Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2007., 16:00   #61
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
Ideš lagano na živce i ti i ostali, već sam napomenuo jedno 5 puta da JS nikad nisu objavili datume kraja sistema odnosno Harmagedona nego datume proročanstva, koje se mogu lako izračunati ako imaš malo pameti u glavi. I što se stalno prozivate na te navodne datume, samo vrtite u krug jer drugo ne možete naći. Radije se pozabavite s nastankom ili bolje rečeno godinama uvođenjem svetaca, obožavanja Marije, slavljenja Božića i Uskrsa i sl. u tzv. kršćanstvo!!!

Zgodno.

Kako se to računa?

Pogledaj malo oko čega se vi vrtite u krug i što ponavljate....očito ono s čime se ne slažete s pripadnicima drugačijih uvjerenja. I kud to vodi? U besmisleno prepucavanje. Ali bitno da sebe ističete kao uzorne i prave vjernike...Hvalite me usta moja!
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:02   #62
Quote:
Prof. Samba kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno je koliko može jedna kriva predodžba, a koja je napravljena nekad davno samo zato da bi se polupismene i nepismene ljude, dalo na neki način zaplašiti ili naučiti, danas djeluje na visokoobrazovane ljude: naravno riječ o vatri paklenoj!

Niti u paklu gori vatra, niti u raju vlada blještava bjelina (neću dalje o tome).
Idemo jednostavnim koracima: raj je mjesto gdje je čovjek u skladu s Bogom.
Suprotno tome: pakao je mjesto gdje je čovjek u neskladu s Bogom ,rekli bismo. živi bez Boga.
Ako nas Biblija uči nečemu temeljnome i jedinstvenome. Bog=ljubav, tada kao da matematički računamo jednadžbu: Raj = život u ljubavi
Pakao = život bez ljubavi

Ako je netko za vrijeme svog života odbacivao ljubav (ljubav = Bog), naravno da će onda i dalje nastaviti svoj život bez ljubavi.
A sad lijepo, dame i gospodo, zamislite svoj život bez imalo tuđe ljubavi, dakle bez nježnosti, prihvaćanja, pomoći, sućuti, prijateljstva i td. To vam je pakao.

Da se sad opet ne mučite - ovo je stav Katoličke crkve
O tome koliko ste vi pismeni i koliko znate Bozja rec nesto kaze Matej 11:25,26.

U ono vrijeme Isus im je rekao:"slavim te Oce, Gospodaru neba i zemlje, jer si ovo sakrio od mudrih i umnih, a otkrio maloj deci. I stavak 26 : Da Oce jer ti si hteo da tako bude.


Matej 6: 13,14 Udjite na uska vrata; jer sirok je i prostran put koji vodi u unistenje, i mnogo je onih koji njime idu; I 14: Dok su uska vrata i tesan put koji vodi u zivot, i malo je onih koji ga nalaze.


Da dragi moji malo je onih koji ga nalaze to zapravo govori o malom broju ljudi
koji nalaze pravi put.



Jos nesto da dodam i to stoji u Bibliji Rimljanima 10: 13, 14, 15. Jer "svatko ko priziva Jehovino ime ,bit ce spasen".No kako ce prizivati u onoga u koga nisu povjerovali? A kako ce povjerovati u onoga za koga nisu culi? A kako ce cuti ako nitko ne bude propovjedao? A kako ce propovjedati ako ne budu poslani?Kao sto je napisano:" Kako su krasne noge onih koji objavljuju dobru vijest o dobrim stvarima!".


Pitam ja vas ko od vas takvo sto pripoveda i tko priziva ime????
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:06   #63
E, a da radije idemo svi van šetat! Šteta dana
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:07   #64
Mi se vrtimo u krug oko onoga što doista vrijedi što nam je rečeno, da propovijedamo o Božjem Kraljevstvu, da objavljujemo Božje ime i da se molimo isključivo našem nebeskom Ocu. Umjesto što se držiš nečeg uvjerenja ko pijanac plota, radije sam provjeri u svojoj Bibliji jeli to tako ili nije. Ja vjerujem da svi koji se masovno bune protiv JS drže striktno do tradicije i nastavljaju nečije mišljenje umjesto da sami provjere u svojoj Bibliji ima li tu Istine ili nema
Hugo Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:11   #65
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
Mi se vrtimo u krug oko onoga što doista vrijedi što nam je rečeno, da propovijedamo o Božjem Kraljevstvu, da objavljujemo Božje ime i da se molimo isključivo našem nebeskom Ocu. Umjesto što se držiš nečeg uvjerenja ko pijanac plota, radije sam provjeri u svojoj Bibliji jeli to tako ili nije. Ja vjerujem da svi koji se masovno bune protiv JS drže striktno do tradicije i nastavljaju nečije mišljenje umjesto da sami provjere u svojoj Bibliji ima li tu Istine ili nema
pa što je i najbolje ja i provjerim u svojoj Bibliji-i uvijek isto: skužim da ne znate o čem pričate
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:14   #66
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pa što je i najbolje ja i ptovjerim u svojoj Bibliji-i uvijek isto: skužim da ne znate o čem pričate
Hvala Bogu pa imamo tebe koja zna o čemu priča a znaš i vrlo dobro o čemu mi pričamo
Hugo Boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:15   #67
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
Mi se vrtimo u krug oko onoga što doista vrijedi što nam je rečeno, da propovijedamo o Božjem Kraljevstvu, da objavljujemo Božje ime i da se molimo isključivo našem nebeskom Ocu. Umjesto što se držiš nečeg uvjerenja ko pijanac plota, radije sam provjeri u svojoj Bibliji jeli to tako ili nije. Ja vjerujem da svi koji se masovno bune protiv JS drže striktno do tradicije i nastavljaju nečije mišljenje umjesto da sami provjere u svojoj Bibliji ima li tu Istine ili nema
Vrtiti se u krug nije dobro....zavrti ti se u glavi.

Ono što doista vrijedi i u što se vjeruje potvrđuje se u životu kao plod vjere.

Mislim da nitko nikome nema pravo nameti ništa. Jer to ni Isus nije činio.

Samo vi propovjedajte, ali pustite ljude da se sami opredjele...bez nametanja i pljuvanja po katolicizmu....
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:15   #68
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
Oh come on, extreme Do sad sam te smatrao relativno pametnom...

Kao prvo, onaj tekst u boji si izvukla sa Wikipedije a znamo da nju može svaka budala pisat

Drugi tekst ti garant nije iz Kule jer ako si ju ikad imala u rukama, znaš da ima do 30 stranica, više ne! Članke kao takve ne pišu JS nego ili otpadnici ili neki kao ti koji zapravo ni svoju religiju ne znaju a kamoli drugu.

Stoga meni ovo nemoj nabijat na nos, imaš ti tu svoje pristaše pa se naslađujte, kod mene ti to ne prolazi
nisam ni mislila da ćeš priznati da su ono točne informacije-vi ste se pokazali jeddinstvenima u samo jednoj stvari-negiranje svega što može i malo ocrniti vašu organizaciju.
samo mi nije jasno da li se praviš budala ili samo vješto braniš svoj organizaciju govoreći da jehovci nikad nisu pokušali prognozirati smak svijeta. pa to je činjenica koja se prva povezuje sa js i koju svako malo dijete zna....
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 16:16   #69
Quote:
Hugo Boss kaže: Pogledaj post
Hvala Bogu pa imamo tebe koja zna o čemu priča a znaš i vrlo dobro o čemu mi pričamo
pa jasno! (ja ovo govorim bez ironije-za razliku od tebe)
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 21:32   #70
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
nisam ni mislila da ćeš priznati da su ono točne informacije-vi ste se pokazali jeddinstvenima u samo jednoj stvari-negiranje svega što može i malo ocrniti vašu organizaciju.
samo mi nije jasno da li se praviš budala ili samo vješto braniš svoj organizaciju govoreći da jehovci nikad nisu pokušali prognozirati smak svijeta. pa to je činjenica koja se prva povezuje sa js i koju svako malo dijete zna....
Biblija pokazuje da Jehova omogucava svojim slugama da na progresivan nacin razumiju njegov naum(pr.sal.4.18 Ivan16:12). Tako proroci koji su bili bozanski nadahnuti da zapisu dijelove Biblije nisu razumjeli znacenje
svega sto je zapisano(Dan.12:8,9; 1.Petr. 1:10-12):Apostoli Isusa Krista shvatili su da u svoje vreme mnogo toga jos nisu razumeli (Dj.ap1:6,7; 1Kor.13:9-12.BIBLIJA POKAZUJE DA CE U POSLEDNJE VREME DOCI DO VELIKOG PORASTA SPOZNAJE (Dan.12:4).Povecana spoznaja cesto zahteva promene misljenja.Jehovini svedoci ponizno su spremni naciniti takve promene.
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 23:32   #71
Quote:
Harmagedon kaže: Pogledaj post
Biblija pokazuje da Jehova omogucava svojim slugama da na progresivan nacin razumiju njegov naum(pr.sal.4.18 Ivan16:12). Tako proroci koji su bili bozanski nadahnuti da zapisu dijelove Biblije nisu razumjeli znacenje
svega sto je zapisano(Dan.12:8,9; 1.Petr. 1:10-12):Apostoli Isusa Krista shvatili su da u svoje vreme mnogo toga jos nisu razumeli (Dj.ap1:6,7; 1Kor.13:9-12.BIBLIJA POKAZUJE DA CE U POSLEDNJE VREME DOCI DO VELIKOG PORASTA SPOZNAJE (Dan.12:4).Povecana spoznaja cesto zahteva promene misljenja.Jehovini svedoci ponizno su spremni naciniti takve promene.
Dragi moj Harmagedon,

znaš li ti, da je časopis "Kula stražara" u početku imao znak križa na naslovnoj stranici? Imaš li ti pristup svim izdanjima Kule stražara od početka izlaska? Kad bi ti imao pristup naučavanju svoje sekte od samog početka, jako bi ti porasla spoznaja. Naravno, nemaš pristupa i ne želiš saznati sav tvoj nauk od početka jer bi se jako iznenadio/la!
Netko je u novom zavjetu umjesto riječi "križ" slučajno upotrijebio (figurativni) izraz stup (jer Grci nisu poznavali križ pa nisu imali ni adekvatnu riječ za taj oblik kažnjavanja) i eto, vi se lovite za izraz stup, kao da je to činjenica i stvarnost, bez obzira, što djeca već u osnovnoj školi znaju, na koji su način Rimljani kažnjavali zločince i robove. Pa kako tek vjerovati vašem nauku u ostalim djelovima. Na takvim bezveznim sitnicama vi pokušavate pokazati ispravnost vašeg nauka, bez obzira što vas opovrgava znanost! Isto kao što su Mormoni na temelju biblije izračunali da je Adam živio oko 4000 godina prije Krista. I ne brine njih što imamo spilje s crtežima koji su dvostruko stariji. Da ne spominjem grad Jerihon, koji datira iz oko 12000 prije Krista!!!
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 12:34   #72
Talking

Quote:
mojkarma kaže: Pogledaj post
Dragi moj Harmagedon,

znaš li ti, da je časopis "Kula stražara" u početku imao znak križa na naslovnoj stranici? Imaš li ti pristup svim izdanjima Kule stražara od početka izlaska? Kad bi ti imao pristup naučavanju svoje sekte od samog početka, jako bi ti porasla spoznaja. Naravno, nemaš pristupa i ne želiš saznati sav tvoj nauk od početka jer bi se jako iznenadio/la!
Netko je u novom zavjetu umjesto riječi "križ" slučajno upotrijebio (figurativni) izraz stup (jer Grci nisu poznavali križ pa nisu imali ni adekvatnu riječ za taj oblik kažnjavanja) i eto, vi se lovite za izraz stup, kao da je to činjenica i stvarnost, bez obzira, što djeca već u osnovnoj školi znaju, na koji su način Rimljani kažnjavali zločince i robove. Pa kako tek vjerovati vašem nauku u ostalim djelovima. Na takvim bezveznim sitnicama vi pokušavate pokazati ispravnost vašeg nauka, bez obzira što vas opovrgava znanost! Isto kao što su Mormoni na temelju biblije izračunali da je Adam živio oko 4000 godina prije Krista. I ne brine njih što imamo spilje s crtežima koji su dvostruko stariji. Da ne spominjem grad Jerihon, koji datira iz oko 12000 prije Krista!!!
Kao prvo kula strazara nikada nije na pocetku stranice imala kriz, to su dezinformacije, koje vi zelite da nametnete, ono sto ja znam jer sam ja ovde u Berlinu i imam malo vecu spoznaju sto se toga tice, ex-Jugoslavija je bila zatvorenija zemlja u to vreme , sva tiskanja su bila u Seltasu ovde u Nemackoj
prema tome te prve casopise su dobijali iz Seltasa u ex Jugoslaviji.A za kriz evo ti objasnjenje ako zelis da razumes: Lik kriza potjece iz drevne Kaldeje, a koristio se kao simbol boga tamuza ( u obliku misticnog Tau, pocetnog slova njegovog imena) u toj i u susednim zemljma,ukljucujuci i Egipat.Do sredine 3.st.po. Kr.crkve su ili napustile odredjene nauke krscanske vjere ili ih izopacile.Da bi se povecao utjecaj otpadnickog crkvenog sustava, pogane se primalo u crkve premda nisu bili dozivjeli preporod vjerom i u velikoj im se mjeri dozvoljavalo da zadrze svoje poganske znakovei simbole.Tako je Tau ili T , u svom najcescem obliku, naime sa nizim poprecnim krakom , bio usvojen kao Kristov kriz. Recnik latinskog jezika Lewisa i Shorta kao temeljno znacenje izraza (crux ) navodi drvo, okvir ili neka druga drvena naprava za pogubljenje na koju su zlocinci bili razapeti ili objeseni. Crux je tek kasnije poprimio znacenje "kriz".Stup za pogubljivanje zlocinaca zvao se na latinskom crux simplex. Da bi se uverio ilustraciju takvog stupa, prikazanu na prethodnoj stranici, napravio je Justus Lipsius ( 1547-1606) u svojoj knjizi De cruce libri tres ( Antwerpen, 1629, 19. stranica).

Zadnje uređivanje Harmagedon : 02.07.2007. at 13:34.
Harmagedon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.