... sjetila se, rekoše, uskoro propovijedamo OSUDU, u tom slučaju crna odijela bi se eventualno i mogla opravdati.

No, šta ti ja znam, obični čovjek samo pretpostavlja.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 01:17   #1163
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kako je moguće da vas ne savjetuju? Gle, ja sam čula od jednog pokrajinskog nadglednika koji je upozoravao na crnu boju, no bilo je to davno, on moguće već u mirovini a koji ga zamijeniše pričaju drugačije... za ovo danas postoji stih "nosi mi se crna boja, te je boje ljubav moja"... sećate se one pjesme o 'bijeloj boji'?, ee da, prefarbaše je u crnu i sad nAs zovu nek im se priključimo, valjda nemisleći da obraćamo pažnju na detalje...
Sta da nas savetuju?
Ocigledno ne kapiras dobro kako funkcionisu JS.
Ko razume Bozju rec sta ce mu savet ljudi?
Licno misljenje pojedinca nije savet organizacije.
To su predrasude prema crnoj boji.
U Africi negde zale u belom.
Lokalni obicaji nemaju veze sa time kako shvatati boju.
Boja je boja i nista vise.
Josephinee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 01:38   #1164
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Koga šta izmišljenjem, heh buraz nisi bio maloprije u metropoli pa da vidiš ovih par dana za redom nevera nevremena a umjesto kiše nebo svaki put razvali ledom, ledene kocke s neba samo što ne razbiju prozore. Nije nam baš zabavno, koštaju prozori, nema svak para za nove.

I sad, ono što sjeti... one godine na studiju pitalo se JS kada će kada biti signali proročanstva pred kraj sustava, jer kažu bit će kad na vrbi rodi grožđe... o men, zbilo se! - nekad smo na ljetnoj kiši trčali bosi a danas sačuvaj bože sklanjaj se pada led još samo treba kamenje!

A kamen će pasti, zar ne, mislila sam si poslije komenta o Org orkestru crne boje... sjetila se, rekoše, uskoro propovijedamo OSUDU, u tom slučaju crna odijela bi se eventualno i mogla opravdati.

No, šta ti ja znam, obični čovjek samo pretpostavlja.
Dakle predpostavljaj ali ne na glas nego u sebi...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 02:01   #1165
Ko čeka taj dočeka... šahovske poteze protivnika... i znate kaj, vas dvoje, vi opće ne znate igrati šah, plus samo si fantazirate nemam ja pojma o Jehovinim svjedocima, znate oni ne na dva već tri ako žele pobijediti, a ako požele zapečatiti onda pečate x7, a ne kako se misli x12.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 04:50   #1166
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ko čeka taj dočeka... šahovske poteze protivnika... i znate kaj, vas dvoje, vi opće ne znate igrati šah, plus samo si fantazirate nemam ja pojma o Jehovinim svjedocima, znate oni ne na dva već tri ako žele pobijediti, a ako požele zapečatiti onda pečate x7, a ne kako se misli x12.
Ovo je za tebe...

__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:29   #1167
Božo, umjesto šaha ti hodaš po diskontima i tražiš kaj ima na akciji

Zar nisi čuo da se mi furamo na veganstvo? Da, da, pripremamo se za Eden.


Nego, zaboravila sam te pitati čemu služi ponovni biblijski studij?, ono kad ti braća došla po drugi put i to... što je predstavljalo? Nisi valjda na prvom pao, fax i te šprehe? I koju su ti knjigu ponudili drugi put, dal istu? I čemu Js uopće s tim 'ponovnim', kaj im nije jednostavnije spretočit u 'ponovni posjet' dobar dan kako si ima li što novog jesi li se predomislio želiš li se vratiti u skupštinu aa ne još ti se ne da ok onda se vidimo za koji mjesec
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:41   #1168
Par pitanja za Jehovine svjedoke ako mi mogu odgovoriti:

1. Je li Pavao (i ostali novozavjetni pisci) očekivao Isusov povratak za njegova života?
2. Je li Pavao razumio da su "druge ovce" odnosi na vjernike sa zemaljskom nadom koji neće biti nanovorođeni, neće primiti Duha, neće biti u saveznom odnosu s Kristom itd...?
3. Je li Pavao smatrao da se za njegova života počelo puniti stado "drugih ovaca"?


.
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?

Zadnje uređivanje mali sime : 27.06.2017. at 13:54.
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 06:08   #1169
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Par pitanja za Jehovine svjedoke ako mi mogu odgovoriti:

1. Je li Pavao (i ostali novozavjetni pisci) očekivao Isusov povratak za njegova života?
2. Je li Pavao razumio da su "druge ovce" odnosi na vjernike sa zemaljskom nadom koji neće biti nanovorođeni, neće primiti Duha, neće biti u saveznom odnosu s Kristom itd...?
3. Je li Pavao smatrao da se za njegova života počelo puniti stado "drugih ovaca"?


.
Ma kakav crni isusov povratak dajte ljudi probudite se živimo u 21 stoljeću..
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:26   #1170
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Par pitanja za Jehovine svjedoke ako mi mogu odgovoriti:

1. Je li Pavao (i ostali novozavjetni pisci) očekivao Isusov povratak za njegova života?
2. Je li Pavao razumio da su "druge ovce" odnosi na vjernike sa zemaljskom nadom koji neće biti nanovorođeni, neće primiti Duha, neće biti u saveznom odnosu s Kristom itd...?
3. Je li Pavao smatrao da se za njegova života počelo puniti stado "drugih ovaca"?


.
Interesantna ti točka na kraju.

Znaš, kad bi Js ovdje bilo, značilo bi da im netko nije rekao da se maknu s foruma.
Skupštinske starješine? Lako moguće. Znači li to da su starješine navratili pa čitali što se ovdje na temi priča/piše? Možda, al najvjerovatnije ne, jer skupštinom su jači, i tu pogovora nema.

Pavao? Čak i da se jE nadao bit će za njegovog života, u svakom slučaju je ostalo na nadi, jer pa zar nije znao Isus je rekao o tom danu ne znam ni jA i otkud bi onda znali vi. Isto kao i za 'druge ovce', nisi li ga čitao, sam je pisao o tome, zašto misliš nešto nije dobro shvatio, pa mislim sam je naveo da nad njim stoji Božji duh točne spoznaje. E da, upravo je Pavao bio taj koji je naglasio "točnu spoznaju". A ti ako sumnjičiš Pavla, sumnjičit ćeš i spoznaju. Eno vezano za drugo, i tako već to.

Za "drugo stado" je znao da se puni još za njegovog života, jedino to što nije znao kada će se popuniti do kraja, jer skontao taj detalj ipak nije do njega.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:51   #1171
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Znaš, kad bi Js ovdje bilo, značilo bi da im netko nije rekao da se maknu s foruma.
Možda Josephina može odgovoriti a cijenio bih ako betelac može dati odgovor s obzirom da dobro zna JS učenja.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pavao?
<cut>
Znači u prinicipu... tvoj odgovor na sva 3 pitanja bi bio DA?


Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Za "drugo stado" je znao da se puni još za njegovog života,
Ako ja dobro razumijem JS nauk - drugo stado (ne računajući umrle SZ vjernike) se počelo puniti oko 1935.

Znači, zanima me ne što Biblija kaže, već što JS naučavaju (da Biblija kaže)?


ps:
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Isto kao i za 'druge ovce', nisi li ga čitao, sam je pisao o tome
Gdje je to Pavao pisao o "drugim ovcama"?
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 12:11   #1172
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Možda Josephina može odgovoriti a cijenio bih ako betelac može dati odgovor s obzirom da dobro zna JS učenja.



Znači u prinicipu... tvoj odgovor na sva 3 pitanja bi bio DA?



Ako ja dobro razumijem JS nauk - drugo stado (ne računajući umrle SZ vjernike) se počelo puniti oko 1935.

Znači, zanima me ne što Biblija kaže, već što JS naučavaju (da Biblija kaže)?


ps:

Gdje je to Pavao pisao o "drugim ovcama"?
Tebi načitanom zbilja ne treba što je Pavao gdje pisao.

Ne znam kako tebe, al mene kolegica Josephina nije uvjerila pripadništvom Js-a, a kolega Betelac ostaje 'zagonetkom' (mora da se nasmije kad pročita )


moj post prije je naznačio što misle Js, ne brigaj, u više navrata smo porazgovarali o istom tom, pitala ih bez zadrške, rekoše mi a ja sam ti prosljedila, tebi ak paše napravi se gluhcem (to iz milja), šta sad, pa i ja si po nekim pitanjima začepim uši tipa nema me ništ ne čujem ništ neznam baš me briga ko kaj veli ()
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:37   #1173
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Tebi načitanom zbilja ne treba što je Pavao gdje pisao.
Ja čitao, a nigdje našao, pa te molim da me ti uputiš gdje je to Pavao pisao o "drugim ovcama".
__________________
"Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu." ::::: www.svjedoci.net ::::: Zašto je Isus morao umrijeti okrutnom mučeničkom smrću?
mali sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:54   #1174
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Ja čitao, a nigdje našao, pa te molim da me ti uputiš gdje je to Pavao pisao o "drugim ovcama".
Nigdje našao ono o čemu si već prije tumačio? Bolje izmisli neku novu temu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:02   #1175
Quote:
mali sime kaže: Pogledaj post
Možda Josephina može odgovoriti a cijenio bih ako betelac može dati odgovor s obzirom da dobro zna JS učenja.



Znači u prinicipu... tvoj odgovor na sva 3 pitanja bi bio DA?



Ako ja dobro razumijem JS nauk - drugo stado (ne računajući umrle SZ vjernike) se počelo puniti oko 1935.

Znači, zanima me ne što Biblija kaže, već što JS naučavaju (da Biblija kaže)?


ps:

Gdje je to Pavao pisao o "drugim ovcama"?
Previše očekuješ, stari moj, to da si pitao prije jedno tridesetak godina još bi se i našlo ponekog JS-a kojeg bi takve stvari zanimale, a našlo bi se i literature koja nešto o tome pokušava nešto reći. Danas JS nemaju pojma sami o sebi, što su vjerovali i naučavali prije trideset, pedeset ili sto godina, a kamoli što je Pavao smatrao i očekivao prije 2 kuke godina.
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 15:05   #1176
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post

to da si pitao prije jedno tridesetak godina još bi se i našlo ponekog JS-a kojeg bi takve stvari zanimale,
znači danas nema jednog jedinog koje te stvari zanimaju, jerbo ovi današnji su sve samo hipnotizirani 12toricom?

znaš neobavezno nepisanjem/nesudjelovanjem im njihovim tu na temi, svejedno rečem navrate čitajući, neke od njih, slabije, lako bi odvratio od vjere, nije do tvoje 'moći', kako rekoh do njihove je slabosti/nesigurnosti i to već, a to kad im nađeš dalje ide samo po sebi, kaj ne da je
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 22:27   #1177
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Previše očekuješ, stari moj, to da si pitao prije jedno tridesetak godina još bi se i našlo ponekog JS-a kojeg bi takve stvari zanimale, a našlo bi se i literature koja nešto o tome pokušava nešto reći. Danas JS nemaju pojma sami o sebi, što su vjerovali i naučavali prije trideset, pedeset ili sto godina, a kamoli što je Pavao smatrao i očekivao prije 2 kuke godina.
Zadnjih godina su došle upute Zajednice da se iz biblioteka koje imaju lokalne skupštine uklone sve starije knjige\publikacije. Također se aktivno obeshrabruje članove da čitaju stariju literaturu ako im je dostupna i ako to netko radi/citira navedenu literaturu već se lagano kod "odgovornih" pali crvena lampica sumnji i osoba na sebe skreće neželjenu pažnju kao potencijalno duhovno opasna.
Sve informacije koje su dostupne s obzirom na povijest JS svode se uglavnom na one iz knjiga "Božje kraljevstvo vlada" i "Proclaimers" (eng) koje selektivno citiraju starija izdanja i komentiraju događaje iz prošlosti jako pristrano. Međutim, kao što je Betelac rekao, rijetki su oni koji to prepoznaju ili pak uopće imaju potrebu da to eventualno provjeravaju. To je posljedica sustavnog "rada" na građenju apsolutnog povjerenja u ono što se napiše u literaturi JS i obeshrabrivanje kritičkog razmišljanja. Takav se trend jako intezivira u posljednjim godinama i jako je uznemiravajući (barem za mene)
Ludavid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:03   #1178
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Zadnjih godina su došle upute Zajednice da se iz biblioteka koje imaju lokalne skupštine uklone sve starije knjige\publikacije. Također se aktivno obeshrabruje članove da čitaju stariju literaturu ako im je dostupna i ako to netko radi/citira navedenu literaturu već se lagano kod "odgovornih" pali crvena lampica sumnji i osoba na sebe skreće neželjenu pažnju kao potencijalno duhovno opasna.
Sve informacije koje su dostupne s obzirom na povijest JS svode se uglavnom na one iz knjiga "Božje kraljevstvo vlada" i "Proclaimers" (eng) koje selektivno citiraju starija izdanja i komentiraju događaje iz prošlosti jako pristrano. Međutim, kao što je Betelac rekao, rijetki su oni koji to prepoznaju ili pak uopće imaju potrebu da to eventualno provjeravaju. To je posljedica sustavnog "rada" na građenju apsolutnog povjerenja u ono što se napiše u literaturi JS i obeshrabrivanje kritičkog razmišljanja. Takav se trend jako intezivira u posljednjim godinama i jako je uznemiravajući (barem za mene)
Zar nemaju kod kuće knjige i uveze stare po više desetljeća? Tko će im samo tako zabraniti čitanje literature davno izišle iz mode, nije valjda su zabezveze uvezivali onda da bi danas bacali u reciklažni kontejner
Uznemiravajuće bi bilo ukoliko starješine počnu s obeshrabrivanjem oko poticanja na osobni odnos s Jehovom (al to ne rade, zar ne, ili?), jer značilo bi da je Božje mišljenje bitnije od mišljenja organizacije, da se kojim slučajem org. ne stavlja na tron mjesta koji im ipak na koncu konca ne pripada, što se reče potom pitanju bi moglo doći do raspada po skupštinama ili barem ispadanja više pojedinaca.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 21:17   #1179
Quote:
Ludavid kaže: Pogledaj post
Zadnjih godina su došle upute Zajednice da se iz biblioteka koje imaju lokalne skupštine uklone sve starije knjige\publikacije. Također se aktivno obeshrabruje članove da čitaju stariju literaturu ako im je dostupna i ako to netko radi/citira navedenu literaturu već se lagano kod "odgovornih" pali crvena lampica sumnji i osoba na sebe skreće neželjenu pažnju kao potencijalno duhovno opasna.
Sve informacije koje su dostupne s obzirom na povijest JS svode se uglavnom na one iz knjiga "Božje kraljevstvo vlada" i "Proclaimers" (eng) koje selektivno citiraju starija izdanja i komentiraju događaje iz prošlosti jako pristrano. Međutim, kao što je Betelac rekao, rijetki su oni koji to prepoznaju ili pak uopće imaju potrebu da to eventualno provjeravaju. To je posljedica sustavnog "rada" na građenju apsolutnog povjerenja u ono što se napiše u literaturi JS i obeshrabrivanje kritičkog razmišljanja. Takav se trend jako intezivira u posljednjim godinama i jako je uznemiravajući (barem za mene)
Ko nije čitao Orwellovu 1984, neka pročita, tako to otprilike izgleda u watchtowerlandu. U zadnje vrijeme se tiska sve manje i manje papirnatih izdanja, dapače potiče se korištenje tableta i elektroničkih izdanja u toj mjeri da je postalo skoro nemoguće dobiti časopis u dvorani (bez kampiranja kod stola za literaturu i puno natezanja s "ovlaštenima"). Forsira se JW.ORG i aplikacija JW Library - nemam ništa protiv, dapače, aplikacija je jako dobro zamišljena i jako dobro funkcionira, čak se i stariji koji se prvi puta susreću s tom tehnologijom brzo snađu. No problem je u tome što to funkcionira i previše dobro - za par godina će sve biti "elektroničko", papirna izdanja će otići u povijest, a povijest u crnu rupu. Za par godina svi će JS ovisiti o svom tabletu, sve što imaju i znaju o sebi i svojoj religiji bit će staro koliko i ono što su zadnje downloadali na svoj tablet - izdanja se neprestano "ažuriraju", pa čak i najnovije izdanje drugi dan ima neko novo "ažuriranje". A što bih čuvao pun ormar starih izdanja i knjiga kad sve što mi treba stane na dlan. Oduvijek se u JS rado prekrajala vlastita povijest i činjenice, međutim sad kad konačno imaju alat za totalnu manipulaciju informacijama koje će biti dostupne rank&file članovima, sistematsko zaglupljivanje će doseći sasvim novi nivo. Uznemirujuće, i te kako. Dovoljno je bilo poslušati zadnji govor na kongresu prošli vikend, ali o tome u nekom drugom postu.
__________________
Kad nestane snage argumenta, ostaje argument snage...
Logičke pogreške u dokazivanju - pročitati bar jednom tjedno
betelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 22:31   #1180
Quote:
betelac kaže: Pogledaj post
Ko nije čitao Orwellovu 1984, neka pročita, tako to otprilike izgleda u watchtowerlandu. U zadnje vrijeme se tiska sve manje i manje papirnatih izdanja, dapače potiče se korištenje tableta i elektroničkih izdanja u toj mjeri da je postalo skoro nemoguće dobiti časopis u dvorani (bez kampiranja kod stola za literaturu i puno natezanja s "ovlaštenima"). Forsira se JW.ORG i aplikacija JW Library - nemam ništa protiv, dapače, aplikacija je jako dobro zamišljena i jako dobro funkcionira, čak se i stariji koji se prvi puta susreću s tom tehnologijom brzo snađu. No problem je u tome što to funkcionira i previše dobro - za par godina će sve biti "elektroničko", papirna izdanja će otići u povijest, a povijest u crnu rupu. Za par godina svi će JS ovisiti o svom tabletu, sve što imaju i znaju o sebi i svojoj religiji bit će staro koliko i ono što su zadnje downloadali na svoj tablet - izdanja se neprestano "ažuriraju", pa čak i najnovije izdanje drugi dan ima neko novo "ažuriranje". A što bih čuvao pun ormar starih izdanja i knjiga kad sve što mi treba stane na dlan. Oduvijek se u JS rado prekrajala vlastita povijest i činjenice, međutim sad kad konačno imaju alat za totalnu manipulaciju informacijama koje će biti dostupne rank&file članovima, sistematsko zaglupljivanje će doseći sasvim novi nivo. Uznemirujuće, i te kako. Dovoljno je bilo poslušati zadnji govor na kongresu prošli vikend, ali o tome u nekom drugom postu.
Ovako napisano, hm, zazvučalo je kanda su se ubrzali brzinom samog vjetra.

A što s tim aplikacijama, sU poklonom il neko zarađuje?
Da se i starci brzo snađu/nauče baratati, pa kako ne kad im u par poteza prilagođeno sve što trebaju znati ukucati. Ali, problem im kad naiđu na fotosenzibilnog, vani za vreme sunčanog dana propovjedaju/pokazuju aplikacijom vid fotografiju ovu-onu, a fotosenzibilan na koju god stranu mu okreneš ekran ništ ne vidi a kamoli pročitati, nije u prilici provjeriti.

Novi časopisi sa tri lista, zbilja nisu što je bilo. No, moguće se moralo uštedjeti pa i štamparijom da bi se izgradio Betel-Raj, koštalo je fiju briju, blago onima koji se misle useliti.

Pa i sam naslov teme, čoek više nezna kaj misliti... radi li se o običnim Jehovinim svjedocima ili o ORGJS ?


Aa, što je rečeno završnim kongresnim govorom? Živo interesira.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.