Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2007., 11:16   #41
incest kod zivotinja nije uobicajen...

naime, ljudski/zivotinjski mirisi postoje izmedju ostalog i radi toga...
2 psa se pocnu njusiti prvo da provjere da nisu u srodstvu... naime isti miris (istog legla i sl) ih odbija
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 11:25   #42
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
incest kod zivotinja nije uobicajen...

naime, ljudski/zivotinjski mirisi postoje izmedju ostalog i radi toga...
2 psa se pocnu njusiti prvo da provjere da nisu u srodstvu... naime isti miris (istog legla i sl) ih odbija
Jao...po čemu to zaključuješ?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 11:44   #43
a to se zna, mirisi su vazni u zivotinjskom svijetu...
jos sluze da bi se znalo tko je zdrav, tko ne... koja je plodna, koja ne i tako
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2007., 12:00   #44
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
a to se zna, mirisi su vazni u zivotinjskom svijetu...
jos sluze da bi se znalo tko je zdrav, tko ne... koja je plodna, koja ne i tako
Pas je prvesntveno lovac a lovac crpi mirise iz okoline da bi se u njoj bolje snašao ili našnjofao lovinu. Pas slabo vidi ono što stoji i ne miče se ali dobro vidi pokret-kretnju...da bi bio u prednosti nad lovinom...on ima milijune mirisnih stanica u svojem nosu i može je našnjofati i kad ona stoji.
Usto, miris služi i za označavanje revira ili terena na koje pasa misli da ima praqvo kao njegov lovni ili ljubavno područje u kojem je on kralj. Miris ostavlja na tom području uriniranjem po kutevima.
Kad se dvoje ljudi sretnu pružaju si ruke, a psi se pomiriše jer mirisom dobivaju informaciju o drugom psu-to govori i između ostalog i o estrusu ženke....ali ih miris neće spriječiti da se pare ako su brat ili sestra ili roditelji.
Prema tome kod pasa nema pravila tko koga zbog mirisa, već miris samo pokazuje da je kuja spremna na parenje ili ne. Usto ženka može odbiti određenog mužjaka u tom dobu, ali to je rijetka pojava i nema veze sa rodbinskim vezama.
Mirisi u životinjskom svijetu služe za raspoznavanje, označavanje i dobivanje informacija.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 15:24   #45
raspitao sam se kod osoba koje se time bave..

dakle, incest kod zivotnja postoji, ali jednako kao i kod ljudi ima rizik za razvoj genetskih anomalija...
isto tako kod zivotinja miris sluzi kako bi se osjetili medjusobni srodnici i ne bi se medjusobno parili.. .
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 15:34   #46
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
raspitao sam se kod osoba koje se time bave..

dakle, incest kod zivotnja postoji, ali jednako kao i kod ljudi ima rizik za razvoj genetskih anomalija...
isto tako kod zivotinja miris sluzi kako bi se osjetili medjusobni srodnici i ne bi se medjusobno parili.. .
Oprosti ali ovo zadnje je
uzgajala sam jednu vrstu domaće životinje i znam da će se rado međusobno pariti. No ono što će možda mužjaka odbiti je činjenica da s njome živi pa bi je rado zamjenio za novu ženku, a ne zato jer mu je u srodstvu.
U uzgoju se pazi da postoje više od jednog mužjaka jer se jedna te isti "umori" ima neki naziv u veterini za to kao Turnerov sindrom ili nekako slično, kad je potrebna nova krv.
Da nije tako ne bi se u nekim državama zabranjivao uzgoj na pet generacija, a kod nas na tri.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2007., 15:07   #47
ja sam pitao curu koja je doktorirala na genetskoj selekciji domacih zivotinja i predaje nekoliko predmeta na polj. faxu (stocarstvo)...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 08:18   #48
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
ja sam pitao curu koja je doktorirala na genetskoj selekciji domacih zivotinja i predaje nekoliko predmeta na polj. faxu (stocarstvo)...
A ja imam 15 godina iskustva u uzgoju...pa sad ti vidi tko je pun a tko šupalj.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 03:52   #49
a zasto nebi sve interpretirali ovako (i fino objasnili i incest i rase i sve drugo):
dakle, bog je stvorio MUSKARCA i ZENU - ne brata i sestru, i oni su se smjeli mnoziti bez brige o embrionalnom razvoju.....
sad mozemo dalje ovako: on je stvoren sa tamnom kozom, ona sa svijetlom(moze i obrnuto).....i kako su neka njihova djeca bila crna, neka bijela, a neka mijesana u razlicitim nijansama, tako su nastale ono sto mi danas zovemo rase i podrase......
e onda su se trebali prosiriti po planeti pa su oni najtamniji krenuli na jug, oni najsvijetliji na sjever, a oni sa varijacijama na istok i zapad. tko je bio brzi prvi je i stigao! i stvarno su znali ne samo brzo hodati, nego i dobro plivati, neki su cak dospjeli do australije, drugi do juzne amerike itd. ali ja znam da je bog unaprijed razmisljao i tako je, nedugo nakon sto je stvorio muskarca i zenu, stvorio i brod tako da bude jasno sta im je ciniti. ok, arheolozi se jos muce dokazati kada su ljudi prvi put preplovili ocean, pokusavaju rekonstruirati jednostavne brodice ravne onima od prije kojih par tisuca godina (6? ah, sta sad, koja nula vise manje).....ali ne znaju oni da taj prvi bozji brod nikad nece otkriti....osim ako otvore srce cudesnim putevima bozjim....a onda mozda bog za njih i more otvori.....
a sto se zivotinja tice.....na arki noinoj bile su od svake vrste po par - MUZJAK i ZENKA.....isti koncept, koji dobro funkcionira......e sad,jesu li oni pak bili u krvnom srodstvu i vrsili incest te kako se to do danas razvijalo, daljnja je (vruca) tema na ovom forumu....o krscanstvu i okultizmu.

laku noc svima! ili dobro jutro!
 
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 23:31   #50
Quote:
islandjanin kaže: Pogledaj post
O 6 000 godina koliko je stara planeta Zemlje
Imam par pitanja na ovu kreacionističku teoriju o starosti zemlje oko 6000 godina,
Nikada mi nije bilo jasno kako netko može u to vjerovati, ali sam otvoren za sve ideje, pa eto možda me razuvjeriš. Dakle ti želiš reći da je cijeli svijet zemlja, svemir stvoren ima 6000 godina?

Replika:
Samo jedan od primjera:
Svima nam je poznato kojom brzinom putuje svijetlost. Na osnovu te ZNANSTVENE ali i pučke činjenice znamo da ne vidimo trenutak nastajanja ili odvijanja događaja već vremenski odmak njegova nastajanja odnosno njegovu prošlost. Dakle, pučki što je udaljeniji predmet znamo da je svijetlosti potrebno duže vrijeme putujući brzinom svijetlosti da dođe do nas. Stoga možemo reći da imamo uvid u prošlost događaja udaljenog predmeta. Pojednostavljeno, što je udaljeniji predmet u svemira, svijetlosti koju isijava npr. zvijezda, okolina kvazara, crne rupe... potrebno je dugo vremena da stigne do nas odnosno zemlje. Stoga, mi danas vidimo sjaj neke galaktike ili udaljene zvijezde koji je taj svoj sjaj "odaslao" ima par milijuna ili milijardi godina, i toj svijetlosti je putujući brzinom svijetlosti trebalo na tisuće svijetlosnih odnosno milijune zemaljskih godina da dosegne zemlju. Dakle mi danas ne vidimo galaktike andromede ili vege kakve one danas jesu nego kakve su bile ima par milijuna ili sl. godina kad su odaslale svijetlost koja je došla danas do nas.
Da ne kompliciram, činjenica je da kroz teleskope vidimo prošlost, što su zvijezde, galaktike, kvazari, udaljeniji to vidimo dalje u prošlost. Ali to je stvarno daleko prošlost, milijarde godina...
Mogu navest još dosta primjera, ali mi se ne da, lol.
E sad tim meni reci kako uz ove činjenice svijet može biti star 6000 godina?
Razuvjeri me!
Hvala unaprijed
prowler77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 10:22   #51
Quote:
prowler77 kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja na ovu kreacionističku teoriju o starosti zemlje oko 6000 godina,
Nikada mi nije bilo jasno kako netko može u to vjerovati, ali sam otvoren za sve ideje, pa eto možda me razuvjeriš. Dakle ti želiš reći da je cijeli svijet zemlja, svemir stvoren ima 6000 godina?
...
Da ne kompliciram, činjenica je da kroz teleskope vidimo prošlost, što su zvijezde, galaktike, kvazari, udaljeniji to vidimo dalje u prošlost. Ali to je stvarno daleko prošlost, milijarde godina...
Mogu navest još dosta primjera, ali mi se ne da, lol.
E sad tim meni reci kako uz ove činjenice svijet može biti star 6000 godina?
Razuvjeri me!
Hvala unaprijed
kad su crkvene oce s početka stoljeća pitali kako to da kršćani smatraju mitru,herculesa,orfeusa,atisa,ozirisa i kompaniju izmišljenim a oni stoljećima prije naučavaju iste stvari praoci su mogli samo ustvrdit da je sotona vidjevši budućnost ubacio ta vjerovanja u prošlosti da zbuni vjerne,nešto slično su darvinu spočitavali jer je sad sotona stvorio kosti dinosaura samo da poljulja vjeru božjem narodu, pa da nastavimo u tom duhu sotona je u prvih par godina napuhnuo svemir ili ubrzao brzinu svjetlosti a sve da bi danas svemir izgledao starijim i tako poljuljao vjeru malovjernim i sebi osigurao posjećenost na paklenom maksimiru.
jedino sam u nedoumici dal je zemlju u zadnje vrijeme napuhao i zarotirao oko sunca jahve ili sotona.
naime kako u tisućama ukazanja djevica marija šuti kao zalivena o kugli zemaljskoj (vjerojatno joj je trojstvo začepilo usta) vjerojatno je jahve zaprijetio i sotoni koji propade na zemlju da i on o kugli koja se vrti oko sunca slučajno nebi zucnuo koju i tako sebi danas privukao određeni broj biračkog tijela tj. od jahve napravio lažova kao što je on sam.eto ukratko o par okultnih stvari.

Zadnje uređivanje ursamajor : 27.06.2007. at 11:14.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 09:25   #52
Jel govorite o pravim krscanima koji svjedoce svoju vjeru zivotom ili o onima koji su u Crkvi a izvan nje su?
__________________
Ima ih koji su unutra, a vani su, i onih koji su vani, a unutra su.
el - Fatih is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:01.